پزشکان

بهترین دکتر جراح قفسه سینه 【سال 1403】❤️+ لیست 10 تایی

عمل توراکس و یا همان عمل جراحی قفسه سینه با هدف درمان بیماری های مربوط به این نواحی و همچنین رفع مشکلات اندام های درون آن ، البته به جز قلب ، انجام می گیرد ، عمل جراحی قفسه زمانی زمانی یک روند تهاجمی می باشد که بیشتر به بستری طولانی مدت در بیمارستان و همچنین زمان ریکاوری طولانی نیاز داشته باشد ، امروزه پزشکان از جدید ترین تکلونوژی ها برای تضمین کمتر تهاجمی بودن نسبت به جراحی های ریه در سال های گذشته استفاده می کنند .در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر جراح قفسه سینه آشنا خواهیم کرد.

به طور کلی پزشکان جراح عمومی ، دو نوع عمل جراحی ریه را برای افراد انجام می دهند که شامل جراحی توراسکوپی و توراکوتومی می باشد ، در ادامه نگاه دقیق تری به هریک از این تکنیک ها می اندازیم. اندام هایی که در قفسه سینه قرار گرفته و در صورت بروز مشکل در آن ها شامل جراحی قفسه سینه می شوند به شرح زیر می باشند:

 • دنده ها
 • مدیاستین
 • دیواره قفسه سینه
 • ریه و غشاء آن
 • دیافراگم
 • مری

در صورت بروز هر گونه بیماری در هر یک از اندام های گفته شده در بالا ، بهترین جراح توراکس از طریق عمل توراکس می تواند به درمان و همچنین رفع این مشکل بپردازد . سینگه گاه و یا همان توراکس بخشی از بدن می باشد که بین سر و شکل افراد قرار گرفته است و در واقع از گردن شروع شده و تا نواحی دیافراگم امتداد دارد ،توراکس نیز شامل ستون مهره ، استخوان جناغ سینه و دنده ها بوده و با نام قفسه صدری نیز شناخته می شود.

بیماری های تحت درمان با جراحی قفسه سینه

 • شواندم
 • سرطان سینه اعم از خوش خیم یا بدخیم
 • مشکلات مربوط به اعصاب بین دنده ای
 • سرطان مری
 • سوراخ شدن و بروز پارگی در مری
 • تومورهای زنجیره عصبی
 • تومورهای نوروژنیک
 • دیورتیکول و جسم خارجی
 • تومورهای عصبی
 • بیماری های مربوط به مدیاستین مثل تیموس و میاستینی گراوا ، غدد لنفاوی و تومورهای نوروژنیک
 • درگیری نخاع
 • عفونت های ریه شامل آبسه ، آمپیم ، فیستول ریه به جداره قفسه سینه و سل
 • تمامی مشکلاتی جداره قفسه سینه با منشا استخوانی ( مثل درمان ناهنجاری های مادرزادی در قفسه صدری ) یا بافت ها و نسوج نرم
 • و غیره

ناهنجاری های مادر زادی در قفسه سینه

برخی از افراد هم هستند که در نواحی قفسه سینهخ خود دارای نقص های ژنتیکی هستند که این نقص ها در افراد به دو شکل می باشد :

 • سینه کبوتری یا پکتوس کاریناتوم
 • سینه قیفی یا پکتوس اکسکاواتوم

در ناهنجاری های سینه کبوتری ، استخوان جناق در وضعیت جلو قرار گرفته شده است و  ناهنجاری سینه قیفی نیز مربوط به افرادی است که جناغ سینه آن ها دارای فرورفتگی هایی می باشد . این مشکلات ممکن است به صورت حاد و یا خفیف در بین برخی از افراد وجود داشته باشد که در موارد شدید تر نیز می تواند مشکلات قلبی و ریوی را نیز برای افراد به وجود آورد ، به منظور درمان این عارضه می توانید نزد بهترین متخصص جراحی عمومی رفته و اقدام به عمل جراحی سینه کنید.

توراکوسکوپی چیست ؟

یک تکنیک حداقل تهاجمی که بیشتر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن چه که در داخل ریه ها در حال رخ دادن است را توراکسوپی می نامند که کمک بسیار به تعیین بهترین دوره درمان ، مورد استفاده افراد قرار می گیرد ، این نوع از عمل جراحی ، شامل ایجاد برش های کوچک توراسکوپ ( دوربین ) برای مورد کاوش قرار دادن داخل حفره قفسه سینه می باشد.

توراسکوپ به پزشک جراح این امکان را می دهد تا داخل ریه های شما را به منظور کمک به تشخیص مشکلات مختلف ریوی ، مانند سرطان ریه ، به شکل بهتری مشاهده نماید. در صورت لزوم ، یک نمونه برداری از توده یا بخش هایی از ریه در طول این روند ، انجام می شود.

توراکوتومی چیست ؟

توراکوتومی همان جراحی قفسه سینه باز است ، برش استفاده شده در این عمل جراحی ، تا حدی بزرگ تر از نمونه استفاده شده در طول توراکوسکوپی می باشد. یک توراکوتومی به پزشک جراح این امکان را می دهد تا ریه ها را مستقیماً مشاهده کند و آن ها را مورد آزمایش قرار دهد. هوای داخل ریه در حین آزمایش ، خالی می شود و به طور همزمان ، یک لوله تنفس ، برای کمک به ریه دیگر جهت به داخل کشیدن هوا ، مورد استفاده قرار می گیرد.

در طول انجام این روند ، روش های مختلفی مانند نمونه برداری ، برداشتن توده . برداشتن کل . یا بخشی از ریه و یا حتی برداشتن گره های لنفاوری در صورت لزوم برای افراد انجام می شود ، اگر پزشک جراح توده ای را پیدا کند ، اندازه و محل قرار گرفتن آن نیز ارزیابی می شود ، بعد از آن جراح ، آزمایشات بیشتری را برای مشاهده گسترش و یا عدم گسترش توده ، انجام می دهد. بر حسب یافته های بدست آمده ، نمونه برداری توده انجام می شود یا توده ( به همراه بافت های اطراف ) بطور کامل برداشته می شود ، بر حسب وضعیت سلامت فعلی و عمق روند ، بعد از توراکوسکوپی یا بعد از توراکوتومی می توان بستری شدن در بیمارستان را انتظار داشت . سپس دستورالعمل هایی برای تکمیل ریکاوری در خانه ، در اختیار شما قرار داده می شود.

هزینه عمل توراکس

در صورتی که نیاز به عمل جراحی قفسه سینه داشتید و می خواهید از هزینه های این عمل اطلاع داشته باشید باید ابتدا به مطب پزشک بروید و معاینه شوید ، سپس با توجه به نوع بیماری و مشکل به وجود آمده هزینه عمل توراکس به شما اعلام خواهد شد.

10 تا از بهترین دکتر جراح قفسه سینه را بشناسید !

جراحی قفسه سینه به روش کم تهاجمی

با پیشرفت های اخیر در علم و تکلونوژی ، موجب شده که عمل جراحی قفسه سینه برای افراد کم تهاجمی تر باشد و برای بیماران بسیار راحت تر باشد ، جدید ترین روش های کم تهاجمی از روش هدایت تصویری استفاده می کنند و دسترسی آن را از طریق برش های کوچک تر فراهم می کنند ، برخلاف جراحی باز قفسه سینه، تکنیک های کم تهاجمی نیازی به برش دنده ها یا استخوان سینه ندارند. دو گزینه برای جراحی کم تهاجمی قفسه سینه وجود دارد:

 • جراحی رباتیک قفسه سینه. این روش عمل جراحی کاملا شبیه به VATS است، اما شامل یک سیستم روباتیک می باشد که توسط پزشک جراح قفسه سینه از یک کنسول کنترل می شود. عمل قفسه سینه به کمک ربات از طریق برش های کوچک با استفاده از ابزارهای روباتیک انجام می شود که دامنه وسیعی از حرکات را امکان پذیر می کند.
 • جراحی قفسه سینه با کمک ویدئویی VATS .  VATS یک روش جراحی کم تهاجمی با استفاده از ابزار ریز و برش های کوچک به طول 2 تا 3 سانتی متر است. یک دوربین فیلمبرداری کوچک از طریق یکی از برش ها وارد می شود تا جراح توراکس بتواند حفره قفسه سینه را روی مانیتورهای با وضوح بالا مشاهده کند .

مزایای اصلی عمل های سینه با حداقل تهاجم حداقل آسیب بافتی، اسکارهای کوچک تر، کاهش درد قفسه سینه پس از جراحی، عوارض کمتر ، اسکارهای کوچکتر، بستری کوتاه تر در بیمارستان ،بهبودی سریع تر پس از جراحی و میزان رضایت بالای بیمار است.

چه کسی کاندید جراحی کم تهاجمی قفسه سینه است؟

تقریباً تمام جراحی های سنتی قفسه سینه را می توان با استفاده از تکنیک های کم تهاجمی انجام داد. در بخش جراحی قفسه سینه Acibadem، جراحی کم تهاجمی اولین گزینه در نظر گرفته شده برای هر بیماری است که نیاز به جراحی قفسه سینه دارد. با این حال، جراحی کم تهاجمی بهترین راه حل برای همه بیماران نیست. برخی از بیماران بسته به آسیب شناسی و محل آن ممکن است همچنان به جراحی باز نیاز داشته باشند. مناسب ترین درمان برای هر بیمار پس از ارزیابی دقیق توسط یک شورای چند رشته ای با پزشکان مجرب در رشته های انکولوژی پزشکی، پرتوشناسی انکولوژی، ریه، جراحی قفسه سینه، رادیولوژی، آسیب شناسی و پزشکی هسته ای تعیین می شود.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین دکتر جراح قفسه سینه همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین خوب است بدانید که پزشک های نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

5/5 - (1 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت پزشکا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.
دکمه بازگشت به بالا