روانشناسی

10 تا از بهترین روانشناس کودک در تهران⭐【سال 1403】❤️

بهترین روانشناس کودک در تهران کیست ؟ به طور کلی کودکان و نوجوانان به دلیل حساسیت های خاص خود در هر سنی ، ممکن است خواسته ها و نیاز های متفاوتی را برای خود داشته باشند و در کنار آن ها پدر و مادر ها نیز باید انتظارات و خواسته هایی از جانب خود داشته باشند، بنابراین مشاوره کودکان و نوجوانان می توانند این نیازها و خواسته ها را هماهنگ کنند ، بسیاری از بهترین روانشناس کودک در تهران که سال ها در این زمینه فعالیت می کنند معتقد هستند که مشاوره کودکان یک فعالیت بسیار پیچیده و حرفه ای می باشد . در حالی که شخصیت و ویژگی های فردی مشاور، سوابق حرفه ای او تأثیر بسزایی در رابطه مشاور با کودک و در نتیجه جلسات مشاوره دارد.

روانشناس کودک چیست ؟

بهترین روانشناس کودک در تهران مراحل رشد و ویژگی های رشد، رفتار کودکان را در هر سنی مشخص می کند. این علم روش صحیح تربیت و درمان کودک را در داخل و خارج از خانه آموزش می دهد. مولفه هایی مانند فرزند پروری، اعتماد به نفس، خلاقیت و به طور کلی تمامی سوالات آموزشی متناسب با کودک.

مواجه با حقیقتی اجتناب ناپذیر: ما معتقدیم هیچ کودکی بدون مشکل وجود ندارد و این خانواده است که باید مشکلاتی را که به آن ها مربوط می شود به نحو مطلوب حل کند. روانشناسی کودک به والدین این توانایی را می دهد که به جای واکنش در موقعیت های مختلف، کمتر احساسی رفتار کنند و آگاهانه تر عمل کنند. والدین خوب چیزهایی مانند انضباط، عشق و محبت را با هم ترکیب می کنند و از روانشناسی کودک برای شناسایی و به کارگیری بهترین راهبرد ها برای تربیت فرزندانشان استفاده می کنند.

روانشناسی کودک یکی از مهمترین شاخه های روانشناسی خانواده است این موضوع به این دلیل بسیار مهم است که کودکان در ابتدای رشد خود تجارب بسیار زیادی کسب می‌کند کسب تجربه های مختلف در دوره کودکی می تواند تاثیرات بسیار مهمی در آینده کودکان پسر شد به طوری که کودکی که در کودکی خود واحد دعوا و جنگ والدین خود باشد و جدایی والدین را دیده باشد به احتمال زیاد در آینده به یک اختلال رفتاری آرام شناسی مبتلا خواهد شد به همین دلیل توصیه می‌شود از اهمیت روانشناسی کودک در تربیت فرزندتان غافل نشوید و حداقل هر چند ماه یک جلسه برای کودکتان وقت بگذارید.

مشکلات رفتاری رایج در کودکان

مکیدن انگشت: اکثر کودکان در مقطعی از زندگی خود از عادات عصبی برای رهایی از استرس و کاهش اضطراب و احساس درماندگی استفاده می کنند. بهترین روانشناس کودک در تهران با کاهش اضطراب و استرس یا یادگیری روش های بهتر برای مدیریت این احساسات، اتکای کودکان به این رفتارها را کاهش می دهد. گاهی اوقات این رفتارها می تواند به شکل عادات مداوم باشد که حتی زمانی که کودک نه خسته و نه مضطرب است، رخ می دهد. مکیدن انگشت یکی از اساسی ترین کارهایی است که کودک می تواند انجام دهد. اگر می خواهید عادت مکیدن انگشتان فرزندتان را تغییر دهید، یادگیری راه حل های خاص ضروری است.

مشکلات رفتاری رایج در کودکان

جویدن ناخن: جویدن ناخن یکی از رایج ترین عادت های عصبی است و در صورت عدم درمان می تواند از کودکی تا نوجوانی و تا بزرگسالی ادامه یابد. برای ترک این عادت، یادگیری مهارت هایی مانند آرامش تدریجی، آگاهی کودک و مکث مفید خواهد بود. در کودکان مورد مطالعه و بررسی سه دلیل بیان شد که عبارتند از:

 • عصبانیت بیش از حد
 • اضطراب و درگیری های ذهنی و به ویژه قرار گرفتن کودک در موقعیت های حساس و ترسناک
 • عادت

از دیگر عادات عصبی کودکان می توان به کشیدن مو، فشردن دندان ها و غیره اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با بهترین دکتر زوج درمانی و بهترین مراکز زوج درمانی می توانید به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید .

لجبازی کودکان: به گفته مشاور کودک، یکی از رایج ترین مشکلاتی که والدین در رشد کودکان دارند، لجبازی است. از آنجایی که کودک به دلیل عدم رشد جسمی، ذهنی و زبانی به عنوان یک موجود متولد می شود. که کاملاً به والدین خود وابسته است، اما با رشد تدریجی کودک، توانایی های او افزایش می یابد و با افزایش توانایی ها به تدریج احساس استقلال در کودک ایجاد می شود و کودک هر چه بیشتر می شود خود مختار می شود.

این امر باعث افزایش استقلال و خود مختاری آن ها می شود و طبیعی است که این افزایش توانایی میل کودک به انجام مستقل بسیاری از کارها مانند غذا خوردن، لباس پوشیدن و موارد دیگر را در او افزایش دهد. گاهی خواسته ها و انتظارات کودک با خواسته ها و توقعات والدین در تضاد است و تضاد ایجاد می کند و این استقلال فرزندان باعث می شود که فرزندان نصف خواسته و دستور والدین خود را اطاعت نکنند.

چه زمانی به بهترین روانشناس کودک در تهران مراجعه کنیم:

⚡️ عصبی بودن کودکجیغ های پشت سر هم و رفتار های تند خوی کودک
✅ اختلال خواب کودکخواب نامنظم و بی قرار بودن کودک
⭐ اختلال غذایی کودکپرخوری و کم خوری های مکرر در کودک
❤️ اختلال بیش فعالی کودکنا آرامی و نداشتن تمرکز کافی در هیچ مسئله ای در کودک

در جلسات روانشناسی روانشناسی کودک به شما آموزش داده می شود که چگونه می توانید با رفتار درست خود بروز هرگونه اختلال رفتاری و روانشناسی را در کودکتان از بین ببرید، برای مثال کودکان علاقه زیادی به بازی دارند یک مشاور و روانشناس کودک که در رشته خود متخصص باشد به شما پیشنهاد می‌کند که به وسیله بازی آموزش به کودکان تان بدهید. زیرا آموزش هایی که در قالب بازی در اختیار کودکان قرار می گیرند بسیار موثرتر از آموزش هایی هستند که در محیط های بسیار خشک مانند کلاس های درس در اختیار کودک قرار می گیرند، کودکان به دلیل اینکه آینده مملکت و جامعه ما را تشکیل خواهند داد، در واقع یکی از مهمترین بخش هایی هستند که هر جامعه ای باید برای پرورش آنها به درستی تلاش کند.

کودکان امروز ما در آینده افراد مهمی برای جامعه خواهند شد و این موضوع برای ما باید اهمیت زیادی داشته باشد. زیرا آن ها با رفتار درست و تربیت درست می توانند بهترین تاثیر را در آینده کشورشان داشته باشند و سبب پیشرفت و ترقی خود و جامعه اطراف شان باشد. علاوه بر این همه خانواده ها در تلاش هستند تا فرزندان خود را در نهایت آرامش آسایش و رفاه پرورش بدهند قطعاً والدین دلسوز خواستار این هستند که کودکشان در سلامت کامل روحی و جسمی بزرگ شود تا آینده خود را به بهترین شکل ممکن بسازد. یک والدین دلسوز و مسئولیت پذیر همواره تلاش می کند تا در مقابل ناهنجاری‌های جامعه از کودک خود دفاع کند.

این دفاع کردن میتواند با راه هایی مانند مشورت با یک فرد متخصص مانند یک روانشناس کودک صورت بگیرد. روانشناس کودک با علم و آگاهی که طی گذراندن مراحل تحصیلی خود کسب کرده است به شما کمک می کند تا به فرزند خود آموزش دهید که چگونه می تواند در برابر و سختی هایی که در آینده ممکن است با آنها مواجه شود رفتار درست عاقلانه‌ای از خود نشان بدهد.

10 تا از بهترین روانشناس کودک در تهران را بشناسید !

دکتر لیلا بهرام پور

Dr. Leila Bahrampour

دکتر لیلا بهرام‌ پور یکی از روانشناسان شناخته شده در حوزه کودک و نوجوان است که کسب رتبه ۲ در آزمون دکترای دانشگاه آزاد و رتبه ۲۶ در آزمون دکترای وزارت علوم را در سوابق تحصیلی خود دارند. ایشان همچنین سابقه گذراندن بیش از ۲۰۰۰ ساعت آموزش تخصصی روانشناسی را در کارنامه حرفه‌ای خود داشته و در حال حاضر، علاوه بر عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و بسیاری از انجمن های روانشناسی معتبر داخلی، از اعضای انجمن روانشناسی آمریکا نیز می‌باشند. لازم به ذکر است ایشان علاوه بر درمان مشکلات روانشناختی کودکان و نوجوانان، از مدرسین دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی این حیطه بوده و تعدادی از رسانه‌های حوزه روانشناسی از ایشان به عنوان یکی از چند روانشناس برتر شاخه کودک و نوجوان یاد کرده اند.

خدمات دکتر لیلا بهرام‌ پور:

 • درمان مشکلات اضطرابی (ترس از تاریکی و تنهایی، اضطراب امتحان و مدرسه، اضطراب جدایی، انواع فوبیا، دندان قروچه و…)
 • درمان افسردگی
 • درمان وسواس
 • درمان مشکلات عادتی و دفع (ناخن جویدن، شب ادراری، تیک و…)
 • درمان نافرمانی، لجبازی و پرخاشگری
 • درمان بیش فعالی-نقص تمرکز
 • مداخله در بحران (طلاق، خودکشی و…)
 • آموزش مهارت های زندگی
 • آموزش رابطه با جنس مقابل

آدرس: تهران – اتوبان چمران – خیابان ملاصدرا – بعد از خیابان شیخ بهایی – پلاک 146 – جنب بانک سپه – واحد 4 – طبقه 2 – مرکز مشاوره مهر جاوید

شماره تماس:

۰۲۱۸۸۶۱۲۴۰۹

۰۲۱۸۸۶۱۳۸۱۳

 دکتر مهسا ساداتی

 دکتر مهسا ساداتی

دکتر مهسا ساداتی دارای مدرک دکترای تخصصی روانشناسی تربیتی با بیش از ده سال سابقه درمان، تدریس و برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، به‌طور تخصصی در زمینه روانشناسی کودک فعالیت می‌کند. دکتر ساداتی دارای پروانه تخصصی اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسی آمریکا APA است. ایشان همچنین ده‌ها کارگاه تخصصی برای دانشجویان و عموم برگزار کرده است که مهم‌ترین آن‌ها دوره‌های سوپرویژن در زمینه بازی و بازی‌درمانی کودک هستند.

دکتر مهسا ساداتی دارای سابقه کارشناسی در برنامه‌های تلویزیونی صداوسیما و چندین سال تدریس در دانشگاه هستند. ایشان همچنین بیش از ده مقاله را در ژورنال‌ها و همایش‌های داخلی ارائه و داوری کرده‌اند. تیم درمان کلینیک دکتر ساداتی از روانشناسان متخصص، باتجربه و خبره تشکیل شده است که خدمات مختلفی را برای درمان اختلالات، بهبود و سلامت روان کودکان انجام می‌دهند.

خدمات کلینیک دکتر مهسا ساداتی:

 • تشخیص انواع اختلالات روانی و رفتاری در کودکان و نوجوانان
 • انجام انواع تست‌های هوش و استعدادیابی کودکان و تجزیه و تحلیل دقیق آن‌ها
 • انجام انواع تست‌های مربوط به افسردگی، اضطراب، اختلال وسواس و خلاقیت کودکان
 • ارزیابی Clinical Q
 • ارزیابی فعالیت‌های مغزی با نوروفیدبک
 • ضبط و تجزیه و تحلیل فعالیت‌های مغز با نقشه مغزی یا QEEG
 • جلسات و دوره‌های آموزشی فرزندپروری برای والدین
 • بهبود و درمان اختلالات کودکان با کمک بازی درمانی
 • جلسات آموزشی مهارت‌افزایی در نوجوانان
 • خدمات روانپزشکی و درمان‌های تخصصی دارویی

آدرس کلینیک:

خیابان گیشا، جنب مرکز خرید بزرگ نصر، بین فاضل شمالی و سبحانی، پلاک ۱۸۰، طبقه دوم، واحد ۳

شماره تماس کلینیک:

۰۲۱-۸۸۲۳۵۹۴۸

۰۲۱-۸۸۲۳۵۹۱۵

شماره منشی:

۰۹۱۲۸۳۹۸۵۸۸

آدرس سایت: drmahsasadati.com

دکتر شیرزاد خیراندیش

دکتر شیرزاد خیراندیش

دکتر شیرزاد خیراندیش متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) عضو سازمان نظام پزشکی ایران و عضو انجمن روان پزشکان ایران که با رتبه خوب از دانشگاه های ایران فارغ التحصیل هستند. ایشان در حال حاضر از اعضای فعال هیات مدیره بزرگترین و مجهزترین بیمارستان اعصاب و روان خصوصی  ایران هستند.

سابقه طولانی در درمان اختلالات روانپزشکی و روان شناسی دارند و خدمات تخصصی ایشان ، ویزیت ، مشاوره و روانکاوی ، ودرمان اختلالات روانپزشکی بدون دارو با دستگاه تحریک مغناطیسی مغز آر تی ام اس rTMS ، درمان اختلالات روانپزشکی با دستگاه تی دی سی اس tDCS درمان اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان ( بیش فعالی و عدم تمرکز، اضطراب…) با دستگاه نوروفیدبک و tDCS میباشد .

خدمات:

 •  خدمات بستری بیماران اعصاب و روان در مجهزترین بیمارستان خصوصی اعصاب و روان تهران ( بیمارستان ایرانیان )
 •  درمان اختلال واژینسموس با دستگاه امریکایی در سریع ترین زمان
 •  درمان اختلالات افسردگی ( پس از زایمان ، افسردگی فصلی ، دوقطبی و…)
 •  درمان اختلالات اضطرابی و استرس ( اضطراب منتشر ، حمله پانیک ، استرس پس از سانحه )
 •  درمان اختلالات جنسی ( اختلال زود انزالی ،اختلال نعوظ ،اختلال واژینیسموس ، ترانس )
 •  درمان اختلالات خواب ( بی خوابی ، کابوس شبانه و ……)
 •  درمان اختلال دو قطبی و افسردگی دوقطبی
 •  درمان اختلال وسواس فکری و عملی ( وسواس کندن مو ، وسواس بد ریختی بدن )
 •  درمان اختلالات شخصیت ( اختلال شخصیت مرزی ، اختلال پارانوئید )
 •  درمان اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان
 •  درمان اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز در کودکان
 •  درمان اختلال اضطراب جدایی در کودکان
 •  درمان اختلال پرخاشگری در کودکان
 •  درمان اختلال تیک و لکنت زبان در کودکان ( روانشناس کودک و بازی درمانی )
 •  درمان شب ادراری در کودکان
 •  درمان اختلال یادگیری در کودکان ( واحد کاردرمانی )
 •  کتامین تراپی برای افسردگی طول کشیده و مقاوم به درمان

 زمان حضور در مطب : از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17 عصر تا 22 عصر

 آدرس مطب : تهران ، بلوار دهکده المپیک ، چهار راه زیبا دشت ، روبروی مسجد امام رضا ، پلاک 16 طبقات اول و دوم

 تلفن تماس :   

44744659

09101633749

44744641

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

مرکز روانشناسی و روانپزشکی دکتر کربلایی یکی از بهترین کلینیک‌های روانشناسی در تهران است. دکتر علی کربلایی متولد ۱۳۵۹/۱۱/۲۸ از یزد می باشند.در این مرکز روانشناسانی مجرب و با تجربه هر کدام به صورت حرفه‌ای در حیطه تخصصی خود، تحت نظر دکتر کربلایی مشغول به کار می‌باشند. دغدغه همه افرادی که در این مرکز همکاری دارند کمک به مراجعان است و مراجعان تا انتهای درمان دلسوزانه از پشتیبانی متخصصان این مرکز برخوردار می‌شوند. مشاوره ‌و رواندرمانی هم به صورت حضوری و هم آنلاین امکان‌پذیر است. درمان بدون دارو و عارضه در کوتاه‌ترین زمان با پیشرفته ترین دستگاه‌ها در این مرکز انجام می‌شود و از این نظر یکی از مجهزترین مراکز در ایران می باشد.

سوابق تحصیلی‌ دکتر کربلایی:

 • تحصیل دوران راهنمایی و دبیرستان در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (تیزهوشان).
 • اخذ رتبه 36 در کنکور سراسری سال 1378 پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه تهران.
 • اخذ بورد تخصصی اعصاب و روان (روانپزشکی) از دانشگاه شهیدبهشتی با رتبه برتر در سال 1393.
 • گذراندن دوره فوق تخصصی 8 ماهه آلزایمر و تاسیس کلینیک حافظه.
 • مدرک مدرسه بین المللی سردرد
 • برگزاری کارگاه‌های مختلف زوج‌درمانی، روابط بین فردی، رواندرمانی اختلالات شخصیت و …
 • دارای گواهینامه بین المللی آر تی ام اس از دانشگاه ماستریخ هلند

خدمات دکتر علی کربلایی:

 • روان درمانی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج و طلاق
 • زوج درمانی
 • مشاوره جنسی
 •  درمان اختلالات فردی مانند وسواس، اضطراب، افسردگی، خودکشی، پانیک
 • روان درمانی اعتیاد
 • اختلالات حافظه

آدرس: محمودیه خیابان مقدس اردبیلی ایتدای خیابان یامامورا پلاک ۳۳ طبقه ۲ واحد ۴

شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۵۶۲۶

مرکز مشاوره و روانشناسی سپیدار

مرکز مشاوره و روانشناسی سپیدار

مرکز مشاوره و روانشناسی سپیدار با مدیریت خانم دکتر سپیده رحیمی نژاد یکی از بهترین مراکز مشاوره در تهران هست که در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان فعالیت تخصصی دارد و در این زمینه از متخصصان حاذق روانپزشکی، روانشناسی و مشاورین مجرب بهره مند می باشد.
درمانگران این مرکز با صبر و حوصله و همچنین از طریق برقراری رابطه حسنه با مراجعین بهترین و موثرترین درمان را در نظر می گیرند .
این کلینیک تخصصی کودک و نوجوان با سابقه فعالیت و مجوز حدود ۱۳ سال به عنوان‌ بهترین روانشناس کودک و نوجوان شناخته شده است.
این مرکز بصورت حضوری و غیرحضوری ( تلفنی ، آنلاین ) در سراسر ایران و خارج از ایران مشاوره های ارزنده ای را به مراجعین محترم ارائه می دهد.

خدمات:

 • درمان مشکلات اضطرابی، اضطراب جدایی و درمان وابستگی ،
 • ترس از تاریکی و تنهایی ،اضطراب امتحان و مدرسه هراسی
 • حملات اضطرابی و پانیک ،انواع فوبیا (حیوانات ، ارتفاع و …)
 • اختلالات خواب ( کابوس ، دندان قروچه و ….)
 • درمان وسواس فکری و عملی، درمان افسردگی
 • درمان مشکلات عادتی و دفع ( ناخن جویدن، شب ادراری ، تیک ، اختلالات لکنت و …)
 • درمان لجبازی ، نافرمانی و پرخاشگری ، آموزش و بهبود ارتباط والدین
 • درمان بیش فعالی _ نقص توجه (ADHD ) و مشکلات تمرکز به کمک بازی درمانی و نوروفيدبک
 • پیشگیری و درمان اختلالات یادگیری (خواندن ، نوشتن ، ریاضی و …(
 • مداخله در بحران ( افکارخودکشی، طلاق والدین ، سوگ ، مهاجرت و …)
 • آموزش مهارت های زندگی (تفکر نقادانه ، مهارت نه گفتن ، آموزش ارتباط با جنس مقابل، تربیت جنسی، خودمراقبتی ،حل مساله ، تصمیم گیری ، مدیریت هیجان و هوش هیجانی ، کنترل خشم و …)
 • ارزیابی و درمان اختلالات عاطفی ، هیجانی و رفتاری با بازی درمانی و کاردرمانی
 • تست های ارزیابی و استعدادیابی ، CAT ، IVA، وکسلر ، استنفورد بینه و 
 • گفتار درمانی و تشخیص اختلالات گفتاری – کاردرمانی و ارزیابی مهارت های حرکتی
 • تشخیص و شناسایی طیف اوتیسم ، درمان اوتیسم با انواع رویکردهای متناسب درمانی، رفتار رمانی، کاردرمانی ذهنی ، گفتاردرمانی ، بازی درمانی ، ABA و …
 •  درمان غیردارویی اختلال خواب کودک (خواب نامنظم و بی قراری) اختلال غذایی ( پرخوری و کم اشتهایی)بیش فعالی و ناسازگاری (ناآرامی و نداشتن تمرکز کافی در حل مساله) 
 • عصبی بودن (جیغ های پشت سرهم و رفتارهای تندخویی کودک)
 • ارزیابی های شناختی کودک و نوجوان( تست هوش، استعدادیابی، رغبت سنجی شغلی و …)
 •  ارزیابی های عاطفی، هیجانی و شخصیت شناسی کودک و نوجوانآگاهی های مرتبط با بلوغ ، مدیریت هیجان، مهارت های زندگی و خودمراقبتی و .. درمان اختلالات هیجانی و رفتاری دوران نوجوانی با رویکردهای تحلیلی ، CBT ، ACT و …

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از ظفر، نرسیده به چهارراه نیایش، رو به روی ایستگاه بی آر تی، نبش بهرامی، پلاک 81، مرکز مشاوره سپیدار مهر

شماره های تماس:

02188202476
02188208364
02188649087
09363841249

کلینیک روانشناسی مسیر سبز

کلینیک روانشناسی مسیر سبز

کلینیک روانشناسی مسیر سبز جزء بهترین کلینک های روانشناسی شهر تهران واقع در شرق، محدوده ی تهرانپارس می باشد. کلینیک مسیرسبز دارای متخصصین برجسته ی شهر تهران در زمینه های روانشناسی بالینی و عمومی، خانواده، کودک و نوجوان، روانسنجی، شغلی-تحصیلی، نوروتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی و روانپزشکی است. روانشناسان ما تا پایان روند درمانی پشتیبان و همراه شما خواهند بود. چرا که دغدغه ی کلینیک روانشناسی مسیرسبز کمک و حمایت مراجعین می باشد. نوبت گیری در طول هفته به صورت جلسات آنلاین و حضوری امکان پذیر می باشد. این مرکز مجهز به : اتاق مخصوص بازی درمانی، اتاق مخصوص کاردرمانی، فضای مخصوص نوروفیدبک، اتاق ویژه ارزیابی، اتاق مخصوص درمان فردی و زوج، فضای مناسب کارگاه های گروهی.

خدمات ما برای کودکان:

 • پیشگیری و درمان اختلالات یادگیری، درمان اختلال بیش فعالی و نقص توجه با کمک بازی درمانی ونوروفیدبک
 • کاردرمانی و آموزش والدین ، درمان اختلالات هیجانی و رفتاری با بازی درمانی
 • گفتاردرمانی و تشخیص اختلالات گفتاری ، کاردرمانی و ارزیابی مهارت های حرکتی
 • ارزیابی عاطفی و هیجانی (CAT)، تست های ارزیابی (IVA، وکسلر، استنفورد بینه و…)

خدمات ما برای نوجوانان:

 • ارزیابی های شناختی (تست هوش و استعداد)، ارزیابی های عاطفی و هیجانی و شخصیت
 • آگاهی های مرتبط با بلوغ، مدیریت هیجان، نه گفتن، حل مسئله و تصمیم گیری
 • درمان اختلالات هیجانی و رفتاری دوران نوجوانی با رویکردهای تحلیلی ACT، CBT

خدمات ما برای بزرگسالان:

درمان اختلالات افسردگی، وسواس فکری و عملی، اختلالات خواب، اختلالات شخصیت، اختلالات، اضطرابی و پانیک، اختلالات خوردن
طرحواره درمانی ، زوج درمانی، خانواده، طلاق، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره شغلی-تحصیلی
ارزیابی های شناختی و شخصیتی ، اختلالات جنسی و زناشویی (اختلال انزال زودرس – اختلال نعوظ – ترنس)

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 الی 19:00 پنجشنبه ها از ساعت 9:00 الی 16:00

آدرس: تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی، بعد از بزرگراه باقری، نبش باغدارنیا (رشید)، پلاک 170 ، طبقه دوم

شماره تماس: 02176713644  – 09032000933

دکتر فرید حیدری

دکتر فرید حیدری متخصص اعصاب و روان(روانپزشک ) دارای بورد تخصصی، عضو هیات علمی دانشگاه، نفر برتر بورد تخصصی ، عضو انجمن ایران و اروپا،عضو انجمن نوروساینس ، داری گواهینامه ی نوروساینس،تجربه ای طولانی مدت در درمان بیماران از طریق ECT  _ نوروفیدبک ، به عنوان پزشک برتر  و پزشک مشاوره تجربه ی طولانی مدت به عنوان پزشک برتر و پزشک مشاوره در پزشکی قانونی و سایر ارگان ها، عضو سازمان نظام پزشکی ایران و عضو انجمن روان پزشکان ایران که با رتبه خوب از دانشگاه های ایران فارغ التحصیل هستند و سابقه طولانی در درمان اختلالات روانپزشکی و روان شناسی دارند و خدمات تخصصی ایشان ،ویزیت ،مشاوره و روانکاوی، ودرمان اختلالات روانپزشکی بدون دارو با دستگاه تحریک مغناطیسی مغز  RTMS ، درمان اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان(بیش فعالی و عدم تمرکز، اضطراب…)با دستگاه نوروفیدبک میباشد.

مجهز به دستگاه درماني و تشخيصي نوروبیوفیدبک و دستگاهTESشامل TDCS.TACS.TRNSو QEEG و TPCS ونقشه مغزي استفاده از این دستگاه ها در درمان بیمارهای مختلف روانپزشکی و بزرگسال و کودک مثل ADHD ، کم توجهی یا بیش فعالی ، بهبود حفظ و عملکرد اختلالات اضطرابی و افسردگی و بیماری های پرخوری عصبی استفاده میشود.

حوزه فعالیت :

 • درمان اختلالات افسردگی(افسردگی پس از زایمان- افسردگی فصلی)
 • درمان اختلالات اضطرابی و استرس(اضطراب منتشر- حمله پانیک- استرس پس از سانحه)
 • درمان اختلالات جنسی( اختلال زود انزالی- اختلال نعوظ- ترانس)
 • درمان اختلالات خواب(بی خوابی- کابوس شبانه)
 • درمان اختلال دو قطبی و افسردگی دوقطبی
 • درمان اختلال وسواس فکری و عملی (وسواس کندن مو- وسواس بد ریختی بدن)
 • درمان اختلالات شخصیت(اختلال شخصیت مرزی- اختلال پارانوئید)
 • درمان اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان
 • درمان اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز در کودکان
 • درمان اختلال اضطراب جدایی در کودکان
 • درمان اختلال پرخاشگری در کودکان
 • درمان اختلال تیک و لکنت زبان در کودکان
 • درمان شب ادراری در کودکان
 • درمان اختلال یادگیری در کودکان

شماره ویزیت آنلاین با هماهنگی و وقت قبلی: ۰۹۰۲۸۹۴۶۰۸۹

زمان حضور در مطب:

از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱صبح تا ۸عصر

پنجشنبه ۱۰صبح تا ۲عصر

آدرس:

سهروردی شمالی.بالاتر از چهار راه هویزه.کوچه نقدی.ساختمان پزشکان سهروردی.طبقه اول.(دسترسی با مترو سهرودی و قدوسی)

شماره تماس: 

۰۲۱۸۸۵۳۸۰۳۵

۰۲۱۸۸۵۳۸۰۳۶

۰۹۰۲۸۹۴۶۰۸۹

کلینیک روانشناسی روانبان ایرانیان

کلینیک روانشناسی روانبان ایرانیان

مرکز مشاوره و روانشناسی روانبان ایرانیان تخصصی ترین مرکز روانشناسی در تهران هست که خدمات ارزیابی و درمان اختلالات روانشناسی کودک، نوجوان و بزرگسال و همچنین مشاوره خانواده، مشاوره قبل و بعد از ازدواج، مشاوره تحصیلی و شغلی، مشاوره اعتیاد و فردی را در بالاترین کیفیت ممکن زیر نظر متخصصین باتجربه ارائه می دهد.

خدمات کلینیک روانشناسی روانبان ایرانیان:

 • مامایی
 • زناشویی و جنسی
 • کودک و نوجوان
 • بزرگسالان
 • نوروتراپی
 • ازدواج و خانواده
 • فعالیتهای آموزشی و گروهی
 • تحصیلی و شغلی

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، ابتدای بلوار فردوس شرقی، خیابان ولیعصر (خ مترو)، نبش اعتمادیان، ساختمان ایران، پلاک 56، واحد 2

شماره تماس: 02144009440

وب سایت: ravanban24.ir

دکتر شیوا محمودی

دکتر شیوامحمودی روانشناس کودک و فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی هستند،
ایشان رتبه ی برتر کنکور سراسری و عضو بنیاد ملی نخبگان ایران میباشند که در حال حاضر یکی از بهترین روانشناسان حوزه ی کودک هستند که علاوه بر مشاوره، برگزار کننده ی کارگاه های روانشناختی برای کودکان و والدین میباشند

سوابق تحصیلی و حرفه ای

 • فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی بالینی از دانشگاه شهید بهشتی 
 • رتبه ی برتر کنکور سراسری ۱۳۹۲(۶۲کشوری)
 • عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران(۳۲۶۹۶)
 • عضو بنیادملی نخبگان ایران
 • عضو مرکز استعداد درخشان دانشگاه شهیدبهشتی
 • عضو انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران
 • دانش آموخته و تحت نظارت بهترین اساتید کودک
 • دارای سابقه ی ۱۰۰ها ساعت درمان موفق کودکان با مشکلات روانشناختی مختلف 
 • خالق دوره ی جامع فرزندپروری سفرشیرین والدگری
 • مدرس دوره های تقویت مهارت های شناختی در حوزه ی توجه و تمرکز موسسه روانشناختی سوفار
 • برگزارکننده ی کارگاه های آموزشی در زمینه فرزندپروری برای والدین
 • دارای مدارک حرفه ای متعدد در حیطه ی کودک از برترین اساتید و دانشگاه ها

لیست خدمات:

 • درمان انواع اختلالات اضطرابی و انواع ترس ها در کودکان
 • درمان اختلال وسواس فکری عملی در کودکان
 • درمان اختلال افسردگی در کودکان
 • درمان اختلال نافرمانی مقابله ای
 • درمان پرخاشگری و لجبازی در کودکان
 • درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی در کودکان
 • آموزش فرزندپروی صحیح به والدین
 • تصمیم گیری در زمینه فرزندآوری
 • آمادگی های لازم پیش از بارداری و مراقبت های روانی این دوران
 • چگونگی شكل گیری دلبستگی ایمن در كودكان
 • پیشگیری از ایجاد تله ها و طرحواره های ناسازگار در كودكان
 • آموزش تربیت جنسی به والدین
 • افزایش عزت نفس در کودکان
 • آموزش مهارت همدلی به کودکان
 • آموزش مهارت خودآگاهی به کودکان
 • آموزش مهارت ارتباط موثر به کودکان
 • آموزش مهارت تفکر خلاق و‌نقاد به کودکان
 • آموزش مهارت حل مساله و تصمیم گیری به کودکان
 • آموزش مهارت خودمراقبتی به کودکان
 • تقویت هوش هیجانی در کودکان
 • مداخله در بحران های زندگی از جمله سوگ، طلاق والدین، مهاجرت و به دنیا آمدن خواهر و برادرها

شماره تماس:

021-25917990

09200945768

برای انجام ویزیت هوشمند رایگان روی وب سایت کلیک کنید.

وب سایت:shivamahmoodipsy

دکتر زهرا امام

خانم زهرا امام یک مشاور و درمانگر با تجربه و موفق است که یکی از بهترین روانشناس زن در تهران به شمار می رود. که مراجعین می توانند با اطمینان خاطر برای رفع مشکلات خود به ایشان مراجعه نمایند.

مهارت و تخصص :

 • مشاور خانواده ،ازدواج ، طلاق ، اختلالات جنسی ، افسردگی ، اضطراب ، نورو فیدبک

آدرس: شهرک غرب ، خیابان فرحزادی ، خیابان حافظی پلاک ۹و۱۱،طبقه ۶ واحد ۱۲

طرف قرارداد با بانک تجارت وبانک ملت

شماره تماس:

09331118648

22183527

کلینیک اتاق ذهن

اتاق ذهن

کلینیک اتاق ذهن با بهره مندی از فضای مناسب و مشاورین و روانشناسان توانمند و متخصص در زمینه ها و تخصص های گوناگون و درمان منطبق بر جدیدترین متدهای روز ، اقدام به درمان مراجعه کنندگان محترم می نماید.
این مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی به شرح زیر می باشد :

مشاوره خانواده : عاطفی- خیانت
مشاوره ازدواج : زوج درمانی
مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره کودک و نوجوان و….

اگر به خدمات تخصصی ذکر شده نیاز دارید ، به کلینیک اتاق ذهن مراجعه نمایید تا در اسرع وقت بتوانید با مشاوران و درمانگران متخصص این مرکز جلسات مشاوره داشته باشید و مشکلات خود را با آنها در میان گذاشته و با کمک مشاوران و روانشناسان اقدام ب حل مشکل خود نمایید.
این مرکز خدمات مشاوره ای خود را بصورت حضوری و یا تلفنی ارائه می نماید.

لیست خدمات : 

ارائه خدمات تخصصی مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، مشاوره کودک و نوجوان ، مشاوره طلاق ، مشاوره استرس ، مشاوره اضطراب ، مشاوره افسردگی ، مشاوره اختلال شخصیت ، مشاوره فوبیا ، مشاوره وسواس و …

آدرس کلینیک :

تهران ، فلکه دوم صادقیه ، بلوار آیت الله کاشانی ، بین خیابان اباذر و مهران ، پلاک 59 ، طبقه 2

راه های ارتباطی و تماس : 

02144951946

09120373676

چه زمانی باید به روانشناس کودک مراجعه کرد ؟

در اینجا 7 نشانه وجود دارد که نشان می دهد باید به بهترین کلینیک روانشناسی مراجعه کنید. البته گاهی در صورت مشاهده حتی یکی از این علائم باید به روانشناس مراجعه کنید.

مراحل رشد کودک: الگوی رشد کودک به شدت تحت تأثیر ژن ها و میراث آن ها است. اگر همسالان فرزند دلبند تان صحبت می کنند، راه می روند و مهارت های رشدی خود را توسعه می دهند، اما فرزند شما هنوز این مهارت ها را به دست نیاورده است. توجه داشته باشید که این ممکن است به دلیل ژنی باشد که از شما به ارث برده است، اما در غیر این صورت با یک روانشناس کودک مشورت کنید. منشأ آن خلق و خوی بیولوژیکی انسان است. به خلق و خوی کودک خود توجه کنید. مثلاً ممکن است نافرمانی شما را به ارث برده باشد، از روش های مناسب برای مقابله با آن استفاده کنید. اگر با وجود همراهی شما باز هم از انجام تکالیف و توصیه های شما امتناع کرد، از یک روانشناس کودک کمک بگیرید.

چه زمانی باید به روانشناس کودک مراجعه کرد ؟

ترس را در کودک ببینید: ترس از موقعیت ها و غریبه ها در 6-7 ماهگی ظاهر می شود. حدود 2 سالگی شروع ترس از تاریکی و تنهایی است و می تواند تا 5 سالگی ادامه یابد. مسئله مرگ و ترس از دست دادن والدین و عزیزان در 5-7 سالگی مطرح می شود. ترس در این مواقع طبیعی است، اما اگر شدید است و باعث کابوس‌ های شبانه و اختلال در عملکرد کودکتان می‌شود یا برای مدت طولانی ادامه دارد، بهتر است به روان‌ شناس کودک مراجعه کنید.

داشتن اضطراب بیش از حد: وقتی کودک به سن 6 ماهگی می رسد، نگران جدا شدن از والدین یا قیم خواهد بود. کودک در مواجه با اضطراب جدایی گریه می کند، غرغر می کند، عصبانی می شود یا از دست شما عصبانی می شود. کاری کنید که در این مواقع احساس امنیت کند. علائم اضطراب جدایی اغلب در سن سه سالگی ناپدید می شوند. ترس و استرس امتحان در بین دانش آموزان رایج است، اما اگر این اضطراب باعث تنگی نفس، بی احتیاطی، تپش قلب و اختلال در عملکرد کودک شما شده است، به روانشناس نیاز دارید.

افسردگی دوران کودکی، انزوا و احساس گناه: احساس گناه و عذاب وجدان یکی از دردناک ترین احساسات کودکان و نوجوانانی است که والدین شان از هم جدا شده اند، به شدت بیمار هستند یا فوت کرده اند. اگر پس از گذشت یک ماه از این اتفاقات، علائم افسردگی، اضطراب و گوشه گیری در فرد مورد علاقه شما مشاهده شد، باید برای روان درمانی با یک روانشناس خوب مشورت کنید. از علائم افسردگی در کودکان می توان به قطع ارتباط، بازی نکردن با همسالان، گفتار نامفهوم و اختلال در خواب و عادات غذایی اشاره کرد.

وظیفه روانشناس کودک چیست؟

به طور کلی خدمات مختلفی را به لیست روانشناس کودک اضافه نمود که یکی از مهم ترین کار هایی که یک روانشناس انجام می دهد شامل موارد زیر می شود :

روانشناس کودک همه چیز را در مورد مشکلات رفتاری کودک می داند و می تواند به والدین کمک کند تا آنها را مدیریت کنند. این مسائل شامل عوامل مختلفی است که می تواند در رشد کودک اختلال ایجاد کند.  برخی از این مشکلات رفتاری عبارتند از:

 • لجبازی
 • جوییدن ناخن ها
 • مکیدن انگشتان
 • پرخاشگری

البته موارد مختلفی را می توان به این لیست اضافه کرد و رفتار بد در کودکان را در نظر گرفت.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر این مطلب بهترین روانشناس کودک در تهران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین خوب است بدانید که پزشکان نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در زمینه بهترین روانشناس کودک در تهران دارید متشکریم که با ما در کامنت ها در میان بگذارید . در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در میان بگذارید.

4.6/5 - (250 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا