روانشناسی

بهترین روانشناس زن در تهران【سال1403】❤️ + لیست 10 تایی

انسان دارای ذهنی پیچیده می باشد و کنترل آن در هر شرایطی گاهی سخت است. مشکلاتی که در روح و ذهن به وجود می آید مثل مشکلات فیزیکی قابل مشاهده نیست، در صورتی که آسیب های ناشی از آن بسیار سخت تر از آسیب های جسمی درمان می شود و آزاردهنده تر می باشد. مراجعه به یک روانشناس و مشاور می تواند برای رهایی از اضطراب های فراگیر، مشکلات خانوادگی، عدم تمرکز و… بسیار موثر باشد. از این رو ما در این مقاله به شما 10 تا از بهترین روانشناس زن در تهران را معرفی خواهیم کرد، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بهترین روانشناس زن در تهران چه کسی است؟

بهترین روانشناس زن در تهران کسی است که درمانگر روح و ذهن افراد می باشد. ممکن است بعضی از افراد هنگام مراجعه به روانشناس مرد احساس راحتی و اعتماد نداشته باشند و ترجیح دهند با یک روانشناس خانم در مورد مشکلات خود صحبت کنند، به همین دلیل ما در این مقاله به طور ویژه در مورد روانشناسان زن صحبت خواهیم کرد.

این درمانگران سعی می کنند با حل مشکلات فردی و اجتماعی مراجعین خود، کیفیت زندگی آن ها را افزایش دهند و به درمان مشکلاتی که آن ها را از داشتن زندگی عادی محروم می کند، بپردازند. بهترین روانشناس زن در تهران کسی است که بتواند از طریق شنیدن صحبت های بیمار خود و مشاهده رفتار و عکس العمل ها و نحوه ارتباط او با اطرافیانش، نوع مشکلات او را تشخیص دهد و با به کارگیری بهترین روش ها به درمان او بپردازد.

روانشناس، دوره تحصیلی خود را در رشته روانشناسی در دانشگاه می گذراند و در گرایش هایی مثل آموزش های بالینی، روانشناسی کودک و غیره ادامه تحصیل می دهد. یک روانشناس خوب می تواند با به کارگیری سطح دانش و مهارت خود علل افسردگی، اضطراب، مشکلات خانوادگی، عصبانیت های بیش از حد، وسواس و یا عدم تمرکز را شناسایی کند و آن ها را درمان کند. عامل بسیاری از درگیری های ذهنی در زندگی روزمره افراد می تواند حس عدم رضایت و نادیده گرفتن خود باشد. بهترین روانشناس زن در تهران می تواند این احساس را در فرد از بین ببرد و اعتماد به نفس او را افزایش دهد.

گاهی اوقات ممکن است مشکلات بیمار تنها با مشاوره و گفت و گو رفع نشود و نیاز به تجویز داروهای خاصی باشد و در بعضی موارد نیز روانشناس مجبور می شود بیمار خود را به بهترین کلینیک روانپزشکی در تهران برای تشخیص دقیق اختلالات و روند درمان ارجاع دهد.

روانشناسی در چند دسته طبقه بندی می شود؟

روانشناسی انواع مختلفی دارد و می توان در چندین گروه آن را طبقه بندی کرد.

روانشناسی بالینی

در این نوع از روانشناسی، درمانگران از مصاحبه و تست روحی و روانی استفاده می کنند تا مسائل و مشکلاتی مثل اضطراب، افسردگی و… را درمان کنند.

روانشناسی مشاوره

روانشناسی مشاوره تقریبا شبیه همان روانشناسی بالینی است. این دسته مخصوص کسانی است که مشکلات آن ها شدید نیست و بدون نیاز به روان درمانی، تنها با صحبت و مشاوره قابل حل است. روانشناسی مشاوره اغلب در مدارس و محیط های دانشگاهی قابل اجرا است.

روانشناسی خانواده

بهترین روانشناس زن در تهران ممکن است تنها در حوزه خانواده به فعالیت بپردازد. در این گروه درمانگران به افرادی که به دلیل مشکلات خانوادگی مجبور به طلاق می شوند و یا درگیر جدایی عاطفی هستند کمک می‌کنند و سعی در ارائه راهکارهایی برای بهبود روابط آن ها دارند.

روانشناسی تحصیلی

دانش آموزان و دانشجویان ممکن است در دوران تحصیلی خود به مشکلاتی دچار شوند، مثل اختلال در یادگیری، عدم استعداد یابی و یا عدم تمرکز، که برای حل تمامی مشکلات نیاز است که خانواده ها فرزندان خود را به روانشناسان ارجاع دهند.

روانشناسی رشد

روانشناسی رشد اهمیت زیادی بین خانواده ها و معلمان دارد، چرا که لازم است روند تغییراتی که در نحوه رشد جسمی، رفتاری و اجتماعی و نیازهای کودکان رخ می دهد را بشناسند و عوامل افزایش دهنده میزان یادگیری را تشخیص دهند.

روانشناسی تربیتی

روانشناسی تربیتی تمرکز بر روی یادگیری دانش آموزان دارد و مربوط به تعلیم و تربیت می باشد.

روانشناسی شخصیت

روانشناسی شخصیت به بررسی مشکلات فردی و ویژگی هایی که باعث نحوه رفتار، اضطراب داشتن یا آرام بودن، مهربان و خوشرو بودن یا عصبی و پرخاشگر بودن می پردازد.

روانشناسی اجتماعی

بعضی از افراد در مواجهه با عوامل محیطی و حضور در اجتماع از نظر روحی و رفتاری آسیب پذیر می باشند. نقطه مقابل روانشناسی شخصیت، روانشناسی اجتماعی است که رفتار فرد را در اجتماع بررسی می کند.

روانشناسی سازمانی

بهترین روانشناس زن در تهران می تواند در زمینه روانشناسی صنعتی و سازمانی که مربوط به نحوه برخورد و رفتار فرد در محیط های کاری برای افزایش راندمان کار است نیز به فعالیت بپردازد.

روانشناسی در چند دسته طبقه بندی می شود؟

خصوصیات بهترین روانشناس زن در تهران چیست؟

 • اولین ویژگی بهترین روانشناس زن در تهران، داشتن مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه ها و موسسات مطرح داخلی و خارجی می باشد. این ویژگی باعث می شود بتوان از سطح دانش و تحصیلات آکادمیک درمانگر خود و رعایت اصول علمی توسط او مطمئن شد.
 • داشتن تجربه و سابقه کافی و مفید یکی دیگر از خصوصیات یک روانشناس خوب است. داشتن تجربه باعث می شود درمانگر مشکلات مراجعین خود را بهتر متوجه شود و متناسب با هر مشکلی طبق سوابقی که در درمان دارد، راه حلی را ارائه کند.
 • نحوه برخورد یک روانشناس خوب باید طوری باشد که با مراجعین خود بر اساس طبقه اجتماعی و یا به صورت سلیقه ای رفتار نکند و با همه محترمانه و مهربانانه برخورد کند.
 • بهترین روانشناس زن در تهران بسیار دلسوز می باشد و با ایجاد حس همدلی و همدردی به بیمار خود نشان می دهد که می تواند بدون احساس خجالت و با اعتماد کامل مشکلات خود را بیان کند.
 • دیگر ویژگی یک روانشناس خوب این است که در جلسات درمان، کاملا خونسردانه بتواند وضعیت را مدیریت کند و هنگام عصبانیت و بروز هیجانات بیمار، بتواند فضا را آرام کند.
 • برای آغاز دوره درمان باید توجه کرد که درمانگر انتخابی و محل فعالیت او، حتی اگر به بهترین کلینیک روانشناسی در تهران معروف باشد، حتما مجوزهای لازم را داشته باشد و بدون مجوزهای لازم اقدام به درمان نکند.
 • با توجه به اینکه برای مراجعه به روانشناس باید از قبل وقت مشاوره گرفت، لازم است که روانشناسان به حقوق و وقت بیماران خود احترام بگذارند و در ساعت مقرر آن ها را پذیرش کنند.

نکات مهم برای مراجعه به روانشناس زن که باید بدانید؟

⭐ انتخاب درستبرای انتخاب روانشناس خانم در تهران عجله نداشته باشید و درمانگر خود را پس از تحقیق و بررسی دقیق انتخاب کنید.
✅ جلسات منظمجلسات درمان خود را به صورت منظم و با پیگیری دقیق پیش ببرید. تا جایی که می‌توانید وقفه‌ای میان جلسات نیندازید و تا جای ممکن از کنسل کردن جلسات درمان خود بپرهیزید.
⭐ ارتباط قوییک درمانگر خوب، می بایست آنچه در ذهنش نسبت به شما وجود دارد را مستقیما و به روشنی بیان کند. او باید صادق باشد و از زبان ساده استفاده و بتواند چشم انداز درمانی را برای شما توضیح دهد.
✅ تخصص در حوزه کاربهترین دکتر روانشناس خانم در تهران را با توجه به تخصص او و حوزه مورد نظر خودتان انتخاب کنید. به‌این‌صورت که اگر به مشکل اضطراب یا استرس مبتلا هستید، درمانگری را انتخاب کنید که در این زمینه توانایی و تخصص لازم را دارد.

10 تا از بهترین روانشناس زن در تهران را بشناسید!

دکتر سپیده رحیمی نژاد

دکتر سپیده رحیمی نژاد

دکتر سپیده رحیمی نژاد دکترای تخصصی مشاوره و روان‌درمانی بالینی ، مدیر موسس مرکز مشاوره و روانشناسی سپیدار،عضو انجمن روانشناسان و روانپزشکان آمریکا (APA) ، عضو انجمن روانشناسان و روانپزشکان کانادا (CPA)، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن مشاوره ازدواج و خانواده ایران، دانش آموخته برتر دانشگاه علامه طباطبایی (رتبه اول)، سه سال متوالی زوج درمانگر برتر و با ۱۳ سال سابقه کاری مشغول به فعالیت میباشند. ویزیت ، مشاوره ، روانکاوی و درمان اختلالات روانشناسی.

خدمات دکتر سپیده رحیمی نژاد:

 • کنترل و درمان اختلالات فردی:
 • افسردگی ، اضطراب ، وسواس فکری و عملی
 • انواع فوبیا ، حملات پانیک ، عزت نفس پایین
 • افسردگی پس از زایمان
 • اختلال استرس پس از سانحه (ptsd)
 • اختلالات بدخوابی و بی خوابی
 • زوج درمانی و خانواده درمانی
 • مشاوره‌ جنسی و مشکلات زناشویی (سکسولوژی و سکستراپی)
 • روانشناس کودک و نوجوان
 • مشاوره ازدواج و مدیریت رابطه عاطفی
 • درمان اختلالات پرخوری و کم خوری عصبی
 • خیانت، شکست و بحرانهای عاطفی
 • مشاوره قبل و بعد از طلاق
 • اجرا و تفسیر کلیه تست های شخصیت شناسی و هوش و خلاقیت
 • خانواده درمانی ، فرزند پروری و مشاوره اختلافات درون خانوادگی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از ظفر، نرسیده به چهارراه نیایش، رو به روی ایستگاه بی آر تی، نبش بهرامی، پلاک 81، مرکز مشاوره سپیدار مهر

شماره تماس: 

02188202476
02188208364
02188649087
09363841249

دکتر صدیقه ابراهیمی

صدیقه ابراهیمی

 کارشناس و کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران (شماره نظام پزشکی ۵۳۵۲) ، عضو خانه روانشناسان مشاوران و حرف یاورانه ، ایشان دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و ​​​​​​​دانشجوی انستیتو روانکاوی ایران میباشند.

خدمات:

 • مشاوره خانواده و زوج درمانی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره و درمان خیانت
 • مشاوره و درمان اضطراب، وسواس و افسردگی
 • خودشناسی و ارتقا فردی
 • تشخیص و درمان اختلال شخصیت
 • مشاوره کودک و نوجوان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، تقاطع میرداماد، پلاک ۱، طبقه ۳، روبروی داروخانه میرداماد، مرکز مشاوره نیک اندیشان

تلفن مطب:  ۰۲۱۲۲۹۰۴۵۰۷  –  ۰۲۱۲۲۹۰۴۵۰۸

مشاوره آنلاین در واتساپ: ​​​۰۹۲۱۹۷۳۱۴۲۵

وب سایت: sedighehebrahimi.ir

دکتر مهسا کاشفی زاده

مهسا کاشفی زاده

عضو انجمن روانشناسان آمریکا
روان درمان گر ، روانشناس بالینی
مشاور خانواده و زوج درمان گر

مهارت و تخصص:

انواع مشاوره فردی ، انواع اختلالات شخصیتی

مشاوره قبل از ازدواج تحلیل خویشتن و خودشناسی

التیام شکست عاطفی

افسردگی ،اضطراب

انواع آزمون های بالینی و شخصیت ، مشاوره خیانت
مشاوره کاهش وزن

ادرس: اقدسیه روبهروی مترو اقدسیه ، ساختمان نارسیس، پلاک ۱۳ ، طبقه ۳ ، واحد ۳۰۴

شماره تماس:

۲۶۱۱۹۴۴۰

۰۹۱۲۱۴۳۳۴۳۸

ادرس وب سایت:

drkashefizadeh.com

زهرا امام

خانم زهرا امام یک مشاور و درمانگر با تجربه و موفق است که یکی از بهترین روانشناس زن در تهران به شمار می رود. که مراجعین می توانند با اطمینان خاطر برای رفع مشکلات خود به ایشان مراجعه نمایند.

مهارت و تخصص :

 • مشاور خانواده ،ازدواج ، طلاق ، اختلالات جنسی ، افسردگی ، اضطراب ، نورو فیدبک
 • طرف قراردادبابانک تجارت وبانک ملت
 • درمانگر و روش درمانی CBT و درمان های AcT

آدرس: شهرک غرب ، خیابان فرحزادی ، خیابان حافظی پلاک ۹و۱۱،طبقه ۶ واحد ۱۲

شماره تماس:

۲۲۱۸۳۵۲۷

۰۹۳۳۱۱۱۸۶۴۸

آدرس وب سایت: zahraemam.com

دکتر مریم مویدی مهر

دکتر مریم مویدی مهر

دکتر مریم مویدی مهر روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه و طرحواره درمانگررو هپینوتراپیست

خدمات:

 • مشاوره فردی و زوج درمانگر
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره افسردگی و اضطراب و وسواس و….

آدرس: نیاوران سه راه اقدسیه نبش نارنجستان ۱۲ پ ۵۷۷ طبقه اول

شماره تماس: ۰۹۱۲۰۶۰۲۶۸۳

دکتر سمیه محمدتبار

دکتر سمیه محمدتبار

داشتن مدرک تخصص روانشناسی، عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا، عضویت در انجمن مطالعات روان درمانی ایران و داشتن پروانه اشتغال سازمان نظام روانشناسی، دلایلی است که می توان خانم دکتر محمدتبار را به عنوان بهترین روانشناس زن در تهران معرفی کرد. ایشان با بیش از 15 سال سابقه در حوزه مشاوره و روان درمانی تاکنون در درمان بسیاری از بیماران خود موفق بوده اند.

خدمات دکتر محمدتبار:

 • آموزش فرزندپروری و روابط کودک و والدین
 • سنجش هوش و استعدادیابی
 • درمان افسردگی و تنش های عصبی
 • روانشناسی کودک به روش بازی درمانی
 • درمانگر CBT

آدرس: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به میدان پونک، کوچه شهید طباطبایی، پلاک 23، ساختمان قائم، طبقه 4، واحد 12

دکتر زینب نجار

دکتر زینب نجار

یکی دیگر از بهترین روانشناس زن در تهران خانم دکتر زینب نجار می باشد. ایشان با ارائه مشاوره و جلسات روانشناسی به رفع مشکلات روحی و رفتاری مراجعان خود می پردازند.

خدمات دکتر نجار:

 • روان درمانی اختلالاتی مثل افسردگی، اضطراب، وسواس و خشم
 • روانشناسی فردی و اجتماعی
 • زوج درمانی و مشاوره های قبل ازدواج
 • مشاوره خانواده و طلاق

آدرس: تهران، تهرانپارس، خیابان استخر، بین خیابان 234 و 232، مجتمع پزشکی ترنج

سرکار خانم نسرین حسن زاده

سرکار خانم نسرین حسن زاده

سرکار خانم حسن زاده با مدرک روانشناسی بالینی به ارائه خدمات در حوزه روانشناسی و روان درمانی بالینی می پردازد. ایشان با مهارت و تجربه ای که در این زمینه دارند، توانسته اند با دلسوزی و ایجاد حس اعتماد، ریشه مشکلات بیماران خود را یافته و در درمان آن ها موفق باشند.

خدمات خانم حسن زاده:

 • روان درمانی کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری فردی و اجتماعی
 • درمان افسردگی
 • مشاوره فردی و زوج درمانی برای قبل و بعد ازدواج
 • روانشناسی اجتماعی
 • مشاوره ارتباطی و جنسی

آدرس: تهران، پاسداران،خیابان دولت، ساختمان پزشکان صدرا، طبقه سوم غربی، واحد 23

دکتر شهرزاد رشن

دکتر شهرزاد رشن

خانم دکتر شهرزاد رشن با کسب رتبه 10 کنکور سراسری در کشور، موفق به ورود به دانشگاه در رشته روانشناسی شدند. پس از پایان دوره کارشناسی، برای مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه علامه طباطبایی شدند. دکتر رشن بعد از گذراندن دکترای روانشناسی تخصصی اقدام به دریافت پروانه رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کردند. ایشان عضو انجمن روانشناسی ایران بوده و یکی از بهترین روانشناس زن در تهران می باشند.

خدمات دکتر رشن:

 • درمان مشکلات رفتاری و اجتماعی
 • درمان وسواس ذهنی و عملی
 • روانکاوی و روان درمانی
 • مشکلات زناشویی
 • مشاوره طلاق و ازدواج
 • درمان عدم اعتماد به نفس و انزوا

آدرس: تهران، پاسداران،خیابان شهید کلاهدوز، بین دیباجی و اختیاریه، ساختمان پزشکان صدرا، طبقه سوم غربی، واحد 24

خدمات ارائه شده توسط بهترین روانشناس زن در تهران

گاهی اوقات افراد در هنگام مواجهه با مشکلات رفتاری و شخصیتی خود و یا اختلالاتی مثل افسردگی و اضطراب، تصور می کنند که می‌توانند خود به خود درمان شوند. حتی بعضی از خانواده ها آن چنان که به مشکلات جسمی خود و فرزندان شان توجه دارند به مشکلات رفتاری و روحی اهمیت نمی دهند و معتقدند نیازی به مراجعه به مراکز مشاوره و روانشناس ندارند. در صورتی که پزشکان و درمانگران می توانند با ارائه راه حل های تایید شده و مناسب به حل مشکلات آن ها کمک کنند تا زودتر به زندگی نرمال خود برگردند.

بهترین روانشناس زن در تهران با هدف بهبود روابط فردی و خانوادگی افراد، به درمان مشکلات و اختلالات کودکان و بزرگسالان و سردرگمی های موجود در زندگی کسانی که به آن ها مراجعه می کنند، می پردازد و آن ها را به داشتن یک زندگی سالم و آرام نزدیک می کند.

رایج ترین و مهم ترین خدماتی که بهترین روانشناس زن در تهران ارائه می دهد عبارتند از:

 • رفع اضطراب های بی دلیل و فراگیر، دلشوره های نابه جا و آزار دهنده و استرس برای هرکاری
 • حل اختلافات زوجین
 • مقابله با اتفاقات ناگوار زندگی مثل از دست دادن و جدایی از عزیزان
 • کنترل رفتارهای هیجانی مثل خشم و عصبانیت
 • نحوه مقابله با فوبیاها
 • ریشه یابی و حل معضلاتی که ریشه در گذشته فرد و یا حتی کودکی دارد
 • ترک کردن رفتارهایی مثل وسواس
 • کاهش و درمان افسردگی
 • بهبود عملکرد و استفاده از توان و استعداد نهفته
 • کمک به از بین بردن حس عدم رضایت و پوچی زندگی
خدمات ارائه شده توسط بهترین روانشناس زن در تهران

چه زمانی باید به بهترین روانشناس زن در تهران مراجعه کرد؟

برای مراجعه به روانشناس نیازی نیست که حتما اجازه دهیم اوضاع به وخامت برسد. روانشناسان تنها برای درمان، مراجعین را پذیرش نمی کنند، چرا که پیشگیری همیشه بهتر از درمان بوده است. ارائه مشاوره می تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کند. پس حتی بدون وجود اختلالات و مشکلات خاص می توان به روانشناس مراجعه کرد.

بهترین روانشناس زن در تهران قبل از هرچیز می تواند یک رازدار خوب و مطمئن برای در میان گذاشتن چیزهایی که باعث آزار است، باشد. به همین دلیل است که بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند با یک روانشناس زن مشاوره داشته باشند. پس همه می توانند علاوه بر زمان هایی که در شرایط سخت قرار دارند یا با مشکلات فردی و خانوادگی دست و پنجه نرم می کنند، برای داشتن حال روحی بهتر و افزایش توان و انرژی و برگرداندن شادابی به زندگی خود و اطرافیان به بهترین روانشناس زن در تهران مراجعه کرد.

برای مراجعه به روانشناس نیز باید از قبل در مورد درمانگر مورد نظر، تحقیقات لازم را چه به صورت اینترنتی و چه حضوری به عمل آورد و از معتبر بودن محل فعالیت، مدارک علمی و میزان مهارت در درمان و حل مشکلات اطمینان حاصل کرد.

اقدامات لازم قبل از مراجعه به روانشناس

افرادی که قصد دارند برای مشاوره و یا درمان به بهترین روانشناس زن در تهران مراجعه کنند، باید از قبل اقداماتی را انجام دهند که به شرح زیر می باشند:

 • باید از قبل لیستی از داروهای مصرفی در هر زمینه ای و داروهای روان درمانی خود تهیه کنند.
 • تهیه فهرستی از نام و مدت زمان مصرف داروهایی که چه تحت نظر پزشک و چه به صورت خودسرانه برای مشکلات عصبی و حفظ آرامش مصرف شده است.
 • حفظ آرامش و دور کردن نگرانی برای مراجعه به پزشک
 • اطلاع از بیماری های روحی و روانی خانوادگی و داروهای مصرفی آن ها و درمیان گذاشتن آن با پزشک مورد نظر
 • پاسخ به سوالات درمانگر با خونسردی کامل و اعتماد به نفس
 • کنترل هیجانات خود هنگام گریه کردن و خشمگین شدن در جلسه درمانی و مشاوره، چراکه تمام این رفتارها طبیعی و منطقی است و نباید از آن خجالت کشید.

کلام آخر

روانشناسی علمی است که با روح و روان افراد سر و کار دارد و کمک می کند تا بتوانند زندگی شاد و راحت تری داشته باشند و از معاشرت با اطرافیان و خانواده خود لذت ببرند. در این مقاله از سایت پزشکا سعی کردیم مطالب مختصر و مفیدی را در مورد روانشناسی و نکات ضروری برای مراجعه به آن به شما ارائه دهیم. علاوه بر آن لیستی از بهترین روانشناس زن در تهران را برای آن دسته از کسانی که مشاوره و صحبت با خانم ها برای شان راحت تر است معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. باعث خرسندی ماست که نظرات و انتقادات خود را در انتهای مقالات با ما به اشتراک بگذارید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

مریم مردانی

مریم مردانی هستم 3 ساله کار نویسندگی انجام میدم علاقه به حوزه های آرایشی و زیبایی دارم .خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید زیر این مطلب نظرات خودتون رو ارسال کنید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا