پزشکان

بهترین جراح دندانپزشک در تبریز【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

شهر تبریز یکی از بزرگترین شهر های تبریز است که افراد بسیاری در این شهر به دنبال بهترین جراح دندانپزشک در تبریز می باشند و می خواهند راهی بیابند که بتوانند مشکلات دندان خود را حل کنند؛ در این شهر میزان تقاضا برای دندانپزشکی بسیار زیاد است.

تبریز کلانشهری در منطقهٔ آذربایجان ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است؛ این شهر، بزرگ‌ترین قطب اقتصادی منطقهٔ آذربایجان ایران و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود؛ کلانشهر تبریز ۲۴۴/۵۱ کیلومتر مربع وسعت دارد و بر همین اساس، سومین شهر بزرگ ایران پس از تهران و مشهد محسوب می‌شود؛ جمعیت آن نیز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۱٬۵۹۳٬۳۷۳ نفر بوده‌ است؛ اکثریت ساکنان تبریز آذری هستند و به زبان ترکی آذربایجانی با لهجهٔ تبریزی سخن می‌گویند.

دندانپزشکی در تبریز

هر فردی در طول زندگی خود ممکن است که با مشکلات دهان و دندان مواجه شده باشد که باید برای درمان آن ها اقدام کند؛ به طور کلی دندان دارای بخش های مختلفی از جمله  مینا، عاج، سمنتوم، ریشه، و کانال ریشه داخل دندان می باشد که باید این اجزا را به درستی شناخت و برای حفظ سلامت آن ها اقدام کرد.

ممکن است این گونه به نظر برسد که دندان عضو کوچکی از بدن انسان است اما نقش بسیار اساسی در زندگی انسان دارد و سالم بودن دندان موجب راحتی در خوردن و آشامیدن می شود؛ بخش های مختلف دندان که تاثیر بسیار زیادی در روند خوردن و آشامیدن می گذارند شامل  مینا، عاج، سمنتوم، ریشه، و کانال ریشه داخل دندان می باشد؛ هنگامی که هر یک از اجزای دندان دچار مشکل شود باید به دنبال بهترین جراح دندانپزشک در تبریز باشید و از ایشان درخواست کمک کنید.

در هر کلینیک دندانپزشکی خدمات متنوعی در رابطه با مشکلات دندان ارائه می شود که جراح ماهری که در آن کلینیک مشغول به فعالیت است این مشکلات را درمان می کند.

دندانپزشکی در تبریز

انسان چند نوع دندان دارد و هر کدام چه وظیفه ای دارند ؟

در واقع انسان به طور کلی در دهان خود چند نوع دندان دارد که هر کدام از آن ها نقش و وظیفه ای بر عهده دارند که شامل موارد زیر می باشد :

  • دندان‌های پیشین : دندان‌های ثنایا یا پیشین در قسمت میانی فک بالا و پایین قرار گرفته‌اند که با کمک لبه تیز و برنده این دندان‌ها غذا گرفته می شود و تکه تکه می‌شوند.
  • دندان‌های نیش : این دندان‌ها که نوک تیزی دارند در دو طرف دندان‌های پیشین قرار گرفته‌اند و به تکه کردن غذا کمک می‌کنند.
  • دندان‌های آسیای کوچک : به این دندان‌ها پرمولر نیز گفته می‌شود؛ این دندان ها دو عدد هستند و از طریق برآمدگی‌هایی که بر روی آنها وجود دارد برای خرد کردن و بریدن مواد غذایی استفاده می‌شوند.
  • دندان‌های مولار یا آسیای بزرگ : این دندان‌ها دارای سطحی صاف و وسیع هستند که در عقب دهان قرار دارند؛ از این دندان‌ها برای له کردن، جویدن و ساییدن مواد غذایی استفاده می‌شوند.
  • دندان عقل : این دندان‌ها 4 عدد هستند و به آنها دندان آسیای سوم نیز می‌گویند؛ این دندان‌ها از سن 18 سالگی به بعد در‌ می‌آیند و معمولا کشیده می‌شوند.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در تبریز را بشناسید !

بهترین جراح دندانپزشک در تبریز چه خصوصیاتی دارد ؟

3.8/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا