عمومی

بهترین دکتر ریه【سال 1403】❤️+ لیست 10 تایی

معرفی بهترین دکتر ریه + لیست ۱۰ تایی _ ریه ها یکی از کارهای مهم و اساسی بدن را انجام می دهد. به گونه ای که شبانه روز به طور مداوم در حال انجام ورود اکسیژن و خروج دی اکسید کربن هستند. بنابراین وجود هر مشکل در دستگاه ریوی در عمل تنفس اختلال ایجاد می شود و لازم است ، بیماری های ریه را جدی گرفت و درمان آنها کار بسیار حساس است که نباید آن را به تاخیر انداخت.

بیماری های ریوی معمولاً به خاطر مصرف بیش از حد سیگار ، عفونت ها و عوامل ارثی می باشد. به طور معمول بیماری های ریوی همراه با سرماخوردگی و آنفولانزا شروع می‌شود و علائم آن شامل سرفه های شدید ، خس خس کردن سینه ، سردرد و خستگی و غیره می باشد.

برخی علائم سرماخوردگی بعد از چند روز بهبود می یابد. اما علائم سرفه ها و مخاط  ادامه دار می باشد. در صورتی که با مشکلات جدی مانند سرفه های خونی ، تضعیف سیستم ایمنی بدن ، رو به رو شدید ، حتماً به پزشک مراجعه کنید.هدف ما از ارائه این مقاله به معرفی ده تا از بهترین دکترهای ریه میباشد تا شما نیز با آنها آشنا شوید.اگر به دنبال بهترین پزشکان ریه هستید ، پیشنهاد می کنم ادامه مقاله را حتما مطالعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر ریه را بشناسید !

دکتر علیرضا ثابت پور

دکتر علیرضا ثابت پور فوق تخصص ریه و متخصص داخلی می باشد. دوره تخصصی و فلوشیپ خود را در کالج انگلستان گذرانده است و مرحله امتحانات و عضویت در کالج صنعتی متخصصان داخلی را به موفقیت به پایان رسانده است. ایشان همچنین مقالات زیادی در زمینه بیماری های ریه پیوند ریه تاکنون انجام داده و در مجلات معتبر به چاپ رسیده است.

دوره های تخصصی

  • فلوشیپ بیماری های سرطانی ریه
  • فلوشیپ بیماری ریه
  • فلوشیپ بیماری های مربوط به پیوند ریه

آدرس:

گیشا ، انتهای خیابان ۱۳ ،  نبش ناظریان قمی ،  پلاک ۹ ،  ساختمان دنیز ، زنگ ۵۰۳

( در ساعت موارد اورژانسی می توانید در ساعت ۴ تا ۶ بعد از ظهر مطب مراجعه کنید.)

تلفن تماس:

02186112608

بهترین دکتر ریه کیست

کار متخصص ریه تشخیص بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی و  ریه ها می باشد تا درمان آن را به بهترین شیوه شروع کند و تمام کارهایی که میتوان برای پیشگیری از بیماری‌های ریه انجام داد به بیماران توصیه کند.متخصصان ریه در ابتدا در بیماری های داخلی تخصص داشتند و بعد در زمینه فوق تخصصی وارد رشته تخصصی ریه شده اند.

متخصص ریه قبل از هر کاری باید آزمایش های مربوط برای تعیین تشخیص بیماری ریه انجام دهد که شامل سی تی اسکن ، بیوپسی ریه ، تست عملکرد ریه ، سونوگرافی قفسه سینه ، فلوروسکوپی قفسه سینه ، لوبکتومی ، برونکوسکوپی و مطالعه خواب می باشد.

بیماری های ریه به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند ، دسته اول بیماری های ریوی ، دسته دوم بیماری های بافت ریه ، دسته سوم بیماری‌های در رابطه با جریان خون ریه می باشد. پس بهترین دکتر ریه کسی است که در هر سه زمینه تخصص و مهارت داشته باشد و بتواند هر نوع بیماری در این سه زمینه را تحت درمان خود قرار دهد.

همانطور که می دانید ، وجود هر مشکلی در دستگاه تنفسی می تواند ، زندگی هر فردی را مختل کند. بنابراین درمان بیماری مربوط به ریه از حمیت بسیاری برخوردار است. اگر می خواهید بهترین دکتر ریه را انتخاب کنید ، باید به معیارهای بسیاری توجه کنید. اگرچه هر فردی برای انتخاب دکتر معیار های خاص خودش را دارد اما بسیاری از معیارها اصلی بوده که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم.

درمان بیمار با کمترین عارضه

بهترین دکتر ریه کسی است که بتواند بیماران خود را با کمترین زمان و کمترین عارضه درمان کند. برای مثال ، همانطور که می دانید جراحی پیوند ریه یکی از عمل های بسیار سخت و حساس است و دکتری در این زمینه فعالیت می کند باید تجربه کافی در جراحی را داشته باشد و عمل های زیادی را با موفقیت به ثبت رسانده باشد. پس هر فردی بداند دکتری در کار خود کوچکترین اشتباهی ندارد ، با اطمینان خاطر برای درمان او را به عنوان بهترین دکتر ریه انتخاب می‌کند

دریافت مدارک آموزشی

برای رفع مشکلات دستگاه تنفسی باید به پزشکی مراجعه کنید که دارای مدرک تخصصی و فوق تخصصی بیماری های ریه و دوره های تخصصی مختلفی را گذرانده باشد. پس از مراجعه کردن به پزشکان عمومی برای مشکلات تنفسی پرهیز کنید. چرا که با مراجعه به پزشک عمومی در صورت داشتن مشکل تنفسی شما را به متخصص ریه معرفی می کند.

 بهترین خدمات پزشکی

یک پزشک خوب همیشه برای ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن از بهترین تجهیزات پزشکی استفاده می کند. همچنین وجود فضایی آرام برای بیماران به درمان آن بسیار کمک می کند.

هر پزشکی که در هر زمینه فعالیت دارد ، باید تمام تجهیزات لازم را برای بیماران خود فراهم کند و خدمات درمانی را به بهترین نحو انجام دهند. بهترین دکتر ریه کسی است که بتواند تمام مراحل درمانی همه بیماران را تحت نظر خود داشته باشد و بتواند به طور مداوم درمان آنها را پیگیری کند. این کار باعث می شود که درمان بیماران به سرعت به پایان برسد‌.

 مهارت در کار

زمانی که دکتر ریه در درمان انواع بیماری های دستگاه ریوی تخصص دارد و توانسته در سال‌های طولانی تجربه کافی به دست آورد ، برای همه معیار خوبی است که چنین دکتری را برای درمان انتخاب کند.دکترهای با تجربه و دارای مهارت حرفه ای همیشه توسط بیماران خود به دیگران معرفی می‌شود و این باعث می‌شود که تعداد بیماران آنها روزانه در حال افزایش باشد.

بهترین دکتر ریه در تهران

انتخاب دکتر ریه در شهر بزرگی مثل تهران کار دشواری می باشد و بخاطر همین ، برای انتخاب باید توجه ویژه داشته باشید. چرا که در شهرهای بزرگ نسبت به دیگر شهرها متخصص های ریه زیادی فعالیت دارند و به خاطر وجود تعداد زیاد آنها همیشه بینشان رقابت وجود دارد.

این باعث شده است که دکتر های خوبی در شهر تهران قرار بگیرند و سایر افراد در دیگر شهرها به تهران برای درمان مراجعه کنند. اما انتخاب این که کدام دکتر مان بهترین دکتر شناخته می شود دشوار است. اما هر کسی باید با توجه به بیماری خود و مهارت پزشک انتخاب خود را انجام دهد.

وظایف دکتر ریه

برخی از بیماری ها لازم است تحت مراقبت یک متخصص ریه قرار بگیرد ، مانند بیماری های پنومونی ، فیبروز کیستیک ، آپنه خواب و سرطان ریه. اما برخی از بیماری ها توسط دکتر ریه تشخیص داده می‌شود و درمان ها امکان پذیر است مانند آسم ، برونشیت ، آزبستوز ، بیماری ریوی و برونشکتازی می باشد.

بیماری آسم مربوط به خفگی ، تنگی قفسه سینه و تنگی نفس و سرفه می باشد .بیماری برونشیت مربوط به التهاب راه های هوایی که به خاطر عفونت ایجاد می‌شودبیماری آزبستوز در رابطه با زخم پیشرونده از بافت ریه که به خاطر قرار گرفتن در معرض الیاف های میکروسکوپی آزبست ایجاد شده است.بیماری ریوی هم شامل انسداد راه‌های هوایی کوچک که در عملکرد ریوی مشکل ایجاد کرده است.

انواع بیماری های مربوط به ریه

هر بیماری که مربوط به دستگاه ریه می شود و در عملکرد آن اختلال ایجاد می کند ، در دسته بیماری‌های ریوی قرار می گیرد اما به طور کلی بیماری های ریوی شامل سه نوع است:

بیماری های ریوی:

بیماری های ریوی شامل بیماری هایی می شود که بر روی راه های هوایی اختلال ایجاد می کند. این راه های هوایی کار ورود و خروج اکسیژن ها و سایر گازها را انجام می دهند. بیماری های ریوی به گونه‌ای تأثیر می گذارند که راه‌های هوایی مسدود شده و فرد در تنفس خود دچار مشکل می شود و به سختی نفس می کشد. بیماری های ریوی شامل آسم و برونشیت می باشد.

بیماری های جریان خون ریه:

این دسته از بیماری های در رابطه با گردش خون در ریه ها است. هنگامی که رگ های خونی ریه دچار زخم ، التهاب و لخته شدن شود ، فرد دچار این دسته از بیماری های ریه شده است. در صورت بروز این دسته از بیماری ها باعث اختلال در دریافت اکسیژن و خروج دی اکسید کربن توسط ریه می شود همچنین عملکرد قلب تاثیرگذار خواهد بود.

بیماری های بافت ریه:

تاثیر این گونه بیماری ها بر روی ساختار بافت ریه می باشد. زمانی که به بافت‌های ریه آسیب وارد می شود ، ریه ها عملکرد درست خود را از دست می دهند و به راحتی نمی تواند انبساط شود. چرا که ریه ها به درستی اکسیژن را دریافت نمی کنند و دی اکسید کربن را انتقال می دهند. افرادی که با این گونه بیماری ها سر و کار دارند ، در هنگام تنفس خود احساس سنگینی می کند و نمی تواند به طور عمیق نفس بکشد. فیبروز ریوی و سارکوئیدوز نمونه هایی از این دسته بیماری های ریوی هستند.

چه زمانی باید به چه دکتری مراجعه کنیم

با مواجه شدن با یک سری عوامل هشدار دهنده مربوط به بیماری های ریوی حتماً باید به یک پزشک ریه مراجعه کنید این گونه علایم شامل موارد زیر می

تضعیف در عملکرد تنفس:

زمانی که در تنفس دچار سختی می شوید ، باید بدانید که این نشانه یک هشدار جدی است. چرا که ضعف در تنفس امر غیر طبیعی می باشد و ضعف دستگاه ریوی شما را نشان می‌دهد.

خس خس کردن سینه:

خس خس کردن سینه مسدود بودن راه هوایی دستگاه ریوی را بیان می کند. و یا به خاطر محدود شدن راه هوایی این مشکل ایجاد شده است.

درد در ناحیه قفسه سینه:

هنگامی که درد در ناحیه قفسه سینه بیش از یک ماه به طول انجامد. به خصوص زمانی که در هنگام نفس کشیدن یا سرفه با درد بیشتری همراه باشد ، یک نشانه برای بروز مشکل ریوی است.

سرفه های طولانی:

سرفه یک نشانه معمول برای بروز هر گونه بیماری ممکن است شناخته شود. اما زمانی که سرفه‌های طولانی بیش از یک ماه به طول بیانجامد، احتمال وجود یک بیماری ریوی بسیار زیاد است.

عفونت ریه

عفونت ریه یکی از مشکلات اصلی است که برای این بخش از بدن اتفاق می افتد.همانطور که می دانید ، دستگاه تنفسی به  طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش فوقانی و بخش تحتانی. در صورتی که عفونت در یکی از این بخش رخ دهد به همان نام گفته می شود.

دستگاه تنفسی فوقانی شامل بینی ، حلق ، نای و حنجره می باشد و دستگاه تنفسی تحتانی مربوط به ریه و اجزای تشکیل دهنده آن است.زمانی ریه دچار عفونت می شود که باکتری ها ، ویروس ، قارچ و انگل ها وارد این بخش و اجزای تشکیل دهنده آن بشود. علائم دسته از عفونت‌ها سوزش پوست می باشد.عفونت بر اثر باکتری ها از تمام عفونت های دیگر بیشتر است. این نوع عفونت توسط آنتی بیوتیک ها قابل درمان است.

عفونت های ویروسی ریه نیاز به دارو ندارد و بدون مصرف دارو درمان می شود. در صورت بروز عفونت های مزمن ریوی بر اثر ویروس ها ممکن است ناخن ها به آبی تغییر کند. همچنین عفونت ریه می تواند به گوش ها تاثیر بگذارد و گوش ها نیز دچار عفونت شود.عفونت های حاصل از ورود قارچ علائم مانند دسته های دیگر عفونتی به همراه دارد. گاهی اوقات موارد شدید آن ، نیاز به عمل جراحی و برداشت توده قارچی از داخل ریه دارد.

کلام آخر

همان طور که می دانیم وجود یک بیماری یا یک مشکل در دستگاه تنفسی و ریه ها زندگی فرد می‌تواند مختل کند و نفس کشیدن آن را دچار مشکل کند. بنابراین درمان بیماری‌های ریوی بسیار مهم است و باید به سرعت به آن رسیدگی شود. پس در صورت نیاز به درمان بیماری های ریوی سعی کنید در انتخاب دکتر ریه دقت کافی داشته باشید.

ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

4.3/5 - (10 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا