پزشکان

بهترین دکتر پا درد در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

پا یکی از پیچیده ترین قسمت های بدن است. این استخوان از 26 استخوان تشکیل شده است که توسط مفاصل، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط های زیادی به هم متصل شده اند. پا مستعد استرس های زیادی است. مشکلات پا می تواند باعث درد، التهاب یا آسیب شود. این مشکلات می تواند منجر به محدودیت حرکت و تحرک شود.در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر پا درد در تهران آشنا خواهیم کرد.

انواع مختلف مشکلات پا چیست؟

درد پا اغلب به دلیل عملکرد نامناسب پا ایجاد می شود. کفش های نامناسب می توانند بدتر شوند و در برخی موارد باعث مشکلات پا شوند. کفش‌هایی که به‌خوبی مناسب هستند و حمایت خوبی می‌دهند، می‌توانند از تحریک مفاصل پا و پوست جلوگیری کنند. انواع مختلفی از مشکلات پا وجود دارد که پاشنه پا، انگشتان پا، اعصاب، تاندون ها، رباط ها و مفاصل پا را تحت تاثیر قرار می دهد.

علائم مشکلات پا ممکن است شبیه سایر شرایط و مشکلات پزشکی باشد. همیشه برای تشخیص   بیماری ها به پزشک خود مراجعه کنید.

خار پاشنه چیست؟

خار پاشنه یک رشد استخوانی روی استخوان پاشنه است. معمولاً در قسمت زیرین استخوان پاشنه قرار دارد، جایی که به فاسیای کف پا، یک نوار طولانی از بافت همبند که از پاشنه به سمت پاشنه پا کشیده می‌شود، قرار می‌گیرد. این بافت همبند قوس را کنار هم نگه می دارد و در حین فعالیت به عنوان ضربه گیر عمل می کند. اگر فاسیای کف پا به دلیل دویدن، پوشیدن کفش های نامناسب یا اضافه وزن بیش از حد کشیده شود، درد می تواند ناشی از استرس و التهاب بافتی باشد که روی استخوان کشیده می شود. با گذشت زمان، بدن در پاسخ به این استرس، استخوان اضافی می‌سازد و در نتیجه خار پاشنه پا ایجاد می‌شود. گزینه های درمانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن
 • کشش مناسب قبل از فعالیت
 • کفش مناسب
 • تزریق کورتیکواستروئید
 • جراحی (برای شرایط شدیدتر و طولانی مدت)

معمولا همه علائمی را در مفاصل و اندام خود مشاهده می کنند که شایع ترین آن درد است. به عنوان مثال، اگر بیمار به متخصص ارتوپدی مراجعه کند که درد کمر یا زانو را گزارش کرده است، پزشک ابتدا باید مشخص کند که چه شرایطی باعث ایجاد زانو یا کمردرد شده است. برای تشخیص و درمان می توانید به بهترین دکتر ارتوپد در ایران مراجعه کنید.

میخچه چیست؟
میخچه ها به رنگ زرد و پینه هستند که در بالای انگشتان پا ایجاد می شوند. میخچه به دلیل فعالیت زیاد پا یا استرس ایجاد می شود. اغلب در جایی که انگشت پا به کفش یا انگشت دیگری ساییده می شود، میخچه ایجاد می شود. میخچه می تواند باعث ناراحتی و درد شدید شود. درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کوتاه کردن میخچه با تراشیدن لایه های پوست مرده
 • استفاده از پدها در اطراف ناحیه میخچه
 • پوشیدن کفش های بزرگتر به گونه ای که به راحتی و بدون مالش روی پای شما قرار گیرد
 • عمل جراحي

برای جلوگیری از رشد میخچه، همیشه کفشی بخرید که مناسب باشد.

درد پاشنه
اگر درد شما در پاشنه پا باشد، ممکن است به التهاب کف پا مبتلا شده باشید. این یک تحریک یا التهاب نوار بافت سختی است که استخوان پاشنه پا را به انگشتان پا متصل می کند. معمولاً صبح ها وقتی از رختخواب بلند می شوید، بدترین درد را به همراه دارد. می توانید آن را در پاشنه پا یا قوس خود احساس کنید.

برای درمان آن:

به پای خود استراحت دهید.
کشش عضلات پاشنه و پا را انجام دهید.
مسکن های بدون نسخه مصرف کنید.
کفش هایی بپوشید که دارای قوس خوب و کفی بالشتکی هستند.

خار پاشنه یکی دیگر از منابع درد پا است. اینها رشد غیرطبیعی استخوان در پایین پاشنه شما هستند. می توانید آنها را از پوشیدن کفش های نامناسب یا راه رفتن یا وضعیت بدنی غیرعادی یا حتی فعالیت هایی مانند دویدن دریافت کنید. هنگام راه رفتن یا ایستادن، خارها ممکن است درد داشته باشند. بسیاری از مردم آنها را دارند، اما بیشتر آنها دردی ندارند. افرادی که کف پای صاف یا قوس بلندی دارند بیشتر در معرض خار پاشنه دردناک هستند.

برای درمان آنها:

یک پد پاشنه بریده بپوشید.
از یک درج سفارشی (به نام ارتوتیک) که در کفش پوشیده شده است استفاده کنید.
کفش‌هایی بپوشید که مناسب باشند و کفی ضربه‌گیر داشته باشند.
مسکن های بدون نسخه مصرف کنید.
به پای خود استراحت دهید.
فیزیوتراپی را امتحان کنید.
اگر همچنان درد دارید، از پزشک خود در مورد اقدامات پزشکی سوال کنید.

10 تا از بهترین دکتر پا درد در تهران را بشناسید

دکتر محمد حسن شمس

دکتر محمد شمس

دکتر محمد حسن شمس بهترین دکتر اوزون در تهران هستند. ایشان متخصص درد و اوزون تراپی میباشند که پزشکی عمومی و بورد تخصصی درد و آنستزی خود را از دانشگاه شهید بهشتی اخذ کرده اند. وی در رشته تخصصی درد دوره های تکمیلی فراوانی گذرانده است و در این زمینه تخصص و دانش بالایی دارد. دکتر شمس سابقه فعالیت در مراکز معتبر درمانی را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر در مطب شخصی خود آماده خدمت رسانی به بیماران می باشد.

– عضو انجمن درد ایران
– عضو انجمن لیزر پزشکی ایران
– عضو انجمن انستزیولوژی و درد

خدمات:

 • تزریق ازون داخل ستون فقرات٫ زانوها ٫ شانه ٫ ارنج ٫ مچ دست و پا٫ اسپاسم عضلانی
 • درمان خار پاشنه و درد دنبالچه
 • رفع بی حسی و خواب رفتگی دست و پا
 • انواع اسیب های ورزشی
 • درمان درد سیاتیک
 • ورزش درمانی
 • تزریق ژل داخل مفصل

ادرس مطب: تهران تقاطع دولت و کاوه جنوبی ابتدای خ وارسته جنب فروشگاه چرم مشهد ساختمان وارسته پلاک ۴۹ ط ۲ واحد ۷

تلفن مطب:

۲۲۵۵۸۷۱۸

۲۲۵۵۸۶۰۲

وب سایت: matabdard.com

شکستگی پا چیست؟

با 26 استخوان در یک پا، تقریباً هر یک از آنها می تواند شکسته شود. بسیاری از شکستگی ها نیازی به جراحی یا حتی گچ گرفتن ندارند، زیرا با حمایتی خود به خود بهبود می یابند. هنگامی که پا شکسته می شود، محل شکستگی معمولاً دردناک و متورم است. محل شکستگی مسیر درمان را در صورت نیاز تعیین می کند، از جمله:

شکستگی مفصل مچ پا: این شکستگی ها ممکن است جدی باشند و نیاز به مراقبت فوری پزشکی داشته باشند. شکستگی‌های مچ پا معمولاً نیاز به گچ گرفتن دارند و برخی از آنها ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند، اگر استخوان‌ها خیلی از هم جدا شده یا نامرتب باشند.

شکستگی استخوان متاتارس:شکستگی استخوان های متاتارس، واقع در وسط پا، اغلب نیازی به گچ گرفتن ندارد. یک کفش با کف سفت ممکن است تمام چیزی باشد که برای حمایت از پا لازم است. گاهی اوقات، جراحی برای اصلاح استخوان های نامرتب یا بخش های شکسته مورد نیاز است.

شکستگی استخوان سزاموئید: استخوان های سزاموئید 2 استخوان کوچک و گرد در انتهای استخوان متاتارس انگشت شست پا هستند. معمولاً کف پاها می توانند به تسکین درد کمک کنند. با این حال، گاهی اوقات، استخوان سزاموئید ممکن است با جراحی برداشته شود.

شکستگی انگشتان پا: شکستگی انگشتان پا معمولاً با یا بدون گچ بهبود می یابد.

 تاثیر دیابت و بیماری های عروقی در پا درد

دیابت بر اعصاب و عروق خونی و جریان خون در سراسر بدن از جمله پاها تأثیر می گذارد. افراد مبتلا به دیابت باید به طور مرتب پاهای خود را چک کنند تا زخم های پای خود را قبل از ایجاد عوارض شناسایی کنند. علاوه بر این، برای کمک به مدیریت مشکلات پای مرتبط با دیابت، باید به بهترین دکتر پا درد در تهران مراجعه کنند.

3.8/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا