پزشکان

بهترین دکتر داخلی در شیراز【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

بهترین دکتر داخلی در شیراز

معرفی بهترین دکتر داخلی در شیراز + لیست ۱۰ تایی _  متخصص داخلی پزشکی است که به مراقبت از بیماری های مخصوص بزرگسالان می پردازد. دکترهای داخلی باید یک دوره تخصصی در زمینه نحوه پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری های بزرگسالان طی کنند و قادر به حل مشکلات پیچیده بیماری های مختلف باشند.

زمانی که یک متخصص داخلی با هرگونه مشکل بیماری خاصی مواجه می شود ، وظیفه دارد طوری عمل کند که پیچیدگی و شیوع بیماری ملاک نباشد و توانایی درمان چندین بیماری با هم را داشته باشد و بتواند به درمان هم زمان آن ها بپردازد.

اگر با مشکل خاصی روبرو هستید و برای درمان آن به دنبال بهترین دکتر داخلی در شیراز می گردید ، بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه باشید. چرا که هدف از ارائه این مقاله ، معرفی ده تا از بهترین پزشکان جراح داخلی در شیراز می باشد تا شما نیز با آنها آشنا شوید.

دکتر داخلی در شیراز چه کسی است

فرق متخصصان داخلی با پزشکان عمومی در آموزش هایی که می گذرانند ، می باشد. آنها باید آموزش‌هایی شامل مراقبت های اولیهف درمان بیماران بزرگسال در طول زندگی و توانایی ایجاد رابطه صمیمی و طولانی مدت با آنها  گذرانده باشند. در حالی که پزشکان عمومی مراقبت های لازم در زمینه بزرگسالان و همچنین کودکان را انجام می دهند.

در صورتی که پزشک عمومی تشخیص دهد برای درمان مشکلات خود باید به متخصص داخلی مراجعه کنید ، حتما مشکل شما دارای پیچیدگی خاصی می باشد و تنها متخصص داخلی توانایی درمان آن را دارد. اما نکته مهم ، انتخاب دکتر داخلی است.

اگر به دنبال بهترین دکتر داخلی در شیراز هستید ، باید بیان کنیم که داشتن چنین انتخابی کاملاً بستگی به شرایط فرد دارد و هر فردی با توجه به معیارهای انتخابی دکتر ایده آل خود را انتخاب می کند.در ادامه مقاله به یکسری معیارهای انتخابی اصلی می پردازیم تا با خیال راحت انتخاب خود را به عنوان بهترین دکتر داخلی در شیراز انجام دهید.

دکتر داخلی در شیراز چه کسی است

دارای مدرک تخصصی 

برخی از متخصصان داخلی برای کسب دانش بیشتر تصمیم می گیرند ، فوق تخصص های دیگری در زمینه های مختلف دریافت کنند. به همین خاطر ، دکترهای داخلی ای که دارای فوق تخصصی و فلوشیپ هستند ، توانایی درمان مسائل پیچیده تری دارد و از روش های پیشرفته تری برای درمان استفاده می کنند و انها برای دریافت مدرک فوق تخصص ، چند سال آموزش اضافه تر گذرانده اند.

توانایی پیگیری مداوم بیماران

متخصصان داخلی در مقایسه با پزشکان عمومی با بیمارانی روبرو می شوند که برای درمان نیاز است چندین جلسه ویزیت انجام دهند. بنابراین در چنین شرایطی باید پزشک داخلی توانایی پیگیری مداوم همه بیماران را داشته باشد و بتواند هر کدام از بیماران را بشناسد و شرایط هر کدام را نسبت به معاینات انجام شده گذشته بسنجد.

ویژگی یک متخصص خوب داخلی

 • متخصص داخلی با توجه به آموزش‌های دقیق پزشکی کسب شده می تواند بیماری های خاص را درمان کند.
 • یک متخصص داخلی درمان طیف وسیعی از بیماری های مختلف را برعهده دارد ، در حالی که دیگر متخصصان داخلی با داشتن یک فوق تخصص خاص زمینه فعالیت خود را به یک نوع بیماری اختصاص می‌دهند.
 • بیشتر متخصصان داخلی با یکدیگر در ارتباط هستند و هدفشان حمایت از بیمارانی است که دارای بیماری های مختلفی می باشند تا در صورت نیاز به دیگر متخصصان داخلی ارجاع دهند.
 • دکترهای داخلی آموزش های لازم برای ارائه انواع مراقبت های پیشگیری کسب کرده اند.
 • بیمارانی که تحت درمان متخصص داخلی با فوق تخصص خاص قرار می گیرند ، می توانند سالیان سال با دکتر خود رابطه خوبی برقرار کند چرا که آنها این آموزش را دیده اند که بتوانند برای مدت طولانی به درمان بیماری های طولانی بپردازند و ایجاد یک رابطه خوب با بیماران خود برقرار کند.
 • متخصصان داخلی نه تنها به درمان بخشی از بدن می پردازند ، بلکه توانایی درمان همه مشکلات بدن بیمار را دارند و برای حفظ سلامتی بیماران خود تلاش می کنند.

ویژگی یک متخصص خوب داخلی

وظایف بهترین دکتر داخلی در شیراز چیست

همانطور که فرق بین متخصص داخلی و پزشک عمومی را فهمیدید و از تفاوت های آن باخبر شدید ، می تواند حدس بزنید که وظایف یک متخصص داخلی چه می باشد و چه کارهایی باید انجام بدهد. زمانی که یک متخصص داخلی برای دریافت مدرک خود آموزش کاملاً تخصصی را می گذراند ، باید بتواند به طور خاص به تشخیص ، پیشگیری و درمان انواع بیماری های بزرگسالان بپردازد.

و بهتر است بدانید ، یک متخصص داخلی هیچگاه عمل جراحی انجام نمی دهد یا در زمینه بیماری کودکان فعالیت ندارد ، اما همان طور که گفتیم ، درمان انواع بیماری های پیچیده بزرگسالان را انجام می دهد و دانش گسترده ای در این زمینه دریافت کرده است. برای مثال ، می توانند به شناسایی عوامل خطرناکی مانند فشار خون بالا و کلسترول بپردازد.زمینه‌های مختلفی که یک متخصص داخلی و درمان آنها بپردازد ، شامل موارد زیر می باشد:

 • پزشکی عمومی
 • بیماری های قلب و عروقی
 • مشکلات خون
 • مشکلات ادراری
 • مشکلات عصبی
 • بیماری عفونی
 • سلامت روان
 • مشکلات غدد درون‌ریز و هورمونی
 • بیماری‌های تنفسی
 • مشکلات کلیه
 • مشکلات مفاصل و روماتولوژیک
 • مشکلات گوارشی
 • دیابت

هنگامی که سریعاً باید به یک متخصص داخلی مراجعه کنید

هنگامی که دچار چند بیماری خاص هستید ، حتما برای درمان انواع بیماری ها خود به یک متخصص داخلی مراجعه کنید. چرا که  موارد زیادی بوده با داشتن انواع بیماری ها و مصرف داروهای تجویز شده توسط چند پزشک  دچار تداخل دارویی شده اند. همچنین در کنار صرف هزینه های فراوان و اتلاف وقت خود ، درمان بی نتیجه داشتند.

باید بدانید ، تنها پزشکان داخلی هستند که درمان بیماری‌های متعدد را به صورت کاملاً تخصصی و ارزیابی شده انجام می دهند و به همین دلیل است که می‌توانند بیمارانی که دارای چندین نوع بیماری می باشند را تحت درمان خود قرار دارند.

در صورتی که شما نیز دچار بیماری خاصی شده اید و نمی دانید به کدام متخصص مراجعه کنید خوب است در مرحله اول به سراغ یک دکتر داخلی بروید. و در صورت لزوم متخصص داخلی شما را به فوق تخصص مربوطه معرفی می کنند.

زمانی که دچار درد قفسه سینه شوید

در حالی که در ناحیه قفسه سینه احساس سنگینی داشته باشید و یا درد شدید به صورت ناگهانی در این ناحیه وارد شود ، بدون تردید به یک متخصص داخلی مراجعه کنید. چرا که درد قفسه سینه جز یکی از علائم حمله قلبی می باشد.

مشکل به وجود آمده ممکن است علائم بیماری هایی همچون سینه پهلو ، برونشیت ، ورم معده ، التهاب مری و آسم باشد.از آنجا که متخصص داخلی در تشخیص علت دردهای ناحیه قفسه سینه مهارت دارد ، با انتخاب بهترین دکتر داخلی در شیراز به حل مشکل و کاهش درد کمک بزرگی می کند.

زمانی که دچار درد قفسه سینه شوید

عفونت بیش اندازه تنفسی

با ورود ویروس در دستگاه تنفسی فوقانی یا دستگاه تنفسی پایینی ، فرد دچار عفونت حاد خواهد شد.برای مشخص شدن این که کدام ناحیه از دستگاه تنفسی دچار ویروس شده ، بهتر است علائم آن توسط یک متخصص داخلی بررسی شود. هر نوع سیستمی که درگیر ویروس شود علائم مختلفی به همراه دارد.

 التهاب راه های تنفسی

برونشیت ممکن است برای مدت کوتاه یا بلند مدت شکل بگیرد. برونشیت بلند مدت نتیجه مصرف سیگار است ، اما برونشیت های که برای مدت کوتاهی وجود دارد به خاطر ورود عفونت ویروسی به داخل دستگاه تنفسی ایجاد می شود. به همین خاطر ، درمان التهابات راه‌های تنفسی بستگی به نوع و مدت زمان درگیری آن دارد.

برای درمان برونشیت های حاد توصیه می شود ، استراحت بیشتری داشته باشید ، نوشیدنی‌های بیشتری مصرف کنید و برای کاهش تب آسپرین ها تجویز می شود و سعی کنید هوای داخل خانه را مرطوب نگه دارید. اما برای درمان برونشیت های مزمن و رفع مخاط مسیر های تنفسی داروهای استنشاقی تجویز می شود.

قند خون بالا یا همان دیابت

بیماری دیابت یا همان قند خون بالا با تزریق هورمونی به نام انسولین درمان می شود. زمانی شخص دچار بیماری دیابت می‌شود که سطح انسولین پایین آمده باشد یا در برابر آن برخورد شود یا هر دو دلیل با هم اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی سطح قند خون با برقراری فعالیت انسولین تنظیم می شود.

با توجه به سطح بیماری دیابت ممکن است موارد زیر توسط دکتر داخلی تجویز شود:

 • تزریق روزانه انسولین
 • کاهش جذب گلوکز از دستگاه گوارش با مصرف دارو
 • مصرف دارو برای افزایش تولید انسولین و تاثیر بیشتر آن
 • ایجاد تغییراتی در نحوه زندگی مانند کاهش وزن ، تغییر رژیم غذایی و ورزش کردن.
زمانی که دچار درد قفسه سینه شوید
درمان کاهش تراکم استخوان

زمانی که استخوان ها با کاهش تراکم دچار می شوند و بافت آن تحلیل می یابد ، احتمال شکستگی آن بالا می رود. این درمان توسط متخصص داخلی انجام می شود.مشکل پوکی استخوان بیشتر در افرادی که با افزایش سن روبه‌رو هستند دیده می‌شود. هم چنین خانم ها بعد از یائسگی با این مشکل بیشتر مواجه می‌شوند.

معمولا پوکی استخوان علائم خاصی با خود به همراه ندارد و برای تایید آن نیاز است ، آزمایش های تراکم و چگالی استخوان را انجام داد. مصرف داروهای پوکی استخوان می تواند به پیشگیری از بروز این مشکل کمک کند یا سرعت بالا رفتن درصد پوکی استخوان را کاهش دهد و احتمال شکستگی را پایین بیاورد.

کلام آخر

همانطور که فهمیدیم ، پزشکان داخلی در مورد بیماری های مربوط به تمام قسمت های بدن علم و تجربه کافی را کسب کردند ، تمام علائمی که مربوط به آنها می شود را می تواند شناسایی کنند ، منشاء بیماری را تشخیص دهند و در صورت لزوم بیمار را به یک فوق تخصص راهنمایی کنند. در صورتی که متخصص داخلی دارای وظایف گفته شده باشدف می تواند به عنوان بهترین دکتر داخلی در شیراز انتخاب شود.

و در کلام آخر باید بیام کنیم که دکترهای نام برده شده در این مقاله صرفا برای معرفی بوده و در صورت انتخاب هر یک از آنها لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید.

ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا