نبض بازار

بهترین الکل ضد عفونی کننده دست【سال1403】❤️+ خرید

متاسفانه امروزه تمامی سطح جهان را کرونا ویروس فرا گرفته است که این موضوع بسیار آزار دهنده و ناراحت کننده است. این ویروس به تازگی وارد کشور ما شده است اما متاسفانه جان بسیاری از هموطنان ما را گرفته است. بهتر است با رعایت کردن نکات بهداشتی و پروتکل های پزشکی خود را از این ویروس در امان بگذاریم. چند محصول مهم که باید این روز های تمامی افراد از آن ها استفاده کنند ماسک بهداشتی ، ژل دست و الکل های ضد عفونی هستند که تمامی این را میتوان به راحتی از داروخانه ها تهیه کرد.

الکل ضد عفونی چیست؟

در طی تمامی روز ها ما باید دست های خود را با آب و صابون و یا الکل های ضد عفونی کننده ضد عفونی کنیم تا از میکروب ها و بیماری های مختلف جلوگیری کنیم. چرا که دست ها مهم ترین عامل انتقال بیماری ها هستند به همین دلیل بهتر است که از ژل دست ها و الکل ها استفاده کنید چرا که الکل ها دارای اثر کشندگی هستند و به راحتی باکتری ها را از بین میبرد. اگر بخواهیم از دید کلی به الکل ها بگوییم میتوان گفت که الکل ها در غلظت 70 درصدی برای وسایل و لوازم بسیار مناسب است این نکته را از یاد نبرید که الکل ها با زنجیره بلند تر فعالیت ضد میکروبی بیشتری نسبت به الکل های دیگر بیشتر است. الکل ها یکی از مهم ترین عواامل ضد عفونی کننده هستند که به راحتی میتوان در تمامی داروخانه ها یافت شود. علاوه بر ویژگی های بسیار الکل ها نقات ضعف هم دارند که این ها شامل:

 • به عنوان ضد عفونی کننده سطوح گران تر هستند
 • سرعت تبخر بالایی دارند
 • قابلیت نفوذ در باقیمانده مواد آلی را ندارند

الکل ضد عفونی چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a0ac5a15-b931-4319-acbc-f5c8604e35b9″ ]

اگر بخواهیم از الکل ضد عفونی کننده برای دست ها استفاده کنیم میتوانیم از الکل های معمولی که در داروخانه ها موجود است استفاده کنیم اما اگر میخواهیم امروزه برای رهایی از ویروس کرونا تمامی سطوح را ضد عفونی کنیم بهتر است که از آب و وایتکس برای انجام این کار استفاده کنیم چرا که ویروس کرونا زمانی که روی سطوح قرار میگیرد سخت تر از بین میرود و امکان از بین رفتن با الکل جواب گو این محصول نباشد به همین دلیل بهتر است که از آب و وایتکس هم استفاده کنید اما این نکته را از یاد نبرید که هنگام استفاده از این محلول باید تمامی نکات را رعایت کیند و سعی کنید که این محلول را بر روی دست و صورت استفاده نکنید چرا که برای میکروب زدایی دست میتوانید به راحتی از الکل استفاده کنید و به راحتی میکروب ها را از بین ببرید.

 از چه نوع الکلی استفاده کنیم

الکل اتانول : امروزه اگر قصد داردی برای پیشگیری از ویروس کرونا از الکل استفاده کنید بهتر است که از الکل های اتانول استفاده کنید. این الکل برای ضد عفونی منازل بسیار مناسب است بهتر است افراد این محلول را روی یک دستمال آغشته و سطوح را ضد عفونی نمایند و از اسپری کردن آن خود داری کنند. این نوع الکل نیاز به ترکیب با آب ندارد اگر غلظت آن بالا تر از ۷۰ درصد بود با آب ترکیب شود. این الکل تشابه بسیاری با الکل متانول دارد به همین دلیل بهتر است تفاوت این  دو را بشناسید و براذی ضد عفونی کردن به طور اشتباه الکل متانول نخرید.

الکل متانول : این الکل از ساده ترین الکل ها هستند متانول از فعالیت بی ‌هوازی گونه ‌های زیادی از باکتری ‌ها تولید می‌شود و در نتیجه مقدار کمی از بخار متانول وارد جو می‌ شود و پس از چندین روز به‌وسیله اکسیژن و با کمک نور خورشید اکسید شده به آب و دی ‌اکسید کربن تبدیل میشوند. البته در فرایند سوختن متانول هم از نظر مواد بدست آمده چنین اتفاقی رخ می ‌دهد ولی بسیار سریع تر. در واقع سوختن متانول بی‌ رنگ است و باید مراقب بود تا شعله آن سبب سوختگی نشود . با این حال متانول به مراتب سمی تر از اتانول است. با تولید بیش از 20 میلیون تن در سال ، از آن به عنوان پیش ماده دیگر مواد شیمیایی کالایی از جمله فرمالدئید ، اسید استیک ، متیل ترت بوتیل اتر و همچنین میزبان مواد شیمیایی تخصصی تر استفاده می شود.

ضد عفونی کننده ها : ضد عفونی کننده ها یا مواد آنتی سپتیک دسته‌ ای از مواد ضد میکروب هستند که در سطح بافت‌ های زنده پوست و بدن استفاده می ‌شوند و با اثر بر باکتری ‌ها ، ویروس ‌ها ، قارچ ‌ها ، اسپور باکتری ‌ها و سایر ارگانیسم ‌ها آن ‌ها را از بین می ‌برند و یا از رشد آن ‌ها جلوگیری می‌ کنند. این گروه از مواد اصولا جدا از آنتی‌ بیوتیک ها و گند زدا ها هستند ، زیرا آنتی‌ بیوتیک ها در داخل بدن باکتری را به طور ایمن از بین میبرند.

در تمامی مورد های ذکر شده در بالا به اندازه ای که احتیاج است اکل وجود دارد بنا بر این بهتر است بهترین نوع الکل را خریداری کنید .زمانی که گفته میشود الکل ضد عفونی تنها به این دلیل نیست که از الکل خالص تشکیل شده است بلکه به این معناست که همراه با الکل یک ماده ضد عفونی کننده  را داشته باشیم.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a0ac5a15-b931-4319-acbc-f5c8604e35b9″ ]

 از چه نوع الکلی استفاده کنیم

غلظت الکل ها و موارد استفاده آنها

در ادامه این مقاله شما را با غلظت برخی ا الکل ها آشنا خواهیم کرد.

 • در غلظت های زیر 50 درصد اثر کشندگی الکل ها به سرعت کم میشود.
 • متانول در غلظت بالایی 50 درصد باکتریوسید است.
 • اتانول در غلظت 30 درصد و بالاتر باکتریوسید است.
 • اتانول در غلظت 10 درصد باکتریو استاتیک می باشد.
 • اتانول به طور وسیعی ویریسید است.
 • اتانول بر اسپور ها اثر ندارد.
 • اتانول در غلظت 90 یا 100 درصد نسبت ببه غلظت های پایین اثر کمتری دارد.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a0ac5a15-b931-4319-acbc-f5c8604e35b9″ ]

علاوه بر تمامی این ها باید خواص و کاربرد بسیاری از الکل ها را بشناسیم که در ادامه هر یک را با هم برسی میکنیم.

 • ضد عفونی کننده های الکلی بر خلاف تمامی ضد عفونی کننده های دیگر در صورت بلع اتفاقی سمی نیستند.
 • ضد عفونی کننده های الکلی بر خلاف تمامی ضد عفونی کننده ها آلرژی زا نیستند.
 • ضد عفونی کننده های الکلی کمترین میزان تحریک را بر پوست و دستگاه تنفسی ایجاد میکنند.
 • ضد عفونی کننده های الکلی نبسیت به دیگر ضد عفونی کننده ها کاملا تجزیه پدیر هستند.
 • ضد عفونی کننده های الکلی بر خلاف بعضی از ضد عفونی ها دیگر خورنده نبوده و بر روی تمامی سطوح قابل استفاده هستند.
 • ضد عفونی کننده های الکلی نیازی به آماده سازی و رقیق کردن برای استفاده ندارند.
 • ضد عغونی کننده های الکلی نسبت به ضد عفونی های دیگر بوی کمتری دارند.
 • ضد عفونی کننده های الکلی نمیتوانند هاگ ها را از بین ببرند.
 • ضد عفونی کننده های الکلی انواع قارچ ها را به طور سریع و موثر از بین می برد.
 • ضد عفونی کننده های الکلی دستگاه تنفسی و هپاتیت را غیر فعال میکند.
 • ضد عفونی کننده های الکلی در غیر فعال کردن ویروس های آنفولانزا و سرما خوردگی ها بسیار موثر هستتند.

بهتر است در کنار تمامی این ها تمامی نکات و علائم کرونا ویروس را بشناسید ویروس کرونا به تازگی موجب ترس و بیماری بسیاری از هموطن های ما شده است ، ویروس جدیدی است که اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس جدیدترین آنها از خانواده ویروس های کرونا است. این ویروس به نام COVID-19 نامگذاری شده است. نسخه های قدیمی تر این ویروس مانند سارس SARS هم در چین و کشور های دیگر از جمله ایران تا حدودی همه گیر شد. بدن ما و گیاهان و حتی قارچ ها از سلول ساخته شده است. در مرکز سلول هسته قرار دارد و در داخل هسته ، مولکول های بزرگ و بلندی به نام DNA که عامل انتقال وراثتی هستند ، قرار دارند. ویروس ها ساختار سلولی ندارند و فقط شامل عامل وراثتی (RNA) و یک پوشش هستند.

در نتیجه به تنهایی نه تنفس می کنند نه تغذیه می کنند و نه تولید مثل می کنند و به این دلیل هیچ علامت حیاتی ندارند. اما با ورود به سلول های بدن میزبان خود، کنترل سلول را به دست می گیرند و سلول را وادار به تکثیر ویروس می کنند تا جایی که سلول می میرد و ویروس های بسیار زیادی که در سلول ساخته شده اند در بدن پخش می شوند.بهتر است بهترین نوع الکل را شناسایی کنید تا خود را از کرونا ویروس در امان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا