پزشکان

10 تا از بهترین دکتر هماتولوژی در تهران⚡【سال1403】✅

هماتولوژی علم یا مطالعه خون، اندام های خون ساز و بیماری های خونی است. در رشته پزشکی، هماتولوژی شامل درمان اختلالات و بدخیمی های خونی از جمله انواع هموفیلی، لوسمی، لنفوم و کم خونی داسی شکل است. همچنین شاخه ای از طب داخلی است که به فیزیولوژی، آسیب شناسی، علت شناسی، تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مرتبط با خون می پردازد. در این مطلب علاوه بر معرفی آناتومی خون، به معرفی تعدادی از بهترین دکتر هماتولوژی در تهران پرداخته ایم. ما را تا پایان همراهی کنید.

هماتولوژی یا خون شناسی

هماتولوژی شامل تشخیص و درمان بیمارانی است که دارای اختلالات خون و مغز استخوان هستند. در حالی که بخش عمده ای از زمان بهترین دکتر هماتولوژی در تهران صرف ارائه مراقبت های بالینی مستقیم به بیماران می شود، کار تشخیصی در آزمایشگاه نیز بخش مهمی از کار آن ها است. هماتولوژی تخصصی مسئول تشخیص و مدیریت طیف گسترده ای از اختلالات خوش خیم و بدخیم گلبول های قرمز و سفید، پلاکت ها و سیستم انعقادی در بزرگسالان و کودکان است.

بهترین متخصص خون و آنکولوژی به طور مستقیم از بیماران در بخش های بیمارستان و کلینیک های خارج از بیمارستان مراقبت می کنند. بیماران آنها ممکن است یک بیماری تهدید کننده زندگی جدی مانند لوسمی، لنفوم یا میلوما داشته باشند که به شیمی درمانی نیاز دارد. آنها همچنین به پزشکان عمومی در مورد نحوه مراقبت از بیماران در خانه خود توصیه می کنند. برخی از هماتولوژیست ها در بیماری های موثر بر سیستم انعقاد خون مانند هموفیلی تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر در زمینه های انتقال خون یا اختلالات هموگلوبین مانند بیماری سلول داسی شکل تخصص دارند.

هماتولوژی یا خون شناسی

آناتومی خون

خون از چندین بخش از جمله گلبول های قرمز، گلبول های سفید، پلاکت ها و پلاسما تشکیل شده است. گلبول های قرمز خون که حدود 45 درصد از کل خون را تشکیل می دهند، اکسیژن را از ریه ها به بافت بدن حمل می کنند. آن ها همچنین دی اکسید کربن را به ریه ها می برند تا بازدم شود. آن ها دیسکی شکل هستند و در مغز استخوان تولید می شوند. گلبول های سفید، که در مغز نیز ساخته می شوند، به مبارزه با عفونت کمک می کنند.

آن ها همراه با پلاکت ها، کمتر از 1٪ از کل خون را تشکیل می دهند. بهترین دکتر هماتولوژی در تهران می گوید پلاکت ها قطعات کوچک و بی رنگی هستند که به هم می چسبند و با پروتئین های لخته کننده برای توقف یا جلوگیری از خونریزی تعامل دارند. آنها همچنین در مغز استخوان تولید می شوند. پلاسما قسمت مایع خون است. از 92 درصد آب تشکیل شده است، همچنین حاوی پروتئین های حیاتی، نمک های معدنی، قندها، چربی ها، هورمون ها و ویتامین ها است.

حوزه های تحصیلی در هماتولوژی

چهار حوزه اصلی مطالعه در هماتولوژی عبارتند از هموگلوبینوپاتی، بدخیمی های خونی، کم خونی و انعقاد. هموگلوبینوپاتی مطالعه ناهنجاری در زنجیره های گلوبین مولکول های هموگلوبین است. علاوه بر کم خونی داسی شکل، تالاسمی (همچنین به عنوان اریتروپویزیس شناخته می شود) بخشی از هموگلوبینوپاتی است. حوزه بدخیمی های خونی به تشخیص و درمان سرطان های مغز استخوان، خون و غدد لنفاوی مربوط می شود.

میلوما یکی از انواع بدخیمی های خونی همراه با لوسمی و لنفوم است. سایر اختلالات درمان شده توسط هماتولوژیست عبارتند از ترومبوآمبولی شریانی، ترومبوز ورید عمقی و نوتروپنی. اگرچه هماتولوژیست ها با متخصصان مختلف تخصص های پزشکی و جراحی همکاری می کنند، خون شناسی اغلب با انکولوژی مرتبط است. بهترین دکتر هماتولوژی در تهران و انکولوژیست ها برای مراقبت از بزرگسالان و کودکان مبتلا به سرطان های خون و مغز استخوان، از جمله لوسمی و لنفوم، با هم همکاری می کنند.

حوزه های تحصیلی در هماتولوژی

آزمایشات هماتولوژی

 1. شمارش کامل سلول‌های خونی (CBC): این آزمایش یکی از اصلی‌ترین و ابتدایی‌ترین آزمایش‌های هماتولوژی است که تعداد گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید و پلاکت‌ها را در خون اندازه‌گیری می‌کند. نتایج این آزمایش می‌تواند اطلاعات مهمی درباره وضعیت عمومی خون و وجود احتمالی بیماری‌های خونی مانند آنمی یا لوسمی ارائه دهد.
 2. اسمیر خون محیطی: در این آزمایش، نمونه‌ای از خون زیر میکروسکوپ بررسی می‌شود تا شکل و اندازه سلول‌های خونی مورد ارزیابی قرار گیرد. این بررسی می‌تواند نشانه‌هایی از بیماری‌های خونی مانند لوسمی، مالاریا، یا اختلالات خونی دیگر را نشان دهد.
 3. آزمایش مغز استخوان: این آزمایش شامل استخراج نمونه‌ای از مغز استخوان (بیوپسی) است که برای بررسی تولید سلول‌های خونی و تشخیص بیماری‌هایی مانند لوسمی، میلوما و لنفوم استفاده می‌شود. این آزمایش به هماتولوژیست‌ها کمک می‌کند تا علت ناهنجاری‌های خونی را به دقت تعیین کنند.
 4. آزمون‌های بیوشیمیایی خون: این مجموعه آزمایش‌ها برای اندازه‌گیری مواد شیمیایی مختلف در خون استفاده می‌شود و می‌تواند به تشخیص بیماری‌های خونی کمک کند. آزمایش‌هایی مانند سطح آهن، فریتین، ویتامین B12 و فولیک اسید می‌توانند اطلاعاتی درباره وضعیت خونی و تغذیه‌ای بیمار فراهم کنند.

این آزمایش‌ها به بهترین دکتر هماتولوژی در تهران کمک می‌کنند تا بیماری‌های خونی را به طور دقیق تشخیص داده و برنامه درمانی مناسبی برای بیماران تعیین کنند.

10 تا از بهترین دکتر هماتولوژی در تهران را بشناسید!

دکتر معصومه صابریان

دکتر معصومه صابریان

دکتر معصومه صابریان از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را در رشته تخصصی هماتولوژی و داخلی آغاز نمودند و هم اکنون از برترین های این رشته به شمار می روند. ایشان مدرک تخصصی داخلی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۹۴ کسب کردند و دارای بورد فوق تخصصی آنکولوژی و هماتولوژی با درجه علمی بالایی هستند. دکتر صابریان هم اکنون عضو انجمن خون و سرطان ايران، انجمن آنکولوژی ایران و اروپا و عضو انجمن سرطان ایران و اروپا می باشند. وی همچنین از تجربه بالایی برخوردار بوده و در کنگره های متعددی در کشورهای اروپایی همچون سنگاپور، فرانسه و … حضور داشته است.

خدمات:

 • درمان سرطان خون، ریه و معده
 • درمان سرطان های دستگاه گوارش و مری
 • درمان سرطان های دستگاه تناسلی آقایان و بانوان
 • درمان سرطان های نواحی کلیه و سینه بانوان و اقایان
 • درمان سرطان مغز و استخوان، سرطان حنجره، چشم و دهان
 • درمان بیماری های کم خونی شدید، هموفیلی، لوسمی و سندروم میلودیسپلاستیک
 • درمان تالاسمی، لنفوم هوچکین، لنفوم غیر هوچکین سلول، مولتیپل ملوما، پلی سیتمی ثانویه و حقیقی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه اول، واحد چهارم

شماره تماس: 02122014532

دکتر رضا ملایری

دکتر رضا ملایری

دکتر رضا ملایری یکی دیگر از پزشکان برتر در زمینه درمان انواع بیماری ها و سرطان خون می باشد. ایشان تخصص بیماری های داخلی را از کشور اتریش با درجه علمی بالایی دریافت کردند و از برترین پزشکان حال حاضر در رشته هماتولوژی در تهران هستند. وی دارای فوق تخصص مدیکال آنکولوژی از اتریش و انگلستان می باشد و تمامی خدمات خود را در سطح کیفی بالایی به مراجعان ارائه می دهد. وی همواره از بهترین روش های درمانی جهت ارائه خدمات تخصصی به مراجعان خود استفاده نموده و درصد بالایی از رضایت بیماران را کسب کرده است.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های خون 
 • درمات سرطان بزرگسالان با روش های نوین
 • درمان بیماری های کم خونی شدید
 • درمان هموفیلی و سندروم میلودیسپلاستیک
 • درمان تالاسمی، لنفوم هوچکین و پلی سیتمی ثانویه و حقیقی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، ابتدای خیابان ظفر، پلاک هفتم، ساختمان پزشکان سبز

شماره تماس: 02122900014

دکتر وحید فلاحتی

دکتر وحید فلاحتی

دکتر وحید فلاحتی دارای فوق تخصص هماتولوژی و انکلوژی می باشد. وی در زمینه درمان سرطان خون بزرگسالان و کودکان از تجربه و تخصص بالایی برخوردار است. دکتر فلاحتی در سال های اخیر با کیفیت بالای خدمات درمانی و ارائه مشاوره های تخصصی در رابطه با بیماری های خون مراجعان خود توانسته است عنوان بهترین دکتر هماتولوژی در تهران را به خود اختصاص دهد. و هم اکنون در شهر تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد و یکی از گزینه های برتر در این حوزه نیز به شمار می رود.

خدمات:

 • درمان انواع اختلالات خونریزی مانند هموفیلی
 • تشخیص و درمان اختلالات ژنتیکی خون مانند بیماری سلول داسی شکل
 • اختلالات گلبول قرمز مانند کم خونی یا پلی سیتمی ورا
 • درمان عفونت سیستمیک خون مانند سپسیس یا شوک سپتیک
 • پیوند مغز استخوان یا سلول های بنیادی، درمان سرطان خون و مغز و استخوان

آدرس: تهران، بزرگراه جلال ال احمد، ابتدای زیرگذر گیشا، روبرو دانشکده مدیریت، کوچه یکم، پروانه پلاک ششم، طبقه دوم غربی

شماره تماس: 02188639005

دکتر امید مدیر امانی

دکتر امید مدیر امانی

دکتر امید مدیر امانی متخصص داخلی و دارای فوق تخصص هموتولوژی و درمان سرطان خون در تهران می باشد.  وی با بیش از 15 سال سابقه تخصصی از با تجربه ترین پزشکان در این زمینه محسوب می شود. دکتر مدیر امانی در سال های فعالیت خود خدمات درمانی رزشمندی را به مراجعان خود ارائه داده و موارد درمانی موفقی را در کارنامه پزشکی خود ثبت نموده است و جزو یکی از بهترین دکتر هماتولوژی در تهران می باشند.

خدمات:

 • آسپیراسیون مغز استخوان بیوپسی مغز استخوان
 • آزمایش آنتی ژن لکوسیت انسانی
 • تشخیص و درمان بیماری های خون 
 • پیوند سلول های بنیادی و مغز استخوان
 • درمات سرطان خون و مری بزرگسالان با روش های نوین
 • درمان انواع اختلالات گلبول قرمز و الکتروفورز هموگلوبین

آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی، انتهای بلوار درختی شمالی، کلینیک سلامت تابان

شماره تماس: 09303405670

دکتر محسن نیک اندیش

دکتر محسن نیک اندیش

دکتر محسن نیک اندیش متخصص داخلی و همچنین دارای فوق تخصص هماتولوژی با درجه علمی بالایی می باشد. ایشان همواره با روش های درمانی با کیفیت خود توانسته اند بسیاری از اختلالات و بیماری های خون را با موفقیت درمان کنند و سوابق درخشانی از خود به جای بگذارند. دکتر نیک اندیش از بهترین دکتر هماتولوژی در تهران می باشد که دارای بیش از 10 سال سابقه در زمینه درمان اختلالات خون است. وی هم اکنون در تهران و منطقه اسلامشهر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

خدمات:

 • غربالگری سراطان خون و مغز و استخوان
 •  پیوند سلول های بنیادی مغز و استخوان
 • شیمی درمانی و نمونه گیری مغز استخوان
 • درمات تومور و سرطان های دستگاه گوارش و ریه
 • درمان تومور و سرطان سینه، مغز، زنان، کلیه و خون
 • درمان انواع بیماری های کم خونی ،خونریزی ،کبودی و تالاسمی
 • درمان کاهش یا افزایش سلول های خونی و غلظت خون
 • درمان انواع بیماری های غدد لنفاوی و اختلالات پلاکت و ترومبوز

آدرس: تهران، اسلامشهر، انتهای خیابان آیت الله کاشانی، کوچه شهید فضلی، شایان 32، درمانگاه خیریه امام رضا (ع)

شماره تماس: 02156124791tel:02156124791

دکتر مجتبی قدیانی

دکتر مجتبی قدیانی

دکتر مجتبی قدیانی دارای تخصص درمان بیماری های داخلی و همچنین فوق تخصص بیماری های خون و هماتولوژی می باشد که با ارائه خدمات با کیفیت خود در زمینه تشخیص و درمان اختلالات خون و مغزو استخوان توانسته است به عنوان بهترین پزشک هماتولوژی در تهران شود. وی در بین مراجعان از اعتبار بالایی برخودار است و موارد درمانی بسیاری را با موفقیت در کارنامه پزشکی خود ثبت نموده است. پس اگر شما نیز به دنبال تشخیص و درمان اختلالات خون خود هستید می تواتید با خیالی آسوده به مطب دکتر قدیانی مراجعه نمایید.

خدمات:

 • شیمی درمانی و نمونه گیری مغز استخوان
 • اختلالات انسدادی مانند ترومبوز ورید عمقی (DVT)
 • درمان ترومبو آمبولی شریانی و پیوند سلول های بنیادی مغز و استخوان
 • درمان انواع سرطان های خون مانند لوسمی، لنفوم، 2 میلوم متعدد
 • درمان سندرم های میلودیسپلاستیک (MDS)
 • تشخیص و درمان اختلالات خود ایمنی مانند واسکولیت روماتوئید
 • درمان کم خونی همولیتیک، خود ایمنی، تالاسمی یا پورپورای ترومبوسیتوپنیک ایدیوپاتیک

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان سرو، خیابان شهید ریاضی، بیمارستان عرفان

شماره تماس: 02123021000

دکتر محمد شکوری

دکتر محمد شکوری

دکتر محمد شکوری نیز یکی دیگر از بهترین دکتر هماتولوژی در تهران می باشد که فلوشیپ فوق تخصصی خود را در این رشته با درجه علمی بالایی دریافت نموده است. ایشان با ارائه خدمات درمانی خود در حوزه درمان سرطان و بیماری های خون با کیفیت بالا توانسته اند مراجعان بسیاری را از تهران و دیگر شهر های کشور نیز جذب خود نماید و رضایت بالایی از آن ها کسب کنند. وی هم اکنون قادر به تشخیص و درمان انواع اختلالات خون همچون تالاسمی و لوسمی می باشد و گزینه ای مناسب برای شما عزیزان به شمار می رود.

خدمات:

 • توموگرافی گسیل پوزیترون و درمان اختلالات خود ایمنی
 • استخراج مایع مغزی نخاعی برای تعیین وجود سلول های سرطانی خون
 • تصویربرداری است و استفاده از ردیاب رادیواکتیو برای تعیین مناطق سرطان
 • تشخیص بیماری سلول داسی شکل یا سایر اختلالات ارثی موثر بر گلبول های قرمز
 • استخراج هسته جامد مغز استخوان برای تشخیص سرطان خون و سایر سرطان ها
 • استخراج قسمت مایع مغز استخوان برای تشخیص لوسمی یا لنفوم

آدرس: تهران، ظفر، بین جردن و ولیعصر، پلاک 283، طبقه ششم

شماره تماس: 02188881045

دکتر سکینه ابراهیمی

دکتر سکینه ابراهیمی

دکتر سکینه ابراهیمی متخصص هماتولوژی و درمان سرطان خون بزرگسالان می باشد. وی دارای دکترای تخصصی بیماری های داخلی بوده و بیش از 10 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات مختلف این حوزه را نیز دارا می باشد. وی هم اکنون از برترین های هماتولوژی در تهران محسوب می شود و چندین مقاله علمی و تخصصی را در زمینه رشته تحصیلی خود تالیف نموده است. دکتر ابراهیمی همچنین سالانه در کنگره‌ های علمی بین المللی بسیاری سخنرانی ارائه داده است و به عنوان یکی از بهترین دکتر هماتولوژی در تهران به شمار می روند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های خون
 • آسپیراسیون مغز استخوان
 • آزمایش آنتی ژن لکوسیت انسانی
 • بیوپسی مغز استخوان
 • پیوند سلول های بنیادی و مغز استخوان
 • درمان اختلالات گلبول قرمز و الکتروفورز هموگلوبین
 • استخراج مایع مغزی نخاعی برای سلول های سرطانی خون

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی، بیمارستان بقیه اله

شماره تماس: 02188050435

دکتر مهدی تبرایی

دکتر مهدی تبرایی

دکتر مهدی تبرایی متخصص داخلی و دارای فوق تخصص انکلوژی و هماتولوژی بزرگسالان می باشد. ایشان دارای بیش از 12 سال سابقه در زمینه درمان بیماری های خون مانند اختلالات تالاسمی هستند. وی توانسته است با ارائه خدمات با کیفیت خود عنوان بهترین دکتر هماتولوژی را به خود اختصاص دهد و هم اکنون آماده ارائه خدمات ارزشمند به مراجعان خود می باشد. مطب دکتر تبرایی طرف قرارداد با تمامی بیمه های تامین اجتماعی و تکمیلی می باشد و شما می توانید با ارائه هزینه ای مقرون به صرفه، از برترین خدمات درمانی بهره مند شوید.

خدمات:

 • اختلالات انسدادی مانند ترومبوز، ترومبو آمبولی شریانی
 • پیوند سلول های بنیادی مغز و استخوان
 • درمان انواع سرطان های خون
 • درمان لوسمی، لنفوم، 2 میلوم متعدد
 • درمان سندرم های میلودیسپلاستیک (MDS)
 • درمان اختلالات خود ایمنی مانند واسکولیت روماتوئید

آدرس: تهران، میدان رسالت، نرسیده به چهارراه سرسبز، روبروی مسجد، پلاک 680، واحد دوم

شماره تماس: 02177211841

دکتر امیرحسین امامی

دکتر امیرحسین امامی

دکتر امیر حسن امامی از دیگر متخصصان برتر در رشته فوق تخصصی انکلوژی و هماتولوژی می باشد که دارای بیش از 20 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات درمانی خون می باشد. وی همواره بر ارائه خدمات با کیفیت در زمینه درمان سرطان های خون و مغز و استخوان تاکید داشته است و هم اکنون از برترین های این حوزه نیز محسوب می شود.

خدمات:

 • درمان سرطان خون، ریه و معده
 • شیمی درمانی و نمونه گیری مغز استخوان
 • درمان سندرم های میلودیسپلاستیک (MDS)
 • تشخیص و درمان اختلالات خود ایمنی مانند واسکولیت روماتوئید
 • درمان سرطان مغز و استخوان، سرطان حنجره، چشم و دهان
 • درمان بیماری های کم خونی شدید، لوسمی و لنفوم غیر هوچکین
 • درمان تالاسمی، لنفوم هوچکین، سلولسندروم میلودیسپلاستیک و مولتیپل ملوما

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان مینا، پلاک چهارم، طبقه اول

شماره تماس: 02122261075

تفاوت بین یک متخصص خون و یک هماتوپاتولوژیست چیست؟

یک هماتولوژیست معمولاً یک متخصص داخلی یا متخصص اطفال دارای گواهی هیئت مدیره است که سال های بیشتری را در زمینه هماتولوژی گذرانده است. بهترین دکتر هماتولوژی در تهران به طور کلی بر مراقبت مستقیم از بیمار و تشخیص و مدیریت بیماری های هماتولوژیک، به ویژه سرطان ها تمرکز دارد.

یک هماتوپاتولوژیست معمولاً در پاتولوژی تشریحی و بالینی دارای گواهینامه هیئت مدیره است و سالها آموزش بیشتری در زمینه هماتوپاتولوژی دارد. هماتوپاتولوژی تنها مطالعه بیماری های خون و مغز استخوان نیست. همچنین مطالعه اندام ها و بافت هایی است که از سلول های خونی برای انجام عملکردهای فیزیولوژیکی خود استفاده می کنند. اینها شامل غدد لنفاوی، طحال، تیموس و سایر بافت های لنفاوی است. متخصص هماتوپاتولوژیست روی تشخیص شرایط بافت های خونساز و غنی از لنفوسیت تمرکز می کند. این معمولاً با معاینه مستقیم بافت و خون در آزمایشگاه انجام می شود.

بیماری های قابل درمان توسط هماتولوژیست ها

برخی از بیماری هایی که توسط بهترین دکتر هماتولوژی در تهران درمان می شوند عبارتند از:

کم خونی فقر آهن و سایر انواع کم خونی مانند کم خونی داسی شکل یا کم خونی ناشی از تروما
پلی سیتمی یا تولید بیش از حد گلبول های قرمز
میلوفیبروز
سرطان خون
اختلالات پلاکتی و خونریزی مانند هموفیلی، پورپورای ترومبوسیتوپنیک ایدیوپاتیک و بیماری فون ویلبراند
سندرم های میلودیسپلاستیک
هموگلوبینوپاتی مانند تالاسمی و بیماری سلول داسی شکل
مولتیپل میلوما
لنفوم بدخیم
تزریق خون
پیوند سلول های بنیادی مغز استخوان

بیماری های قابل درمان توسط هماتولوژیست ها

آموزش و کار هماتولوژیست ها

پزشکانی که در زمینه هماتولوژی کار می کنند، هماتولوژیست نامیده می شوند. در ابتدا، هماتولوژیست ها یک دوره چهار ساله پزشکی را می گذرانند و پس از آن سه یا چهار سال در یک دوره کارآموزی یا رزیدنتی ادامه می یابد. پس از آن، آنها دو یا سه سال دیگر را صرف یادگیری نحوه تشخیص و درمان اختلالات خونی می کنند. تجربه عملی گسترده و دست اول در یک مرکز آموزشی معتبر به بهترین دکتر هماتولوژی در تهران در زمینه های زیر تخصص می دهد:

 • علت ناهنجاری در خون سازی و سایر اختلالات خونی است
 • تشخیص انواع اختلالات و سرطان های مرتبط با خون با استفاده از آزمایشات و کارهای آزمایشگاهی
 • مراقبت و درمان بیماران مبتلا به بیماری های خونی یا هماتولوژیک

وظابف هماتولوژیست ها

هماتولوژیست‌ها پزشکانی متخصص در زمینه خون و اختلالات خونی هستند که نقش مهمی در تشخیص، درمان و مدیریت بیماری‌های خونی ایفا می‌کنند. برخی از وظایف کلیدی بهترین دکتر هماتولوژی در تهران عبارت اند از:

 1. تشخیص بیماری‌های خونی: هماتولوژیست‌ها با استفاده از آزمایش‌های مختلف مانند شمارش کامل سلول‌های خونی (CBC)، اسمیر خون محیطی و بیوپسی مغز استخوان، به تشخیص بیماری‌هایی مانند آنمی، لوسمی و لنفوم می‌پردازند.
 2. درمان بیماری‌های خونی: پس از تشخیص، هماتولوژیست‌ها برنامه‌های درمانی مناسب را برای بیماران تهیه و اجرا می‌کنند. این درمان‌ها ممکن است شامل داروهای شیمی‌درمانی، پیوند مغز استخوان، رادیوتراپی و تزریق فرآورده‌های خونی باشد.
 3. مدیریت بیماری‌های مزمن: هماتولوژیست‌ها برنامه‌های مراقبتی و پیگیری منظم را برای بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن مانند هموفیلی و تالاسمی فراهم می‌کنند. آن‌ها به بیماران و خانواده‌هایشان آموزش می‌دهند تا با بیماری خود زندگی کنند و از عوارض آن جلوگیری کنند.
 4. تحقیق و آموزش: هماتولوژیست‌ها در زمینه تحقیق و توسعه روش‌های جدید تشخیص و درمان بیماری‌های خونی فعال هستند و یافته‌های جدید را در مجلات علمی منتشر می‌کنند. آن‌ها همچنین به آموزش دانشجویان پزشکی و رزیدنت‌ها می‌پردازند.

هماتولوژیست‌ها با بیماران و خانواده‌های آن‌ها همکاری نزدیک دارند تا بهترین مراقبت ممکن را ارائه دهند. وظایف آن‌ها در هر مرحله از بیماری، از پیشگیری و تشخیص تا درمان و مدیریت، نقش حیاتی در بهبود کیفیت زندگی بیماران دارد.

جمع بندی
تشخیص و درمان به‌موقع بیماری های خون با استفاده از روش‌های تخصصی هماتولوژی اهمیت بالایی دارد. هماتولوژیست‌ها با تشخیص دقیق، درمان مؤثر و مدیریت مناسب، نقش حیاتی در بهبود کیفیت زندگی بیماران ایفا می‌کنند.

بسیار خشنودیم که ما را تا انتها همراهی کردید. در این مطلب سعی شده با معرفی تعدادی از بهترین دکتر هماتولوژی در تهران، اطلاعات جامعی در رابطه با بیماری های خون در اختیارتان قرار داده شود. امیدواریم بهره کافی را برده باشید. سایت پزشکا پذیرای دیدگاه ها و سوالات شما است.

4/5 - (8 امتیاز)

مریم مردانی

مریم مردانی هستم 3 ساله کار نویسندگی انجام میدم علاقه به حوزه های آرایشی و زیبایی دارم .خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید زیر این مطلب نظرات خودتون رو ارسال کنید :)
دکمه بازگشت به بالا