پزشکان

بهترین دکتر نازایی در شیراز【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر نازایی در شیراز آشنا کنیم. نازایی یکی از مشکلات بسیاری از زوجین است که افراد می‌توانند با مراجعه به بهترین دکتر نازایی این مشکل را درمان کنند. زمانی که متوجه نازایی شدید هرچه سریع تر به پزشک جهت درمان مراجعه نمایید. ما در این مقاله لیستی از بهترین دکتر نازایی در شیراز را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

نازایی چیست؟

فردی که به مدت 12 ماه رابطه جنسی منظم داشته باشد و از هرگونه وسایلی برای جلوگیری استفاده نکند و همچنین باردار نشود نازا می باشد. نازایی یکی از مشکلات زوجین می باشد که در صورت متوجه شدن این مشکل باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر نازایی مراجعه نمایند.

افراد می توانند با دور کردن استرس از خود و داشتن وزن نرمال و همچنین استفاده نکردن از دخانیات و مصرف الکل و استفاده نکردن از کافئین از نازایی پیشگیری کنند، همچنین آقایان از استحمام با آب داغ باید خودداری کنند زیرا سبب آسیب رسیدن به تحرک اسپرم ها می شود و زوجین باید به طور منظم ورزش کنند تا اسپرم و تخمک گذاری کیفیت بیشتری داشته باشد.

نازایی چیست؟

بهترین دکتر نازایی در شیراز

افراد باید توجه داشته باشند برای تشخیص و درمان نازایی به بهترین دکتر زنان مراجعه نمایند. ما در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر نازایی در شیراز را در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید بهترین متخصص را برای درمان نازایی انتخاب نمایید. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

  • اولین و مهم ترین ویژگی بهترین دکتر نازایی در شیراز داشتن مدرک می باشد. افراد باید سعی کنند به پزشکی مراجعه نمایند که دارای مدرک معتبر از دانشگاهی معتبر می‌باشد و همچنین دارای تخصص در حوزه فعالیت خود است. قبل از مراجعه برای درمان نازایی مدرک پزشک خود را مشاهده نمایید.
  • از دیگر ویژگی هایی که بسیار حائز اهمیت می باشد تجربه و سابقه کاری پزشک است. افراد باید سعی کنند به پزشکی مراجعه نمایند که دارای تجربه کافی و همچنین سابقه بالا در حوزه فعالیت خود می باشد. پزشکی که دارای تجربه بسیاری باشد به خوبی می تواند این مشکل را برطرف نماید و به خوبی می تواند نازایی را تشخیص دهد و آن را درمان کند.
  • بهترین دکتر نازایی در شیراز در مرکزی فعالیت می کند که دارای بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات برای درمان بیماران خود می باشد.
  • بهترین متخصص همواره تلاش می کند از بهترین راه‌ها و روش‌ها برای درمان بیماران خود استفاده کند و تمام سعی خود را می کند تا اخلاق و رفتار مناسب در برخورد با بیماران خود داشته باشد و به سوالات بیماران به خوبی و با صبر و حوصله بسیاری پاسخ دهد.
  • بهترین دکتر نازایی در مرکزی فعالیت می کند که همواره پاک است و تمامی تجهیزات و همچنین محیط به خوبی استریل می شود و همچنین در مرکزی فعالیت می کند که از لحاظ جغرافیایی بسیار مناسب باشد تا بیماران بتوانند به راحتی به آن مرکز مراجعه کنند.
بهترین دکتر نازایی در شیراز

شناسایی بهترین دکتر نازایی

اولین قدم برای شناسایی بهترین دکتر نازایی در شیراز این است که افراد باید از کسانی که قبلا نزد دکتر نازایی رفته اند و به نتایج بسیار مطلوبی رسیده اند پرس و جو کنند و در صورتی که افراد از پزشک خود راضی بوده اند می توانند پزشک خود را معرفی کنند. در صورتی که افراد نتوانند از طریق آشنایان و اقوام به بهترین دکتر نازایی دست یابند باید از فضای مجازی استفاده نمایند.

افراد می توانند با مراجعه به فضای مجازی بهترین دکتر را پیدا کنند و همچنین می توانند خدمات ایشان را مشاهده نمایند. بهترین پزشک کسی است که تمامی بیماران و مراجعین وی از ایشان رضایت بسیاری داشته باشند. با مراجعه به فضای مجازی می‌توانید نظرات افرادی که به ایشان مراجعه کرده‌اند را مشاهده نمایید و همچنین افرادی که در نزدیکی شما به پزشک نازایی مراجعه کرده‌اند می‌توانند رضایت خود را با شما در میان بگذارند.

روش های درمان نازایی:

❤️درمان ناباروری با IVF یکی از روش های درمان نازایی و ناباروری IVF می باشد. پزشکان این روش را یکی از روش های درمان قطعی نازایی می دانند.
✅درمان ناباروری با میکرواینجکشن یا ICSIدر این روش نیز مانند روش IVF تخمک ها بعد از بارور شدن به درون رحم مادر انتقال پیدا می کنند.
❤️درمان ناباروری با IUIبرای انجام این درمان نمونه‌ای از اسپرم مرد گرفته می شود و بهترین اسپرم ها توسط متخصص ناباروری جدا می شود و آماده لقاح می شود.
✅اهدا کردن تخمکخانم هایی که سن بالای 40 سال هستند یا اینکه تخمک های آن ها کیفیت بالایی ندارد می توانند از این روش استفاده کنند.

10 تا از بهترین دکتر نازایی در شیراز را بشناسید!

علائم نازایی زنان و مردان

زوجینی که به مدت یک سال رابطه جنسی منظم داشته باشند و از ابزار پیشگیری استفاده نکنند و همچنین اقدام به باروری کنند ولی موفق نشوند دچار نازایی یا ناباروری شده‌اند. خانم ها و آقایان هر دو می توانند دچار ناباروری شوند، با دقت در قاعدگی و توجه به تغییرات هورمونی نازایی در خانم ها مشخص می شود. زمانی که بانوان دارای قاعدگی نامنظم می باشند و قاعدگی آن ها بیش از 35 روز یا کم تر از 21 روز باشد، قاعدگی آنان نامنظم است و ممکن است بانوان در این مواقع تخمک گذاری نداشته باشند.

خانم ها تنها دچار مشکل نازایی و ناباروری نمی شوند، مردان نیز ممکن است دچار این مشکل شوند. عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند سبب ناباروری مردان شود. علل نازایی مردان استفاده از برخی داروها، ابتلا به بیماری‌های مزمن، وارد شدن ضربه به ناحیه تناسلی، استعمال دخانیات و الکل به میزان زیاد، وجود عفونت هایی که از راه جنسی انتقال می یابد، به وجود آمدن واریکوسل، وارد شدن آسیب به دلیل سرطان، وجود اختلالاتی در تولید اسپرم خانم، در صورت مشاهده این مشکل باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر نازایی و همچنین بهترین متخصص زنان جهت تشخیص و درمان مراجعه نمایند.

 علائم نازایی زنان و مردان

دلایل نازایی

سن: یکی از دلایل نازایی بانوان می باشد. خانم هایی که به سن چهل سالگی می رسند باروری آنان کاهش می یابد. خانم هایی که سن بسیاری دارند از دیگر خانم ها بیشتر مبتلا به ناباروری می شوند. دلیل ناباروری آنان کاهش تعداد و کیفیت تخمک ها می باشد. همچنین خانم ها با گذر زمان می توانند دچار بیماری های شوند که باروری را دچار مشکل کند. این مسئله تنها برای خانم ها نیست بلکه در آقایان بالای 40 سال نیز این اتفاق ممکن است رخ دهد.

مصرف الکل: زمانی که بانوان در طول بارداری و یا در طول انجام لقاح الکل مصرف کنند، این امر برای آنان می تواند مشکلاتی را ایجاد کند و بسیار خطرناک می باشد. مصرف الکل می تواند منجر به ناباروری شود و همچنین مردان نیز در صورت مصرف بیش از اندازه و طولانی مدت الکل می توانند سبب کاهش یافتن تعداد و تحرک اسپرم ها شوند.

استعمال دخانیات: احتمال باروری در افرادی که از دخانیات استفاده می کنند کاهش می یابد و می تواند شدت اثرگذاری روش‌های درمانی را کاهش دهد. سعی کنید از دخانیات استفاده نکنید زیرا خانم هایی که از دخانیات استفاده می کنند ممکن است دچار سقط جنین شوند و دخانیات در آقایان نیز می تواند کاهش یافتن اسپرم ها و خطر ابتلا به نعوظ را افزایش دهد.

 علائم نازایی زنان و مردان

اضافه وزن: داشتن اضافه وزن نیز برای خانم ها و همچنین آقایان می‌تواند خطر ناباروری را در پی داشته باشد. آقایان چاق تعداد اسپرم هایشان کاهش می یابد، پس سعی کنید دچار اضافه وزن نشوید و تحرک بسیاری داشته باشید.

همچنین کمبود وزن نیز می‌تواند سبب نازایی شود. افرادی که زمان خوردن دچار اختلال می شوند یعنی دچار بی اشتهایی و یا پرخوری می شوند در معرض خطر نازایی قرار می‌گیرند، همچنین افراد باید ورزش کنند اگر افراد ورزش نکنند وزن آن ها افزایش می یابد و بی تحرکی و فعالیت نکردن می تواند سبب چاقی آنان شود و این امر سبب افزایش خطر ابتلا به نازایی می شود و همچنین در صورتی که زنان ورزش های سخت و شدیدی را انجام دهند ممکن است مشکلاتی در تخمدان آنان ایجاد شود.

روش های درمان نازایی

درمان ناباروری با IVF: یکی از روش های درمان نازایی و ناباروری IVF می باشد. پزشکان این روش را یکی از روش های درمان قطعی نازایی می دانند. پزشک در این روش عمل لقاح را در خارج از بدن زن انجام می دهد. پزشک نمونه ای از اسپرم های مرد و نمونه ای از تخمک زن را می گیرد و عمل لقاح را در آزمایشگاه انجام می دهد.

 روش های درمان نازایی

زمانی که لوله های فالوپ آسیب دیده باشند پزشکان این روش را به زوجین پیشنهاد می کنند. برای انجام این روش نمونه ای از تخمک به طور مستقیم از تخمدان گرفته می شود، بعد از به اتمام رسیدن عمل لقاح تخمک ها بارور می شوند و پزشک تخمک را درون رحم زن قرار می دهد و بعد از گذشت مدتی که پزشک تعیین می کند تست بارداری گرفته می شود.

درمان ناباروری با میکرواینجکشن یا ICSI: زمانی که تعداد اسپرم های سالم مرد کم باشد بهترین دکتر ناباروری در شیراز این روش را به زوجین توصیه می کند. این روش شباهت زیادی به روش IVF دارد ولی تفاوتی در این روش است. اسپرم های سالم باید با دقت بسیار زیادی به درون تخمک تزریق شوند. در این روش نیز مانند روش IVF تخمک ها بعد از بارور شدن به درون رحم مادر انتقال پیدا می کنند.

درمان ناباروری با IUI: برای انجام این درمان نمونه‌ای از اسپرم مرد گرفته می شود و بهترین اسپرم ها توسط متخصص ناباروری جدا می شود و آماده لقاح می شود. اسپرم هایی که آماده شده‌اند به درون رحم زن منتقل می شوند و در لوله های فالوپ جایگذاری می شوند. در این روش باید اسپرم ها سالم باشند و به خوبی تحریک شوند تا تخمک ها بارور گردند. برای انجام این درمان باید به بهترین متخصص نازایی مراجعه نمایید.

اهدا کردن تخمک: خانم هایی که دارای سن بالای 40 سال هستند و درگیر مشکل نارسایی تخمدان هستند یا اینکه تخمک های آن ها کیفیت بالایی ندارد ولی رحم آنها طبیعی است می توانند از این روش استفاده کنند. برای انجام این روش تخمک ها در فردی که اهدا کننده است با مصرف داروهای باروری و تحریک کننده تخمک ها خارج می شوند و با اسپرم همسر دریافت کننده ترکیب می شوند و بعد از انجام لقاح درون رحم مادر جایگذاری می شوند.

کلام آخر

زوجی که به مدت یک سال رابطه جنسی منظم داشته باشند و از وسایلی برای جلوگیری استفاده نکنند و همچنین باردار نشوند دچار نازایی شده‌اند. افرادی که متوجه مشکل ناباروری و نازایی می شوند باید هر چه سریع تر به بهترین دکتر ناباروری مراجعه نمایند تا بتوانند این مشکل را برطرف کنند.

افراد باید سعی کنند برای درمان نازایی بهترین متخصص را انتخاب کنند. روش های بسیاری برای درمان نازایی وجود دارد که پزشک تشخیص می دهد کدام روش برای شما بهتر می باشد. نازایی دارای دلایلی می باشد که از دلایل آن می توان به مصرف الکل، استعمال دخانیات، سن، اضافه وزن و همچنین کمبود وزن و ورزش نکردن اشاره کرد.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر نازایی در شیراز آشنا کند، امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه نموده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا