پزشکان

بهترین دکتر مفاصل در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

مفاصل شما مکان هایی هستند که دو یا چند استخوان به هم می رسند. شانه ها، آرنج ها، باسن، زانوها و بند انگشتان شما همه مفاصل هستند. ستون فقرات شما هم مفاصل دارد.اما مفاصل بیشتر از استخوان هستند که شامل بافت های نرم اطراف هستند که شامل غضروف، تاندون ها و رباط ها می شوند. غضروف بافت سخت لغزنده و انعطاف پذیری است که انتهای استخوان های شما را در یک مفصل می پوشاند. تاندون ها نوارهای سخت و انعطاف پذیری هستند که ماهیچه های شما را به استخوان ها متصل می کنند تا بتوانید مفاصل خود را حرکت دهید. رباط ها استخوان های مفصل را به یکدیگر متصل می کنند تا در هنگام حرکت آنها را ثابت نگه دارند. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر مفاصل در تهران آشنا خواهیم کرد.

اختلالات مفصلی چیست؟

اختلالات مفصلی بیماری ها یا آسیب هایی هستند که مفاصل شما را تحت تاثیر قرار می دهند. صدمات ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از مفصل رخ دهد. یا ممکن است یک آسیب ناگهانی مانند تصادف یا آسیب ورزشی داشته باشید.

چه بیماری هایی می توانند مفاصل را تحت تاثیر قرار دهند؟

بسیاری از بیماری ها می توانند مفاصل را تحت تاثیر قرار دهند. آنها اغلب باعث درد مفاصل می شوند و مفاصل شما را سفت، قرمز یا متورم می کنند. اکثر آنها مزمن هستند. یعنی مدت طولانی دوام می آورند. برخی ممکن است هرگز به طور کامل ناپدید نشوند. برخی از بیماری هایی که مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهند عبارتند از:

آرتروز یا آرتریت :ممکن است باعث درد و تورم مفاصل شود. انواع مختلفی از این بیماری وجود دارد. استئوآرتریت شایع ترین نوع است. با گذشت زمان، آرتریت می تواند باعث آسیب شدید مفصل شود. می تواند افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد. آسیب مفاصل در جوانی ممکن است باعث آرتروز در مراحل بعدی زندگی شود.
لوپوس : این بیماری خودایمنی بسیاری از قسمت های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند باعث درد مفاصل و عضلات شود. برخی از انواع لوپوس اغلب باعث آرتریت می شوند.
سندرم شوگرن: این بیماری خودایمنی بر غددی که در بسیاری از قسمت های بدن رطوبت ایجاد می کنند، تأثیر می گذارد. علائم اصلی خشکی چشم و دهان است، اما اغلب باعث درد مفاصل نیز می شود.
درمان ها بسته به بیماری متفاوت است. اما بیشتر درمان ها شامل داروها ، مراجعه به بهترین دکتر مفاصل در تهران  و روش های درمانی برای تسکین درد و سایر علائم است.

اختلالات مفصلی چیست؟

انواع اختلالات مفصلی

چه نوع اختلالات مفصلی از آسیب های ناگهانی رخ می دهد؟

اختلالات مفصلی ناشی از صدمات ناگهانی عبارتند از:

رگ به رگ شدن و کشیدگی: رگ به رگ شدن رباط ها کشیده یا پاره می شوند. کشش‌های حاد، کشیدگی یا پارگی ماهیچه‌ها یا تاندون‌ها هستند که در اثر یک آسیب یا حرکت ناگهانی مانند بلند کردن یک جسم سنگین اتفاق می‌افتند.
در رفتگی مفاصل:زمانی که استخوان‌ها رانده یا از موقعیت خارج می‌شوند، مفصل دررفته می‌شود. دررفتگی مفصل یک اورژانس پزشکی است.

درمان بستگی به نوع آسیب دارد. شما می توانید بسیاری از آسیب های ورزشی را در خانه درمان کنید.اما در موارد خاص باید به بهترین دکتر مفاصل در تهران مراجعه کنید. که این موارد شامل :

درد مفاصل، تورم یا بی حسی زیاد
نمی توان وزن را تحمل کرد
درد ناشی از یک آسیب قدیمی یا تورم بیشتر

معمولا همه علائمی را در مفاصل و اندام خود مشاهده می کنند که شایع ترین آن درد است. به عنوان مثال، اگر بیمار به متخصص ارتوپدی مراجعه کند که درد کمر یا زانو را گزارش کرده است، پزشک ابتدا باید مشخص کند که چه شرایطی باعث ایجاد زانو یا کمردرد شده است. برای تشخیص و درمان می توانید به بهترین دکتر ارتوپد در ایران مراجعه کنید.

چه نوع اختلالات مفصلی در اثر استفاده بیش از حد اتفاق می افتد؟

آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد معمولاً به بافت های نرم مفصل آسیب می زند. آنها می توانند زمانی اتفاق بیفتند که با انجام حرکات یکسان و مکرر روی مفصلی خیلی سخت کار می کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است در اثر نواختن یک آلت موسیقی، ورزش یا انجام برخی کارها مانند نجاری یا نقاشی، آسیب ناشی از استفاده بیش از حد را دریافت کنید.

همچنین بیماری های ارتوپدی توسط بهترین دکتر مفاصل در تهران نیز می تواند درمان شود ، امروزه بیماری های ارتوپدی بسیار شایع است و یکی از دغدغه های مردم درمان بیماری های مختلف است. همچنین ممکن است وقتی پزشک عمومی به شما توصیه می کند به یک متخصص ارتوپد مراجعه کنید، احساس بدی داشته باشید. بنابراین خوب است بدانید که هرگونه آسیب یا آسیب به استخوان ها و مفاصل، تاندون ها یا اعصاب در حین حرکت یا در نتیجه آسیب می تواند توسط بهترین دکتر ارتوپد در تهران درمان شود.

10 تا از بهترین دکتر مفاصل در تهران را بشناسید!

کلام اخر

داشتن فعالیت بدنی کافی یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید برای پیشگیری یا کند کردن اختلالات مفصلی انجام دهید. فعالیت ماهیچه های اطراف مفاصل شما را تقویت می کند و به آنها کمک می کند تا بهتر کار کنند.

هنگامی که ورزش می کنید، از تجهیزات مناسب برای محافظت از مفاصل خود استفاده کنید، مانند زانوبند. اگر قبلاً مشکلات مفصلی داشته اید، از مربی خود بپرسید که کدام نوع فعالیت برای شما بهترین است. در صورت داشتن مشکلات مفصلی حتما باید به بهترین دکتر مفاصل در تهران مراجعه کنید تا درمان خود را پیگیری کنید.

4.1/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا