دسته‌بندی نشده

بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با ده تا از بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران آشنا کنیم. یکی از مشکلات روحی که گریبان گیر افراد زیادی از جامعه شده و هر روز نیز به تعداد آن ها افزوده می شود افسردگی است. در صورتی که برای درمان این بیماری به موقع اقدام نشود عوارض ناشی از آن بسیار خطرناک خواهد بود. برای درمان این عارضه روانی روش های مختلفی نظیر تجویز داروهای مختلف و یا حتی روان درمانی وجود دارد اما اگر با هیچکدام از روش های فوق الذکر نتوان با این بیماری روحی مقابله کرد روانپزشک متخصص، کتامین تراپی که یکی از روش های درمانی موثر برای افسردگی است را پیشنهاد می دهد.

کتامین تراپی چیست؟

کتامین ماده ای است که در سال های گذشته برای بیهوشی بیماران در زمان جراحی استفاده شده است. این ماده همچنین به عنوان نوعی مسکن و آرام بخش قوی برای برای تسکین درد توسط برخی از پزشکان تجویز می شود و به عنوان نوعی داروی توهم زا که موجب از بین رفتن افکار منفی می شود نیز برای درمان افسردگی در بهترین کلینیک روانپزشکی کاربرد دارد. همانطور که می دانید بیماری افسردگی موجب می شود تا فرد مبتلا به آن از زندگی خود لذت نبرده و احساس غم و ناامیدی داشته باشد که زمانی که نتوان با روش های دیگر این مشکل روحی و روانی را درمان کرد بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران برای درمان مصرف کتامین در دوزهای مشخصی را برای بیمار تجویز می کند.

کتامین می تواند از طریق تزریق وریدی، قرص و یا حتی اسپری بینی در اختیار بیمار قرار گیرد که در بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران برای بیمارانی که از افسردگی با شدت بالا رنج می برند تزریق وریدی انجام می شود که در 2 تا 3 دقیقه بلافاصله اثربخش بوده و افکار منفی از ذهن بیمار دور می شود.

کتامین تراپی چیست؟

مزایای کتامین تراپی

کتامین تراپی با توجه به اثرات درمانی و نتیجه موثری که دارد یکی از روش های محبوب برای سلامت روان در تمام دنیا و همچنین در بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران محسوب می شود اما به این نکته توجه داشته باشید که تمامی داروهای روان گردان علاوه بر جوانب مثبت ممکن است دارای اثرات منفی نیز باشد. برخی از مهم ترین مزایای کتامین تراپی به قرار ذیل است:

 • درمان آسان: کتامین با روش های مختلفی در بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران برای بیماران تجویز می شود که یک روش رایج آن که مورد تایید سازمان  FDA نیز می باشد به صورت یک اسپری بینی است که توسط پزشک برای افرادی که به افسردگی مقاوم در برابر دارو دچار شده اند انجام می شود. روش دیگر به صورت تزریق وریدی است و تاکنون توسط FDA تایید نشده و برای بیمار در طول دو هفته تنها 6 تزریق انجام می شود.
 • عوارض جانبی اندک: عوارض جانبی برخی داروهای روان گردان بسیار زیاد بوده و ممکن است موجب بروی اختلالات دیگری نیز شوند، اما خوشبختانه کتامین تراپی به عنوان یکی از روش های درمان روان گردان دارای کمترین میزان عوارض جانبی می باشد که شایع ترین عارضه آن احساس گیجی بعد از درمان است که در بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران درمان تحت نظر پزشک انجام می شود لذا جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود. همانطور که کفتیم کتامین در حقیقت نوعی داروی بیهوشی است لذا بیمار ممکن است دچار خواب آلودگی شود البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که عوارض جانبی ناشی از کتامین تراپی در افراد مختلف با هم فرق دارد.
 • سرعت عمل در بهبودی: کتامین تراپی چه از طریق تزریق چه با اسپری بینی در سریع ترین زمان ممکن در بیمار اثر می گذارد و به سرعت می توان علائم تسکین و آرامش را در او مشاهده کرد.

10 تا از بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران را بشناسید!

دکتر شیرزاد خیراندیش

دکتر شیرزاد خیراندیش

دکتر شیرزاد خیراندیش متخصص اعصاب و روان(روانپزشک ) عضو سازمان نظام پزشکی ایران و عضو انجمن روان پزشکان ایران که با رتبه خوب از دانشگاه های ایران فارغ التحصیل هستند .ایشان در حال حاضر از اعضای فعال هیات مدیره بزرگترین و مجهزترین بیمارستان اعصاب و روان خصوصی ایران هستند. سابقه طولانی در درمان اختلالات روانپزشکی و روان شناسی دارند و خدمات تخصصی ایشان ،ویزیت ،مشاوره و روانکاوی، ودرمان اختلالات روانپزشکی بدون دارو با دستگاه تحریک مغناطیسی مغز آر تی ام اسrTMS، درمان اختلالات روانپزشکی با دستگاه تی دی سی اس tDCS درمان اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان(بیش فعالی و عدم تمرکز، اضطراب…)با دستگاه نوروفیدبک و tDCSمیباشد.

تهران ،بلوار دهکده المپیک ،چهار راه زیبا دشت،روبروی مسجد امام رضا،پلاک 16 طبقات اول و دوم

خدمات دکتر شیرزاد خیراندیش:

 •  خدمات بستری  بیماران اعصاب و روان در مجهزترین بیمارستان خصوصی اعصاب و روان تهران (بیمارستان ایرانیان)
 •   درمان  اختلال واژینسموس با دستگاه امریکایی در سریع ترین زمان
 •    درمان اختلالات افسردگی( پس از زایمان- افسردگی فصلی ،دوقطبی و…)
 •    درمان اختلالات اضطرابی و استرس(اضطراب منتشر- حمله پانیک- استرس پس از سانحه(
 •    درمان اختلالات جنسی( اختلال زود انزالی- اختلال نعوظ- اختلال واژینیسموس ، ترانس)
 •    درمان اختلالات خواب(بی خوابی- کابوس شبانه و ……(
 •    درمان اختلال دو قطبی و افسردگی دوقطبی
 •    درمان اختلال وسواس فکری و عملی (وسواس کندن مو- وسواس بد ریختی بدن(
 •    درمان اختلالات شخصیت(اختلال شخصیت مرزی- اختلال پارانوئید(
 •    درمان اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان
 •    درمان اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز در کودکان
 •    درمان اختلال اضطراب جدایی در کودکان
 •    درمان اختلال پرخاشگری در کودکان
 •   درمان اختلال تیک و لکنت زبان در کودکان(روانشناس کودک و بازی درمانی
 •   درمان شب ادراری در کودکان
 •  درمان اختلال یادگیری در کودکان(واحد کاردرمانی )
 •   کتامین تراپی برای افسردگی طول کشیده و مقاوم به درمان

آیا کتامین برای همه افراد بی خطر است؟

اگرچه کتامین تراپی یک روش درمان تاثیرگذار برای از بین بردن علائم افسردگی محسوب می شود  ولیکن استفاده از آن در طولانی مدت ممکن است دارای پیامدهای منفی باشد. یکی از اشکالات این درمان روانی این است که اثر دارو بعد از گذشت 7 الی 10 روز از بین رفته و بیمار بایستی مجددا برای تزریق کتامین اقدام کند. همچنین براساس نتیجه برخی از تحقیقات بر روی بیمارانی که در بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران تحت درمان هستند کتامین دارای اثراتی منفی برای سلول های مغزی بوده و حتی در مواردی مشاهده شده که موجب آسیب مثانه گردیده است به خصوص اگر این دارو در دوز های بالا استفاده شود. همچنین در طول دوره درمان علائمی مشابه روان پریشی و یا اختلالات دو قطبی در برخی از بیماران ایجاد شده است.

کتامین تراپی نوعی درمان مفید با تاثیر بهبودی سریع برای افرادی است که در درمان های معمولی با شکست مواجه شده اند.

آیا کتامین برای همه افراد بی خطر است؟

معایب درمان کتامین تراپی

کتامین تراپی نیز همانند هر روش درمانی دیگری دارای مزایا و معایبی می باشد که برخی از معایب آن به قرار ذیل است:

 • اعتیاد به کتامین: این درمان در حین این که به بهبود سریع بیمار کمک فراوانی می کند به دلیل این که دارای پتانسیل اعتیاد آور است می تواند همانند یک راه فرار برای جلوگیری از احساسات دردناکی که به دلیل افسردگی در فرد بروز کرده عمل نماید. توجه داشته باشید که اعتیاد به کتامین با اعتیاد به مواد مخدر کاملا فرق دارد و بیشتر به سمت جنبه روان شناختی سوق پیدا می کند.

قطع کتامین در برخی افراد با علائم ترک روانی همراه است که در این حالت فرد دچار احساس اضطراب و نگران در از بین رفتن احساس رضایت از زندگی می شود. زمانی که فرد به این دارو برای درمان افسردگی اعتیاد پیدا کند می تواند به اعضای بدن نیز آسیب برساند که برای جلوگیری از این عارضه دارو باید به میزان قابل توجهی کم و تحت نظارت پزشک در بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران استفاده شود.

 • فراگیر نشدن کتامین تراپی: استفاده از داروهای روان گردان برای اختلالات و مشکلات روحی روانی در بهترین کلینیک روانپزشکی در تهران با وجود قانونی بودن هنوز برای برخی از افراد جای بحث دارد و از سوی دیگر کلینیک های کتامین تراپی هنوز آن گونه که باید در کشور رایج نشده اند که در این میان برخی افراد سودجو مراکزی را بدون آن که در این زمینه دانش و اطلاعات کافی داشته باشند تاسیس کرده و کتامین تراپی را انجام می دهند.
 • قیمت بالا: تزریق کتامین بسیار بالا می باشد، این درحالی است که طول دوره این درمان شامل 6 تزریق می شود و متاسفانه این دارو شامل پوشش بیمه ای نیز نمی باشد.

کلام آخر

کتامین تراپی یکی از روش های درمانی نوین برای درمان و کنترل افسردگی است ولیکن اگر این دارو به صورت کنترل نشده و خودسرانه استفاده شود موجب ابتلا به اعتیاد می شود که برای این منظور باید حتما به مراکز کتامین تراپی دارای مجوز رسمی مراجعه کنید. در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 10 تا از بهترین مرکز کتامین تراپی در ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که مراکز نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا