پزشکان

بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و به درمان افسردگی خود بپردازید. افسردگی و اختلالاتی که در اثر آن برای فرد به وجود می آید، گاهی آنقدر آزار دهنده می‌شود که فرد به دنبال سریع ترین راه برای درمان آن خواهد گشت. کتامین نوعی دارو بیهوشی می باشد که سبب کند شدن تنفس نخواهد شد و می تواند افکار خودکشی را در افراد کاهش دهد. استفاده از داروی کتامین می تواند علائم افسردگی را در افراد کاهش داده و میل به زندگی را در آن‌ ها بیشتر کند. اگر شما نیز به دنبال راهی ایمن جهت درمان افسردگی خود هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

کتامین تراپی چیست؟

کتامین نوعی داروی بیهوشی می باشد که برای نخستین بار در سال 1960 و در کشور بلژیک کشف شد. این داروی بیهوشی ابتدا برای حیوانات مورد استفاده قرار می گرفت و سپس در سال 1970 مورد تایید اف دی آی در آمد و از آن برای معالجه سربازان در جنگ ویتنام استفاده نمودند.

داروی بیهوشی کتامین دارای عوارض جانبی کمتری نسبت به تمامی داروهای بیهوشی می باشد و استفاده از آن سبب کند شدن تنفس و یا ضربان قلب نخواهد شد. تمامی بیمارانی که از این دارو استفاده می نمایند دیگر نیازی به ونتیلاتور نخواهند داشت و این دارو می تواند تاثیر بسیاری در رفع افسردگی آن ها بگذارد. طبق تحقیقات متخصصان اعصاب و روان، داروی کتامین توانسته است افکار خودکشی و آسیب زدن به خود را در بسیاری از افراد کاهش دهد و میل به زندگی آن ها را نسبت به قبل بیشتر نماید.

در مواردی پیش آمده است که افرادی که قصد خودکشی داشته اند، پس از استفاده از داروی کتامین، تا ماه ها افکار خودکشی از آن ها دور شده است و به زندگی خود بازگشته اند. جالب است بدانید که در سال های اخیر از این دارو به نوشیدنی ها و یا به سیگار اضافه می کنند که می تواند احساس غیر واقعی در افراد ایجاد کند.

داروی کتامین تحریفات حسی و بینایی بسیاری را می تواند برای فرد به وجود آورد که موجب ایجاد افکار و باورهای غیر معمول در آن ها می شود؛ به همین دلیل می بایست این دارو تنها به تجویز پزشک مصرف شود. طبق تحقیقات انجام داده شده حدود 70 درصد از افرادی که از داروی بیهوشی کتامین تحت نظر پزشک خود استفاده کردند، توانستند اثرات مثبت آن را در زندگی خود مشاهده کنند و افسردگی را از خود دور نمایند.

همچنین کتامین می‌ توانند افراد را از مشروبات الکلی دور کرده و تاثیراتی که این ماده بر روی مغز می گذارد را خنثی نمایند. افرادی که مصرف بالای الکل داشته اند اظهار نموده اند که پس از مصرف کتامین میل آن ها به نوشیدن الکل پس از نه ماه کاهش یافته و آن ها موفق شده اند این ماده مضر را برای همیشه ترک نمایند.

معمولا پزشکان هنگامی که فرد از افسردگی شدیدی رنج برده و یا مشکلات خانواده و جامعه به او فشار آورده اند، داروی کتامین و کتامین تراپی را توصیه می نمایند تا فرد تمایل به خودکشی نداشته باشد و زندگی او در معرض خطر قرار نگیرد.

ویژگی بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران

در سرتاسر شهر تهران مراکز کتامین تراپی بسیاری وجود دارند که ادعا می کنند می توانند افسردگی افراد را در مدت کوتاهی از بین ببرند. برخی از این مراکز تنها به دنبال سود جویی از مراجعان می باشند و می توانند آسیب های جدی به سلامت روان آن ها وارد نمایند.

بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران می بایست دارای ویژگی های برتری نسبت به سایر مراکز موجود در سطح شهر باشد که بتواند بیماران را مجاب سازد تا برای درمان افسردگی خود به آن جا مراجعه کرده و سلامت روان خود را به پزشکان آن‌ ها بسپارند. از مهم ترین ویژگی هایی که بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران می بایست دارا باشد می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران می‌ بایست تمامی مجوز های لازم را از سوی وزارت بهداشت کسب نموده باشد.
 • مرکز کتامین تراپی منتخب شما در شهر تهران می بایست از روش کتامین تراپی برای افرادی که مبتلا به بیماری های تنفسی هستند استفاده نکند و آن ها را دچار آسیب های جدی نکند.
 • بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران می بایست دارای قدمت بالایی باشد و در بهترین نقاط شهر تهران تاسیس شده باشد که در دسترس عموم مردم باشد.
 • مرکز کتامین تراپی منتخب شما می بایست روش های درمانی خود را به گونه ای پیاده سازی نماید که به سلامت روان مراجعان خود کوچک ترین آسیبی وارد نشود.
 • بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران می بایست عوارض ناشی از کتامین تراپی را برای مراجعان خود به کم ترین حد ممکن رسانده و درصد بالایی از آن ها را راضی نگه دارد.
 • بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران می بایست دارای بهترین و با تجربه ترین پزشکان در زمینه درمان اختلالات روحی روانی مانند افسردگی و اضطراب باشد که بتوانند تمایل به خودکشی را در افراد و مراجعان کاهش دهند.
 • مرکز کتامین تراپی موردنظر شما می بایست بهترین سطوح قیمتی را برای خدمات خود در نظر بگیرد و طرف قرارداد با بسیاری از بیمه های تکمیلی و تامین اجتماعی باشد.

همچنین شما عزیزان ساکن تهران می توانید جهت درمان افسردگی خود، به بهترین کلینیک روانپزشکی در تهران مراجعه نمایید.

10 تا از بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران را بشناسید!

دکتر شیرزاد خیراندیش

دکتر شیرزاد خیراندیش

دکتر شیرزاد خیراندیش متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) عضو سازمان نظام پزشکی ایران و عضو انجمن روان پزشکان ایران که با رتبه خوب از دانشگاه های ایران فارغ التحصیل هستند. ایشان در حال حاضر از اعضای فعال هیات مدیره بزرگترین و مجهزترین بیمارستان اعصاب و روان خصوصی  ایران هستند.

سابقه طولانی در درمان اختلالات روانپزشکی و روان شناسی دارند و خدمات تخصصی ایشان ، ویزیت ، مشاوره و روانکاوی ، ودرمان اختلالات روانپزشکی بدون دارو با دستگاه تحریک مغناطیسی مغز آر تی ام اس rTMS ، درمان اختلالات روانپزشکی با دستگاه تی دی سی اس tDCS درمان اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان ( بیش فعالی و عدم تمرکز، اضطراب…) با دستگاه نوروفیدبک و tDCS میباشد .

خدمات:

 •  خدمات بستری بیماران اعصاب و روان در مجهزترین بیمارستان خصوصی اعصاب و روان تهران ( بیمارستان ایرانیان )
 •  درمان اختلال واژینسموس با دستگاه امریکایی در سریع ترین زمان
 •  درمان اختلالات افسردگی ( پس از زایمان ، افسردگی فصلی ، دوقطبی و…)
 •  درمان اختلالات اضطرابی و استرس ( اضطراب منتشر ، حمله پانیک ، استرس پس از سانحه )
 •  درمان اختلالات جنسی ( اختلال زود انزالی ،اختلال نعوظ ،اختلال واژینیسموس ، ترانس )
 •  درمان اختلالات خواب ( بی خوابی ، کابوس شبانه و ……)
 •  درمان اختلال دو قطبی و افسردگی دوقطبی
 •  درمان اختلال وسواس فکری و عملی ( وسواس کندن مو ، وسواس بد ریختی بدن )
 •  درمان اختلالات شخصیت ( اختلال شخصیت مرزی ، اختلال پارانوئید )
 •  درمان اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان
 •  درمان اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز در کودکان
 •  درمان اختلال اضطراب جدایی در کودکان
 •  درمان اختلال پرخاشگری در کودکان
 •  درمان اختلال تیک و لکنت زبان در کودکان ( روانشناس کودک و بازی درمانی )
 •  درمان شب ادراری در کودکان
 •  درمان اختلال یادگیری در کودکان ( واحد کاردرمانی )
 •  کتامین تراپی برای افسردگی طول کشیده و مقاوم به درمان

 زمان حضور در مطب : از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17 عصر تا 22 عصر

 آدرس مطب : تهران ، بلوار دهکده المپیک ، چهار راه زیبا دشت ، روبروی مسجد امام رضا ، پلاک 16 طبقات اول و دوم

 تلفن تماس :   

44744659

09101633749

44744641

اینستاگرام : dr.shirzad_kheirandish

مزایای کتامین تراپی در بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران

درمان سریع و آسان: کتامین در حال حاضر به دو روش تجویز می شود که شامل موارد زیر می باشد:

 • به عنوان اسپری بینی که تایید شده توسط اف دی آی می باشد و برای کسانی که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند تجویز می شود.
 • این ماده در حالت دیگر به عنوان درمان iv توسط کتامین راسمیک تجویز می شود که مورد تایید اف دی آی نمی باشد.

کتامین تراپی با روش اسپری کردن به بینی در بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران، توسط پزشکان با تجربه در این زمینه انجام می‌ شود که هر جلسه آن، حدود ۴۵ دقیقه یا یک ساعت طول خواهد کشید. معمولا کتامین تراپی در 6 جلسه انجام خواهد شد تا تاثیرات خود را در رفع افسردگی نشان دهد.

کم ترین مقدار عوارض جانبی: تمامی داروهای روان گردان دارای عوارض بسیاری می باشند که شامل توهمات بصری، حالت تهوع، اضطراب و بی قراری و اختلالات خواب می باشد. اما کتامین تراپی در مقایسه با سایر داروهای افسردگی عوارض جانبی بسیار کم تری نشان داده است و شایع ترین عارضه جانبی آن احساس گیجی می باشد.

سرعت عمل بهبودی بالا: کتامین تراپی یکی از سریع ترین راه های درمان افسردگی می باشد که می تواند علائم تسکین خود را به سرعت بروز دهد. پس از اسپری کردن این ماده به بینی، سیناپس ها در مغز رشد می نمایند که موجب تقویت اتصالات عصبی در مغز خواهد شد. این عمل می‌ تواند مناطقی که تحت تأثیر افسردگی هستند را نجات داده و علائم افسردگی را از افراد دور نماید.

معایب کتامین تراپی

فراگیر نشدن کتامین تراپی: مراکز کتامین تراپی در حال حاضر شناخته شده نمی باشند که می تواند منجر به سوء استفاده بسیاری از افراد سودجو شده و بدون رعایت آموزش های لازم اقدام به تاسیس آن نمایند.

اعتیاد آور: کتامین دارای پتانسیل اعتیاد آور می باشد که می تواند مانند یک راه فرار برای افرادی که دارای افسردگی می باشند عمل کند. در این حالت فرد پس از قرار گرفتن در حالت غم به سراغ آن خواهد رفت که موجب اعتیاد آوری کتامین خواهد شد.

قیمت بالا: در حال حاضر هزینه کتامین تراپی در آمریکا هزار دلار برای هر تزریق می باشد که معادل آن در کشور ایران حدود ۲۷ میلیون می باشد و بسیاری از مراکز کتامین تراپی نیز تحت پوشش بیمه های مختلف مانند تامین اجتماعی و یا بیمه های تکمیلی نمی باشند.

سوء مصرف دارو: در کشورمان ایران عده ای افراد سودجو وجود دارند که از داروهای درمانی دیگری تحت عنوان کتامین استفاده خواهند کرد و افرادی بدون توجه به پیامدهای خطرناک آن، اقدام به تزریق این دارو ها می نمایند. همچنین استفاده غیر آگاهانه از کتامین می تواند افسردگی را در افراد تشدید کرده و بیمار نسبت به آن اعتیاد پیدا نماید. از مهم ترین علائم سوء مصرف داروی کتامین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس عدم وجود روح در بدن
 • تغییر درک وضعیت فیزیکی بدن
 • افزایش ضربان قلب
 • آشفتگی و خطا در بینایی
 • ابتلا به فشار خون بالا و خواب آلودگی
 • خستگی مزمن و اختلال خواب

کلام آخر

کتامین نوعی داروی بیهوشی می باشد که در دنیای امروزه از آن برای درمان افسردگی و کاهش میل افراد به خودکشی استفاده می نماید. استفاده از این دارو می بایست در بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران و تحت نظر پزشکان با تجربه انجام شود تا بهترین نتیجه را برای افراد به ارمغان آورد.

در این مقاله سعی داشتیم که ده مورد از بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید. امیدواریم که این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات و انتقادات تان را از طریق سایت پزشکا با ما در میان بگذارید.

3/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا