عمومی

بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم تا پایان این مبحث با ما همراه باشید. سنگ کلیه یکی از بیماری های شایع می باشد که به دلیل افزایش غلظت املاح و نمک در ادرار به وجود می آید این سنگ ها که به صورت رسوبات سختی هستند ممکن است در کلیه، مثانه و دستگاه ادراری مشاهده شوند. حرکت و دفع این سنگ ها برای بیمار بسیار دردناک می باشد و برای درمان و از بین بردن آن ها باید به بهترین جراح سنگ کلیه مراجعه کنید.

علائم درد سنگ کلیه

درد ناشی از سنگ کلیه به صورت دوره ای بوده و در فاضله ای که تصور می کنید درد تسکین پیدا کرده است مجددا با شدت بیشتری شروع می شود این درد از نواحی پهلو تا کشاله ران بیمار را در بر می گیرد و در مواردی نیز سنگ به حدی بزرگ شده که تمام کلیه فرد را اشغال کرده است که در اصطلاح پزشکی به آن سنگ شاخ گوزنی می گویند در چنین شرایطی بیمار هیچ گونه دردی ندارد لذا می توان گفت که وجود درد می تواند دلیلی باشد تا بیمار برای درمان به بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران مراجعه نماید.

علاوه بر درد می توان از طریق برخی علائم ادراری به قرار ذیل به وجود سنگ کلیه پی برد:

 • دفع خون در ادرار: در چنین مواردی رنگ ادرار به رنگ چای می شود و یا این که ممکن است وجود خون در ادرار کاملا مشخص نباشد و پزشک از طریق آزمایش میکروسکوپی ادرار آن را تشخیص می دهد.
 • سوزش ادرار: بیمار در زمان دفع ادرار احساس سوزش شدید دارد.
 • تکرر ادرار: یکی دیگر از علائمی که نشان می دهد که ممکن است  به سنگ کلیه مبتلا شده اید افزایش میزان دفع ادرار در طی شبانه روز است لذا در صورتی که هر کدام از علائم ذکر شدده را مشاهده کردید حتما برای مراجعه به بهترین دکتر سنگ کلیه اقدام کنید.
علائم درد سنگ کلیه

زمان مراجعه به بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران

سنگ کلیه رسوبات ته نشین شده از مواد معدنی و مواد زائدی هستند که در ابتدا بسیار کوچک بوده و به مرور از طریق چسبیدن به هم بزرگتر می شوند که البته قابل ذکر است برخی از سنگ های کلیه که در اندازه کوچک هستند بدون نیاز به درمان از طریق ادرار دفع می شوند اما زمانی که این رسوبات سفت بزرگتر شوند برای بیمار درناک بوده و امکان دفع آن در از طریق مجاری ادرار وجود ندارد لذا بایستی فورا به بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران مراجعه کنید.

در صورتی که سنگ کلیه شرایط ذیل را داشته باشد برای درمان به جراحی نیاز دارد:

 • اندازه سنگ بزرگ بوده و امکان دفع آن وجود نداشته باشد.
 • بسیار دردناک باشد.
 • حرکت سنگ کلیه موجب مسدود شدن جریان خروجی ادرار شده باشد.
 • سنگ کلیه موجب ابتلا به عفونت مجاری ادراری شده باشد.

5 تا از بهترین بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران را بشناسید!

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران و نیز دارای فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان است از نخبه‌ های ارولوژی ایران که دارای شهرت بین المللی است و بیماران زیادی از کشور های دیگر برای درمان بیماری‌ های کلیوی سنگ ، پروستات و ناباروری نزد ایشان مراجعه می کنند . مقطع پزشکی عمومی خود را در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی ایران با رتبه ممتاز به پایان رساند و پس از موفقیت آزمون دستیاری در رشته ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد ، پس از موفقیت در آزمونهای ارتقا به عنوان رتبه اول بورد تخصصی ارولوژی از این دانشگاه فارغ تحصیل شد . پس از دوران طرح تخصصی با رتبه یک و رشته فوق تخصصی اندو یورولوزی و لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شد و پس از فارغ التحصیلی دوره فلوشیپ ناباروری مردان را در پژوهشگاه رویان گذراند . از فعالیت های پژوهشی ایشان ارائه سخنرانی و مقالات متعدد داخلی و بین المللی در زمینه جراحی های لاپاراسکوپی ‌و کم تهاجمی در سنگ ها سیستم ادراری و نیز نقش تومور مارکرها در تشخیص سرطان های دستگاه ادراری است .

تهران، خیابان ولیعصر ، توانیر ، میدان توانیر ، ساختمان طلا ، طبقه اول

خدمات دکتر احمدرضا رفعتی:

 • فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان
 • رتبه برتر بورد تخصصی اورولوژی
 • فلوشیپ اندویورولوژی ( جراحی های بسته و لیزری ) و لاپاراسکوپی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • دوره فوق تخصصی ناباروری در مرکز ناباروری رویان
 • عضو انجمن ارولوژی آمریکا ( AUA ) و اروپا ( EUA )
 • درمانهای بسته ، لیزر ، و لاپاراسکوپی سنگهای کلیه ، حالب و مثانه ( PCCI . PCNL .TUL .RIRS )
 • ناتوانی جنسی مردان و زنان و انجام تست ریجی اسکن
 • ناباروری مردان و درمان جراحی واریکوسل به شیوه میکروسکوپیک و لاپاراسکوپیک
 • درمان اندوسکوپی و لیزر بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پروستات
 • جراحی های بسته و لاپاراسکوپیک سرطانهای کلیه ، مثانه و بیضه و پروستات
دکتر محمد رنجبری

دکتر محمد رنجبری

دکتر محمد رنجبری متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری می باشند که در سال 1374 مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخذ نمودند و بعد از اتمام دوران تعهد و طرح در رشته تخصصی جراحی کلیه و اورولوژی تحصیلات خود را ادامه دادند و از سوابق ایشان می توان یه عضویت در انجمن بین المللی جراحان کلیه اشاره کرد.

تهران، خیابان ستارخان، خیابان باقرخان غربی، ساختمان پرهام، واحد ۱۲

خدمات دکتر محمد رنجبری:

 • سنگ کلیه
 • درمان بیماری های مجاری ادرار
 • پروستات
 • زگیل تناسلی
دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی مدرک پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و همزمان به عضویت بنیاد ملی نخبگان درآمدند ایشان بعد از اتمام دوران طرح در رشته تخصصی اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شدند و در سال 1392 در امتحان بورد تخصصی ناسیونال رتبه 4 را کسب نمودند، ایشان همچنین چندین مقاله بین المللی را نیز منتشر نموده اند و اکنون نیز به عنوان یکی از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران مشغول به فعالیت هستند.

تهران، سعادت آباد، میدان کاج، سرو شرقی، کوچه مجد، کلینیک سعادت آباد

خدمات دکتر مجتبی عاملی:

 • درمان بیماری های مجرای ادرار
 • سنگ کلیه
 • عفونت کلیه
 • کیست کلیه

مراحل درمان سنگ کلیه

در مرحله اولیه که به بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران مراجعه می کنید پزشک برای تشخیص دقیق آزمایش خون و آزمایش ادرار را تجویز می کند

 • آزمایش خون: بهترین دکتر کلیه در تهران از طریق این آزمایش در صورتی که میزان بیش از حد کلسیم و اوریک اسید در خون وجودا داشته باشد آن را به درستی تشخیص می دهد. در حقیقت نتیجه این آزمایش در پایش سلامت کلیه تاثیر گذار بوده و می تواند به پزشک در تشخیص نوع بیماری کلیوی کمک شایانی کند.
 • آزمایش ادرار: این آزمایش در طی 24 ساعت انجام می شود به این معنا که بیمار در طی این مدت زمان ادرار خود را جمع آوری کرده و از این طریق میزان دفع مواد معدنی که از علائم سنگ کلیه می باشد مشخص می گردد. در مواردی بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران از بیمار می خواهد دو نمونه ادرار 24 ساعته در دو روز متوالی را جمع آوری کند.

بعد از انجام مراحل فوق الذکر در مرحله بعدی بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران از یکی از موارد ذیل را برای تشخیص قاطعانه و همچنین تعیین اندازه سنگ در کلیه بیمار تجویز می کند:

 • سونوگرافی: در این قسمت از طریق تصویر برداری سنگ های موجود در کلیه نمایش داده می شود، که برای این منظور چندین نوع سونوگرافی و یا تصویر برداری متفاوت وجود دارد به عنوان مثال می توان به عکس های ساده اشعه ایکس شکمی و سی تی اسکن، اوروگرافی درون رگی اشاره کرد.
 • آزمایش سنگ های دفع شده: برای به دست آوردن سنگ های دفع شده از بیمار درخواست می شود که فرایند دفع ادرار را بر روی صافی انجام دهد و از این طریق سنگ های کلیه برای تست آزمایشگاهی ارسال می شوند و بدین ترتیب پزشک علت تشکیل این سنگ ها را تشخیص داده و دارو و برنامه لازم برای پیشگیری از آن ها را برای بیمار تجویز می کند.

روش های درمان سنگ کلیه

برای درمان این عارضه کلیوی با توجه به نوع و اندازه سنگ و همچنین شرایط بیمار درمان لازم توسط بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران تجویز می شود که برخی از این روش های درمانی به قرار ذیل است:

 • دارو درمانی: برخی از داروها مانند تامسولوزین با فلومکس احتمال دفع سنگ از طریق ادرار را برای بیمار راحت تر می کنند که البته این روش درمان برای سنگ کلیه کوچک کاربرد دارد.
 • جراحی سنگ کلیه: در صورتی که بیمار موفق به دفع سنگ کلیه نشده و درد زیادی داشته باشد و یا این که سنگ در عملکرد کلیه تاثیر گذاشته باشد بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران برای درمان فورا جراحی را انتخاب می کند البته ذکر این نکته لازم است که در چنین موردی اندازه سنگ بیش از 6 میلیمتر است.
 • استفاده از امواج صوتی برای شکستن سنگ کلیه: در این روش درمان پزشک متخصص کلیه براساس اندازه و محل سنگ در کلیه بیمار درمان از طریق سنگ شکن برون اندامی را تجویز می کند که در این روش امواج صوتی با ایجاد ارتعاشات قوی موجب شکسته شدن سنگ ها به ابعاد کوچکتر می شود که بیمار از طریق مجرای ادرار قادر به دفع سنگ های کوچک شده می باشد.

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 5 تا از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که پزشکان نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها بعد از تحقیق و پرس و جو لازم است برای تصمیم نهایی یک جلسه مشاوره با پزشک مورد نظرتان داشته باشید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا