لیزر موهای زائد

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان 【سال1403】❤️

یکی از مهارت هایی که برای یادگیری آن نیاز به پیش زمینه ای نیست، اپراتوری لیزر موهای زائد می باشد. آموزشگاه های بسیاری برای کمک به هنرجویان علاقمند به این حرفه در سراسر کشور مشغول به فعالیت می باشند. در این مقاله ما سعی داریم علاوه بر ارائه مطالبی برای آشنایی کسانی که به دنبال کسب اطلاعاتی در این حوزه هستند، تعدادی از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان را برای ساکنین آن معرفی نماییم. پس همراه ما باشید.

آموزش تئوری در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان

اولین بار دکتر راک اندرسون مفهوم لیزر موهای زائد را در دنیای تکنولوژی وارد کرد. ایشان فارغ التحصیل از دانشگاه MIT در رشته تکنولوژی و علوم سلامت بوده و در حوزه پوست و مو فعالیت می کردند و طرح های بسیاری برای استفاده از دستگاه لیزر برای پوست و مو ارائه دادند. ایشان با استفاده از این تکنولوژی امواج لیزر توانستند روش هایی برای حذف تاتو دائمی، درمان لک های پوست و حذف موهای زائد را به کار بگیرند.

اولین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 1997 در آمریکا ساخته شد و توانست مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا یعنی FDA واقع شود و در کلینیک ها مورد استفاده قرار گیرد. نحوه عملکرد این دستگاه برای از بین بردن موهای زائد، بر اساس تفاوت طول موج پرتوهای تابشی دستگاه لیزر می باشد.

می دانیم که امواج مرئی در محدوده 480 تا 750 نانومتر می توانند به اجسام قابلیت دیده شدن بدهند. برای اینکه جسمی دیده شود باید رنگی از خود نشان دهد. رنگی بودن هر جسم به دلیل بازتاب طول موج مربوط به آن رنگ و جذب باقی طول موج هاست.

این مبحث به طور ویژه در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان تدریس می گردد تا هنرجویان در مورد اصول انجام لیزر و مزایا و معایب آن اطلاعات کافی کسب کنند تا در صورت مواجهه با سوالات زیباجویان بتوانند به آن ها پاسخ دهند.

امواج تابیده شده از دستگاه لیزر همگی دارای طول موج یکسان می باشند و پس از تابش از دستگاه و برخورد به پوست در عمق پوست نفوذ کرده و تمامی ملانین های موجود در ساقه و پیاز مو را به خود جذب می کند که قدرت جذب امواج توسط این ملانین ها نسبت به پوست چیزی حدود سه برابر بیش تر است. پس قبل از اینکه بخواهد پوست بدن بر اثر تابش امواج آسیب ببیند، ساقه و پیاز تارهای مو، این امواج را به خود جذب کرده و نابود می شوند.

جذب امواج توسط پیاز و ساقه موهای زائد منجر به آسیب آن ها شده و باعث می شود حیات خود را از دست دهند و دیگر قدرتی برای رشد مجدد نداشته باشند. اپراتورها باید به طور کامل در مورد انواع پوست و شناخت آناتومی آن، ضخامت مو و بازه مجاز طول موج دستگاه لیزر که باید در محدوده 600 تا 1200 باشد، علم کافی داشته باشند، زیرا تمامی این پارامترها می توانند در کنار هم، به از بین بردن موهای زائد بدون آسیب رساندن به پوست کمک کنند.

آموزش تئوری در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان

مهارت اپراتورها برای انجام لیزر موهای زائد

اپراتوری که می خواهد در انجام لیزر موهای زائد مهارت داشته باشد، باید بداند که لازم است پالس‌ های لیزر در تمام نواحی به طور یکسان باشد تا تمامی قسمت های بدن تحت پوشش امواج تابشی لیزر قرار بگیرد. ضروری است هر قسمت تنها یک بار لیزر شود، زیرا ممکن است در دفعات بعدی به جای آسیب رساندن به ساقه و پیاز مو باعث آسیب به پوست شود.

رعایت این نکات مستلزم مهارت هایی است که ابتدا اپراتورها در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان آموزش می بینند و پس از آن در طول انجام کار این مهارت را افزایش می دهند. کسب مهارت در انجام لیزر نیاز به تمرین و تجربه دارد. حالا سوالی که پیش می آید این است که یک اپراتوری که به تازگی مدرک خود را از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان کسب کرده و مشغول به کار شده است، چگونه می تواند این اطمینان را به زیباجویی که برای انجام لیزر به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در اصفهان یا شهر دیگری مراجعه کرده است بدهد که آسیبی به پوست او وارد نخواهد کرد.

به دو دلیل تشخیص این مهارت کار سختی است. یکی این که نور لیزر قابل دیدن نیست و نمی توان جهت اشعه را تشخیص داد و دوم اینکه به دلیل قیمت بالا، نمی‌توان در کلینیک ها از تجهیزاتی که می توانند اشعه امواج را مرئی و قابل دیدن کنند استفاده کرد.

دو تکنیکی که زیباجو می تواند با استفاده از آن مهارت اپراتور را بسنجد و همچنین خود اپراتور نیز از درستی انجام کار خود مطمئن شود، روش نقطه به نقطه و کشیدن می باشد.

 • در تکنیک کشیدن دستگاه بر روی پوست به صورت خط به خط توسط اپراتور در ناحیه مورد نظر کشیده می شود و زیباجو نیز می تواند با استفاده از حس لامسه خود و درد ناشی از، از بین رفتن تار موها، قسمت های لیزر شده را متوجه شود. این تکنیک برای قسمت های بزرگ بدن مثل ران و ساق پا مناسب تر است.
 • تکنیک نقطه به نقطه نیز به این صورت است که سری دستگاه توسط اپراتور بر روی پوست مدام گذاشته و برداشته می شود و پالس تابیده روی پوست درد کوچکی را بر بدن زیبا جو القا می کند و می داند چه قسمت هایی لیزر شده است. این روش برای بخش های کوچکی مثل پشت لب و بیکینی مناسب است.

ویژگی کسی که به عنوان یک اپراتور حرفه ای در کلینیک ها و سالن های زیبایی مشغول به کار می شود، داشتن احساس مسئولیت در انجام کار، صبر و حوصله و دقت و تمرکز بر روی کار خود است. اگر لحظه ای اپراتور در هنگام لیزر موهای زائد دچار حواس پرتی شود ممکن است باعث آسیب رساندن به پوست فرد شود و یا باعث عدم نتیجه مطلوب متقاضی انجام لیزر شود.

5 تا از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان را بشناسید!

آموزشگاه ایران فیشیال

آموزشگاه ایران فیشیال

با توجه به نیاز روزافزون در حوضه زیبایی و وجود متقاضیان فراوان، رشته فیشیال یکی از بهترین رشته هایی است که می تواند برایتان یک کسب و کار با درآمد عالی باشد. فیشیال از فعالیتهایی است که بسیار جذاب و البته پر درآمد است. از اینرو علافمندان به فیشیال با جستجوی عباراتی مانند بهترین آموزشگاه فیشیال، بهترین آموزشگاه فیشال، بهترین دوره آموزشی فیشال و عبارات مشابه دنبال بهترین دوره آموزشی فیشیال در تهران و دیگر شهرستانها می باشند. شما با گذراندن دوره آموزش فیشیال میتوانید در این زمینه تبحر لازم را کسب کنید. شرکت کنندگان پس از پایان دوره فیشیال تسلط کامل بر مباحث پوست و دستگاههای زیبایی اتاق پوست خواهند داشت. پس از گذراندن دوره فیشیال میتواند بطور مختلف کسب درامد بسیار خوبی داشته باشد. بعنوان مثال مشغول به کار در مکانهایی مانند مطبها و کیلینیکهای زیبایی، دارو خانه ها بعنوان مشاور پوست و یا بصورت مستقل در سالن های زیبایی کار کند.

خدمات:

 • دوره آموزشی ماساژ
 • دوره آموزشی فیشیال
 • دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس
 • دوره آموزشی پاکسازی پوست
 • دوره آموزشی لیزر موهای زائد

آدرس: اصفهان، خیابان میر، نبش خیابان جهانگیرخان قشقایی، چهارراه آب 250، پلاک 79

شماره تماس:

09184272711

09039893816

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره ها ، هزینه ها و…لطفا به وب سایت سر بزنید.

دستگاه های آموزشی بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان موظف است که هنرجویان را با انواع مختلف دستگاه های لیزر موهای زائد آشنا کند. چرا که هرکدام از کلینیک ها ممکن است از دستگاه خاصی برای انجام لیزر استفاده کنند.

 • دستگاه لیزر الکساندرایت :لیزر اکساندرایت در طول موج 755 نانومتری می تواند موهای زائد تیره رنگ افرادی با پوست روشن را از بین ببرد. الکساندرایت جزء دستگاه های رایج در کلینیک ها به شمار می رود. اما باید به این نکته توجه داشت که افرادی که پوست تیره ای دارند شاید نتوانند از این نوع دستگاه نتیجه دلخواهی را بدست بیاورند و مجبور به ادامه جلسات بیش تری شوند.
 • لیزر آپوجی: این دستگاه ساخت یکی از کمپانی های معروف آمریکایی است و مطابق با تکنولوژی کندلا عمل می کند. در حال حاضر استفاده از این دستگاه در کلینیک های زیبایی به دلیل قدیمی بودن آن منسوخ شده است.
 • لیزر دایود: دایود نوع دیگری از دستگاه های لیزر می باشد که استفاده از آن در کلینیک های زیبایی رایج است و به همین دلیل در سرفصل های آموزشی بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان حتما به توضیح و آموزش آن پرداخته می شود. این دستگاه در محدوده 800 تا 810 نانومتر عمل می کند و می تواند به خوبی در عمق پوست نفوذ یابد. برای کسانی که پوست بدنشان تیره است استفاده از دایود بسیار مناسب می باشد اما کسانی که رنگ پوست شان درجه 6 یعنی قهوه ای باشد مناسب نیست.
 •  آی پی ال: استفاده از دستگاه آی پی ال نوعی روش کم اثر و خانگی لیزر است که در کلینیک ها مرسوم نیست، چرا که تکنولوژی مورد استفاده آن لیزر نیست و با نور تابیده از لامپ زنون که مثل یک پالس عمل می کند، می باشد.
 • لیزر ان دی یاگ: ان دی یاگ با استفاده از تکنولوژی پیشرفته با نفوذ به عمق پوست و امواج نزدیک به مادون قرمز می تواند برای پوست های تیره بدون تغییر رنگ مناسب باشد. اثرگذاری این دستگاه به نحوی است که می تواند به سرعت بافت مو را از بین ببرد و در عین حال آسیبی به پوست وارد نکند. از معایبی که این دستگاه دارد می توان به درد بیش تر، امکان قرمزی و تورم و احتمال سوختگی پوست اشاره کرد.
 • دستگاه الکس دایود: این دستگاه نوع ترکیبی الکساندرایت و دایود می باشد و توانسته از مزایای هردو بهره مند شود. امروزه از این دستگاه در کلینیک های زیبایی و رفع موهای زائد به دلیل درد کم تر و تاثیر بر روی انواع رنگ پوست و مو بسیار استفاده می شود و در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان برای یادگیری آن تاکید می شود.
دستگاه های آموزشی بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان

لیزر برای آقایان و آموزش نکات مراقبتی

هنرجویانی که در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان ثبت نام می کنند، هم از گروه آقایان و هم خانم ها می باشند. لیزر موهای زائد تنها مخصوص خانم ها نیست و آقایان بسیاری نیز متقاضی انجام آن هستند. بسیاری از آقایان دارای موهای پرپشت و زننده ای در سینه و یا پشت خود هستند که باعث بوجود آمدن ظاهر زشتی می شود.

گروهی از آقایان هستند که می خواهند موهای سینه و یا دیگر قسمت های بدن شان به طور کامل از بین برود و سطح صافی را ایجاد کند، اما برخی دیگر از بی مو بودن اندام خود خوش شان نمی آید و فقط می خواهند از انبوه موهای بدن خود کم کنند. هر دوی این حالت ها امکان پذیر است و طبق سلیقه فرد قابل اجراست.

قسمت های رایج در اندام آقایان برای لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • سینه و شکم
 • پشت و گردن
 • اندام تناسلی و پاها
 • گوش ها و بینی

آقایان و خانم ها برای دریافت نتیجه مطلوب باید قبل و بعد از انجام لیزر اقداماتی را انجام دهند و به نکاتی توجه کنند که شامل موارد زیر می شوند:

 • بهتر است از قرار گرفتن مقابل نور آفتاب شدید قبل و بعد از لیزر پرهیز شود، چرا که باعث برنزه شدن پوست و آسیب رسیدن هنگام انجام لیزر می شود. به طور کلی هرگونه اقدام در جهت تیره کردن پوست برای زمانی که در مراحل انجام لیزر باشید ممنوع است.
 • از هر روش دیگری برای حذف موها زائد نباید استفاده کرد. روش هایی مثل الکترولیز، اپیلاسیون و اصلاح با بند در طول دوره باعث اختلال در فولیکول مو می شود.
 • از داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین و داروهای ضد التهاب نباید استفاده کرد.
 • قبل از جلسه انجام لیزر باید قسمت هایی که قرار است لیزر شود با تراشیدن به وسیله تیغ یا ژیلت شیو شود.

بعد از انجام لیزر نیز باید اقداماتی انجام داد که عوارضی برای پوست به وجود نیاید.

 • عدم استفاده از لوازم آرایشی
 • نکندن موهایی که هنوز بر روی پوست باقی مانده است.
 • پرهیز از قرارگیری در معرض نور خورشید
 • عدم استفاده از دوش آب گرم به دلیل التهاب پوست
 • استفاده از ژل مخصوص روز و شب

کلام آخر

لیزر موهای زائد از روش های مدرنی است که برای از بین بردن موها به طور دائم استفاده می شود. برای این روش دستگاه های مختلفی تاکنون اختراع شده است و اساس کار همگی فیزیک امواج می باشد. برای انجام لیزر باید اپراتور آن از مهارت ویژه ای برخوردار باشد که کسب آن نیازمند گذراندن دوره آموزشی در مراکز معتبر است.

در این مقاله برای کسانی که به دنبال بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در اصفهان هستند، مراکزی نام برده شد. این لیست تنها به منزله معرفی بوده و توصیه می شود به صورت حضوری در مورد عملکرد هرکدام تحقیق شود. سایت پزشکا از همراهی شما عزیزان سپاس گزار است و آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

رویا امیرزاده

سلام، من رویا هستم. 4 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا