لیزر موهای زائد

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز 【سال1403】❤️

از بین بردن موهای زائد به روش های سنتی و موقت، علاوه بر آسیب رساندن به سطح پوست بسیار زمان بر و بیهوده نیز می باشد، چرا که موها در مدت کوتاهی با حجم بیش تر به سطح پوست بر می گردند. لیزر روشی دائمی برای نابودی موهای زائد است و کلینیک ها برای انجام آن به استخدام اپراتورها می پردازند و از این رو بازار کار خوبی برای بسیاری از افراد ایجاد شده است. معرفی بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز می تواند برای متقاضیان این حوزه در شهر شیراز مفید باشد. پس برای اطلاع از آن ها تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نواحی رایج برای انجام لیزر موهای زائد

انجام لیزر موهای زائد برای سراسر بدن قابل اجراست، اما نقاطی وجود دارند که جزو قسمت های رایج برای انجام لیزر می باشند. علت آن، ضخامت موهای زائد این نواحی و رشد بیش تر آن ها می باشد که زیباجو می تواند نتیجه بهتری را در صورت انجام لیزر به دست بیاورد.

صورت: برخی افراد صورت بسیار کم مو و پرز مانندی دارند و برخی دیگر موهای ضخیم و زیادی در صورت شان رشد می کند که جلوه خوبی ندارد. داشتن موی زائد در صورت خانم ها یک دغدغه همیشگی می باشد. بسیاری از افراد به جای استفاده از اصلاح با بند یا اپیلاسیون و یا ژیلت کردن، لیزر کردن را انتخاب می کنند.

در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز این مبحث به صورت ویژه تدریس می گردد، چرا که صورت ناحیه حساس و ظریفی است و نیاز به مهارت و دقت اپراتور در حین انجام کار دارد. مدت زمان انجام به طور تقریبی 15 دقیقه می باشد و لازم است زیباجو در ابتدا، حدود 10 جلسه به صورت متوالی و پس از آن یک یا دو بار در سال برای شارژ کردن به کلینیک های زیبایی مراجعه کند.

زیر بغل: علت مراجعه بیش تر افراد به کلینیک های زیبایی برای انجام لیزر موهای زائد، رشد بی رویه و آزار دهنده موهای زیر بغل می باشد و اکثرا در لیست انتخابی شان زیر بغل را در اولویت قرار می دهند. این ناحیه جزء قسمت هایی است که ساقه موهای آن به دلیل داشتن رنگدانه های قوی و ضخامت زیاد به سرعت نسبت به اشعه های لیزر واکنش نشان می دهد. مربیان بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز آموزش این بخش را در مدت زمان کم تری ارائه می دهند، چرا که جزو نواحی کم ریسک می باشد و انجام آن برای اپراتور زیاد سخت نیست.

بیکینی: رفع موهای زائد این قسمت یکی از دغدغه‌های هر خانمی می باشد، زیرا اپیلاسیون و اصلاح آن دردناک است و غالبا روش شیو کردن را به خاطر راحتی و درد کم تر ترجیح می دهند. به خاطر رشد بیش از حد و زبری موهای این قسمت، انجام لیزر برای بیکینی یکی از راه های رهایی از دغدغه روزانه خانم ها می باشد. برای انجام آن در هر جلسه، 5 تا 15 دقیقه زمان لازم است. ممکن است به دلیل رطوبت در این ناحیه با وجود زبری و حجم موهای آن، برای نتیجه گیری تعداد جلسات بیش تری نیاز باشد.

دست: ممکن است موهای دست بعضی ها پرپشت و ضخیم باشد و بعضی دیگر نازک و کرکی. پیشنهاد می شود اگر از آن دسته از افرادی هستید که دست و بازوی تان دارای موهایی پرز مانند است به هیچ عنوان برای انجام لیزر این قسمت به کلینیک ها مراجعه نکنید، چراکه ممکن است نه تنها موهای دستت تان از بین نرود بلکه پرزها تبدیل به موهای ضخیم تر نیز بشوند.

پا: یکی از قسمت های پر دردسر بدن برای رفع موهای زائد، ساق و ران پا می باشد، چون به خاطر اندازه بزرگ و رشد سریع موها، اصلاح مداوم آن زمان بر می باشد. لیزر موهای زائد این ناحیه تنها برای قسمت ساق پا، مدت زمان 20 دقیقه و برای ران ها بین 30 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارد.

نواحی رایج برای انجام لیزر موهای زائد

مراحل آموزش در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز

مزیت شرکت در کلاس های بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز، نحوه ارائه مطالب به صورت کامل و جامع می باشد. مربیان این آموزشگاه ها باید تمامی سرفصل های مورد نیاز را به هنرجویان خود آموزش دهند. این دوره ها مثل تمامی مهارت هایی که در موسسات زیبایی آموزش داده می شوند دارای دو بخش تئوری و عملی می باشد.

متقاضیان شرکت در این کلاس ها نیازی به دانستن مطالب پیش نیازی ندارند و هر شخصی بدون اطلاعات و مهارت قبلی می تواند در دوره های برگزار شده در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز شرکت کند. هنرجویان باید بخش تئوری را بسیار جدی بگیرند، زیرا می تواند در فهم بهتر عملکرد دستگاه های لیزر و نحوه کار با آن ها به اپراتور کمک کند.

مرحله تئوری: اولین مبحث مورد نیاز برای شروع دوره آموزشی ، آشنایی با ساختار و آناتومی انواع پوست بر اساس رنگ می باشد. یادگیری این قسمت برای هنرجویان از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا که در بخش های بعدی آموزشی که قرار است بر روی نمونه واقعی به صورت عملی آموزش ببینند، باید بتوانند طول موج دستگاه، توان اشعه و تعداد شات ها را طبق رنگ پوست و نازک بودن یا نبودن آن تنظیم کنند.

اگر اپراتور از قبل راجع به آناتومی پوست شناخت کافی نداشته باشد، ممکن است به دلیل تنظیمات غیر صحیح باعث سوختگی پوست و آسیب رساندن به آن شود. هنرجویی که با هدف ورود به بازار کار در دوره های بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز ثبت نام می کند باید از تمام بخش های دستگاه لیزر اطلاعات کافی داشته باشد. بنابر این مربی موظف است در مورد تمام این قسمت ها توضیحات کاملی را به شرکت کنندگان ارائه دهد.

سپس باید با دسته بندی اصولی، تفاوت های انواع پوست، درجه تنظیم دستگاه و طول موج مورد نیاز را به هنرجویان توضیح دهد. بعد از آن هنرجویان نحوه قرار گیری دست و حالت بدن و مقدار و نحوه مالیدن ژل های بی حسی و یا کمپرس یخ را آموزش می بینند تا زیباجو درد کم تری را احساس کند.

مرحله عملی: پس از آشنایی هنرجویان با مباحث تئوری و نحوه عملکرد دستگاه لیزر و اجرای آن بر روی پوست،باید انجام لیزر موهای زائد را به صورت عملی آموزش ببینند . این مرحله باید کاملا طبق نظارت مربی و بر روی نمونه آزمایشی مصنوعی و حقیقی انجام شود.

از بین رفتن دائمی موهای زائد با لیزر

لیزر روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد می باشد. اما این به معنی نابودی صد در صدی آن ها برای همیشه نیست. درست است که شاید برای سال ها خبری از رشد موهای زائد نباشد، اما بعضی از افراد به دلیل ساختار پوست و موی متفاوت، ممکن است چند وقت یک بار نیاز به جلسه یادآوری داشته باشند تا آن دسته از فولیکول های زنده نیز از بین بروند. به طور معمول تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد بین 4 تا 12 جلسه است که این مقدار با توجه به پارامترهایی مثل رنگ پوست، جنس پوست، رنگ مو، ضخامت مو، تراکم و نوع دستگاه متغیر است. تقریبا اکثر خانم ها با گذراندن 8 جلسه به نتیجه دل خواه می رسند. اگر بعد از جلسات 7 و یا 8، موهای زائد به کرک و موهای نازک تبدیل شوند و تنها 20 درصد آن ها باقی مانده باشد و به مرور زمان افزایش نیابد، دیگر نیازی به جلسات متوالی و منظم نیست و کافی است هر 6 ماه یک بار برای یاد آوری به بهترین کلینیک زیبایی در شیراز جهت لیزر موهای زائد مراجعه شود.

5 تا از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز را بشناسید!

آموزشگاه ایران فیشیال

آموزشگاه ایران فیشیال

با توجه به نیاز روزافزون در حوضه زیبایی و وجود متقاضیان فراوان، رشته فیشیال یکی از بهترین رشته هایی است که می تواند برایتان یک کسب و کار با درآمد عالی باشد. فیشیال از فعالیتهایی است که بسیار جذاب و البته پر درآمد است. از اینرو علافمندان به فیشیال با جستجوی عباراتی مانند بهترین آموزشگاه فیشیال، بهترین آموزشگاه فیشال، بهترین دوره آموزشی فیشال و عبارات مشابه دنبال بهترین دوره آموزشی فیشیال در تهران و دیگر شهرستانها می باشند. شما با گذراندن دوره آموزش فیشیال میتوانید در این زمینه تبحر لازم را کسب کنید. شرکت کنندگان پس از پایان دوره فیشیال تسلط کامل بر مباحث پوست و دستگاههای زیبایی اتاق پوست خواهند داشت. پس از گذراندن دوره فیشیال میتواند بطور مختلف کسب درامد بسیار خوبی داشته باشد. بعنوان مثال مشغول به کار در مکانهایی مانند مطبها و کیلینیکهای زیبایی، دارو خانه ها بعنوان مشاور پوست و یا بصورت مستقل در سالنهای زیبایی کار کند.

خدمات:

 • دوره آموزشی ماساژ
 • دوره آموزشی فیشیال
 • دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس
 • دوره آموزشی پاکسازی پوست
 • دوره آموزشی لیزر موهای زائد

آدرس: شیراز، بلوار چمران بعد از کوچه 22 بلوار چمران، نرسیده به زیرگذر، ساختمان اهورا طبقه 7 واحد21

شماره تماس:

09190497340

07136264094

آموزشگاه شاپ لیزر

آموزشگاه شاپ لیزر

آموزشگاه شاپ لیزر همواره خدمات با کیفیتی را در حوزه آموزش لیزر موهای زائد در شیراز ارائه می‌دهد. این آموزشگاه همواره از اساتیدی در ارائه خدمات آموزشی خود استفاده می‌کند که دوره‌های تخصصی آموزش لیزر را پشت سر گذراندند و قادرند به صورت حرفه‌ای مهمترین سرفصل‌های آموزش لیزر را به هنرجویان گرامی ارائه دهند. ناگفته نماند که آموزشگاه شاپ لیزر از دستگاه‌های پیشرفته و حرفه‌ای در ارائه خدمات آموزشی خود استفاده می‌کند و هنرجویان گرامی می‌توانند با بهترین دستگاه‌های لیزر آشنا شوند.

خدمات:

 • آموزش لیزر موهای زائد 
 • آموزش تخصصی ماساژ
 • آموزش پاکسازی پوست و لایه برداری پوست
 • آموزش تزریق ژل و بوتاکس
 • آموزش ساخت انواع ماسک

آدرس: شیراز، بلوار چمران بعد از کوچه 22 بلوار چمران، نرسیده به زیرگذر، ساختمان اهورا طبقه 7 واحد 21

موسسه فناوری سلامت نیکان شریف

موسسه فناوری سلامت نیکان شریف

موسسه فناوری سلامت نیکان شریف در سال‌ها تجربه حرفه‌ای در حوزه آموزش لیزر موهای زائد داشته و توانسته است هنرجویان بسیاری را در این زمینه وارد بازار کار کند این موسسه تمامی مجوزهای لازم را برای ارائه آموزش‌های لیزر موهای زائد دارد و در ارائه خدمات آموزشی خود از اساتید مجرب و کاربلد استفاده می‌کند.

خدمات:

 • آموزش تخصصی فیشیال
 • آموزش حرفه‌ای لیزر موهای زائد
 • آموزش ساخت انواع ماسک
 • آموزش جوانسازی پوست
 • آموزش تزریق ژل و بوتاکس

آدرس: شیراز، میدان ستاد، ابتدای خیابان مشیر فاطمی، ساختمان شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی شیراز (دبیرخانه جامعه مهندسی پزشکی)

مرکز خدمات زیبایی ارغوان آبی

مرکز خدمات زیبایی ارغوان آبی

مرکز یا خدمات زیبایی ارغوان آبی دارای مجوزهای لازم در حوزه آموزش خدمات زیبایی از جمله لیزر موهای زائد بوده و توانسته است عنوان بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز را به خود اختصاص دهد. تمامی خدمات آموزشی این مرکز زیبایی تحت نظر اساتید حرفه ای ارائه داده می‌شود. لازم به ذکر بوده که هنرجویان گرامی پس از پایان دوره آموزشی لیزر موهای زائد قادر به دریافت مدرک بین‌المللی از این مرکز خواهند بود.

خدمات:

 • آموزش تخصصی لیزر موهای زائد
 • آموزش حرفه‌ای تزریق ژل و بوتاکس
 • آموزش حرفه‌ای فیشیال و پاکسازی صورت
 • آموزش تخصصی لایه برداری پوست و جوانسازی صورت

آدرس: شیراز، خیابان اردیبهشت شرقی، روبروی آزمایشگاه دانشبد، ساختمان پزشکی کسرا، طبقه 5

آموزشگاه هایپر بیوتی

آموزشگاه هایپر بیوتی

آموزشگاه هایپر بیوتی یک محیط مدرن و پیشرفته را در حوزه آموزش لیزر موهای زائد به هنرجویان گرامی ارائه می‌دهد و تمامی خدمات آموزشی خود را تحت نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ارائه داده است. این آموزشگاه تجربه و تخصص بسیار بالایی در حوزه ارائه خدمات آموزشی از جمله لیزر موهای زائد داشته و توانسته است هنرجویان بسیار زیادی را در این زمینه آموزش دهد.

خدمات:

 • آموزش لیزر موهای زائد به صورت تخصص
 • آموزش تزریق ژل و بوتاکس
 • آموزش فیشیال و لایه برداری پوست
 • آموزش جوانسازی صورت

آدرس: شیراز، قصردشت، نبش مهدی آباد، پلاک 116، طبقه دوم

آموزش نکات ایمنی در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز

برای استفاده از دستگاه لیزر، لازم است که اپراتورها ماهر و با تجربه باشند، چون با توجه به حساس بودن استفاده از آن ها در صورت عدم مهارت کافی ممکن است آسیب های جدی به زیباجویان وارد شود. افرادی که اپراتور دستگاه لیزر هستند باید با تمام خطرات پیش رو و نکات ایمنی آن ها آشنا باشند که در ادامه قصد داریم به توضیح برخی از آنها بپردازیم.

ایمنی چشم ها

اولین ناحیه آسیب پذیر در هنگام انجام لیزر، چشم ها می باشند. لازم است اپراتورها و تکنسین ها به آن توجه ویژه کنند. حفاظت از چشم بسیار ضروری می باشد، چرا که امکان آسیب زننده بودن طول موج امواج لیزر وجود دارد. با توجه به اینکه امواج خروجی از دستگاه لیزر دارای طول موجی هستند که می تواند به عمق پوست نفوذ کند و قدرت جذب بالایی دارد، ممکن است در صورت ورود به چشم به شبکیه آن آسیب برساند. برای مراقبت از چشم ها باید حتما از عینک های مخصوص محافظت کننده در برابر اشعه استفاده کرد.

داشتن سیستم خنک کننده

احتمال اینکه بعد از انجام لیزر عفونت وارد پوست شود وجود دارد. هرچند که این احتمال بسیار کم است ولی به خاطر حرارت بالا ممکن است پوست دچار سوختگی و عفونت و التهاب گردد. تنها استفاده از دستگاه های خنک کننده نصب شده بر روی دستگاه لیزر می تواند این احتمال را به حداقل برساند.

استفاده از سیستم های خنک کننده خاص می تواند منجر به سوختگی کرایوژنیک شود، اما احتمال آن کم است و وجود این نوع سیستم در دستگاه لیزر بهتر از نبود آن است. می توان گفت پوست هایی با رنگ تیره نسبت به پوست های روشن بیش تر در معرض میکروپیگمنتیشن هستند، از این رو بهتر است اگر قصد دارید برای از بین بردن موهای زائد خود به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در شیراز مراجعه کنید، با اپراتور در مورد این موضوع مشورت کنید.

سطح دانش ایمنی اپراتور

نکته دیگری که در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز باید به طور مفصل آموزش داده شود، مبحث رعایت اصول ایمنی دستگاه های لیزر می باشد. اپراتورها باید تسلط و علم کافی در این خصوص داشته باشند و مشخصات و مزایا و معایب انواع دستگاه ها را بدانند.

استاندارد دستگاه های لیزر

تمامی دستگاه های آموزشی در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز باید تاییدیه FDA جهانی داشته باشند تا بتوانند در مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار گیرند. سازمان بهداشت نیز لازم است بر روی رعایت این استانداردها نظارت کافی داشته باشد.

آموزش نکات ایمنی در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز

لیزر پوست های برنزه شده

علت برنزه شدن پوست توسط سولاریوم و آفتاب، آسیب دیدگی مولکول های DNA می باشد تا بتواند در برابر سرطان پوست محافظت کند. آسیب زدن دوباره به رنگدانه های پوست می تواند خطرناک باشد. همچنین بعد از برنزه شدن، پوست افراد نسبت به قبل ازآن خشک تر و حساس تر می شود و تابیدن امواج لیزر باعث آسیب و صدمه پوستی می گردد.

پس از انجام سولاریوم و یا حمام آفتاب تا مدت ها پزشکان و اپراتورها اجازه انجام لیزر موهای زائد را به فرد نمی دهند و اساتید بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز به هنرجویان توصیه می کنند به هیچ عنوان تحت تاثیر اصرار این افراد برای لیزر شدن قرار نگیرند. کسانی که پوست بدن شان به طور طبیعی برنزه و تیره است مشکلی برای انجام لیزر ندارند و می توانند با استفاده از دستگاه متناسب برای رنگ پوست شان، دوره لیزر خود را آغاز کنند.

میزان درآمد اپراتور لیزر موهای زائد

یکی از سوالات رایج هنرجویان در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز، میزان درآمد اپراتورها است. باید بگوییم که این درآمد به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • منطقه و موقعیتی که کلینیک زیبایی در آن جا دایر است و اپراتور فعالیت می کند.
 • نوع دستگاهی که قرار است برای لیزر موهای زائد به کار گرفته شود. زیرا هر دستگاه مهارت و نکات خاص خود را دارد و ممکن است کار با آن سخت و یا راحت تر باشد. قطعا میزان حقوق کارکرد با هر کدام از دستگاه ها با هم تفاوت هایی دارند.
 • مقدار مهارت و تخصص اپراتور نسبت به نحوه کار دستگاه لیزر موهای زائد
 • میزان تجربه و سابقه کار
 • تعداد ساعاتی که تکنسین در کلینیک مشغول به کاربوده است. در برخی کلینیک های زیبایی نیز حقوق پرداختی بر اساس تعداد نفرات و قسمت های انجام شده می باشد.

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم برای افراد متقاضی جهت شغل اپراتور لیزر موهای زائد، نکات قابل توجهی را توضیح دهیم. شاید در نگاه اول انجام لیزر کار سختی نباشد اما آموزش آن اگر طبق استانداردها و تکنولوژی روز نباشد، ممکن است باعث آسیب و عدم نتیجه گیری درست شود.

ما تعدادی از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز را برای افراد ساکن در این شهر که قصد یادگیری این حرفه را دارند معرفی نمودیم. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای مقالات سایت پزشکا به ثبت برسانید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

مریم مردانی

مریم مردانی هستم 3 ساله کار نویسندگی انجام میدم علاقه به حوزه های آرایشی و زیبایی دارم .خوشحال میشم اگر پیشنهادی دارید زیر این مطلب نظرات خودتون رو ارسال کنید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا