نبض بازار

بهترین پاک کننده آرایش زیر 76 هزار تومان【سال1403】❤️

پاک کننده آرایش

اصولا بعد از یک روز طولانی احتمالا حوصله پاک کردن آرایش صورت خود را ندارید به همین دلیل است که شما نیاز به یک پاک کننده آرایش دارید تا آرایش خود را پاک کنید . در این مقاله قصد داریم شما را با انواع پاک کننده آرایش آشنا کنیم تا هنگام خرید دچار مشکل نشوید و استفاده آسانی را داشته باشید .

پاک کننده آرایش صورت چیست ؟

هدف اصلی انواع پاک کننده‌های صورت ، از بین بردن آلودگی ، عرق ، سبوم و ناخالصی هایی است که منافذ پوست را مسدود می کنند . اگر از پاک کننده صورت استفاده کنید این آلودگی‌ها قبل از اینکه ، با باکتری‌ ها ترکیب شوند و آسیب جدی به پوست شما وارد شود ، پاک می‌ شوند .

پاک کننده ها در شکل ، اندازه و انواع مختلفی استفاده می شوند ، مثل فوم ، ژل ، روغن ، کرم ، بالم و لایه بردار . بهترین شوینده صورت‌ ، محصولی است که متناسب با نوع پوست شما باشد . در واقع ، پاک کننده‌ های پوست بر اساس انواع پوست طراحی می‌ شوند . پس ، برای هر نوع پوست ، پاک کننده ی مخصوصی وجود دارد .

پاک کننده آرایش صورت چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a13f0861-b43c-44c3-a5af-0b2ad72a07ad” ]

تفاوت آرایش پاک کن با پاک کننده صورت

بیشتر اوقات این دو اصطلاح به جای هم به کار می‌روند، اما هر یک از اینها، مزیت‌های خاص خودشان را دارند. پس، آرایش پاک کن را نباید با پاک کننده صورت اشتباه بگیرید. اگر به نام این دو محصول هم دقت کنیم، متوجه می شویم که با هم متفاوتند. برای انتخاب بهترین شوینده صورت ، ابتدا باید تفاوت این دو را بدانید.

آرایش پاک کن : این محصول‌ برای پاک کردن آرایش پایه ، انواع کرم پودر ، رژ گونه ، کانسیلر (کرم پوشش دهنده دور چشم) ، سایه چشم ، رژ و کرم پودر از پوستتان مفید است . آرایش پاک کن‌ها انواع مختلفی دارند . اما بهترین پاک کننده آرایش ، آن است که بتواند آرایش شما را بدون از بین بردن چربی‌ های طبیعی صورتتان ، پاک کنند .

پاک کننده صورت : هدف اصلی انواع پاک کننده‌ های صورت ، از بین بردن آلودگی ، عرق ، سبوم و ناخالصی هایی است که منافذ پوست را مسدود می کنند . اگر از پاک کننده صورت استفاده کنید این آلودگی‌ ها قبل از اینکه ، با باکتری‌ ها ترکیب شوند و آسیب جدی به پوست شما وارد شود ، پاک می‌ شوند . پاک کننده ها در شکل ، اندازه و انواع مختلفی استفاده می شوند ، مثل فوم ، ژل ، روغن ، کرم ، بالم و لایه بردار . بهترین شوینده صورت‌ ، محصولی است که متناسب با نوع پوست شما باشد . در واقع ، پاک کننده‌ های پوست بر اساس انواع پوست طراحی می‌ شوند . پس ، برای هر نوع پوست ، پاک کننده ی مخصوصی وجود دارد .

انواع پاک کننده آرایش صورت

امروزه پاک کننده های زیادی در بازار موجود است که هر یک از این محصولات این ادعا را دارند که فایده و اثر آن ها از دیگر وسایل ها بیشتر است . پس طبیعی است که هنگام انتخاب پاک کننده آرایش دچار مشکل شوید .

اگر تفاوت بین هر نوع پوست را بدانید، گزینه های در دسترس خود را راحت تر بررسی می کنید . در نتیجه ، بهترین شوینده صورت خود را ساده تر به دست خواهید آورد . اگر پوستتان معمولی است ، می‌ توانید هر نوع پاک کننده‌ ای را که می‌ خواهید انتخاب کنید . البته ، تا جایی در انتخاب نوع پاک کننده آزادید که با پوستتان سازگار باشد . در پایین مقاله شما را با انواع پاک کننده آرایش آشنا خواهیم کرد و برای هر یک توضیحی خواهیم داد .

انواع پاک کننده آرایش صورت

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a13f0861-b43c-44c3-a5af-0b2ad72a07ad” ]

ژل شستشوی صورت

ژل های شستشوی صورت شفافند و همان طور که از نامشان مشخص است ، شبیه ژله هستند .

  • این نوع شوینده‌ های صورت در اصل برای پاک کنندگی عمیق پوست طراحی شده اند.
  • برای برطرف کردن انسداد منافذ پوست بسته شده، مؤثرند .
  • چربی اضافه و باکتری هایی را که عامل ایجاد آکنه هستند، از بین می‌ برند.
  • ضدعفونی کننده هستند و لایه برداری می‌کنند.

فوم شستشوی صورت

اگر دنبال فوم های سبکی هستید ، که پوستتان را نیز به طور کامل پاک کنند ؛ این محصول برای شما مناسب است . فوم های شستشوی صورت نه تنها آرایش سبک و آلودگی ها را از روی پوست پاک می کند ، بلکه موجب نرمی و لطافت پوست هم می شود . لازم نیست پاک کننده ها حتماً به شکل فوم باشند تا پوست شما را کاملاً تمیز کنند . ولی ، بیشتر افراد فوم ها را برای پاک کردن پوست ، ترجیح می دهند .

صابون

اگر به دنبال بهترین شوینده صورت برای پوست خود هستید ، پیشنهاد می‌ کنیم دور صابون‌ های قالبی را خط بکشید . البته ، نمی توانیم انکار کنیم که صابون و پاک کننده‌ های قالبی پوست شما را کاملاً تمیز می‌ کنند . اما باید بدانید این مواد پوست شما را به قدری پاک می‌ کنند که خشک و خشن می شود .

برخی از پاک کننده های قالبی کمتر پوست را خشک می‌ کنند ، اما موادی که آنها را به شکل جامد در می آورد ، می تواند منافذ پوستتان را مسدود کند . به همین دلیل ، شفافیت پوستتان از بین می رود . تحقیقات نشان می‌ دهد ، استفاده از صابون ، با به هم زدن pH طبیعی پوست ، از بین بردن باکتری های مفید و چربی‌های ضروری آن به پوست آسیب می زند .

صابون

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a13f0861-b43c-44c3-a5af-0b2ad72a07ad” ]

میسلار واتر و محلول آرایش پاک کن

اگر ترجیح می‌ دهید آرایش خود را با پد پنبه ای پاک کنید ، می توانید از میسلار واتر (micellar water) استفاده کنید . لازم نیست میسلار واتر را بشویید . ولی ، بهتر است نگذارید مواد پاک کننده بیش از اندازه روی پوستتان بماند . بعضی آرایش پاک کن‌ها دو فاز هستند . این آرایش پاک کن ها را باید قبل از استفاده به خوبی تکان دهید . این محصولات ، آرایش سنگین صورت و آرایش ضدآب چشم را بدون اینکه لایه‌ی چربی روی پوستتان باقی بماند ، پاک می‌ کنند . محلول دوفاز پاک کننده آرایش برای تمام انواع پوست مناسب است .

دستمال مرطوب پاک کننده آرایش

اگر ترجیح می دهید پوستتان را سریع تمیز کنید و حوصله ی شستن آن را ندارید . دستمال مرطوب انتخاب مناسبی برای شماست . استفاده از دستمال مرطوب روشی عالی و کارآمد برای پاک کردن صورت است . به ویژه به این دلیل که نرم و لطیف است و لایه ی چسبنده ای از خود روی پوستتان باقی نمی‌ گذارد . اما مراقب باشید دستمال مرطوب را روی پوستتان نکشید . چون میتواند به پوستتان آسیب بزند .

روش دو مرحله ای پاک کننده آرایش

متخصصان پوست می گویند بهترین روش پاک کردن صورت ، شستشوی دو مرحله ای (double cleansing) آن است . در این روش هم از آرایش پاک کن استفاده می‌ شود ، هم پاک کننده . این فن زیبایی کره‌ای تضمین می کند که تمام ذره های آلودگی و آرایش ، به طور مؤثری از پوست شما پاک شوند .

در روش شستشوی دو مرحله ای ، اول باید آرایشتان را با محلول آرایش پاک کن یا دستمال مرطوب پاک کننده آرایش ، پاک کنید . بعد، با پاک کننده صورت مورد علاقه ی خود کارتان را ادامه دهید . با این کار می توانید مطمئن شوید ، تمام ذره های مواد آرایشی و آلودگی از پوستتان محو شده اند .

روش دو مرحله ای پاک کننده آرایش

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a13f0861-b43c-44c3-a5af-0b2ad72a07ad” ]

چطور از پاک کننده صورت استفاده کنیم

شما باید صورت خود را روزی ۲ بار ، صبح و شب تمیز کنید . این کار را هر روز انجام دهید حتی اگر آرایش نکردید . اما برای کسانی که کرم ضد آفتاب استفاده می‌ کنند ، یا کسانی که با آلودگی هوا در شهرهای بزرگ دست و پنجه نرم می‌ کنند و برای روزهایی که زیاد آرایش می‌ کنید ، ما به شما پاک کردن ۲ مرحله‌ای را پیشنهاد می‌ کنیم . پاک کردن ۲ مرحله‌ ای یکی از عادت‌ های خیلی از مادران ما است . حتما در طول این سال‌ ها دیدیم چطور از پوستشان مراقبت می‌کنند یا شاید خودمان این کار را انجام می‌ دادیم اما فواید این کار را نمی‌ دانستیم . ابتدا روشن کنیم که منظور از تمیز کردن ۲ مرحله‌‌‌ای با استفاده از پاک کننده صورت چیست .

تمیز کردن ۲ مرحله‌ای یعنی ۲ برابر تمیز شدن پوست . اولین قدم شامل استفاده از شیر پاک‌کن ، روغن یا بالم پاک کننده آرایش است که آرایش و ذرات آلودگی را از روی صورت پاک می‌ کند . این کار را با استفاده از یک پد پنبه‌ ای نرم انجام دهید و در پایان شیر یا روغن پاک‌ کننده را با استفاده از یک پد تمیز و نرم از روی صورت پاک کنید . از حرکات دورانی استفاده کنید و گوش‌ ها و زیر چانه را فراموش نکنید .

برای پاک کردن آرایش چشم و لب ، از پاک کننده‌ های مخصوص چشم و لب استفاده کنید چرا که رژلب بافت چربی دارد و این چربی توسط پاک کننده‌ های ۲ فاز به راحتی از بین می‌ رود . همچنین پاک‌ کننده‌ های آرایش چشم مواد آرایشی ضد آب را خیلی راحت پاک می‌ کنند .

قدم دوم استفاده از پا‌ک کننده‌ هایی مانند ژل، فوم و کرمی و ماساژ صورت با آن‌هاست. این مرحله از شست‌و‌شو باعث می‌شود باقی مانده آرایش و ذرات آلودگی از منافذ پوست پاک شوند و خطر جوش و دانه‌ های سر سیاه بسیار کم ‌شود . اگر هر روز به حمام می‌روید، می‌ توانید این مرحله را در حمام انجام دهید که خیلی هم موثرتر است . بخار و دمای حمام باعث می‌شود مافذ پوست باز شوند و آلودگی‌ ها راحت‌ تر از پوست شما بیرون بیایند . فقط به یاد داشته باشید که لیف صورت شما باید همیشه تمیز و خشک نگهداری شود . اگر هم از برس پاک‌ کننده استفاده می‌ کنید ، برس آن را در جای خشک و غیر مرطوب نگهداری کنید .

نکته مهم : دمای آب باید ولرم باشد ؛ آب داغ پوست را تحریک می‌ کند و آب سرد پوست را خوب تمیز نمی‌ کند .

چطور از پاک کننده صورت استفاده کنیم

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a13f0861-b43c-44c3-a5af-0b2ad72a07ad” ]

نکات مهم هنگام انتخاب پاک کننده آرایش

اگر شما از یک پاک کننده بسیار قوی برای پاک کردن آرایش استفاده کنید پوست صورت شما خشک و بسیار حساس می شود . نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید درباره پاک کننده آرایش صورت این است که پاک کننده خود را بر اساس فصل انتخاب کنید . برخی از ماه های سال که آب و هوای معتدلی دارند و آلودگی هوا در آن زمان کمتر است بهتر است از پاک کننده آرایش صورت ملایم و سبک استفاده کنید . در حالی که زمستان بهترین زمان برای استفاده از پاک کننده‌ های با پایه روغنی هستند .

هنگام خرید پاک کننده یا شوینده صورت شما باید نوع پوست خود را در نظر داشته باشید و پاک کننده مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید . این نکته بسیار مهم است و نباید به آن بی‌ توجه بود . حتما قبل از خرید پاک‌کننده صورت از دکتر پوست خود در مورد نوع پوستتان بپرسید . تمام پاک کننده‌ های صورت دارای اطلاعاتی روی بسته‌ بندی هستند که مشخص می‌ کند برای چه پوستی مناسب هستند . به همین دلیل تمام متخصصان توصیه می‌ کنند که برچسب روی محصولات را بخوانید .

نکته سوم ، بافت و نوع خود شوینده است . برای کسانی که تصمیم گرفته‌ اند عادت صحیح ۲ بار شستن صورت در روز را انجام دهد ، مهم است که رابطه خوبی با محصول پاک کننده خود برقرار کند . بعضی‌ ها پاک کننده ژلی را به محلول ترجیح می‍‌دهند و بعضی دیگر پاک کننده‌ های کرمی را دوست دارند ؛ پس از میان پاک کننده‌ های مناسب پوستتان ، نوعی که دوست دارید را انتخاب کنید . بعد از تمیز کردن ، پوست شما به کرم ، سرم یا لوسیون صورت احتیاج دارد تا رطوبت آن را تامین کند و مواد مغذی مورد نیاز را به سلول‌ های پوست برساند . شما به یک کرم دور چشم ، کرم آبرسان و مرطوب کننده و یک بالم لب به طور روزانه احتیاج دارد . انتخاب کرم نیز بستگی به سن و نوع پوست شما دارد که یک متخصص پوست می‌ تواند مناسب‌ ترین را به شما توصیه کند .

نکات مهم هنگام انتخاب پاک کننده آرایش

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a13f0861-b43c-44c3-a5af-0b2ad72a07ad” ]

با رعایت این نکات ساده و مداومت ، شما مراحل مراقبت اولیه و مورد نیاز پوستتان را انجام داده‌ اید و می‌ توانید شادابی و سلامت پوسستان را برای همیشه حفظ کنید .

فواید استفاده از پاک کننده آرایش

برخی از افراد برای راحتی خود هنگام پاک کردن آرایش ، فقط به استفاده از محصولات پاک کننده صورت اکتفا می کنند . این در حالی است که همین محصولات هم حاوی ترکیبات شیمیایی بی خطری مانند امولسیفایرها یا سورفکتانت ها هستند که پس از استفاده از محصولات پاک کننده آرایش ، روی پوست باقی می مانند . باقی ماندن مداوم و طولانی مدت این ترکیبات روی پوست ، باعث کاهش اکسیژن و آبرسانی به پوست و در نتیجه ، خشکی و التهاب پوست خواهد شد .
حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پس فایده چنین محصولاتی چیست؟ واقعیت این است که این محصولات برای موارد محدودی که آب و شوینده ملایم پوست برای شستن آرایش در دسترستان نیست یا در سفر و محل کار هستید، تولید شده اند و برای استفاده روزانه مناسب نیستند.
فواید استفاده از پاک کننده آرایش
اگر فردی می خواهد روزانه از چنین محصولاتی استفاده کند و آسیب پوستی خاصی هم متوجه اش نباشد ، می تواند پس از پاک کردن آرایش با انواع پاک کننده ها ، صورت خود را با آب ولرم ساده هم بشوید تا هیچ ترکیب اضافی ای روی پوستش باقی نماند . اگر در سفر هستید یا امکان شستن صورتتان با آب وجود ندارد هم می توانید به سادگی ، دستمال نرمی را با مقداری آب نمدار کنید و آن را روی صورتتان بکشید .

خرید اینترنتی پاک کننده آرایش

همان طور که می دانید پاک کننده آرایش یکی از لازمه های روزانه هر خانم است .برای خرید پاک کننده آرایش می توانید با استفاده از لینک زیر استفاده کنید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/a13f0861-b43c-44c3-a5af-0b2ad72a07ad” ]

از این که ما  را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا