زیبایی

بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج【سال1403】⭐ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز اقدام به دریافت آموزش ‌های لازم در این حوزه کنید. میکاپ یکی از مهم ترین بخش‌ های صنعت مد و زیبایی به حساب می ‌آید که شامل آرایش زیبایی در چهره و پوشاندن نواقص ظاهری می ‌شود. میکاپ آرتیست ‌ها افرادی هستند که با دانش و مهارت خود می ‌توانند محصولات آرایشی را در نقاط مختلف صورت شما پیاده سازی کنند و به افزایش زیبایی چهره شما بپردازند. هم اکنون میکاپ آرتیستی یکی از پرطرفدار ترین مشاغل برای بانوان به شمار می ‌رود که درآمد خوبی را نیز به دنبال دارد. پس اگر شما عزیزان نیز به دنبال دریافت آموزش ‌های حرفه ‌ای در این حوزه هستید، با ما همراه باشید تا با بهترین آموزشگاه میکاپ در شهر کرج آشنا شوید.

میکاپ آرتیست کیست؟

میکاپ آرتیست‌ ها افرادی هستند که با دانش و مهارت بالای خود و با کمک محصولات آرایشی قادر به افزایش زیبایی چهره افراد مختلف خواهند بود. جهت میکاپ آرتیست شدن می ‌بایست به بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج مراجعه نمایید تا با دریافت مدارک معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ‌ای، آغاز به فعالیت کنید.

داشتن مدرک معتبر به خصوص در حد بین المللی می ‌تواند امتیاز ویژه ‌ای برای میکاپ آرتیست ‌ها به حساب بیاید تا مراجعان را جذب خود کنند‌. میکاپ آرتیست ‌ها لزوماً به صورت تمام وقت کار نمی ‌کنند و در برخی موارد به صورت سفارشی و یا در پروژه ‌های مختلف مشغول به فعالیت می ‌شوند.

جهت تبدیل به میکاپ آرتیست حرفه‌ ‌ای می ‌بایست مهارت و اطلاعات کافی در مورد آرایشگری کسب کنید، دانش و تجربه خود را طبق متدهای روز دنیا آپدیت نمایید، نمونه کار جهت تبلیغات تهیه کنید و فعالیت خود را به صورت حرفه‌ ای در آرایشگاه ‌ها آغاز کنید‌. پس از مراجعه به آموزشگاه ‌های برتر میکاپ در کرج می ‌توانید ویدیوهای آموزشی میکاپ از آرتیست ‌های مشهور را نیز در فضای مجازی دنبال نمایید تا هنر خود را در سطح بین‌الملل ارتقا دهید.

جهت افزایش مهارت خود در این حوزه می ‌بایست تکنیک ‌های خود را افزایش داده و آرایش ‌های گوناگون با سبک ‌های متفاوت را بر روی صورت ‌های مختلف امتحان کنید. آرایش کردن افراد دیگر تجربه کاملاً متفاوت جهت تبدیل به یک میکاپ آرتیست حرفه ‌ای می ‌باشد و موجب افزایش مهارت شما در این حوزه خواهد شد. هم اکنون تمامی شما عزیزانی که در شهر تهران ساکن هستید و به دنبال دریافت خدمات آموزشی میکاپ در بالاترین سطح کیفی ممکن می ‌باشید می‌توانید به بهترین آموزشگاه میکاپ در تهران مراجعه نمایید.

ویژگی بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج

شهر کرج یکی از بزرگ ترین شهرهای کشور می ‌باشد که در حال حاضر آموزشگاه ‌های بسیاری در حوزه آموزش میکاپ در آن فعالیت دارند. جهت مراجعه به آموزشگاه منتخب خود می ‌بایست تحقیقات کافی در رابطه با آن انجام دهید و از دارا بودن برخی ویژگی‌ ها اطمینان حاصل نمایید. بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج می ‌بایست از ویژگی‌ های متمایز کننده ‌ای نسبت به سایر رقبای خود برخوردار باشد که از مهم ‌ترین آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج می ‌بایست خدمات آموزشی خود را در سرفصل‌ های گوناگون و با مربیان دارای مهارت بالا ارائه دهد.
 • آموزشگاه میکاپ منتخب شما می ‌بایست در برترین نقاط کرج تاسیس شده باشد و از قدمت بالایی در این حوزه برخوردار باشد.
 • بهترین آموزشگاه میکاپ می ‌بایست خدمات آموزشی خود را با سطوح قیمتی مناسبی به هنرجویان ارائه دهد.
 • آموزشگاه میکاپ در کرج می ‌بایست در کنار آموزش حضوری، ویدیوهای آموزشی مفیدی را برای ارتقا مهارت هنرجویان خود در نظر بگیرد.
 • آموزشگاه منتخب میکاپ شما در کرج می ‌بایست انواع سبک‌ های میکاپ را به صورت اصولی به هنرجویان خود آموزش دهد و تخفیفات ويژه ‌ای برای آن ها در نظر بگیرد.
 • بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج می ‌بایست مجوزهای لازم را از سوی سازمان فنی و حرفه ‌ای کشور کسب کرده باشد.

هم اکنون تمامی شما عزیزان با مراجعه به بهترین آموزشگاه کراتین مو در تهران می ‌توانید مهارت ‌های صاف کردن و احیای مو را توسط برترین متخصصان یاد بگیرید.

برخی از ویژگی بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج :

❤️ داشتن سابقه و تجربه کافی بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج در زمینه تخصص خود باید مهارت و سابقه کافی داشته باشد.
⭐ جلب اعتماد مراجعینبهترین آموزشگاه میکاپ در کرج اعتماد بسیاری از مراجعین را جلب نموده است.
✅  نمونه کار های متعددبهترین آموزشگاه میکاپ در کرج دارای نمونه کارهای متعدد می باشد.
❤️ استفاده از بروزترین تکنیک هابهترین آموزشگاه میکاپ در کرج باید از بروزترین تکنیک ها و پیشرفته‌ ترین ابزار ها استفاده کند

راه‌های افزایش مهارت در میکاپ

شرکت در دوره‌ های آموزشی: در اولین گام از افزایش دانش و تجربه در حوزه میکاپ می‌ بایست به بهترین آموزشگاه میکاپ در شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید. برای میکاپ آرتیست شدن داشتن مدارک معتبر از سازمان فنی و حرفه ‌ای کشور ضروری می ‌باشد و می ‌بایست دوره ‌های خود را به صورت کامل و با امتیاز بالایی به اتمام برسانید.

افرادی که دارای مدارک معتبر هستند، پس از پایان آموزش ‌ها می ‌توانند جایگاه ویژه ‌ای در این حوزه پیدا کنند و به یک میکاپ آرتیست حرفه ‌ای در بین مراجعان تبدیل شوند. شما عزیزانی که شرایط لازم جهت مراجعه حضوری به آموزشگاه ‌ها را ندارید می ‌توانید از دوره ‌های آنلاین آموزشی آن ها نیز استفاده کنید.

فعالیت در فروشگاه ‌های لوازم آرایشی: از دیگر مواردی که در افزایش دانش و تجربه در حوزه میکاپ آرتیست شدن تاثیر دارد می ‌توان به فعالیت در یک فروشگاه فروش لوازم آرایشی اشاره نمود. برخی از فروشگاه‌ های لوازم آرایشی نیازمند فردی هستند که اطلاعات کافی در رابطه با محصولات آرایشی داشته باشد و قادر به ارائه مشاوره به مشتریان نیز باشد. حضور در چنین فروشگاه‌ هایی موجب کسب تجربه و افزایش مهارت شما خواهد شد. با فعالیت در این فروشگاه‌ ها می ‌توانید اطلاعات خود را در رابطه با استایل هر فرد بالا ببرید تا بتوانید برترین میکاپ ‌ها را با توجه به آن پیاده سازی نمایید.

کارآموزی نزد یک میکاپ آرتیست حرفه ‌ای: برای این کار بهتر است ابتدا میکاپ آرتیست‌ های محل زندگی خود را شناسایی کنید تا بهترین آن ها را برای گذراندن دوره کارآموزی خود انتخاب کنید. سپری کردن دوره ‌های کارآموزی موجب افزایش تجربه شما می ‌شود و اطلاعات ارزشمندی در خصوص انواع میکاپ کسب می ‌کنید.

10 تا از بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج را بشناسید!

آموزشگاه میکاپ اسعدی

آموزشگاه میکاپ اسعدی

آموزشگاه میکاپ اسعدی دارای دو دهه سابقه در عرصه زیبایی و آموزشی می ‌باشد و بیش از ۳۰۰۰ هنرجو را در حوزه‌ های گوناگون میکاپ و خود آرایی آموزش داده است. این آموزشگاه دوره های آموزشی خود را توسط برترین مربیان و میکاپ آرتیست ‌ها ارائه می ‌دهد و گزینه ای مناسب برای شما عزیزان به شمار می ‌رود.

خدمات آموزشگاه میکاپ اسعدی:

 • آموزش کاشت ناخن و پدیکور
 • آموزش پاکسازی و آب رسانی پوست
 • آموزش فشیال چشم و رفع لکه صورت
 • آموزش لیفت و جوانسازی پوست
 • لاین تخصصی میکرونیدلینگ و درمان جوش و آکنه
 • آموزش تخصصی اسید تراپی و پاکسازی عمیق پوست
 • آموزش ریموو ابرو و میکرونیدلینگ

آدرس: کرج، سه راه گوهردشت، ضلع شمال شرقی پل، برج گوهر، طبقه دوم، واحد چهارم

شماره تماس: 02634453072

آموزشگاه میکاپ ماهدیس

آموزشگاه میکاپ ماهدیس

آموزشگاه میکاپ ماهدیس با ۳۲ سال سابقه کار درخشان از با سابقه‌ ترین ‌های این حوزه به شمار می ‌رود. این آموزشگاه با ارائه ۴۵ مدرک معتبر فنی حرفه ‌ای و دریافت مجوزهای لازم آغاز به کار نموده است. آموزشگاه ماهدیس تمامی دوره ‌های آموزشی خود را با ارائه مدارک معتبر بین ‌المللی به پایان می ‌رساند و افتخارات بسیاری را در این حوزه کسب نموده است.

خدمات آموزشگاه میکاپ ماهدیس:

 • آموزش فیشیال و پاکسازی صورت
 • آموزش بوتاکس، ژلاتین تراپی و شنیون
 • برگزاری دوره‌ های رنگ و لایت مو
 • آموزش انواع کوتاهی مو، بافت مو و میکاپ
 • آموزش آرایش عروس و خدمات تخصصی ناخن
 • آموزش فیبروز ابرو، کاشت مژه، کاشت ناخن و لیفت ابرو
 • آموزش کراتینه مو، پروتئین تراپی مو و کاشت و لمینت مژه

آدرس: کرج، میدان شهدا، ابتدای خیابان مظاهری، پلاک ۱۷۰

شماره تماس: 02632245084

آموزشگاه میکاپ آویژه

آموزشگاه میکاپ آویژه

آموزشگاه میکاپ آویژه از سال ۱۳۸۵ و با کسب مجوز از سازمان فنی و حرفه ‌ای کشور آغاز به کار نموده است. این آموزشگاه تمامی خدمات آموزشی خود را با قیمت‌ های مناسبی ارائه می ‌دهد. آموزشگاه آویژه در سال ۱۳۹۴ رتبه ۱ کشوری در زمینه کیفیت و مشتری مداری را به دست آورده است. هم اکنون این آموزشگاه خدمات آموزشی خود را زیر نظر برترین مربیان و میکاپ آرتیست ‌ها به شما هنرجویان ارائه می ‌دهد.

خدمات آموزشگاه میکاپ آویژه:

 • آموزش پاکسازی پوست
 • آموزش طراحی ناخن، اکستنشن ابرو و خود آرایی
 • آموزش پلاسماجت، تاتو بدن و طراحی با حنا
 • آموزش لیزر موهای زائد و اصلاح ابرو
 • آموزش میکروبلیدینگ، اپیلاسیون
 • آموزش کراتین، شینیون و براشینگ مو
 • آموزش کوتاهی، بافت، رنگ و مش مو
 • آموزش گریم کودک، آرایش عروس، اکستنشن مو و مژه

آدرس: کرج، شاهین ویلا، بین سوم و چهارم شرقی

شماره تماس: 02634483513

آموزشگاه میکاپ صوفیاچهر

آموزشگاه میکاپ صوفیاچهر

آموزشگاه میکاپ صوفیاچهر با دریافت مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ‌ای کشور در زمینه آموزش دوره مراقبت‌ ‌های زیبایی در کرج تاسیس شده است. این مرکز هم اکنون ۱۷ مدرک فنی حرفه ‌ای و بین ‌المللی آرایشگری را توسط مربیان با تجربه خود ارائه می ‌دهد. آموزشگاه صوفیاچهر در سال ‌های اخیر جزو برترین آموزشگاه میکاپ در کرج بوده است و خدمات آموزشی خود را در بالاترین سطح کیفی و با قیمت ‌های مناسبی ارائه می ‌دهد.

خدمات آموزشگاه میکاپ صوفیاچهر:

 • آموزش پاکسازی و فشیال پوست
 • اپیلاسیون، اصلاح ابرو و طراحی حنا
 • آموزش آرایش دائم، لیزر موهای زائد
 • آموزش میکرونیدلینگ، فیبروز ابرو، میکروبلیدینگ
 • آموزش آرایش عروس، گریم، میکاپ و شینیون مو
 • آموزش رنگ و مش، کوتاهی مو، کراتینه مو، احیا و مراقبت از مو
 • آموزش کار با تجهیزات مو، بافت مو، اکستنشن مو، اکستنشن مژه و لیفت ابرو

آدرس: کرج، گوهردشت، فلکه اول، خیابان اول غربی، مجتمع بارمان، پلاک ۶۶، طبقه سوم، واحد ششم

شماره تماس: 09375444939

آموزشگاه میکاپ سمر یگانه

آموزشگاه میکاپ سمر یگانه

آموزشگاه میکاپ سمر یگانه از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات آموزشی و زیبایی آغاز کرده است. این آموزشگاه هم اکنون با بیش از ۲۵ سال سابقه از معتبرترین ‌های آموزش میکاپ در کرج به شمار می ‌رود که همواره تمامی مباحث خود را طبق متدهای روز دنیا آموزش داده است. آموزشگاه سمر یگانه تحت نظر متخصصین برتر در هر رشته آرایشگری فعالیت می ‌کند و مدارک معتبر بین المللی و فنی حرفه ‌ای به هنرجویان خود ارائه می ‌دهد.

خدمات آموزشگاه میکاپ سمر یگانه:

 • آموزش متعادل سازی چهره زنانه و خود آرایی
 • آموزش میکروبلیدینگ ابرو، فیبروز، لیفت و لمینیت مژه
 • آموزش لیفت و لمینت ابرو و پیرایشگری مو های زائد
 • آموزش چهره پردازی کودک، کوتاهی حرفه‌ ای مو و شینیون حرفه‌ ای
 • آموزش کار با مواد شیمیایی زنانه، براشینگ مو، اکستنشن مژه و بافت مو

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، نبش خیابان ابوعلی سینا، ساختمان افرا، طبقه دوم، واحد دوم

شماره تماس: 09127725099

آموزشگاه میکاپ لیدا

آموزشگاه میکاپ لیدا

آموزشگاه آرایشگری لیدا زیر نظر خانم لیدا روحانی به صورت آنلاین و حضوری مشغول ارائه خدمات آموزشی می ‌باشد. این آموزشگاه روند کامل مهارت‌ های هفتگانه آرایشگری را از مبتدی تا حرفه ‌ای به شما عزیزان آموزش داده و در انتها مدارک بین ‌المللی و فنی حرفه ‌ای ارائه می ‌دهد. آموزشگاه لیدا هم اکنون از بهترین آموزشگاه میکاپ در شهر کرج به شمار می ‌رود که قیمت ‌های مناسبی برای تمامی خدمات آموزشی خود در نظر گرفته است.

خدمات آموزشگاه میکاپ لیدا:

 • آموزش مزوتراپی مو، اصلاح ابرو و صورت
 • آموزش طراحی ناخن و فشیال پوست
 • آموزش گریم و میکاپ، حنای ابرو، آرایش و پیرایش
 • آموزش کوتاهی مو، رنگ و مش، کراتین، صافی، احیای مو
 • آموزش بافت مو، فر دائم، براشینگ مو و شنیون
 • آموزش اپیلاسیون، پاکسازی پوست، میکرونیدلینگ و کلاژن تراپی

آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، نرسیده به پل آزادگان، برج یادمان، بلوک بی، طبقه چهارم

شماره تماس: 02632400519

آموزشگاه میکاپ الینا

آموزشگاه میکاپ الینا

آموزشگاه میکاپ الینا بیش از ۵۰ نوع حرفه در زمینه آرایشگری و مراقبت زیبایی را به مراجعان خود آموزش می ‌دهد. این آموزشگاه با اعطای مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای توانسته است امتیاز ویژه ‌ای در بین هنرجویان کسب کند. آموزشگاه الینا همواره از اساتید مجرب و متخصص در حوزه ‌های گوناگون استفاده کرده و شهریه را به صورت نقد و اقساطی دریافت می ‌کند. همچنین این آموزشگاه مشاوره‌ ‌های شغلی ارزشمندی جهت ورود به بازار کسب و کار نیز ارائه می ‌دهد.

خدمات آموزشگاه میکاپ الینا:

 • آموزش گریم و میکاپ
 • آموزش فشیال و پاکسازی پوست
 • تاتوی بدن، تزریق ژل و لیزر موهای زائد
 • آموزش اصلاح و ابرو، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ
 • آموزش بافت مو، رنگ و مش، شینیون مو، صافی و احیای مو
 • آموزش براشینگ مو، کوتاهی مو، کاشت ناخن، طراحی ناخن و کاشت ژل
 • آموزش پدیکور، پارافین تراپی، اکستنشن مو، اکستنشن مژه، لیفت و لمینیت مژه

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان استقلال، روبروی پارک ایران زمین، بن‌ بست مریم

شماره تماس: 02632516507

آموزشگاه میکاپ مهرآرا

آموزشگاه میکاپ مهرآرا

آموزشگاه میکاپ مهرآرا با مدیریت خانم مینا موحدی، دارای ۲۰ سال سابقه کاری در حوزه ‌های گوناگون میکاپ و زیبایی آغاز به کار نموده است. این آموزشگاه تمامی خدمات خود را طبق متدهای روز دنیا، در سطح کیفی بالا و با قیمت‌ های مناسبی به هنرآموزان ارائه می ‌دهد و رضایت بالایی از تمامی آن ها کسب کرده است.

خدمات آموزشگاه میکاپ مهرآرا:

 • آموزش پاکسازی پوست، آرایش و پیرایش
 • آموزش کراتینه، کوتاهی، شینیون و بافت مو
 • آموزش اکستنشن مو، مژه و خدمات زیبایی ناخن
 • آموزش کاشت، لیفت و لمینت مژه و ابرو
 • آموزش آرایش دائم، میکروبلیدینگ
 • میکاپ تخصصی، اصلاح ابرو و خود آرایی

آدرس: کرج، حصارک، خیابان انقلاب، نبش کوچه مدنی

شماره تماس: 02634533295

آموزشگاه میکاپ زهرا اشرفیان

آموزشگاه میکاپ زهرا اشرفیان

آموزشگاه میکاپ و سالن زیبایی زهرا اشرفیان ارائه دهنده آموزش‌ های فنی حرفه ‌ای در حوزه ‌های گوناگون آرایش عروس، رنگ مو و متعادل سازی چهره می ‌باشد. این آموزشگاه همواره از برترین و جدیدترین متدهای روز دنیا جهت ارائه خدمات آموزشی خود در محیطی کاملاً بهداشتی و مجهز استفاده کرده است.

خدمات آموزشگاه میکاپ زهرا اشرفیان:

 • آموزش میکاپ عروس و طراحی ابرو
 • آموزش کاشت، طراحی و ژلیش ناخن
 • آموزش کراتین مو، رنگ و مش و میکروپیگمنتیشن
 • آموزش مانیکور، پدیکور، خودآرایی و کوتاهی مو
 • آموزش براشینگ مو، کوتاهی مو و طراحی ناخن

آدرس: کرج، خیابان طالقانی شمالی، پارک شرافت، روبروی کوچه صادقی نژاد، جنب آلماجین

شماره تماس: 02632286750

آموزشگاه میکاپ ماهان

آموزشگاه میکاپ ماهان

آموزشگاه میکاپ ماهان یکی دیگر از بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج می ‌باشد که با دریافت مجوز رسمی سازمان فنی و حرفه‌ ای آغاز به کار نموده است. این آموزشگاه هم اکنون ارائه دهنده ۱۸ مدرک بین ‌المللی می ‌باشد و شما عزیزان را پس از آموزش ‌های لازم به بازار کار وارد خواهد کرد.

خدمات آموزشگاه میکاپ ماهان:

 • آموزش فیشیال، پاکسازی پوست و مراقبت از پوست
 • آموزش کرم سازی و هایفوتراپی
 • آموزش مزوتراپی، کربوکسی تراپی، نخ کلاژن
 • آموزش میکرونیدلینک، مزونیدلینک، بوتاکس و پلاژن تراپی

آدرس: کرج، هفت تیر، چهارراه کارخانه قند، روبروی مدرسه آرمان نو، ساختمان برلیان، طبقه سوم

شماره تماس: 09121438959

خدمات بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج

بهترین آموزشگاه میکاپ واقع در شهر کرج انواع میکاپ با سبک‌ ‌های گوناگون را به صورت اصولی به هنرجویان خود آموزش می ‌دهد و در انتهای هر دوره مدارک معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ‌ای کشور ارائه خواهد داد. در ادامه برخی از مهم ترین سبک ‌های میکاپ که توسط بهترین آموزشگاه میکاپ آموزش داده می ‌شود را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد:

 • میکاپ کلاسیک: این نوع سبک میکاپ از قدیمی‌ ترین ‌های آرایش به شمار می ‌رود که دارای ظاهر ساده و جذابی می ‌باشد. در این نوع میکاپ متعادل سازی چهره از مهم ‌ترین معیارها به شمار می ‌رود؛ به همین دلیل اگر چشم به صورت غلیظ آرایش شده باشد، برای لب‌ ها از رنگ ملایم استفاده می ‌کنند و اگر برعکس باشد، چشم‌ ها را با غلظت کم تری آرایش می ‌کنند.
 • میکاپ شرقی: در میکاپ شرقی هماهنگی رنگ‌ ها بیشترین اولویت را دارا است. در این نوع میکاپ از رنگ ‌های شاد همچون قرمز و سرخابی استفاده می‌ کنند.
 • میکاپ اروپایی: انواع میکاپ‌ های اروپایی بر پایه سبک و لایت اجرا می ‌شوند و بسیاری از افراد متوجه آرایش صورت نخواهند شد. این نوع آرایش کاملا دخترانه می ‌باشد و در آن از هیچ یک از مواد آرایشی غلیظ و بر پایه رنگ‌ های جیغ استفاده نمی ‌کنند.
 • میکاپ خلیجی: یکی از محبوب‌ ترین میکاپ ‌ها در بین بانوان و در مجالس عروسی، آرایش خلیجی می ‌باشد که تمرکز ویژه‌ ای بر چشم‌ ها دارد. در این نوع میکاپ معمولا از مژه‌ های مصنوعی استفاده کرده و سایه چشم‌ های تیره به خصوص قهوه‌ای و مشکی را در پشت چشم به کار می ‌برند.
 • میکاپ هالیوودی: این نوع میکاپ از مواد آرایشی کاملاً سبک و طبیعی و نزدیک به رنگ پوست استفاده می‌ کند. تمرکز میکاپ هالیوودی بر چهره تمیز و ریزه کاری ‌های آرایش چشم می ‌باشد.
 • میکاپ هندی: در این نوع میکاپ از خط چشم گربه‌ ای استفاده می ‌شود و توجه ویژه ‌ای بر کشیده شدن چشم و درشتی آن خواهد بود. میکاپ هندی بسیار غلیظ می ‌باشد و بیشتر در عروسی ‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. از دیگر موارد مورد استفاده در این نوع میکاپ می ‌توان به سایه ‌های نقره ‌ای و طلایی و همچنین رژ لب ‌های پررنگ اشاره نمود که موجب افزایش جذابیت و جلوه چهره خواهد شد.
 •  میکاپ برزیلی: این نوع میکاپ معمولا به صورت طبیعی می ‌باشد و لازمه اصلی آن کانتورینگ و مدل دادن صورت است. در سبک جدید آرایش برزیلی از کرم پودرهای ضد آب استفاده می ‌شود و تمرکز آن بر روی سایه و کانتورینگ صورت است. سایه‌ های مورد استفاده در میکاپ برزیلی روشن هستند و رژ لب را متناسب با آن به صورت طبیعی و نود استفاده می ‌کنند.
 •  میکاپ روسی: همان گونه که می ‌دانید، روس ‌ها دارای پوست سفید و چهره سردی هستند؛ به همین دلیل می ‌بایست آرایش چهره آن ها گرم باشد تا تضاد بین این دو جلوه ویژه ‌ای به چهره ببخشد. آرایش روس برای پوست‌ های بسیار سفید مناسب است و در آن از سایه‌ ها و پودرهای تیره ‌تر از پوست استفاده می ‌کنند. تناسب رنگ در این نوع آرایش از اهمیت بالایی برخوردار است و می ‌بایست سایه‌ های تیره در آن مورد استفاده قرار بگیرد.
خدمات بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج

محصولات مورد استفاده در میکاپ

 • مرطوب کننده و پرایمر: پیش از اقدام به آرایش می‌ بایست پوست خود را به اندازه کافی مرطوب و هیدراته کنید تا آرایش در طول زمان خراب نشود. جهت صاف کردن پوست و بالا بردن ماندگاری میکاپ از پرایمرهای گوناگون با استفاده از براش استفاده می ‌کنند.
 • کرم پودر: مرحله بعد از پرایمر، استفاده از کرم پودر متناسب با رنگ و نوع پوست افراد می‌ باشد. توصیه می ‌شود در ابتدا کرم پودر را در قسمتی از پوست تست کنید تا هماهنگی آن با ظاهر پوست را مشاهده نمایید.
 • کانسیلر: کانسیلرها محصولاتی مایع و دارای کاور خوبی هستند که مناسب کاور برای نواحی کوچک صورت می‌ باشند. کانسیلرها در انواع رنگ ‌های متفاوت تولید می ‌شوند که مطابق با پوست افراد و برای کاور لکه‌ های روی پوست است.
 • پودر فیکس: استفاده از پودر فیکس مرحله مهم جهت فیکس نمودن آرایش بر روی پوست و عدم خراب شدن آن در طول زمان است.
 • رژگونه: داشتن گونه‌ های درخشان یکی از مراحل میکاپ اصولی و زیبا می ‌باشد. در این راستا اگر می ‌خواهید رنگ شادابی به پوست خود اضافه کنید، از رژگونه ‌های مناسب رنگ پوست خود استفاده نمایید.
 • هایلایتر: هایلایترها از مکمل‌ های میکاپ محسوب می ‌شوند که در مدل‌ های مختلف مایع یا پودری تولید می ‌شوند. با استفاده از این محصولات می ‌توانید استخوان گونه، زیر ابرو، بالای لب و یا چونه را برجسته کنید.
 • خط چشم: مدل‌ های گوناگون خط چشم موجب افزایش زیبایی چشم‌ ها و در نتیجه میکاپ خواهند شد. خط چشم ‌ها در انواع مختلف ماژیکی و مویی تولید می ‌شوند.
 • رژ لب: رژ لب بخش اساسی میکاپ می‌ باشد که می ‌بایست با دقت بالا و متناسب با نوع آرایش هر فرد انتخاب شود. رژ لب ‌ها دارای انواع مختلف نود و یا رنگ‌ های پررنگ ‌تر هستند که می‌ توانید به دلخواه خود از آن ها استفاده کنید.

انواع میکاپ

میکاپ عروس: یکی از معروف‌ ترین میکاپ ‌ها میکاپ و گریم عروس می ‌باشد که در روز عروسی انجام داده می‌ شود. افرادی که ارائه دهنده این نوع آرایش هستند می ‌بایست از توانایی بالایی برخوردار باشند و از برترین مواد اولیه و دارای ماندگاری بالا استفاده کنند.

میکاپ شب: میکاپ شب برای مهمانی‌ ها و مراسم شبانه استفاده می ‌شود. در این نوع میکاپ ‌ها از رنگ ‌های تاریک ‌تر استفاده می ‌کنند و جلوه و حجم بیشتری به چهره می ‌بخشند.

میکاپ هنری: نوع دیگر از انواع میکاپ، میکاپ هنری می‌ باشد که با استفاده از رنگ ‌ها و الگوهای مختلف موجب برجستگی قسمت‌ ‌های گوناگون صورت خواهد شد. از این نوع میکاپ در مراسم‌ ‌های خاص، تئاترها، تصویرسازی و یا فیلم سازی استفاده می ‌کنند.

کلام آخر

میکاپ شامل روند آماده‌ سازی صورت و استفاده از محصولات آرایشی برای افزایش زیبایی چهره می ‌باشد. میکاپ آرتیست ‌ها قادر به ارائه انواع سبک‌ ‌های میکاپ هستند و هم اکنون در بهترین آموزشگاه میکاپ، خدمات آموزشی خود را به شما عزیزان ارائه می ‌دهند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا 10 مورد از بهترین آموزشگاه میکاپ در کرج را به شما عزیزان معرفی نماییم. سپاسگزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. لطفا در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد یا انتقاد، آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

فاطمه عرب

سلام من فاطمه عرب هستم، 5 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا