عمومی

بهترین دکتر مامایی در غرب تهران【سال 1403】❤️ + لیست 5 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر مامایی در غرب تهران آشنا کنیم. در گذشته زایمان زنان باردار به دست ماماها یا زنان محلی انجام می شد. امروزه ماما ها در دانشگاه به صورت حرفه ای آموزش می بینند. ما در ادامه مقاله تفاوت بین مامایی و متخصص زنان را در اختیار شما قرار داده ایم و بیشتر در این باره صحبت کرده ایم. ما در این مقاله، لیستی از بهترین دکتر مامایی در غرب تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

تخصص مامایی چیست؟

تخصص مامایی از زیر شاخه های بسیار مهم پزشکی می باشد که قادر است با ساختار بی نظیر، خدمات قابل توجهی را به خانم های باردار ارائه دهد. افرادی که در زمینه مامایی به عنوان متخصص مشغول فعالیت هستند، باید طی دوران بارداری خانم ها و همچنین حین زایمان و پس از زایمان مراقبت های مورد نیاز را به این افراد ارائه دهند و شرایط مطلوبی را برای مادران و نوزادان آن ها فراهم کنند. هدف اصلی تخصص مامایی حفظ سلامت مادران و جنین می باشد. متخصص مامایی وظایف متعدد دیگری را به جز حفظ سلامت مادران و نوزادان دارد که از این وظایف می‌توان به ارائه مشاوره های قبل از ازدواج، بهداشت زنان، معاینات خانم ها، تشخیص دادن نوع بیماری و … اشاره نمود.

دکتر ماما قبل از این که افراد تصمیم به مادر شدن بگیرند نکات مهم قبل از بارداری را به آنان می گوید. متخصص ماما به بررسی وضعیت جسمانی فرد می پردازد و به او می گوید که شرایط او برای باردار شدن مناسب است یا در شرایط مناسبی قرار ندارد. اگر فرد دارای مشکل و ضعف های جسمی باشد متخصص ماما نکات مراقبتی لازم را به فرد می گوید تا آمادگی باردار شدن را پیدا کند. اگر مشکل فرد حاد باشد او را نزد دکتر زنان می فرستد تا دکتر زنان دقیق‌تر وضعیت او را بررسی کند. شما می توانید به بهترین دکتر مامایی در تهران مراجعه کنید.

 تخصص مامایی چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر مامایی در غرب تهران

افراد باید سعی کنند بهترین دکتر مامایی را انتخاب کنند و به ایشان مراجعه نمایند. ما در این قسمت از مقاله برخی از ویژگی های بهترین دکتر مامایی در غرب تهران را در اختیار عزیزان قرار داده ایم تا بتوانند آسان تر تصمیم بگیرند. برخی از این ویژگی ها عبارت اند از:

 • یکی از مهم ترین معیار های انتخاب بهترین دکتر مامایی در غرب تهران مدرک و تحصیلات ایشان می می باشد، زیرا مدرک و تحصیلات پزشک بیان کننده میزان مهارت، دانش و آگاهی پزشک در آن زمینه است. قبل از مراجعه برای درمان حتما مدرک تحصیلی پزشک خود را مشاهده کنید.
 • از دیگر ویژگی‌های بسیار مهم می‌توان به تجربه و سابقه کاری پزشک اشاره کرد. شما باید سعی کنید به پزشکی مراجعه کنید که دارای سابقه کاری و همچنین تجربه بسیاری در زمینه فعالیت خود باشد.
 • افراد خصوصی ترین مشکلات و بیماری های خود را با دکتر مامایی و متخصص زنان در میان می گذارند، پس افراد باید تمام تلاش خود را بکنند تا به پزشکی مراجعه کنند که دارای اعتبار بسیاری است و همچنین فردی قابل اعتماد می باشد.
 • بیمارستانی که بهترین دکتر مامایی در غرب تهران در آن مشغول فعالیت است باید مرکزی معتبر باشد، پس به پزشکی مراجعه نمایید که در مرکزی معتبر مشغول به فعالیت می باشد.
 • بهترین دکتر مامایی باید به سوالات بیماران خود با صبر و حوصله و بسیار شفاف پاسخ دهد و باید اخلاق و رفتاری مناسب در برخورد با بیماران خود داشته باشد، پس به پزشکی مراجعه نمایید که دارای اخلاق و رفتار مناسب در برخورد با بیماران خود می باشد.

5 تا از بهترین دکتر مامایی در غرب تهران را بشناسید!

دکتر شیوا سیه بازی

دکتر شیوا سیه بازی

دکتر شیوا سیه بازی تخصص phd سلامت باروری و جنسی بیماریهای زنان ،زایمان و مامایی

کارشناس ارشد اموزش مامایی و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدرس و پژوهشگر دانشگاه با بیش از ۱۷ سال سابقه کار بالینی

دارای بیش از ۲۰ مقاله داخلی و خارجی دارای گواهینامه میباشد.

خدمات:

 • درمان بی اختیاری ادراری،واژینیسموس،شلی واژن ،خشکی واژن و..با دستگاه پیشرفته
 • هیگز (بدون درد و نقاهت )
 • مشاور و درمانگر اختلالات جنسی
 • طب سنتی در زنان و مامایی
 • بیوفیدبک در اختلالات جنسی
 • زایمان فیزیولوژیک
 • کاربرد هیگز در اختلالات زنان و جنسی

آدرس:

تهران ،بلوار دهکده المپیک ، چهارراه زیبادشت ،روبروی مسجد امام رضا ع ، پلاک 16 ، طبقه دوم

شماره تماس:

۰۲۱-۴۴۷۴۴۶۴۱

۰۲۱-۴۴۷۴۴۶۵۹

تفاوت میان ماما و متخصص زنان و زایمان

مامایی زیر شاخه ای از علوم پزشکی می باشد که متخصص مامایی به مادران باردار و نوزادان خدماتی را ارائه می دهد. ماما قبل از بارداری، در طول بارداری، هنگام زایمان و بعد از زایمان مراقبت های لازم را از مادر و نوزاد انجام می دهد. هدف اصلی بهترین دکتر مامایی در غرب تهران حفظ سلامت مادر و جنین می باشد. به غیر از مسائل مربوط به زنان باردار ماما وظایفی مانند مشاوره های قبل از ازدواج، بهداشت زنان، انجام معاینات و تشخیص بیماری های زنان و … را دارد. ماما قبل از تولد نوزاد توصیه هایی را به مادران باردار جهت داشتن تغذیه سالم ارائه می دهند و همچنین توضیحات لازم درباره نحوه زایمان، برگزاری کلاس های آموزشی برای مادران و بررسی سلامت مادر و جنین در طول بارداری را می دهند.

متخصص زنان و زایمان مشکلات و بیماری های مربوط به زنان را تشخیص می دهد و آن ها را درمان می کند. پزشک زنان تست هایی را با هدف سلامت زنان انجام می دهد که این تست ها شامل تست پاپ اسمیر، کنترل باروری و آزمون سینه می باشد. متخصص زنان همه بیماری ها و مشکلات مربوط به زایمان، بارداری، قاعدگی، عفونت های مقاربتی، اختلالات هورمونی و … را درمان می کند. افراد برای اطمینان از سلامت و بهداشت خود باید به پزشک زنان مراجعه نمایند. زمانی که زنان با علائم بیماری های شایع زنان مواجه می شوند باید به بهترین دکتر زنان در غرب تهران مراجعه کنند. متخصص زنان تمامی بیماری هایی که به ارگان های تولید مثلی مربوط است را تشخیص می دهد و آن ها را درمان می کند.

 تفاوت میان ماما و متخصص زنان و زایمان

شغل مامایی دارای چه بخش هایی می باشد؟

شغل مامایی دارای بخش هایی می باشد که این بخش ها شامل:

 • آموزش بهداشت، ارائه خدمات بهداشتی و مامایی به جامعه زنان در سنین باروری
 • مسائل دوران بارداری و بعد از زایمان
 • انجام کلیه مراقبت های دوران بارداری
 • مشاوره و راهنمایی خانواده در رابطه با بهداشت ازدواج و بهداشت خانواده
 • از زایمان تا مراقبت های بعد از زایمان و مراقبت از نوزاد در بیمارستان خانه و هر مرکز زایمانی دیگر
 • تشخیص بیماری های دوران بارداری و تشخیص موارد غیر طبیعی در مادر جنین نوزاد
 • کمک گرفتن از پزشک در موارد ضروری انجام فوریت های مامایی در صورت عدم دسترسی به پزشک در مواقع اورژانس

کلام آخر

تخصص مامایی یکی از زیرشاخه های بسیار مهم پزشکی می باشد که خدمات قابل توجهی را به خانم های باردار ارائه می دهد. افرادی که در زمینه مامایی مشغول هستند باید در دوران بارداری خانم ها و همچنین حین زایمان و بعد از زایمان مراقبت های مورد نیاز را به افراد ارائه دهند. شما می توانید برای درمان بیماری و همچنین مشکلات بارداری به بهترین دکتر زنان مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر مامایی در غرب تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب ما برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا