نبض بازار

بهترین مدل های پتو برقی【سال1403】❤️+ لینک خرید

ما در این مقاله قصد داریم شما را با خرید پتو برقی آشنا کنیم. برای خیلی از افرادی که سرمایی هستند برای این که از سرمای زمستان حداقل در امان باشند با خرید پتو برقی خواب خود را راحت کرده اند. پتو های برقی کالاهایی دوست داشتنی هستند که برخی از افراد آن قدر به آن ها وابسته هستند که بدون این وسیله خواب به چشم هایشان نمی آید در این مطلب شما را با انواع پتو برقی و نکاتی که هنگام خرید پتو برقی باید به آن توجه کنید برای شما بازگو می کنیم. در ادامه با خرید پتو برقی بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

پتوی برقی چیست؟

همان گونه که از نام پتوی برقی پیداست، پتویی الکتریکی است که از طریق سیم های المنت بسیار باریک داخل پتو که جربان برق را از خود عبور می دهند گرما را تولید می کنند. دلیل استفاده از این پتو ها برای گرم شدن در فصل های سرد و برطرف کردن درد و خستگی شما است. شما می توانید در هر شبانه روز که خواستید از این پتو گرما زا استفاده کنید.

همچنین برای داشتن خواب راحت و کاهش مصرف سیستم گرمایشی خانه این پتو برای شما سودمند هستند. جدیدترین پتو های هوشمند کارآمد و ایمن هستند و هنگامی که روی مبل خانگی نشسته اید و یا تلوزیون تماشا می کنید این نوع پتو ها همیشه در دسترس هستند و می توانید از آن ها استفاده کنید.

اولین پتو الکتریکی در اوایل دهه 1900 اختراع شد. پوشش های تخت گرم شده کمی شباهت به پتو های الکتریکی ای که امروز با آن آشنا هستید، داشتند. آنها دستگاه های گرمایشی بودند که برای استفاده خطرناک و واقعا عجیب و غریب بودند و یک مخترع به نام S.I. Russell پتویی الکتریکی اختراع کرده که نسخه اولیه پتوهای امروزی بوده است. همچنین برای خرید تشک های برقی می توانید به مقاله بهترین نوع تشک برقی مراجعه کنید.

پتوی برقی چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/adc38b72-294e-49ef-a5e5-e61c7d60a0bc” ]

پتوی الکتریکی چگونه کار می کند؟

این کالای خواب که جزء وسایل شخصی به حساب می آید از آن دسته کالاهایی است که محبوبیتش در حدی زیاد است که تاکنون هیچ کالای دیگری نتوانسته است جای آن را بگیرد. در بازار نیز شاهد رشد تنوع چه از لحاظ نوع و چه از لحاظ جنس و طرح و رنگ آن هستیم، چگونگی کار این نوع از پتوی برقی به این گونه است که جریان الکتریسیته عبوری از طریق یک سیم برق باعث تولید گرما می شود. تمام پتوها دارای المنت های باریک با روکش عایق هستند که به راحتی گرما را در سرتاسر پتو پخش می کنند.

البته این پتو ها برای امن بودن، راحت بودن، ایجاد گرمای ایده آل، عمر طولانی و آسانی برای مراقبت نیاز به تکنولوژی بیشتری دارد. تولیدکنندگان به شیوه های مختلف از ویژگی هایی از قبیل: محافظت بیش از حد برای گرم شدن، خروجی گرما متغیر، خاموش خودکار و غیره به صورت های مختلف بهره می برند. اگر پتوی برقی شما مطابق با UL 964 باشد که استاندارد ایمنی آزمایشگاه ها برای این دستگاه ها است، می توان به ایمن بودن و کیفیت بالای آن مطمئن بود.

مهم ترین چیزی که باید درباره این پتو ها خیلی مراقب باشید ایمنی آن ها است و از آن جایی که آن ها در درون خود از المنت های باریک برای گرما بهره می برند ممکن است آن ها بیش از حد گرم شوند ولی پتو ها با کیفیت بالا طوری طراحی شده اند که از مشکلات اجتناب می کنند. حتی زمانی که انتظار می رود پتو به خوبی کار کند اما همچنان می تواند برای کاربر بسیار ناراحت کننده باشد. به همین دلیل، پتو های الکتریکی به دلیل خطر بالقوه ایمنی برای افراد خاص توصیه نمی شود. زنان باردار نیز نباید از این نوع پتوها به هیچ عنوان استفاده کنند.

تاریخچه پتوهای برقی

اولین پتو برقی در اوایل سال 1900 میلادی ساخته شد که آن ها یک پوشش های تخت گرم شده داشتند که کمی شبیه به پتو های برقی امروزی بودند. آن ها دستگاه های گرمایشی بودند که برای استفاده بسیار خطرناک بودند. یک مخترع به نام S.I. Russell پتویی الکتریکی اختراع کرد که نسخه اولیه پتوهای امروزی بودند. در سال 1936، اولین پتو برقی اختراع شد، این کنترل کننده ترموستات جداگانه ای داشت که به صورت خودکار در پاسخ به دمای اتاق روشن و خاموش می شدند. ترموستات همچنین به عنوان یک دستگاه ایمنی کار می کند.

آیا استفاده از پتوی برقی در بارداری خطرناک است؟

هرچند شدت امواج الکترومغناطیسی موجود در اطراف تشک های برقی ها بسیار ناچیز است، اما پزشکان جهت رعایت تمامی موارد احتمالی به بانوان باردار توصیه می کنند که در هفت هفته اول و در صورت امکان در سه ماهه اول بارداری از این پتوها استفاده نکنند و همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیش تر می توانید به مقاله بهترین نوع تشک برقی مراجعه کنید. پژوهش اخیر ثابت کرده است که احتمال افزایش دمای بدن با استفاده از پتوی برقی بسیار غیر محتمل بوده و به طور کلی، سقط جنین یا آسیب به عصب ستون فقرات در اثر افزایش دمای بدن تنها زمانی رخ می دهد که درجه حرارت داخلی بدن به طور قابل توجهی بالا رفته و به بیشتر از 39 درجه سانتیگراد برسد. البته افزایش دما تا این اندازه با استفاده از پتوی برقی امکان پذیر نیست و همچنین استفاده از پتوهای برقی دارای سیستم کنترل دما، در دوران بارداری ایمنی بیشتری دارد؛ زیرا به این ترتیب احتمال وقوع آتش سوزی یا سوختن بدن در خواب از بین خواهد رفت.

تاریخچه پتوهای برقی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/adc38b72-294e-49ef-a5e5-e61c7d60a0bc” ]

راهنمای خرید پتو الکتریکی

 1. پتو های برقی با توجه به نیاز افراد تولید می شوند که از پتو های تک نفره گرفته تا پتو های بزرگ و دو نفره. پس با توجه به نیازتان به خرید پتو برقی اقدام کنید و همچنین این وسیله کاربردی در مدل های مختلفی نیز ساخته می شوند برخی از آنها به صورت تشک در زیر فرد قرار می گیرند و برخی دیگر به صورت شنل دور تا دور فرد را می پوشاند.
 2. قیمت، یکی دیگر از نکاتی است که هنگام خرید پتو برقی باید به آن توجه داشته باشید، هرچه قدر که امکانات این پتو افزایش می یابد به همان میزان قیمت آن ها نیز بیشتر خواهد شد. پتوهای گران قیمت تر از قابلیت های تنظیم دما های مختلف بهره می برند و زمان کمتری را صرف رسیدن به دمای مورد نظر می کنند و یا الیاف به کار رفته در آنها بهتر می باشد.
 3. الیاف یا پارچه هایی که در پتو به کار برده شده بسیار مهم می باشد.
 4. هنگام خرید پتو برقی ویژگی و تنظیمات پتو را نیز مورد بررسی قرار دهید و برخی از پتو ها از یک کلید برای روشن و خاموش کردن برخوردار هستند ولی برخی از آن ها دارای ترموستات بوده و به صورت خودکار خاموش می شوند. حتی در برخی از این پتوها شما می توانید میزان درجه حرارت دو طرف پتو را متفاوت تنظیم کنید.
 5. قابلیت شست و شو یکی دیگر از ویژگی های کاربردی پتوهای برقی می باشد و این که شما باید بتوانید آنها را در خشک کن قرار دهید.
 6. ضد آلرژی بودن پتو، مجهز بودن پتو به تایمر، سیستم کنترل حرارت بیش از اندازه، سیستم کنترل حرارت دلخواه، سیستم خاموشی خودکار، ریموت کنترلی، چراغ نمایش عملکرد، اخذ گواهینامه های ایمنی و استاندارد از نهاد های معتبر از دیگر ویژگی های یک پتو برقی می باشد که بر روی قیمت و کیفیت آن تاثیر می گذارد.
 7. پتویی را انتخاب کنید که به صورت استاندارد درست شده و میزان مصرف برق آن کم باشد، زیرا در کشور ایران برق انرژی گران قیمتی است و در صورتی که بخواهید هر شب به اندازه چند ساعت از این وسیله استفاده کنید، میزان مصرف برق شما بسیار افزایش می یابد.
 8.  به هیچ عنوان یک پتوی دست دوم خریداری نکنید.

راهنمای خرید پتو برقی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/adc38b72-294e-49ef-a5e5-e61c7d60a0bc” ]

نکات مهم در استفاده از پتوی برقی

 • وقتی از حمام می آیید و در حالتی که بدن شما خیس است از این نوع پتو ها استفاده نکنید و همچنین در شرایط عادی هر ده سال یک بار باید پتو الکتریکی خود را کنار بگذارید و یک مدل تازه آن را خریداری کنید. به منظور اطمینان بهتر است هر سه سال یک بار توسط یک متخصص چک شود.
 •  این پتو ها برای تختخواب کودک مناسب نیستند و طبق دستورالعمل شورای ایمنی، کودکان نباید از این پتو ها استفاده کنند مگر اینکه تحت کنترل والدین باشند. اگر سیستم بدنی تان به گونه ای است که همیشه در پاهایتان احساس سرما دارید، بهتر از پتو های استفاده کنید که در منطقه پایین پتو گرمای بیشتری ایجاد را می کنند.
 •  وقتی از پتو برقی استفاده نمی کنید، آن را از برق بکشید.
 •  پتو را زمانی که جسم یا اشیاء در آن قرار دارد روشن نکنید. ( مثل کتاب ها، لباس، حیوان خانگی و …)
 •  مراقب باشید با استفاده از اشیا تیز و دندانه دار به المنت های پتو آسیب وارد نشود.
 •  در صورتی که در فصل گرما می خواهید پتو های برقی را بسته بندی کنید و در انبار نگهداری کنید؛ بهتر است آن را به صورت سفت و فشرده بسته بندی نکنید و آن را در جای مرطوب قرار ندهید. به شما توصیه می کنیم آن را رول کنید و در یک محل خشک قرار دهید.

چگونه از پتو برقی نگهداری کنیم؟ 

 • هنگامی که می خواهید از پتو برقی استفاده کنید آن را روی تخت خواب خود قرار دهید و مراقب باشید که ریموت کنترل ها در نزدیکی پاهای شما باشد نه در کنار سرتان.
 • وقتی که شما از پتوی خود به درستی استفاده کنید، چندین سال برای شما کار می کند و اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل های ایمنی را دنبال می کنید و همیشه پتوی خود را از لحاظ پاره شدن بررسی می کنید.
 • همچنین لازم است پتوی خود را هر چند وقت یک بار تمیز کنید و آن را به راحتی با آب و مواد شوینده از آلودگی و کثیفی پاک کنید.
 • هنگام نگهداری پتو، دستورالعمل های (دفترچه راهنما) پتو را مطالعه کنید و همچنین مهم است که وسایل سنگین را بر روی پتو قرار ندهید. همیشه در زمان غیر استفاده، پتو را از سیم برق جدا کنید.

آیا می توان پتو برقی را توسط ماشین لباس شویی شست؟

اکثر پتوهای برقی قابل شست و شو هستند و لازم به ذکر است قبل از قرار دادن پتو در ماشین لباس شویی باید سیم های موجود را جدا کنید و سپس ماشین لباس شویی را در دور متوسط و کم تنظیم کنید و در نهایت عملیات شست و شو را انجام دهید.

ویژگی پتوهای الکتریکی

در ادامه به ویژگی های استفاده از پتوهای برقی اشاره خواهیم کرد:

 • بهبود کیفیت خواب 

همان طور که می دانید برای هر فرد؛ کیفیت خواب بسیار مهم و ضروری می باشد. گرما می تواند بخش بسیاری از درد و خستگی افراد را بهبود ببخشد. پتوهای برقی شما را در طول شب گرم نگه می دارند و این امر موجب می شود که یک خواب آسوده را در طول شب تجربه کنید. پتوهای برقی می تواند به شما به آرام کردن ماهیچه ها، افزایش گردش خون در بدن و کاهش تنش در طول روز کمک کند. زمانی که شما از پتو و تشک های برقی استفاده می کنید، تشک و پتوهای برقی در طول شب می تواند کبودی بدن شما را نیز بهبود ببخشد.

در طول استفاده از پتو برقی شما نه تنها یک خواب راحت و آسوده را تجربه می کنید، بلکه گرما را به سایر اعضای بدن که نیاز به گرمای بیش تری دارد نیز می رسانید. به طور کلی گردن، شانه و عضلات پا در تماس با گرما آرام می شوند و دیگر به هیچ عنوان احساس خستگی نخواهید کرد.

طبق گفته پزشکان اگر محیط اطراف نسبت به رختخوابتان درجه حرارت پایین تری داشته باشد، موجب می شود که در طول شب خوابی عمیق تر داشته باشید. به شما توصیه می کنیم زمانی که از پتو یا تشک الکتریکی استفاده می کنید، دیگر وسایل گرمایشی را خاموش کنید.

 • ایجاد گرما 

همان طور که می دانید پتوهای برقی توسط المنت های برقی گرما تولید می کنند. پتوهای برقی به سرعت به درجه حرارتی که می خواهید، می رسند. افرادی که نیاز دارند از تمام طیف گسترده دما استفاده کنند؛ می توانند پتوهای برقی موجود در بازار را خریداری کنند.

 • تسکین درد

آرتروز یکی از مرسوم ترین بیماری در ایران و جهان می باشد. در گذشته برای تسکین درد از گرما استفاده می کردند. با افزایش گرما، گردش خون نیز افزایش می یابد و منجر به کاهش درد ماهیچه ها می شود. تشک های برقی یا پتوهای الکتریکی نه تنها برای دردهای مزمن کارآمد هستند بلکه برای افرادی که در اثر فعالیت های ورزشی دچار آسیب دیدگی شده اند نیز کارآمد می باشند.

 • صرفه جویی در مصرف انرژی

محققان بر این باورند، خوابیدن در محیطی که دمای آن متوسط و رو به پایین است بسیار برای سلامتی مفید است و به بهتر خوابیدن در طول شب نیز کمک می کند. شما می توانید با تنظیم پتو یا تشک الکتریکی خود وسایل گرمایشی منزل از قبیل: شوفاژ و بخاری را کاهش دهید و محیط خواب خود را خنک تر کنید، این امر موجب می شود که در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنید.

بهترین قیمت خرید پتوهای الکتریکی

هرچه الیاف در پتوهای برقی جنس بهتری داشته باشند یا پتوهای برقی مجهز به امکانات پیشرفته تری باشند، قیمت پتو نیز بالاتر خواهد بود. هزینه پتوهای الکتریکی به عواملی مانند: سیستم کنترل حرارت، اخذ گواهینامه های ایمنی و استانداردها بستگی دارد که قیمت پتوهای برقی را تحت تاثیر قرار می دهند.

بهترین قیمت خرید پتوهای الکتریکی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/adc38b72-294e-49ef-a5e5-e61c7d60a0bc” ]

خرید اینترنتی پتو برقی

شما می توانید با استفاده از این لینک خرید خود را انجام دهید شما امکان خرید آنلاین انواع پتو برقی برند های معتبر بازار را با تضمین بهترین قیمت ممکن دارید. این پتو برقی ها دارای گارانتی اصلی شرکتی بوده و همان طور که مشاهده می فرمایید تنوع موجودی پتو برقی ها نسبت به تمام فروشگاه های دیگر بالاتر می باشد و به همین دلیل و برای راحتی شما محصولات در دسترس شما قرار گرفته و می توانید به راحتی از آن خریداری کنید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/adc38b72-294e-49ef-a5e5-e61c7d60a0bc” ]

کلام آخر

به طور کلی پتو برقی یکی از سیستم های گرمایشی در منزل شما هستند. از این نوع پتوها می توانید برای رفع درد عضلانی، رفع شکم درد و کاهش درد دوران قاعدگی استفاده کنید. استفاده از پتوهای برقی برای همه افراد مناسب است اما برای افراد سالخورده و بیمار وجود تشک و پتوهای برقی بسیار ضروری می باشد.

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید پتو برقی آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا