عمومی

بهترين جراح چاقی در شيراز【سال1403】❤️+ ليست 10 تايي

در مقاله امروزمان قصد داريم در رابطه با جراحی چاقی مطالبی ذكر كنيم و در ضمن 10 تا از بهترين جراح چاقی در شيراز را به شما معرفي كنيم تا بتوانيد با خيالی آسوده براي خلاصی چاق شدن خود اقدام كنيد.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی همان جراحی لاغری محسوب مي شود كه با تغییر دادن سیستم گوارشی فرد، كمك بزرگي به کاهش يافتن و لاغر شدن می کند؛ در حقيقت جراحی چاقی می تواند موجب رخ دادن این تغییر با كم كردن ميزان کالری دریافتی یا کاهش يافتن جذب مواد غذایی یا هر شود.

جراحي چاقي

در شرايطي که انسان با رژیم هاي لاغری و ورزش كردن نتواند به وزن ايده آل خود برسد یا به دليل وزن خود به بیماری های خطرناك مرتبط با چاقی مبتلا شده باشد، جراحی چاقی مي تواند گزینه مناسبي برای کاهش يافتن چشمگیر وزن و بدون بازگشت ايشان محسوب می شود.

چند نوع جراحی چاقی وجود دارد؟

براي لاغر شدن و رسيدن به وزن متناسب، مي توان از جراحي هاي مختلف چاقي استفاده كرد كه هر يك از جراحي ها به نوعي به كاهش وزن كمك مي كند؛ اين روش ها به شرح زير مي باشند :

اسليو معده : اسلیو معده از جمله بهترين پرطرفدارترین جراحی براي لاغری محسوب مي شود؛ در طول این جراحی قسمت بيشتري از معده فرد برداشته می شود و همين موضوع موجب مي شود كه فرد غذای کمتری را بخورد و به سرعت احساس سیری کند؛ چون که معده جدید انسان، نسبت به گذشته بسیار کمتر هورمون گرسنگی را تولید می کند، ايشان کمتر گرسنه مي شود و به سرعت وزن کم خواهد کرد.

چند نوع جراحي چاقي وجود دارد؟

بای پس معده : اين جراحي از جمله استاندارد ترین جراحی های لاغری در دنیا مي باشد و اولین مرحله از مراحل جراحي بای پس معده، قسمت کردن معده مي باشد؛ یکی قسمت کوچک فوقانی معده و دیگری که شامل بقیه معده است؛ پس از آن ناحيه اي از روده کوچک به قسمت بالايي معده متصل می شود تا مواد غذایی به طور مستقیم وارد این بخش شود.

جراحی بای پس با سوییچ اثنی عشری ؛ اين جراحي شامل چندین مرحله است كه بايد در ابتداي كار قسمت بزرگي از معده برداشته می شود (اسلیو معده) و پس از آن روده دست كاري می شود تا موادغذايي از قسمت اصلي از آن عبور نکند.

در انتهاي كار کیسه صفرا برداشته می شود؛ بیمار بعد از این جراحی به سرعت احساس سیری می کند و مقدار كمتري هورمون گرسنگی از معده ايشان ترشح می شود؛ در نهايت همانند قبل احساس گرسنگی نخواهد کرد؛ در ضمن بدن فرد بهتر مواد معدنی و کالری کمتری جذب می کند.

حلقه گذاري معده : در طول جراحي حلقه گذاری معده، حلقه ای به دور ناحيه بالایی معده فرد بسته می شود و کیسه معده کوچکی در قسمت بالايي حلقه تشکیل می شود؛ در نهايت زمان غذا خوردن این کیسه به سرعت پر می شود و همينطور فرد دست از غذاخوردن خود می کشد؛ فرد می تواند كه بعد از این عمل به کاهش وزن دلخواه خود برسد.

10 تا از بهترين جراح چاقی در شيراز را بشناسيد !

دکنر محمد رجایی

دکنر محمد رجایی

 دکتر محمد رجایی متخصص جراحی، لاپاراسکوپی پیشرفته و زیبایی هستند. ایشان همچنین متخصص جراحی، لاپاراسکوپی پیشرفته و زیبایی  جراحی چاقی دیابت – جراحی زیبایی شکم و سینه – بای پس معده – اسلیو معده – جراحی تیروئید – جراحی پستان در  شهر شیراز می باشند.

خدمات:

 • جراحی چاقی – دیابت (اسلیو ، بای پس معده)
 • جراحی زیبایی شکم و سینه (لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی)
 • انجام جراحی های لاپاراسکوپی پیشرفته شکم و لگن ( انواع فتق ها ، کیست تخمدان ، برداشتن کیسه صفرا، طحال ، رحم به روش لاپاراسکوپی و سرطان های معده و روده)
 • جراحی تیروئید و پستان
 • جراحی اطفال

شماره تماس: 07136265052
09229495932

آدرس: خیابان قصر دشت روبرو مخابرات ولیعصر مجتمع پلاتین طبقه ۴ واحد ۱۶

جراحی چاقی چه مزايايی دارد؟

جراحي چاقي چه مزايايي دارد؟

جراحی چاقی مانند هر جراحي ديگري با مزايا و فوايد بسياري همراه است و به کاهش يافتن وزن اضافي كمك بزرگي مي كند؛ در ضمن به افرادي كه بای شاخص توده بدنی آن ها بسیار بالا است توصيه می شود كه از اين روش استفاده كنند و از اين رو جراحي چاقي می تواند كه با مشکلات سختي مانند آپنه خواب و پایین بودن کیفیت زندگی مقابله کنید؛ مشكلاتي كه با جراحي چاقي برطرف مي شود شامل موارد زير مي باشد :

 • بیماری های قلبی
 • دیابت نوع 2
 • فشار خون بالا
 • ناباروری
 • سکته
 • آپنه انسدادی خواب

و سایر موارد از جمله آسیب رسيدن به مفاصل و ستون فقرات هستند.

جراحی چاقی با چه عوارضی همراه است؟

جراحي چاقي نيز همانند بسياري از جراحی هاي ديگر با ریسک ها و عوارض احتمالی ممكن است همراه باشد؛ مي توان گفت كه بعضي از این عوارض ریسک آسیب ديدن در مدت زمان كوتاه و برخی دیگر ریسک آسیب  ديدن در طولاني مدت را به همراه دارند؛ این عوارض احتمالی به شرح زير مي باشند :
 • خونریزی كردن بیش از اندازه
 • عفونت كردن
 • واکنش های بدن به داروهای بیهوشی
 • به وجود آمدن لخته خون
 • ایجاد مشکلات ریوی و تنفسی
 • ترشح كردن و خارج شدن مایع از سیستم گوارشی
 • مرگ (موارد بسیار نادر)

هزینه جراحی چاقی چه مقدار می باشد؟

هزینه جراحی چاقی چه مقدار می باشد؟

در صورتی که وزن شما افزایش یابد و دچار اضافه وزن و چاقی شوید، می توانید از جراحی های چاقی استفاده نمایید اما نکته این است که باید شما هزینه ای را در این جراحی بپردازید که مقدار مبلغ پرداختی به موارد مختلفی بستگی دارد.

به طور مثال نوع جراحی که برای شما انتخاب می شود، تعیین کننده مقدار مبلغ پرداختی است زیرا هر جراحی نیاز به پرداخت مبلغ متفاوتی دارد و در ضمن میزان چربی اضافی بدن شما نیز در این موضوع تاثیر دارد زیرا هر اندازه چربی بیشتر باشد باید جراحی سخت تری انجام شود و در نهایت هزینه ها افزایش می یابد.

به طور کلی موارد مختلف بسیاری در هزینه جراحی چاقی دخیل هستند که باید پیش از جراحی، با جراح خود مشورت کنید و نظر ایشان را بپرسید تا هزینه قطعی مشخص شود.

در صورتی که می خواهید از هزینه جراحی چاقی مطلع شوید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

بهترین جراح چاقی در شیراز چه خصوصیاتی دارد؟

زمانی که شما یک جراح را برای جراحی چاقی خود انتخاب می کنید، باید اطمینان داشته باشید که ایشان ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند؛ خصوصیاتی که باید بهترین جراح چاقی در شیراز داشته باشد به شرح زیر است :

 • باید ایشان تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته باشد.
 • مدرک جراح باید مربوط به جراحی چاقی باشد و در ضمن معتبر باشد.
 • جراح باید رفتار و برخورد بسیار مناسبی با هر مراجعه کننده ای داشته باشد.
 • ایشان نسبت به هر یک از انواع جراحی چاقی باید اطلاعات داشته باشد و در صورت نیاز از آن ها استفاده کند.
 • مطب جراح باید در ناحیه ای از شیراز باشد که هر فردی با وسیله نقلیه ای که در دسترس دارد، بتواند به کلینیک مراجعه کند.
 • هزینه استفاده از خدمات جراحی چاقی به گونه ای باشد که هر بیماری بتواند از آن ها بهره ببرد.
 • جراح باید بتواند اطلاعات کافی در رابطه با انواع تجهیزات مدرن مربوط به جراحی چاقی داشته باشد تا در طول جراحی از آن ها استفاده کند
کلام آخردر مقاله امروزمان در رابطه با جراحی چاقی در شیراز و چگونگی انجام آن و در ضمن انواع و مزایا و معایب آن مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم و در ضمن 10 تا از بهترین جراح چاقی در شیراز را به شما معرفی کردیم تا بتوانید با خیالی آسوده از شر اضافه وزن خود راحت شوید.از این که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر و ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با جراحی چاقی دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.
3.6/5 - (8 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا