روانشناسی

بهترین روانکاو آنلاین در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

امروز قصد داریم شما را با بهترین روانکاو آنلاین در تهران آشنا کنیم. روانکاوی شاخه‌ای از روانشناسی می باشد که در آن روانکاو به مطالعه علمی رفتار و فرایندهای روانی انسان می پردازد و در این راه از بررسی و تحلیل عمیق ناخودآگاه انسان کمک می گیرد. روانکاوی دانش می باشد زیرا در آن به مطالعه علمی پرداخته می شود و از روش‌های علمی نیز پیروی می کند. روانکاوی یکی از زیر شاخه های روانشناسی به شمار می رود. ما در این مقاله، لیستی از بهترین روانکاو آنلاین در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

روانکاوی چیست؟

روانکاو متخصص روانشناس و روانپزشک می باشد که رویکرد درمانی خود را روانکاوی انتخاب کرده است. روانکاوان اعتقاد دارند، اختلالاتی که افراد به خاطر آن ها به درمانگر مراجعه می کنند بیشتر به ذهن ناخودآگاه افراد و تعارضات آن مربوط می شود. روانکاو کسی است که به بررسی گذشته افراد می پرزاد و تلاش می‌کند تعارضات را پیدا کند و آن ها را برطرف نماید.

روانکاوی فقط یکی از رویکردهای روانشناسی می باشد و هر کسی که در حیطه روانشناسی مشغول فعالیت است لزوماً روانکاو نیست. برای انجام روانکاوی می توانید به بهترین کلینیک روانشناسی در تهران مراجعه نمایید.

روانکاوی چیست؟

ویژگی های بهترین روانکاو آنلاین در تهران

افراد باید سعی کنند بهترین مشاور را برای انجام این کار انتخاب کنند. برخی از ویژگی های بهترین روانکاو آنلاین در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که عبارت اند از:

 • بهترین روانکاو آنلاین در تهران دارای مدرک و تخصص در رابطه با فعالیت خود می باشد. پس قبل از مراجعه به روانکاو حتماً اطمینان حاصل کنید که وی دارای مدرک در زمینه فعالیت خود می باشد.
 • بهترین روانکاو کسی است که دارای تجربه و سابقه کاری می باشد. اگر روانکاوی که به ایشان مراجعه می کنید دارای تجربه و سابقه کاری باشد بهتر می تواند به افراد کمک کند و می تواند طوری به افراد کمک کند که مشکلات افراد با کمک روانکاو برطرف شود.
 • بهترین روانکاو آنلاین در تهران کسی است که بتواند مهارت ارتباطی خوبی داشته باشد. روانکاوی که بتواند با افراد مراجعه کننده ارتباط برقرار کند بسیار موفق تر می باشد.
 • بهترین روانکاو شخصی است که دارای رفتار و اخلاقی مناسب در برخورد با مراجعین می باشد و تمام تلاش خود را می‌کند تا با استفاده از مهارت هایی که دارد بتواند به خوبی در مشکلات افراد نفوذ کند و آن ها را با کمک خود فرد برطرف سازد.
 • یک روانکاو خوب کسی است که در مرکز مشاوره معتبر مشغول فعالیت می باشد. حتما مطمئن شوید که روانکاو در مرکز معتبری مشغول فعالیت است از معتبر بودن مرکز اطمینان حاصل کنید.
 • فردی که به روانکاو جهت روانکاوی مراجعه می‌کند تمامی مسائل خصوصی زندگی خود را برای ایشان بیان می‌کند. پس یکی از مهم ترین ویژگی‌های بهترین روانکاو آنلاین در تهران رازداری و صبوری وی می باشد. به روانکاوی مراجعه کنید که بسیار قابل اعتماد باشد.

10 تا از بهترین روانکاو آنلاین در تهران را بشناسید!

دکتر سپیده رحیمی نژاد

مرکز مشاوره و روانشناسی سپیدار

دکتر سپیده رحیمی نژاد روانکاو و روان درمانگر تحلیلی ، دکترای تخصصی روانشناسی بالینی ، مدیر موسس مرکز مشاوره و روانشناسی ، سپیدار عضو انجمن روانشناسان و روانپزشکان آمریکا (APA) و عضو انجمن روانشناسان و روانپزشکان کانادا (CPA) و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران ، عضو انجمن مشاوره ایران دانش آموخته برتر، دانشگاه علامه طباطبایی (رتبه اول) ، سه سال متوالی روان درمانگر برتر ، سابقه کاری از سال ۱۳۸۷ ویزیت ، مشاوره ، روانکاوی و درمان اختلالات روانشناسی.

خدمات:

 • کنترل و درمان اختلالات فردی
 • افسردگی ، اضطراب ، وسواس فکری و عملی
 • انواع فوبیا ، حملات پانیک ، عزت نفس پایین
 • اختلال استرس پس از سانحه (ptsd)
 • اختلالات بدخوابی و بی خوابی
 • زوج درمانی و خانواده درمانی
 • مشاوره‌ جنسی و مشکلات زناشویی (سکسولوژی و سکستراپی)
 • روانشناس کودک و نوجوان
 • مشاوره ازدواج و مدیریت رابطه عاطفی
 • درمان اختلالات پرخوری و کم خوری عصبی
 • خیانت، شکست و بحرانهای عاطفی
 • مشاوره قبل و بعد از طلاق
 • اجرا و تفسیر کلیه تست های شخصیت شناسی و هوش و خلاقیت
 • خانواده درمانی ، فرزند پروری و مشاوره اختلافات درون خانوادگی
 • مجری برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی و کاربردی در زمینه های بلوغ عاطفی ارتباط موثر
 • انجام خدمات روان شناسی به صورت آنلاین و حضوری و تلفنی برای مراجعین داخل و خارج از کشور

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از ظفر، نرسیده به چهارراه نیایش، رو به روی ایستگاه بی آر تی، نبش بهرامی، پلاک 81، مرکز مشاوره سپیدار مهر

شماره های تماس:

02188202476

02188208364

02188649087

09353841249

09363841249 (واتساپ)

تکنیک های روانکاوی

تفسیر: تکنیک تفسیر یکی از اصلی ترین مولفه های درمان روانکاوی می باشد. تفسیر یعنی برقراری ارتباط کلامی روان تحلیل گر با بیمار و فرضیه سازی در مورد ذهن ناخودآگاه بیمار می باشد. فرضیه سازی در مواقعی صورت می گیرد که درمانگر تشخیص دهد تعارضات ناخودآگاه فرد سبب ایجاد اختلال در عملکرد ارتباطی اکنون فرد در جلسه درمان شده است.

تداعی آزاد: روانکاوی از شما می‌خواهد هر چه که به ذهنتان می‌آید بدون سانسور بیان کنید. حتی اگر افکار شما محتوای مناسبی نداشته باشد باید آن را بیان نمایید. در روانکاوی کلاسیک روانکاو تلاشی برای جهت دادن به صحبت افراد نمی‌کند و باور دارد مسیر روانکاوی به صورت خودکار توسط ذهن مراجعه سازماندهی می شود.

تحلیل خواب: در این فنون مراجع در رابطه با رویاها و خواب هایی که دیده است صحبت می‌کند و درمانگر از نگرش روانکاوانه بین خواب ها معنایی را برای آن ها در نظر می گیرد. این معنا در شناخت ذهن ناخودآگاه بیمار ترس ها و غرایز می باشد.

خنثی بودن: در این فنون درمانگر تلاش می‌کند ذهنیات خود را وارد جلسه نکند. خنثی بودن برای درمانگر و درمانجو دارای مزیت های بسیاری است. خنثی بودن می تواند سبب این شود که مشکلات ناخودآگاه درمانگر با مشکلات درمانجو تداخل پیدا نکند.

انتقال و انتقال متقابل: زمانی که افراد تعارضات و مشکلات ناخودآگاه خود در دنیای بیرون را در جلسه درمان بیان می کنند انتقال صورت یافته است. تجزیه و تحلیل انتقال منبع اصلی، سبب ایجاد تغییر در درمانجو محسوب می شود. این انتقال برای درمانگر نیز اتفاق می‌افتد یعنی امکان دارد او هم تعارضات خود در دنیای خارج را به جلسه درمان انتقال دهد و به این فرایند انتقال متقابل می گویند.

تکنیک های روانکاوی

تفاوت روانشناس و روانکاو

روانکاو روانشناسی است که به صورت عمیق تر، ریز تر و با جزئیات بسیار بیشتر سعی می کند مسائل و مشکلات مراجع خود را بررسی کند. روانکاو سعی می‌کند مراجعان خود را به گذشته دور و تاریک خودشان ببرد و آن ها را از عمق تاریکی به سمت روشنایی هدایت کند. روانشناسان دارای نگاهی تحلیلی با عمقی کم تر هستند و سعی می‌کنند مشکلات فعلی مراجع را شناسایی کنند و آن را درمان کنند ولی روانکاو بسیار عمیق تر و ریز تر به مشکلات افراد در گذشته نیز رسیدگی می کند. شما می توانید به بهترین کلینیک روانشناسی جهت حل مشکلات خود مراجعه نمایید.

روانکاو چه کاری انجام می دهد؟

روانکاو در جلسات که برگزار می شود سعی می کند تمامی حرف های مراجع را خوب گوش دهد و بعد سعی می کند همه چیز را بررسی و تحلیل کند و شروع به درمان مراجع می‌کند. روانکاو سعی می‌کند به افکار و احساسات ناخوشایند و تمایلات مراجع خود دست پیدا کند و آن ها را بررسی کند و همچنین با بررسی آن ها بخش هوشیار و ناخودآگاه را به بخش خودآگاه وارد کند و فرد مراجع را به بینش جدیدی نسبت به احساس و افکار خود برساند.

کلام آخر

روانکاو متخصص روانشناس و روانپزشکی است که رویکرد درمانی خود را روانکاوی انتخاب کرده است. افراد باید سعی کنند به روانکاوی مراجعه نمایند که دارای مدرک است و کاملاً قابل اعتماد می باشد. روانکاو سعی می کند در جلساتی که برگزار می شود حرف های مراجع خود را گوش دهد و مسائل را بررسی و تحلیل کند و همچنین روانکاو سعی می کند با بررسی افکار و احساسات ناخوشایند آن ها را از بخش هوشیار و ناخودآگاه به بخش خود آگاه وارد کند و فرد را به بینش جدیدی برساند برای انجام روانکاوی می توانید به بهترین کلینیک روانشناسی در غرب تهران مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته تا شما را با بهترین روانکاو آنلاین در تهران آشنا کند، امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید به سایت مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

در جلسه اول به چه موضوعاتی پرداخته می شود؟

در اولین جلسۀ درمان، موضوعاتی مورد بررسی قرار می‌گیرند که بر مسیر درمان، تاثیر تعیین کننده‌ای دارند:
۱. بررسی موضوعاتی که شکایت اصلی و مهم‌ترین مشکلات مراجع هستند
۲. تعیین اینکه مشکلات فرد، در چه حوزه‌هایی قرار دارند

3/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا