زیباییپزشکان

بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با 10 تا از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان آشنا نماییم؛ پس با ما همراه باشید. چشم ما هنگامی که از خواب بیدار می‌ شویم تا زمانی که دوباره می خوابیم دائما فعالیت می نماید. همان طور که مشخص است چشم انسان از مهمترین و حساس‌ ترین عضو بدن می باشد که باید به شدت از آن محافظت نمود زیرا با کوچکترین رخداد و بیماری امکان دارد بینایی انسان به خطر بیوفتد. در ادامه مقاله به مفهوم چشم می پردازیم تا شما جهت اطلاعات بیشتر از آن استفاده نمایید.

چشم چیست؟

چشم انسان یکی از مهم‌ ترین و درهم ترین اندام‌ های حسی می باشد که کلیه افراد از آن برخوردار می باشد. چشم انسان اندامی می باشد که از بیش از 2 میلیون قطعه ایجاد شده که با یکدیگر کار می نمایند و به علاوه دروازه ورود به یکی از حواس پنج گانه ما به اسم بینایی می باشد که به واسطه این اندام مهم توانایی تجسم اشیا و به علاوه درک نور، رنگ و عمق اجسام گوناگون هستیم. یک چشم طبیعی انسان قادر است حدود 10 میلیون رنگ گوناگون را مشاهده نماید.

چشم انسان متشکل از محفظه‌ های قدامی و خلفی که فضای خالی چشم و حاوی مایع می باشند. این مایعات تامین کننده ی مواد مغذی اصلی برای لنز و قرنیه هستند. اکسیژن آن‌ ها را تامین نموده و به این ساختارها کمک بسزایی می نماید تا با عوامل بیماری‌ زا همچون گل مژه، ریزش اشک چشم، خشکی چشم، آب مروارید، آب سیاه و غیره که از رایج ترین بیماری ها می باشند مقابله نمایند.

کار دیگر مایع آبی در اتاق‌ های چشم کمک به چشم انسان در حفظ شکل خود می باشد. این ویژگی سبب می‌ شود لنزهای تماسی پشت چشم شما ناپدید نشوند. حال اگر یک دوربین عکاسی به عنوان چشم انسان در نظر گرفته شود قدرت وضوح آن برابر با ۵۷۶ مگاپیکسل می باشد. اعداد قابل محاسبه در بررسی نمودن مگاپیکسل به جزئیات مکانی در یک تصویر برای نشان دادن آن چه هنگام دیدن یک صحنه از زاویه چشم انسان ضروری است اشاره دارند.

سیستم چشمی انسان یکی از حساس ترین عضو بدن محسوب می شود و بسیاری از اطلاعات روزانه فقط از طریق چشم به انسان انتقال می یابد. در نتیجه اگر هر گونه مشکل برای چشم هایتان به وجود آمده است حتما باید به بهترین متخصص چشم پزشکی مراجعه نمایید تا تحت درمان قرار گیرید.

چشم چیست؟

اجزای اصلی چشم

همان گونه که پیش تر به آن اشاره نمودیم چشم را می توانیم به یک دوربین نسبت بدهیم. حال این دوربین طبیعی شامل یکسری از اجزای اصلی بوده که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

ملتحمه یا Conjunctiva: در حقیقت این بخش از چشم همان مایع شفافی می باشد که بر روی چشم و زیر پلک قرار دارد. می توان گفت وظیفه ملتحمه محافظت کردن از چشم در برابر گرد و غبار، باز و بسته شدن چشم بدون سوزش و خارش است. ملتحمه دارای رگ های خونی است که وظیفه این رگ ها رساندن مواد مغذی به چشم می‌ باشد.

قرنیه یا cornea: در واقع قرنیه بافت محکم، شفاف و بی‌ رنگ بخش جلویی کره چشم می باشد. قرنیه متشکل از لایه‌ های گوناگون سلولی و بدون سلول است. این لایه مانند یک پنجره بیضی شکل با طول 9 الی 11 میلی متر و عرض 11 الی 12میلی‌ متر در چشم انسان می باشد و از چشم در برابر ورود باکتری‌ ها، گرد و خاک و اشعه فرابنفش خورشید محافظت می‌ نماید. قرنیه متشکل از پروتئین و سلول است و مانند دیگر بافت‌ های بدن رگ خونی در آن وجود ندارد.

عنبیه یا Iris: عنبیه چشم دارای ساختار نازک و دایره ای می باشد که ساخته شده از بافت همبند و ماهیچه بوده و مردمک چشم را محاصره نموده است. این که رنگ چشم چگونه مشخص می شود به میزان رنگدانه موجود در عنبیه بر می گردد. عنبیه علاوه بر رنگ بخشیدن به چشم، همچون دیافراگم یک دوربین عمل نموده و کنترل کننده ی اندازه مردمک می باشد. کوچک شدن مردمک چشم در نور روشن و بزرگ شدن آن در تاریکی مربوط به عنبیه است.

عدسی یا Lens: عدسي عضوي دو سو برآمده، انعطاف پذیر، بدون رگ و شفاف با قطر 9 ميلي متر و ضخامت 4 ميلي متر که وسط مايع زلاليه و زجاجيه چشم می باشد. عدسی به وسیله زنول ها به شيارهاي بين شیارهای جسم مژگاني متصل است. عدسي در پشت مردمک قرار داشته و عمل مطابقت و متمرکز کردن نور بر روي شبکيه را انجام می دهد.

شبکیه یا Retina: در واقع شبکیه لایه داخلی و قسمت عصبی چشم انسان می باشد که نقش اساسی در بینایی انسان دارد. شبکیه تصویری را که به داخل چشم می‌ آید تبدیل به سیگنال الکتریکی کرده و به وسیله کیاسمای بینایی به بخش پس‌ سری مغز ارسال می‌ نماید. در ادامه سیگنال الکتریکی از طریق مغز به تصویر پردازش شده و ما می‌ توانیم اجسام را مشاهده کنیم.

از دیگر اجزای اصلی چشم می توان به ماکولا، مشیمیه، صلبیه، زلالیه، زجاجیه، عصب بینایی و زاویه چشم اشاره نمود.

وظایف بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان

یک چشم پزشک خوب و حاذق باید از دانش و اطلاعاتی که در حوزه بیماری های چشمی دارد استفاده نماید و در صورت دیدن هرگونه ناهنجاری و یا بیماری خاص همچون کاتاراکت یا آب مروارید و غیره شخص را در صورت نیاز به متخصص مربوطه یا جراح چشم ارجاع دهد. ساکنین شهر تهران می توانند در خصوص آب مروارید به بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران مراجعه نمایند. از سری وظایف متخصص چشم پزشکی:

 1. معاینه و بررسی دقیق چشم
 2. تشخیص و بررسی نقص ها در صورت وجود
 3. معاینه با دقت بالا از لحاظ بیماری های چشمی و صدمات ناشی از آن
 4. درمان بیماری چشمی و نقص های آن با دارو یا عمل جراحی
 5. آرامش دادن و راهنمایی بیماران به صورت تخصصی

10 تا از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان را بشناسید!

دکتر ناصر عابدی شمس آبادی

دکتر ناصر عابدی شمس آبادی

یکی از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان، دکتر عابدی جراح و متخصص چشم، زیبایی پلک و لیزیک می باشد. ایشان فارق التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی و عضو انجمن جراحان آمریکا هستند. ایشان با تجربه 30000 عمل موفق لازک و زیبایی پلک و آب مروارید توانسته اند رضایت تمامی بیماران خود را کسب نمایند.

خدمات:

 • لازک و لیزیک
 • جراحی زیبایی پلک
 • جراحی آب مروارید
 • جراحی مجرای اشکی

آدرس: همدان، آرامگاه بوعلی، اول پیاده راه بوعلی، بین بانک کشاورزی و رفاه، ساختمان آراد، طبقه همکف

دکتر پویان پهلوانی

دکتر پویان پهلوانی

دکتر پهلوانی پزشکی حاذق و با اخلاق بوده و خدمات با کیفیتی را به بیماران خود ارائه می دهد. به همین علت ایشان یکی از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان بوده و رضایتمندی بسیاری از مراجعین خود را به دست آورده است. پس وقت خود را از دست ندهید و با خیال آسوده به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • جراحی آب مروارید
 • انجام جراحی‌ های تخصصی شبکیه
 • حذف کردن عینک و جراحی لازک چشم
 • جراحی زیبایی پلک

آدرس: همدان، آرامگاه بوعلی، جنب بانک کشاورزی، مجتمع پزشکان آراد، طبقه 2

دکتر مهدی عظیمی

دکتر مهدی عظیمی

دکتر عظیمی جراح و متخصص چشم و زیبایی دارای 10 سال سابقه کاری، بیش از 3000 عمل موفق چشم و مدرک بین المللی زیبا سازی و جراحی زیبایی صورت می باشد. ایشان پزشکی حاذق و کاربلد بوده و خدمات ارزنده ای که به بیماران خود عرضه می نماید. عرضه این خدمات سبب تبدیل ایشان به یکی از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان شده است.

خدمات:

 • عمل لازک چشم
 • درمان پیرچشمی
 • جراحی لیزیک چشم
 • درمان آب مروارید

آدرس: همدان، پیاده راه بوعلی، ساختمان پزشکان دی، طبقه 4

دکتر سید امین روزگار

دکتر سید امین روزگار

یکی دیگر از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان، دکتر روزگار با کد نظام پزشکی 99148 می باشد. ایشان پزشکی کاربلد و حاذق بوده و سبب رضایت بیشتر بیماران خود شده است. دکتر روزگار با بیمه های خدمات درمانی سلامت، اجتماعی و نیروهای مسلح قرارداد دارد.

خدمات:

 • عمل لیزیک و لازک
 • درمان عفونت قرنیه
 • درمان تنبلی چشم و تاری آن
 • عمل آب مروارید

آدرس: همدان، میدان شریعتی، ابتدای خیابان مهدیه، کلینیک الوند، طبقه 3

دکتر فاطمه اسلامی

دکتر فاطمه اسلامی

دکتر اسلامی متخصص و جراح چشم و زیبایی با کد نظام پزشکی 93219 یکی دیگر از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان می باشد. ایشان بسیار پزشکی دلسوز و کاربلد بوده و خدمات ارزنده ای را به بیماران خود ارائه می نماید.

خدمات:

 • لیزیک و حذف دائمی عینک
 • رفع افتادگی پلک
 • جراحی آب مروارید
 • درمان عفونت چشم

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، ابتدا خیابان یخچال، ساختمان پزشکان خاتم الانبیا

دکتر شهرزاد رضایی

دکتر شهرزاد رضایی

دکتر ضرایی با کد نظام پزشکی 78062 پزشکی باتجربه و کاربلد بوده و تعداد عمل های موفق این پزشک ماهر بالا می باشد. مطب ایشان تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده و با خدمات با کیفیتی که به بیماران ارائه می شود سبب تبدیل ایشان به یکی از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان شده است.

خدمات:

 • جراحی زیبایی پلک
 • جراحی آب مروارید
 • جراحی افتادگی پلک
 • پیوند قرنیه

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، سرپل یخچال، مجتمع پزشکان شفا، طبقه 3

دکتر قاسم کاویانی

دکتر قاسم کاویانی

ازجمله بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان، دکتر کاویانی با کد نظام پزشکی 75647 متخصص چشم پزشکی و فلوشیپ قرنیه و خارج چشمی می باشد. ایشان بسیار پزشکی حاذق و با حوصله بوده و خدمات با کیفیتی را ارائه می کنند.

خدمات:

 • جراحی آب مروارید
 • پیوند قرنیه
 • جراحی شبکیه و ویترکتومی
 • جراحی لیزیک، لازک و PRK

آدرس: همدان، پیاده روی بوعلی، روبروی سینما قدس، ساختمان پزشکان دی، طبقه 2

دکتر رکسانا حق پرست

دکتر رکسانا حق پرست

دکتر حق پرست با کد نظام پزشکی 80201 متخصص چشم، زیبایی پلک می باشد. ایشان در کارشان حرفه ای، با حوصله هستند. دکتر حق پرست خدمات ارزنده ای را به بیماران خود ارائه می نمایند به همین خاطر ایشان تبدیل به بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان شده اند.

خدمات:

 • جراحی لازک 100 درصد تضمینی و بدون بازگشت
 • جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی بدون بی هوشی
 • درمان آب مروارید با بی حسی موضعی
 • بوتاکس

آدرس: همدان، آرامگاه بوعلی، ابتدای خیابان بوعلی، جنب فروشگاه آبادان، ساختمان پزشکان شماره 1، طبقه همکف

دکتر علی پیری اردکانی

دکتر علی پیری اردکانی

دکتر پیری با کد نظام پزشکی 124380 متخصص چشم پزشکی و زیبایی هستند. وی پزشکی ماهر و با تجربه با عمل های موفق می باشند. به دلیل عمل های موفقیت آمیز ایشان یکی از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان بوده و رضایت تمامی ساکنین همدان را به دست آورده اند.

خدمات:

 • درمان تاری دید، عفونت قرنیه و کراتیت
 • جراحی قرنیه
 • جراحی عیوب انکساری چشم
 • درمان دوربینی

آدرس: همدان، خیابان جهان نما، مجتمع ایرانمهر، طبقه 5

دکتر مهدی زندیان

دکتر مهدی زندیان

دکتر زندیان متخصص فلوشیپ قرنیه با کد نظام پزشکی 111243 از جمله بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان بوده و موفقیت های بسیاری در جراحی های خود به دست آورده اند. ایشان پزشکی باتجربه بوده و خدمات بسیار با کیفیتی را به بیماران خود عرضه می نماید.

خدمات:

 • درمان بیماری آب مروارید
 • پیوند قرنیه
 • جراحی قرنیه
 • درمان عفونت قرنیه

آدرس: همدان، سر پای یخچال، کوچه قاسمیان، قبل از پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیک، ساختمان پزشکی بوعلی سینا، طبقه 4، واحد 12

اجزای فرعی چشم

چشم یکی از مهمترین عضو بدن انسان و یکی از حواس پنج گانه به حساب می آید. در این بخش به معرفی اجزای فرعی ساختار چشم می پردازیم:

حدقه یا Orbit: نام دیگر حدقه کاسه ی چشم، چشم‌ خانه می باشد. حدقه یک جفت حفره ی استخوانی است که کره چشم، ماهیچه‌ ها، عصب‌ ها، رگ‌ ها و چربی همراه آن‌ ها و بخش اعظم دستگاه اشکی را در خود قرار می دهد. پلک که دو چین متحرک و نازک می باشد از دهانه کاسه چشم محافظت می‌ نماید.

پلک یا Eyelid: پلک ها بافت هاي ویژه ای می باشند که متشکل از پوشش مخاطی متحرکی هستند که کلیه سطح کره چشم را مي پوشاند. در نتیجه پلک ها خط مقدم دفاع سطح چشم در برابر خشکي و آسيب ها و صدمات احتمالی مي باشند. اگر پلک ها به اختلالات آناتوميک يا عملکردي دچار شوند، اولين گام درماني برای بهبود وضع سطح چشم تصحیح فيزيولوژي نرمال پلک می باشد. تقریبا 100 مژه در پلک بالا و 50 مژه در پلک پايين موجود می باشد.

مژه یا Eyelash: کلمه مژه از موی و ژه که به معنای موی ریز می باشد، ایجاد شده است. در واقع مژه مویی می باشد که سر پلک رشد می‌ نماید. پلک از چشم در برابر نور آفتاب، گرد و خاک و رطوبت محافظت می‌ نماید.

اجزای فرعی چشم

معرفی انواع رنگ چشم

دلیل این که پوست، مو و چشم ما رنگی می باشد مربوط به رنگدانه ای به نام ملانین است. ژنتیک مقدار ملانین در بدن هر شخص را تعیین می نماید. طیف رنگ چشم انسان بسیار گسترده و رنگ چشم هر فرد کاملا ویژه می باشد. البته برخی از دوقلو‌های همسان دارای رنگ چشم بسیار مشابهی هستند. باید به آن اشاره نماییم که اندازه ملانین موجود در عنبیه هر شخص کاملا متفاوت بوده و همچون اثر انگشت است.

حدود ۱۰ هزار سال پیش همه مردم جهان دارای چشمانی قهوه‌ ای بودند. دانشمندان باور دارند جهشی ژنتیکی سبب شد بدن اولین فرد چشم‌ آبی ملانین کمتری تولید نماید. در عصر امروزی تعداد انسان‌ های چشم‌ رنگی بسیار بالا رفته و تقریبا نیمی از مردم جهان دارای چشمان قهوه‌ ای می باشند.

طیف رنگ چشم انسان از آبی خیلی روشن تا قهوه‌ ای تیره را در بر می‌ گیرد. همچنین بعضی از چشم‌ ها لکه‌ هایی با رنگ تیره یا روشن دارند. باید گفت که رنگ چشم قهوه‌ ای یکی از شایع ترین رنگ چشم در جهان می باشد. در حقیقت رنگ چشم مشکی واقعا وجود نداشته و اصولا قهوه‌ ای بسیار تیره با مشکی اشتباه گرفته می‌شود. از سری رنگ های چشم عبارت اند از:

 • قهوه ای: گفته شده حدود 79 در صد از مردم جهان دارای چشمان قهوه ای بوده و همان طور که پیش تر به آن اشاره شد رنگ قهوه ای یکی از رایج ترین رنگ چشم می باشد. کسانی که دارای رنگ چشم قهوه ای هستند کمتر به سرطان چشم و آب مروارید نسبت به دیگر رنگ ها مبتلا می شوند.
 • آبی: حدود 8 الی 10 درصد از مردم جهان دارای چشمان آبی رنگ می باشند. دانشمندان باور دارند کسانی که رنگ چشمشان آبی است دارای ژن یکسانی بوده و نسبت به نور خورشید حساسیت بسیاری دارند.
 • عسلی: رنگ عسلی یکی از جذاب ترین رنگ چشم بوده و حدود 5 الی 8 درصد از مردم جهان دارای این رنگ چشم می باشند.
 • سبز: تنها 2 درصد از مردم جهان دارای این رنگ چشم می باشند. می توان گف این افراد جزو کسانی هستند که نادرترین رنگ چشم را دارند.
 • خاکستری: حدود 3 درصد از مردم جهان دارای این رنگ چشم هستند. گفته می شود در عنبیه این افراد ملانین یا اصلا وجود نداشته یا خیلی کم می باشد.

انواع بیماری چشم

چشم انسان یکی از ارزشمندترین عضو بدن می باشد و باید از آن مراقبت نماییم البته شایان ذکر می باشد که جلوی برخی از بیماری های چشمی که مربوط به بالا رفتن سن می باشد را نمی توان گرفت. از آن جایی که تعداد بیماری چشمی زیاد می باشد ما فقط به برخی از آن ها اشاره می نماییم:

پیرچشمی: با بالا رفتن سن قابلیت انعطاف و تطابق‌ پذیری عدسی برای فعالیت‌ های بینایی در فاصله نزدیک کاهش یافته و بنابراین شخص اجسام نزدیک را به صورت واضح نمی تواند ببیند و قدرت تمرکز خود بر اشیاء را از دست می‌ دهد این اختلال به عنوان پیر چشمی شناخته می شود. پیرچشمی در سنین بالا به طور معمول بین 40 الی 50 سال اتفاق می افتد. در افراد دوربین امکان دارد علائم پیر‌ چشمی در سنین پایین تر بروز نماید. فرد تصاویر و وسایل نزدیک را تار و درهم می بیند.

آب مروارید: در این بیماری عدسی چشم فرد تار و کدر می شود و آب مروارید به پشت عنبیه و مردمک می رود. از جمله بیماری های چشمی بسیار رایج بین مردم جهان، کاتاراکت می باشد که بیشتر افراد بالای 40 سال آن را تجربه می نمایند. بسیاری از متخصصان باور دارند که آب مروارید علل اصلی نابینایی به حساب می آید و حتی بیماری های مخرب چشمی دیگر از جمله آب سیاه، تخریب لکه زرد و رتینوپاتی دیابتی کمتر از آب مروارید در جهان موجود می باشند.

کور رنگی: شبکیه ی چشم متشکل از سلول های مخروطی می باشد. این سلول ها دارای رنگدانه هایی هستند که با پردازش صحیح رنگ های اولیه یعنی قرمز، سبز و آبی سبب دیدن طیف گسترده ی رنگ ها می شود. در واقع بیماری کور رنگی نتیجه ی آسیب به این سلول ها و یا عصب بینایی می باشد. باید به آن اشاره نمود که کور رنگی درمانی ندارد. کور رنگی دلایل گوناگونی دارد که مهمترین آن مشکل ژنتیکی می باشد. کور رنگی یک اختلال ارثی و در نتیجه ی وجود نقص در ژنتیک است. این بیماری کروموزومی وابسته به x مغلوب و در مردان رایج تر از زنان می باشد. در بیشتر موارد کور رنگی از مادر به فرزند انتقال می یابد.

گل مژه: در واقع گل مژه عفونت غده چربی در پایه مژه می باشد که به شکل یک جوش قرمز و برجسته در لبه پلک پدیدار می‌ شود. نشانه های گل مژه درد، حساسیت، قرمزی و تورم همراه با یک جوش کوچک می باشد. گل مژه بیماری شایعی می باشد که بیشتر به علت عفونت باکتریایی، آلودگی چشم، استفاده از وسایل آرایشی و بهداشتی نامرغوب و استرس ایجاد می‌ شود.

کلام آخر

بینایی یکی از ارزشمندترین دارایی‌ های هر انسان می باشد. به احتمال خیلی زیاد بسیاری از شما در طول زندگی خود با یک بیماری چشمی یا مشکلی مرتبط با بینایی رو به رو شده‌ اید. بعضی از بیماری‌ های چشم جزئی بوده و به خودی خود از بین می‌ روند یا به‌ آسانی در خانه درمان می‌ شوند ولی بعضی از این بیماری‌ های چشم رنج آور هستند. در نتیجه نیازمند مراقبت و مراجعه به متخصص چشم هستند.

از شما سپاس گزاریم که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا سعی بر این داشته تا شما را با 10 تا از بهترین متخصص چشم پزشکی در همدان آشنا کند. جهت انتقاد و یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت با ما همراه باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

ریحانه یوسفی

سلام، من ریحانه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا