بیماری هاسلامتیپزشکان

بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران【سال 1402 】❤️+ لیست 10 تایی

کاتاراکت نام دیگر بیماری آب مروارید است که بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند؛ از این رو 10 تا از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا به راحتی بتوانید برای داشتن بینایی بهتر و شفاف تر اقدام کنید؛ در این جراحی پزشک تمام تلاش خود را می کند که قدرت دید بیمار افزایش یابد و بتواند به راحتی با محیط اطراف خود ارتباط چشمی برقرار کند؛ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی و بیشتری بیابید.

بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران کیست؟

برای جراحی آب مروارید باید دقت بسیار زیادی صرف انجام آن شود تا بهترین نتایج از این روش برای بیمار حاصل شود؛ از این رو باید پزشک متخصصی که تسلط بسیار زیادی بر روی انجام این روش دارد و مدرک تخصصی انجام جراحی آب مروارید اخذ کرده را برای درمان انتخاب کنید؛ بهترین گزینه برای انتخاب، بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران می باشد زیرا ایشان سابقه و تجربه بسیار درخشانی در این حیطه دارد که می تواند بهترین نتایج را برای بیماران رقم بزند.

بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران برای انجام این جراحی و جراحی های چشمی دیگر، از بهترین ابزار و تخصصی ترین تجهیزات استفاده می کند تا هیچ مشکلی در این جراحی برای بیمار رخ ندهد؛ ایشان می تواند با درمان این بیماری ها، کمک بزرگی به دید بهتر بیمار کند.

برای انتخاب ایشان باید ابتدا در سایت های مختلف به دنبال پزشک متخصص بود و در نهایت با در نظر گرفتن و مقایسه کردن ویژگی های اخلاقی و رفتاری و شغلی هر یک از پزشکان نام برده شده، بهترین پزشک را برای درمان آب مروارید انتخاب کنید.

ویژگی چشم پزشک خوب

❤️زمان گذاشتن برای بیماریک چشم پزشک خوب باید صبور باشد و سعی کند صحبت های بیمار را گوش دهد
⭐پاسخ دادن به سوالات بیمارانپاسخ دهی به سوالات و نیازهای اطلاعاتی بیمار یکی از مشخصات یک چشم پزشک خوب است 
❤️بی تفاوت نبودن نسبت به بیماراناگر به چشم پزشکی مراجعه کردید که فرقی بین مراجعه اول و یا چندمین بار شما قائل نشد حتماً در انتخاب او تجدید نظر کنید
✅نحوه بر خورد با بیماریک چشم پزشک ماهر سعی می کند در برخورد با بیماران مطابق با و ضعیت آنها تغییر وضعیت دهد 

کاتاراکت چیست؟

کاتاراکت نام دیگر آب مروارید می باشد که در این بیماری، عدسی چشم فرد تار و کدر می شود و آب مروارید به پشت عنبیه و مردمک می رود؛ از جمله بیماری های چشمی بسیار شایع بین مردم جهان، کاتاراکت می باشد که اکثر افراد بالای 40 سال آن را تجربه می کنند؛ بسیاری از پزشکان معتقدند که آب مروارید علت اصلی نابینایی محسوب می شود و حتی بیماری های مخرب چشمی دیگر از جمله آب سیاه، تخریب لکه زرد (دژنراسیون ماکولا) و رتینوپاتی دیابتی کمتر از آب مروارید در جهان وجود دارند.

بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران در طول جراحی تمام تلاش خود را می کند تا آب مروارید را از عدسی چشم فرد جدا کند؛ در بیشتر مواقع عدسی چشم فرد بیمار را با پروتز لنز داخل چشمی جایگزین می کنند اما در مواردی که فرد نتواند از لنز داخل چشمی استفاده کند، پزشک متخصص جهت جبران نداشتن عدسی چشم، لنز معمولی یا عینک، برای بیمار تجویز می کند.

کاتاراکت چیست؟

انواع جراحی آب مروارید

برای درمان آب مروارید از دو نوع جراحی می توان کمک گرفت که هر یک از آن ها به نوعی در این راستا کمک کننده هستند؛ در ادامه آن ها را نام خواهیم برد و توضیحات مختصری در رابطه با آن ها برای شما ذکر خواهیم کرد :

جراحی آب مروارید برش کوچک : این جراحی جزء جراحی های بسیار رایج می باشد که باید در این جراحی، برشی ریز داخل قرنیه فرد که خارجی ترین لایه می باشد ایجاد شود و پس از آن بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران باید پروبی را به وسیله برش به درون قرنیه وارد کند؛ در این پروب جهت شکستن عدسی از امواج اولتراسوند استفاده می شود تا جراح بتواند به راحتی عدسی کدر را به قطعات کوچک تبدیل کند و از چشم بیمار خارج نماید؛ این مرحله از جراحی را روش جراحی فیکو می‌نامند.

بهترین دکتر قرنیه چشم در تهران تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا کپسول عدسی را در جای اصلی اش قرار دهد؛ کپسول عدسی غشاء خارجی نازکی می باشد که پوشاننده عدسی است؛ پس از قرار گیری عدسی، یک عدد عدسی مصنوعی جدید داخل قرار داده می شود و پس از آن نیازی به بخیه نیست؛ گاهی اوقات این امکان وجود دارد که فرد به دلایل مختلف دیگری نتواند از عدسی مصنوعی استفاده نماید؛ برخی مواقع نیز گذاشتن لنزهای تماسی یا عینک مشکلات بینایی را می توانند اصلاح کنند.

جراحی اکسترا کپسولار : برای انجام این نوع جراحی باید برشی بزرگ داخل قرنیه ایجاد گردد تا جراح بتواند به راحتی برای خارج کردن عدسی کدر اقدام کند؛ همانند روش جراحی SICS، جراحان جهت پشتیبانی کردن از عدسی مصنوعی جدید، کپسول لنز در جای اصلی اش قرار می‌دهند؛ به طور معمول جراحان این جراحی را هنگامی انجام می‌دهند که امواج التراسوند در عمل فیکو، نتواند نقاط غیر شفاف عدسی را بشکند.

10 تا از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران را بشناسید!

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی جراح و متخصص چشم پزشکی می باشند. ایشان جز انجمن جراحان و چشم پزشکان بیمارستان چشم پزشکی رازی گاندی می باشند. دکتر مژگان نوروزی فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی هستند و دوره پزشکی عمومی خود را در این دانشگاه سپری نمودند.ایشان در سال ۱۳۸۶، در رشته چشم پزشکی فارغ التحصیل شدند.
ایشان از جمله پزشکان حاذق در حوزه ی چشم پزشکی هستند که دارای ۱۹ سال تجربه چشم پزشکی و هزاران عمل جراحی کاتاراکت و لازک می باشند.
لازم به ذکر است که دکتر مژگان نوروزی دوره دیده عمل زیبایی پلک از کانادا می باشند.

خدمات:

  • لازک
  • فمتولیزیک
  • اسمایل
  • جراحی زیبایی پلک
  • بلفارو پلاستی
  • جراحی مجرای اشکی
  • جراحی آب مروارید به روش فیکو
  • جراحی کاتاراکت
  • جراحی انحرافات چشمی
  • افتادگی پلک (پتوز)

آدرس: تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان قائم مقام فراهانی، كوچه ميرزا حسنی، شماره 24.کلینیک نوین دیدگان

شماره تماس: 09194567022

اینستاگرام: dr.mozhgan_noroozy

چه کسانی بیشتر در معرض خطر کاتاراکت هستند؟

اکثر افراد این گونه تصور می کنند که کاتاراکت یا همان آب مروارید تنها در اثر افزایش سن رخ می دهد اما فاکتورهای مختلف دیگر از جمله آسیب رسیدن به چشم، قرار گرفتن فرد در معرض نور آفتاب، بیماری های مختلف نیز در این بیماری دخیل هستند؛ حقیقتا بیشتر بیماران مبتلا به آب مروارید بیش از 60 سال سن دارند و تقریبا تمامی افراد بالای 75 سال این بیماری را تجربه می کنند؛ لازم به ذکر است که ژنتیک یکی از عوامل بسیار مهم در به وجود آمدن این بیماری می باشد.

چه کسانی بیشتر در معرض خطر کاتاراکت هستند؟

چگونگی تشخیص کاتاراکت

می توان بیماری کاتاراکت را به وسیله تست های مختلف مربوط به چشم تشخیص داد که هر یک از آن ها باید دارای استاندارد چشم باشند تا بهترین متخصص چشم پزشکی بتواند با دقت بالا بیمار را معاینه کند و مشکل را تشخیص دهد؛ با استفاده از نور افکن می توان ساختار جلو چشم را به خوبی معاینه و بررسی کرد.

test glare نیز یکی از روش های موثر و مناسب برای تشخیص آب مروارید می باشد که در واقع بسیار نادر است و جهت شناسایی کردن حساسیت به نور خورشید یا نورهای روشن دیگر می باشد؛ تست های دیگری نیز وجود دارد که هر یک به نوعی موثر واقع می شوند.

لنز های مورد استفاده در جراحی کاتاراکت

برای جراحی کاتاراکت یا آب مروارید از دو نوع لنز می توان استفاده کرد که هر یک به نوعی تاثیرگذار هستند؛ در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد :

لنزتوریک : کسانی كه علاوه بر آب مروارید بیماری دیگر چشمی از جمله آستیگماتیسم دارند، باید این لنز در طول جراحی كاشته شود كه می تواند آستیگماتیسم را تا 6 دیوپتر اصلاح کند و نیاز بیماران را به عینک جهت دید دور برطرف نماید و كیفیت دیدن هر یک از اشیا را بهتر كند؛ در صورت استفاده از این لنز، بیش از 95 درصد افراد می توانند بدون زدن عینک، دید بسیار با کیفیتی جهت رانندگی یا تماشای تلویزیون داشته باشند.

لنز های مورد استفاده در جراحی کاتاراکت

لنزهای دو كانونه و چند كانونه : می توان از این نوع لنز جهت اصلاح کردن پیرچشمی (نیاز به عینک برای مطالعه) استفاده کرد؛ کسانی که با یا بدون داشتن بیماری پیرچشمی، تحت انجام جراحی آب مروارید قرار می گیرند و تمایلی به استفاده کردن از عینک جهت دید اشیا و افراد در نزدیکی و با دید حد واسط و یا دید دور ندارند، می تواند به راحتی از این نوع لنز استفاده کنند و جراح آن را در طول جراحی در چشم شان بکارد؛ این افراد دید بسیار با كیفیتی در هر فاصله‌ای می توانند داشته باشند و حدود 95 درصد کسانی كه این نوع لنز در چشم شان كاشته می‌شود احتیاج به عینک جهت دید در همه فواصل ندارند.

هزینه جراحی کاتاراکت در تهران

برای انجام جراحی کاتاراکت و برطرف کردن این بیماری چشمی، باید هزینه هایی به متخصص چشم پرداخت شود تا ایشان بتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد؛ البته موارد مختلف بسیاری می توانند در این زمینه موثر واقع شوند که یکی از آن ها تعداد چشم های دارای آب مروارید است زیرا هزینه جراحی یک چشم با جراحی دو چشم متفاوت می باشد؛ در ضمن موارد مختلف دیگری از جمله نوع لنز مورد استفاده در طول جراحی نیز می تواند موردی موثر و مهم باشد.

به طور کلی موارد مختلف بسیاری می توانند در این زمینه دخیل باشند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را در این باره بیابید.

کلام آخر

آب مروارید از جمله بیماری های چشمی است که باید برای درمان آن به پزشک متخصص مراجعه کرد؛ کاتاراکت یا همان آب مروارید موجب تاری دید می شود که با قرار دادن عدسی در چشم قابل درمان است؛ در این مقاله مطالب مفید و اطلاعات مورد نیاز در رابطه با آب مروارید در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران را به شما معرفی کردیم تا با خیال راحت پزشک مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاس گزاریم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با جراحی کاتاراکت دارید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

3.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا