بیماری هاسلامتی

بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران【سال 1403 】❤️+ لیست 10 تایی

کاتاراکت نام دیگر بیماری آب مروارید است که بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند؛ از این رو 10 تا از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا به راحتی بتوانید برای داشتن بینایی بهتر و شفاف تر اقدام کنید؛ در این جراحی پزشک تمام تلاش خود را می کند که قدرت دید بیمار افزایش یابد و بتواند به راحتی با محیط اطراف خود ارتباط چشمی برقرار کند؛ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی و بیشتری بیابید.

بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران کیست؟

برای جراحی آب مروارید باید دقت بسیار زیادی صرف انجام آن شود تا بهترین نتایج از این روش برای بیمار حاصل شود؛ از این رو باید پزشک متخصصی که تسلط بسیار زیادی بر روی انجام این روش دارد و مدرک تخصصی انجام جراحی آب مروارید اخذ کرده را برای درمان انتخاب کنید؛ بهترین گزینه برای انتخاب، بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران می باشد زیرا ایشان سابقه و تجربه بسیار درخشانی در این حیطه دارد که می تواند بهترین نتایج را برای بیماران رقم بزند.

بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران برای انجام این جراحی و جراحی های چشمی دیگر، از بهترین ابزار و تخصصی ترین تجهیزات استفاده می کند تا هیچ مشکلی در این جراحی برای بیمار رخ ندهد؛ ایشان می تواند با درمان این بیماری ها، کمک بزرگی به دید بهتر بیمار کند.

برای انتخاب ایشان باید ابتدا در سایت های مختلف به دنبال پزشک متخصص بود و در نهایت با در نظر گرفتن و مقایسه کردن ویژگی های اخلاقی و رفتاری و شغلی هر یک از پزشکان نام برده شده، بهترین پزشک را برای درمان آب مروارید انتخاب کنید.

ویژگی چشم پزشک خوب

❤️زمان گذاشتن برای بیماریک چشم پزشک خوب باید صبور باشد و سعی کند صحبت های بیمار را گوش دهد
⭐پاسخ دادن به سوالات بیمارانپاسخ دهی به سوالات و نیازهای اطلاعاتی بیمار یکی از مشخصات یک چشم پزشک خوب است 
❤️بی تفاوت نبودن نسبت به بیماراناگر به چشم پزشکی مراجعه کردید که فرقی بین مراجعه اول و یا چندمین بار شما قائل نشد حتماً در انتخاب او تجدید نظر کنید
✅نحوه بر خورد با بیماریک چشم پزشک ماهر سعی می کند در برخورد با بیماران مطابق با و ضعیت آنها تغییر وضعیت دهد 

کاتاراکت چیست؟

کاتاراکت نام دیگر آب مروارید می باشد که در این بیماری، عدسی چشم فرد تار و کدر می شود و آب مروارید به پشت عنبیه و مردمک می رود؛ از جمله بیماری های چشمی بسیار شایع بین مردم جهان، کاتاراکت می باشد که اکثر افراد بالای 40 سال آن را تجربه می کنند؛ بسیاری از پزشکان معتقدند که آب مروارید علت اصلی نابینایی محسوب می شود و حتی بیماری های مخرب چشمی دیگر از جمله آب سیاه، تخریب لکه زرد (دژنراسیون ماکولا) و رتینوپاتی دیابتی کمتر از آب مروارید در جهان وجود دارند.

بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران در طول جراحی تمام تلاش خود را می کند تا آب مروارید را از عدسی چشم فرد جدا کند؛ در بیشتر مواقع عدسی چشم فرد بیمار را با پروتز لنز داخل چشمی جایگزین می کنند اما در مواردی که فرد نتواند از لنز داخل چشمی استفاده کند، پزشک متخصص جهت جبران نداشتن عدسی چشم، لنز معمولی یا عینک، برای بیمار تجویز می کند.

کاتاراکت چیست؟

انواع جراحی آب مروارید

برای درمان آب مروارید از دو نوع جراحی می توان کمک گرفت که هر یک از آن ها به نوعی در این راستا کمک کننده هستند؛ در ادامه آن ها را نام خواهیم برد و توضیحات مختصری در رابطه با آن ها برای شما ذکر خواهیم کرد :

جراحی آب مروارید برش کوچک : این جراحی جزء جراحی های بسیار رایج می باشد که باید در این جراحی، برشی ریز داخل قرنیه فرد که خارجی ترین لایه می باشد ایجاد شود و پس از آن بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران باید پروبی را به وسیله برش به درون قرنیه وارد کند؛ در این پروب جهت شکستن عدسی از امواج اولتراسوند استفاده می شود تا جراح بتواند به راحتی عدسی کدر را به قطعات کوچک تبدیل کند و از چشم بیمار خارج نماید؛ این مرحله از جراحی را روش جراحی فیکو می‌نامند.

بهترین دکتر قرنیه چشم در تهران تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا کپسول عدسی را در جای اصلی اش قرار دهد؛ کپسول عدسی غشاء خارجی نازکی می باشد که پوشاننده عدسی است؛ پس از قرار گیری عدسی، یک عدد عدسی مصنوعی جدید داخل قرار داده می شود و پس از آن نیازی به بخیه نیست؛ گاهی اوقات این امکان وجود دارد که فرد به دلایل مختلف دیگری نتواند از عدسی مصنوعی استفاده نماید؛ برخی مواقع نیز گذاشتن لنزهای تماسی یا عینک مشکلات بینایی را می توانند اصلاح کنند.

جراحی اکسترا کپسولار : برای انجام این نوع جراحی باید برشی بزرگ داخل قرنیه ایجاد گردد تا جراح بتواند به راحتی برای خارج کردن عدسی کدر اقدام کند؛ همانند روش جراحی SICS، جراحان جهت پشتیبانی کردن از عدسی مصنوعی جدید، کپسول لنز در جای اصلی اش قرار می‌دهند؛ به طور معمول جراحان این جراحی را هنگامی انجام می‌دهند که امواج التراسوند در عمل فیکو، نتواند نقاط غیر شفاف عدسی را بشکند.

10 تا از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران را بشناسید!

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی جراح و متخصص چشم پزشکی می باشند. ایشان جز انجمن جراحان و چشم پزشکان بیمارستان چشم پزشکی رازی گاندی می باشند. دکتر مژگان نوروزی فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی هستند و دوره پزشکی عمومی خود را در این دانشگاه سپری نمودند.ایشان در سال ۱۳۸۶، در رشته چشم پزشکی فارغ التحصیل شدند.
ایشان از جمله پزشکان حاذق در حوزه ی چشم پزشکی هستند که دارای ۱۹ سال تجربه چشم پزشکی و هزاران عمل جراحی کاتاراکت و لازک می باشند.
لازم به ذکر است که دکتر مژگان نوروزی دوره دیده عمل زیبایی پلک از کانادا می باشند.

خدمات:

 • لازک
 • فمتولیزیک
 • اسمایل
 • جراحی زیبایی پلک
 • بلفارو پلاستی
 • جراحی مجرای اشکی
 • جراحی آب مروارید به روش فیکو
 • جراحی کاتاراکت
 • جراحی انحرافات چشمی
 • افتادگی پلک (پتوز)

آدرس: تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان قائم مقام فراهانی، كوچه ميرزا حسنی، شماره 24.کلینیک نوین دیدگان

شماره تماس: 09194567022

دکتر لیلا غیاثیان

دکتر لیلا غیاثیان

دکتر لیلا غیاثیان متولد سال ۱۳۵۵ در تهران می‌ باشد. ایشان پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی خود توانستند با رتبه بالایی در رشته تخصصی جراحی چشم دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شوند. وی تخصص خود را در سال ۱۳۸۷ کسب نموده است و چندین سال در مناطق مختلف ایران در زمینه درمان بیماران نیازمند مبتلا به بیماری‌ های مختلف چشم فعالیت داشته است.

دکتر غیاثیان دوره‌ های متعددی در زمینه درمان بیماری‌ های چشم و جراحی‌ های مربوط به آن زیر نظر برترین اساتید کشور گذرانده و مدرک فلوشیپ فوق تخصصی خود را در رشته جراحی قرنیه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت نموده است. او از سال ۱۳۹۴ به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به خدمت و تدریس بوده و از برترین‌ های این حوزه در تهران به شمار می‌ رود.

خدمات دکتر لیلا غیاثیان:

 • جراحی آب مروارید به روش لیزری
 • جراحی‌ های لیزری و اصلاح عیوب انکساری
 • حذف عینک و جراحی لازک چشم
 • انواع لیزرهای چشمی جهت کنترل خونریزی
 • انجام جراحی‌ های فوق تخصصی شبکیه
 • درمان پارگی و خونریزی‌ های شبکیه

آدرس: تهران، خیابان شهید کلاهدوز، تقاطع بلوار کاوه و خیابان دولت، ساختمان پزشکان کاوه، پلاک دوم، طبقه دوم

شماره تماس: 02122572007

دکتر بابک باب شریف

دکتر بابک باب شریف

دکتر بابک باب شریف یکی از جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران می‌ باشد که مدرک فوق تخصص خود را در رشته جراحی پلاستیک و ترمیمی پلک و چشم دریافت نموده است. ایشان هم اکنون خدمات درمانی خود را تهران ارائه می‌ دهند و از متخصص‌ ترین‌ های این حوزه به شمار می‌ روند.

دکتر باب شریف در انجمن جراحان چشم آمریکا، انجمن جراحان کاتاراکت اروپا، انجمن جراحان پلاستیک چشم آمریکا و ایران و همچنین انجمن جراحان پلاستیک چشم اروپا عضویت دارد و گزینه‌ ای مناسب جهت مراجعه شما عزیزان به شمار می‌ رود. پس وقت را از دست ندهید و جهت بهبود بینایی و درمان بیماری آب مروارید خود با خیالی آسوده به ایشان مراجعه نمایید.

خدمات دکتر بابک باب شریف:

 • درمان آب مروارید و جراحی مجرای اشکی
 • جراحی عیوب انکساری و لازک
 • جراحی آب مروارید با برش‌ های بسیار کوچک
 • انواع روش‌ های پیوند قرنیه چشم
 • جراحی ناخنک چشم با روش سلول‌ های بنیادی
 • جراحی زیبایی پلک و درمان بیماری‌ های شبکیه
 • درمان دیابت و خونریزی شبکیه

آدرس: تهران، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک ۳۱، ساختمان پزشکان مرجان، طبقه پنجم

شماره تماس: 02188882906

دکتر رضا عرفانیان سلیم

دکتر رضا عرفانیان سلیم

دکتر رضا عرفانیان سلیم جراح و فوق تخصص بیماری‌ های چشم می‌ باشد که مدرک پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۷۵ از دانشگاه علوم پزشکی مشهد کسب نموده است. ایشان تخصص چشم پزشکی خود را در سال ۱۳۸۲ از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کسب نموده‌ اند و دارای فوق تخصص جراحی‌ های پلاستیک و ترمیمی چشم هستند.

دکتر عرفانیان سلیم فلوشیپ انحراف چشم خود را از در سال ۱۳۸۹ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران کسب نموده و هم اکنون در زمینه جراحی زیبایی پلک نیز دارای تخصص بالایی است. وی تاکنون موارد درمانی بسیار موفقی را در کارنامه پزشکی خود ثبت نموده و از برترین گزینه‌ ها جهت جراحی چشم شما عزیزان به شمار می‌ رود.

خدمات دکتر رضا عرفانیان سلیم:

 • درمان آب مروارید و آب سیاه
 • جراحی لیزیک و مجرای اشکی
 • درمان گل مژه و خشکی چشم
 • پیوند قرنیه و درمان قوز قرنیه
 • معاینه‌ های چشم پزشکی اطفال
 • درمان تنبلی چشم
 • درمان عفونت قرنیه و تمامی انحرافات چشمی

آدرس: تهران، خیابان جردن، بالاتر از میرداماد، بن‌ بست آناهیتا، پلاک پنجم، واحد اول

شماره تماس: 02186080031

دکتر وحید بیگی

دکتر وحید بیگی

دکتر وحید بیگی دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۹۲ در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به پایان رسانده است و هم اکنون از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت تهران به شمار می‌ رود. ایشان فارغ التحصیل دوره تخصصی بیماری‌ های چشم در سال ۱۳۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و دارای ۸ سال تجربه کاری به عنوان چشم پزشک نیز می‌ باشند. دکتر بیگی تاکنون بیش از ۲۵۰۰ جراحی چشمی را در زمینه درمان بیماری‌ های گوناگون در کارنامه پزشکی خود ثبت رسانده است و گزینه‌ ای مناسب جهت مراجعه شما عزیزان به شمار می‌ رود.

خدمات دکتر وحید بیگی:

 • جراحی لازک و رینگ چشم
 • پیوند قرنیه و درمان قوز قرنیه
 • جراحی لیزیک و مجرای اشکی
 • جراحی عیوب انکساری و درمان خشکی چشم
 • درمان آب مروارید و ناخنک چشم
 • جراحی چشم در دوران بارداری
 • درمان آب مروارید و ارائه مراقبت‌ های پس از جراحی چشم

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از چهارراه سعادت آباد، کوچه بیست و هفتم شرقی، پلاک چهارم، طبقه پنجم

شماره تماس: 09013543057

دکتر فرشید پرکار

دکتر فرشید پرکار

دکتر فرشید پرکار دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز گذرانده است و دارای فوق تخصص قرنیه می‌ باشد. ایشان تخصص چشم پزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب نموده‌ اند و دارای فلوشیپ سگمان قدامی از بیمارستان‌ های آمریکا هستند. دکتر پرکار تاکنون در سخنرانی‌ ها و کنگره‌ های فوق تخصصی بسیاری در کشورهای اروپایی و آمریکایی شرکت نموده و در کلینیک تخصصی خود مشغول به فعالیت می‌ باشد. کلینیک چشم پزشکی دکتر فرشید آماده ارائه تمامی خدمات تخصصی و فوق تخصصی چشم با مجهزترین تجهیزات پزشکی بوده و گزینه‌ ای مناسب جهت مراجعه شما عزیزان به شمار می‌ رود.

خدمات دکتر فرشید پرکار:

 • درمان آب مروارید، لوپوس و تغییر رنگ چشم
 • درمان آب سیاه، بیماری چشم اطفال و پیوند قرنیه
 • جراحی تغییر رنگ چشم با لیزر
 • جراحی لیزیک و اصلاح دید چشم
 • درمان تنبلی چشم، عارضه‌ های چشمی
 • درمان پیرچشمی، خشکی چشم و ناخنک چشم
 • درمان پارکینسون، انحراف چشم و دیابت
 • جراحی زیبایی چشم، جراحی آب مروارید و مجرای اشکی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، سه راه توانیر، نبش کوچه بخشندگان، ساختمان آریان، طبقه دوم، واحد دهم

شماره تماس: 02188788694

دکتر بابک صادقی

دکتر بابک صادقی

دکتر بابک صادقی دارای ۱۵ سال تجربه درخشان در زمینه جراحی‌ های چشم می‌ باشد که تخصص خود را در رشته جراحی چشم دریافت نموده است. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستان لبافی نژاد گذرانده‌ اند و در حال حاضر در بیمارستان‌ ها و درمانگاه‌ های گوناگون تهران از جمله درمانگاه نور، فیاض بخش و فرهنگیان مشغول به فعالیت هستند. دکتر صادقی دارای مطب در مناطق گوناگون تهران بوده و با سال‌ ها تجربه درخشان از برترین گزینه‌ ها جهت درمان بیماری آب مروارید شما عزیزان به شمار می‌ رود.

خدمات دکتر بابک صادقی:

 • جراحی اصلاح عیوب انکساری
 • جراحی آب مروارید و قرنیه
 • درمان بیماری‌ های قرنیه و شبکیه
 • بیماری‌ های پلک و کاسه چشم
 • جراحی پلک، کاسه چشم و مجرای اشکی
 • درمان بیماری‌ های چشم کودکان و اعصاب چشم
 • درمان پیرچشمی و جراحی آب سیاه
 • جراحی شبکه و زوجاجیه
 • جراحی زیبایی پلک و دور چشم

آدرس: تهران، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان پیامبر شرقی، خیابان حاجی زاده، نبش شفق، ساختمان آریا، طبقه سوم

شماره تماس: 09120885385

دکتر محمد زارعی

دکتر محمد زارعی

دکتر محمد زارعی متخصص چشم و دارای فوق تخصص بیماری‌ های شبکیه و لیزر می‌ باشد که مدرک پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۶ از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب نموده است. ایشان در همان سال در دوره تخصصی چشم پزشکی بیمارستان چشم پزشکی فارابی و دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدند. وی مدرک تخصصی خود را در سال ۱۳۹۰ کسب کرده است و هم اکنون از برترین های این حوزه می باشد. دکتر زارعی دوره فوق تخصصی خود را در سال ۱۳۹۲ در بیمارستان فارابی به اتمام رسانده و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز است.

خدمات دکتر محمد زارعی:

 • معاینه چشم پزشکی، اندازه‌ گیری کامپیوتری فشار چشم
 • تعیین شماره چشم، تجویز عینک و انواع لنزهای تماسی
 • تشخیص و درمان تنبلی چشم، اندازه‌ گیری کامپیوتری ضخامت قرنیه
 • تصویربرداری از شبکه عصب بینایی و سگمان قدامی
 • تصویربرداری شبکیه و عصب بینایی، عکسبرداری رنگی از شبکیه و عصب بینایی
 • سنجش کامپیوتری توان قرنیه و تصویربرداری اورب اسکن
 • لیزر ماکولا و سرتاسری شبکیه، تشخیص کور رنگی
 • لیزر سوراخ‌ ها و پارگی‌ های شبکیه، تزریقات اطراف چشم، درمان و پیشگیری از آب سیاه با لیزر

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بین بیمارستان دی و میدان ونک، نبش کوچه سیدالشهدا، پلاک اول، واحد ۲۰۲

شماره تماس: 02188850465

دکتر علی محمودی

دکتر علی محمودی

دکتر علی محمودی جراح و متخصص چشم می‌ باشد که در زمینه جراحی‌ های زیبایی پلک نیز دارای تخصصی بالایی است. ایشان هم اکنون خدمات درمانی خود را در شهر تهران به مراجعان ارائه می‌ دهند و موارد درمانی بسیار موفقی را در کارنامه پزشکی خود ثبت نموده‌ اند. دکتر محمودی همواره تمامی خدمات چشم پزشکی خود را طبق متدهای روز دنیا به مراجعان ارائه داده است و یکی از برترین گزینه‌ ها برای آن ها به شمار می‌ رود. وی هم اکنون از با تجربه‌ ترین‌ های این حوزه به شمار می‌ رود که موفق به کسب رتبه برتر آزمون کشوری بورد تخصصی چشم پزشکی نیز شده است.

خدمات دکتر علی محمودی:

 • بلفاروپلاستی و جراحی آب مروارید
 • تزریق ژل، بوتاکس و جراحی لازک
 • لیفت ابرو، پیشانی و جوانسازی صورت
 • جراحی کانتوپلاستی، درمان بیماری‌ های شبکیه
 • درمان تنبلی چشم و انسداد مجرای اشکی
 • درمان گل مژه، انحراف چشم، آب مروارید و عیوب انکساری با لیزر
 • درمان آب سیاه، آستیگماتیسم، قوز قرنیه و لیزیک
 • جوانسازی صورت، اقدامات و مراقبت‌ های پس از عمل لیزیک و لیفت شقیقه

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، روبروی ایستگاه مترو شریعتی، کوچه شواری، پلاک ۲۷، ساختمان پزشکان رازی، طبقه اول، واحد چهارم

شماره تماس: 02122880518

دکتر پریسا نخعی

دکتر پریسا نخعی

دکتر پریسا نخعی مدرک دکترای عمومی پزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب نموده است و دارای تخصص چشم پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی می‌ باشد. ایشان فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب کرده‌ اند. دکتر نخعی دارای بورد تخصصی چشم پزشکی و بورد بین المللی آن بوده و جراحی‌ های درمانی چشم خود را با کیفیت بالایی به مراجعان ارائه می‌ دهد. ایشان همچنین ارائه دهنده خدمات زیبایی لیفت ابرو و پیشانی هستند و همواره از برترین متدها در زمینه‌ های گوناگون استفاده نموده‌ اند.

خدمات دکتر پریسا نخعی:

 • جراحی زیبایی پلک بالا و پایین
 • درمان آب مروارید و تومورهای اربیت
 • درمان استرابیسم، انحراف چشم و تیروئید چشمی
 • جراحی لازک و لیزیک، لیفت ابرو پیشانی و تزریق بوتاکس

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، جنب ایستگاه مترو شریعتی، خیابان مینا، ساختمان پزشکان قائم، طبقه دوم، واحد پنجم

شماره تماس: 09197502010

چه کسانی بیشتر در معرض خطر کاتاراکت هستند؟

اکثر افراد این گونه تصور می کنند که کاتاراکت یا همان آب مروارید تنها در اثر افزایش سن رخ می دهد اما فاکتورهای مختلف دیگر از جمله آسیب رسیدن به چشم، قرار گرفتن فرد در معرض نور آفتاب، بیماری های مختلف نیز در این بیماری دخیل هستند؛ حقیقتا بیشتر بیماران مبتلا به آب مروارید بیش از 60 سال سن دارند و تقریبا تمامی افراد بالای 75 سال این بیماری را تجربه می کنند؛ لازم به ذکر است که ژنتیک یکی از عوامل بسیار مهم در به وجود آمدن این بیماری می باشد.

چه کسانی بیشتر در معرض خطر کاتاراکت هستند؟

چگونگی تشخیص کاتاراکت

می توان بیماری کاتاراکت را به وسیله تست های مختلف مربوط به چشم تشخیص داد که هر یک از آن ها باید دارای استاندارد چشم باشند تا بهترین متخصص چشم پزشکی بتواند با دقت بالا بیمار را معاینه کند و مشکل را تشخیص دهد؛ با استفاده از نور افکن می توان ساختار جلو چشم را به خوبی معاینه و بررسی کرد.

test glare نیز یکی از روش های موثر و مناسب برای تشخیص آب مروارید می باشد که در واقع بسیار نادر است و جهت شناسایی کردن حساسیت به نور خورشید یا نورهای روشن دیگر می باشد؛ تست های دیگری نیز وجود دارد که هر یک به نوعی موثر واقع می شوند.

لنز های مورد استفاده در جراحی کاتاراکت

برای جراحی کاتاراکت یا آب مروارید از دو نوع لنز می توان استفاده کرد که هر یک به نوعی تاثیرگذار هستند؛ در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد :

لنزتوریک : کسانی كه علاوه بر آب مروارید بیماری دیگر چشمی از جمله آستیگماتیسم دارند، باید این لنز در طول جراحی كاشته شود كه می تواند آستیگماتیسم را تا 6 دیوپتر اصلاح کند و نیاز بیماران را به عینک جهت دید دور برطرف نماید و كیفیت دیدن هر یک از اشیا را بهتر كند؛ در صورت استفاده از این لنز، بیش از 95 درصد افراد می توانند بدون زدن عینک، دید بسیار با کیفیتی جهت رانندگی یا تماشای تلویزیون داشته باشند.

لنز های مورد استفاده در جراحی کاتاراکت

لنزهای دو كانونه و چند كانونه : می توان از این نوع لنز جهت اصلاح کردن پیرچشمی (نیاز به عینک برای مطالعه) استفاده کرد؛ کسانی که با یا بدون داشتن بیماری پیرچشمی، تحت انجام جراحی آب مروارید قرار می گیرند و تمایلی به استفاده کردن از عینک جهت دید اشیا و افراد در نزدیکی و با دید حد واسط و یا دید دور ندارند، می تواند به راحتی از این نوع لنز استفاده کنند و جراح آن را در طول جراحی در چشم شان بکارد؛ این افراد دید بسیار با كیفیتی در هر فاصله‌ای می توانند داشته باشند و حدود 95 درصد کسانی كه این نوع لنز در چشم شان كاشته می‌شود احتیاج به عینک جهت دید در همه فواصل ندارند.

هزینه جراحی کاتاراکت در تهران

برای انجام جراحی کاتاراکت و برطرف کردن این بیماری چشمی، باید هزینه هایی به متخصص چشم پرداخت شود تا ایشان بتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد؛ البته موارد مختلف بسیاری می توانند در این زمینه موثر واقع شوند که یکی از آن ها تعداد چشم های دارای آب مروارید است زیرا هزینه جراحی یک چشم با جراحی دو چشم متفاوت می باشد؛ در ضمن موارد مختلف دیگری از جمله نوع لنز مورد استفاده در طول جراحی نیز می تواند موردی موثر و مهم باشد.

به طور کلی موارد مختلف بسیاری می توانند در این زمینه دخیل باشند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را در این باره بیابید.

کلام آخر

آب مروارید از جمله بیماری های چشمی است که باید برای درمان آن به پزشک متخصص مراجعه کرد؛ کاتاراکت یا همان آب مروارید موجب تاری دید می شود که با قرار دادن عدسی در چشم قابل درمان است؛ در این مقاله مطالب مفید و اطلاعات مورد نیاز در رابطه با آب مروارید در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران را به شما معرفی کردیم تا با خیال راحت پزشک مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاس گزاریم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با جراحی کاتاراکت دارید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

3.8/5 - (5 امتیاز)

الناز شاکر

سلام من الناز شاکر هستم، 7 ساله کار نویسندگی در زمینه مطالب سلامتی و زیبایی تهیه و گردآوری میکنم. خوشحال میشم اگر پیشنهاد یا نظری دارید زیر همین مقاله برام بنویسید .ممنونم ازمطالعه این مقاله....

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا