زیبایی

بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو【سال1403】❤️ + لیست 5 تایی

در این مقاله قصد داریم 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو را به شما معرفی کنیم. امروزه داشتن دندان های منظم و صاف یکی از دغدغه های اصلی افراد است. ارتودنسی یکی از شاخه های دندانپزشکی است که به تشخیص، پیشگیری و نظم دندان ها و ناهنجاری های فک می پردازد. همه دندان های صورت باید هم تراز و منظم باشند. در ارتودنسی به وسیله بریس دندان، دندان ها را آرام به اطراف حرکت می دهند و ناهنجاری و بی نظمی آن را برطرف می کنند. ارتودنسی باعث می شود تا فرد لبخند زیبا و بی نقصی داشته باشد و اعتماد به نفسش بالا برود. هم چنین علاوه بر جنبه زیبایی، ارتودنسی می تواند باعث حل مشکلات تکلم و جویدن غذا نیز بشود.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی به روشی در دندانپزشکی گفته می شود که برای درمان کجی دندان، نامرتب و بی نظمی دندان و نداشتن فاصله میان آن ها استفاده می شود. ارتودنسی روش های مختلفی دارد که به طور کلی به ارتودنسی ثابت، متحرک، دیمون، نامرئی، لینگوال و فانکشنال تقسیم می شود. هنگامی که فرد دندان های کجی داشته باشد علاوه بر ظاهر ناخوشایند باعث اختلال در جویدن و تکلم نیز می شود، پس این اختلال حتما باید درمان شود.

به وسیله که در ارتودنسی استفاده می شود براکت یا سیم گرفتن دندان گفته می شود، کاربرد آن به این صورت است که به هر دندان قطعه ای فلزی چسبانده و یک سیم به آن وصل می شود. در نهایت این پروسه باعث صاف شدن دندان ها می شود.

کاندیدهای مناسب ارتودنسی دندان

ارتودنسی برای برخی افراد مناسب است و بهتر است هرچه سریع تر آن را انجام دهند. برخی از این کاندیدهای مناسب شامل موارد زیر است:

 • افرادی که ازدحام دندانی دارند.
 • بیمارانی که بین دندان هایشان فاصله زیادی وجود دارد.
 • افرادی که دندان های نامرتب و بی نظمی دارند.
 • کودکانی که دچار ناهنجاری های دهان و فکین هستند.
 • اشخاصی که فک پایین و بالایشان در یک راستا قرار ندارد و جلوتر از هم هستند.
 • افرادی که می خواهند طرح لبخند خود را اصلاح کنند و لبخند زیبایی داشته باشند.
 • کودکانی که دندان های شیریشان زود افتاده است و جای خالی زیادی دارند.
 • بیمارانی که بخاطر داشتن دندان های نامناسب دچار مشکلات گوارشی هستند.
 • گاهی اوقات افرادی که جای دندان هایشان خالیست می توانند به جای ایمپلنت از ارتودنسی کمک بگیرند.

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو

بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو باید ویژگی های مختلفی داشته باشد. چرا که این درمان پزشکی به دقت و حساسیت بالایی نیاز دارد و باید توسط پزشکی ماهر و کاربلد انجام شود. برخی از ویژگی های بهترین دکتر شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو باید در این زمینه متخصص باشد و مدارک علمی خود را از مراکز معتبر علمی اخذ کرده باشد.
 • دکتر ارتودنسی باید با بیماران خود صمیمانه رفتار کند و برخورد خوبی داشته باشد.
 • بهترین دکتر ارتودنسی باید قبل از انجام آن جلسه مشاوره ای ترتیب دهد و پروسه این کار را به بیمار توضیح بدهد تا استرس و نگرانی های او برطرف شود.
 • در مطب بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو باید از مواد و وسایل پیشرفته و به روز استفاده شود تا بیماران بهترین نتیجه را به دست بیاورند.
 • مطب دکتر ارتودنسی باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و وسایل و دستگاه ها مدام استریل شوند.
 • مطب دکتر باید در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن جا به راحتی انجام شود.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو باید هزینه های معقول و به صرفه ای داشته باشد تا همه بتوانند از خدماتش استفاده کنند.

قبل از انجام ارتودنسی تحقیق کنید و آن را نزد بهترین دکتر ارتودنسی در تهران انجام دهید.

5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو را بشناسید!

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد. نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد. مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمانهای بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات دکتر میلاد شامحمدی:

ارتودنسی ثابت و متحرک
ارتودنسی شفاف (Invisalign)
ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
درمان ناهنجاریهای اسکلتی

آدرس: تهران ، بلوار اندرزگو ، بین کاوه و قیطریه ، کوچه خسروی جنوبی ، پلاک 3 ،مجتمع ماهور ،طبقه 2 ، واحد 8

شماره تماس:

09911123343

021-22203343

مزایای ارتودنسی

ارتودنسی مزایای زیادی دارد که فرد با توجه به مشکل دندان خود می تواند از آن بهره مند شود. برخی از مزایای آن شامل موارد زیر است:

1- ارتودنسی از بیماری های لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. دندان ها وقتی نامنظم و کج هستند به خوبی مسواک و نخ دندان نمی شوند و در نتیجه بهداشت دندان ها رعایت نمی شود. به همین جهت ارتودنسی می تواند با منظم کردن دندان ها از پوسیدگی و عفونت دندان ها جلوگیری کند.

2- ارتودنسی باعث می شود تا گوارش غذا بهبود پیدا کند. ارتودنسی با بهبود جویدن غذا باعث بهتر شدن عملکرد گوارش می شود.

3- استفاده از روش ارتودنسی باعث زیبایی لبخند و اعتماد به نفس بیشتر فرد می شود.

4- بهبود تکلم فرد یکی از مزایای دیگر ارتودنسی است. کج و نامنظم بودن دندان ها می تواند گفتار و تکلم فرد را تحت تاثیر قرار دهد و در ادای برخی کلمات اختلال ایجاد کند. با ارتودنسی و منظم شدن دندان ها این اختلال از بین خواهد رفت.

5- ارتودنسی دندان نهفته فرد را درمان می کند. گاهی دندان ها به علت نداشتن فضای کافی برای رشد به صورت نهفته باقی می مانند. این دندان های نهفته می توانند به سایر دندان ها آسیب وارد کنند و ارتودنسی این مشکل را حل می کند.

ارتودنسی چه معایبی دارد؟

ارتودنسی علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است معایب زیادی هم به همراه داشته باشد. این معایب اگر نزد پزشکی بی تجربه انجام شود بیشتر نمایان خواهد شد. برخی از این معایب شامل موارد زیر است:

1- بعد از ارتودنسی ممکن است فرد بیشتر دچار عفونت لثه و پوسیدگی دندان شود. دلیل این موضوع این است که تمیز کردن موادی که به براکت ها می چسبند بسیار سخت است و این باعث جمع شدن باکتری در آن نقطه می شود. در نتیجه در طولانی مدت باعث پوسیدگی دندان و عفونت لثه ها می شود.

2- بعد از ارتودنسی ممکن است لکه های سفید روی دندان ایجاد شود، این لکه ها مواد معدنی است که از دندان جدا شده اند.

3- در هنگام ارتودنسی به دندان ها فشار بالایی وارد می شود تا حرکت کنند و منظم شوند. ممکن است در فرآیند ارتودنسی ریشه دندان ها به دلیل تحمل فشار بالا تحلیل بروند و لق شوند.

4- استفاده از وسیله های دهانی ارتودنسی سخت است و امکان دارد بیمار روند درمان را ادامه ندهد و هزینه ارتودنسی عملا از بین برود.

5- بعد از انجام ارتودنسی باید از وسیله به نام ریتینر یا نگه دارنده ارتودنسی استفاده شود تا دندان ها به جای قبلی خود بازنگردند. در صورت استفاده نکردن از آن دندان ها به وضعیت قبل خود باز می گردند و پروسه درمان بی نتیجه خواهد بود.

مراقبت های ارتودنسی

برای انجام ارتودنسی باید مراقبت هایی انجام شود تا فرد بهترین نتیجه را کسب کند و عوارضی در پی نداشته باشد. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

 • قبل و بعد از ارتودنسی باید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. از مسواک و نخ دندان به صورت مداوم استفاده کنید و پلاک دندان خود را با آب داغ نشویید. نحوه صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را آموزش ببینید تا بازدهی بیشتری داشته باشند.
 • از دهانشویه استفاده کنید.
 • مراقب ارتودنسی متحرک خود باشید و آن را گم نکنید.
 • بعد از ارتودنسی رژیم غذایی خود را رعایت کنید. از خوردن غذاهای سفت که به سیم های ارتودنسی فشار وارد می کنند خودداری کنید و غذاهای نرم مصرف کنید.
 • از عادت های غیر اصولی مانند جویدن ناخن و گاز زدن یخ پرهیز کنید.
 • اگر ارتودنسی دارید هنگام ورزش مراقب سلامتی دندان های خود باشید و در صورت نیاز از نایت گارد استفاده کنید.
 • به صورت مرتب به پزشک مراجعه کنید و چکاپ شوید. به توصیه ها و مراقبت های ارتودنتیست خود عمل کنید.

رعایت این مراقبت ها الزامی است.

کلام آخر

امروزه داشتن دندان هایی مرتب و منظم از دغدغه های اصلی افراد است. از روش های دندانپزشکی که باعث می شود فرد طرح لبخند زیبایی داشته باشد و دندان هایش از بی نظمی خارج شود ارتودنسی است. ارتودنسی با وصل کردن براکت و سیم به دندان ها باعث حرکت دندان ها و منظم شدنشان می شود. برای انجام ارتودنسی تحقیق کنید و به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه کنید.

در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اندرزگو را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

هانیه راسخ پور

سلام، من هانیه راسخپور هستم. 5 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا