زیباییپزشکان

بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

ارتودنسی کمک بزرگی به نظم دهی به دندان های شما می کند، از این رو 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با خیالی آسوده برای ارتودنسی اقدام کنید و از ظاهر زیبای دندان های خود لذت ببرید.

شیراز یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان فارس در جنوب کشور است. جمعیت شیراز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی، بالغ بر ۱٬۵۶۵٬۵۷۲ تن بوده، که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۶۹٬۰۰۱ تن می‌رسد؛ شیراز پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران و پرجمعیت‌ترین شهر جنوب کشور به‌شمار می‌رود.

ارتودنسی در شیراز

ارتودنسی یکی از شاخه های دندانپزشکی می باشد که موجب اصلاح قرار گیری بسیار مناسب دندان ها و فک ها می شود؛ دندان هایی که در موقعیت نادرستی قرار می گیرند و شکل بدی دارند، موجب بروز مشکلات بهداشتی مختلفی می شوند و در نهایت تمیز نگه داشتن دندان ها، کار بسیار سخت تری می شود؛ فردی که دندان هایش نامرتب است، در معرض خطر مبتلا شدن به مشکل پوسیدگی دندان و بیماری های پریودنتال قرار می گیرد؛ این شرایط فشار بسیار زیادی به دندان هایی که مربوط به جویدن غذا هستند، وارد می کند و در نتیجه، در مدت زمانی طولانی، عوارض مختلفی به جای می گذارد.

در چه صورت به ارتودنسی در شیراز نیاز است ؟

در چه صورت به ارتودنسی در شیراز نیاز است ؟

تنها کسی که می تواند تشخیص دهد شما نیاز به ارتودنسی دارید یا خیر، دکتر ارتودنسی در شیراز است؛ در صورتی که شما به یکی از موارد زیر دچار هستید می توانید به مطب بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز مراجعه کنید که این موارد به شرح زیر می باشند :

 • Overbite، هنگامی که دندان های بالایی دارای هم پوشانی عمودی بسیار زیادی بر روی دندانهای ردیف پایین هستند.
 • Underbite، این اصطلاح معروف به ظاهر “بولداگ” است که در آن دندان های موجود در ردیف پایین بسیار جلوتر از دندان های بالایی قرار می گیرند و دندان های موجود در ردیف بالا بیش از اندازه عقب هستند.
 • Crossbite، زمان جویدن، دندان های بالا از قسمت عرضی، کاملا درست بر روی دندان های پایین، واقع نمی شوند.
 • Open bite، به معنی باز بودن بین دو فک در قسمت جلو عقب یا کناره ها می باشد.
 • Misplaced midline یا خط میانی نابجا می باشد، زمانی که خط میانی دندان های بالایی با خط میانی دندان های پایینی در یک راستا نیسند، این اتفاق می افتد.
 • Spacing یا فاصله به معنی فضاهای مابین دندان هاست که این امکان وجود دارد، به دلیل از دست دادن یک دندان یا حتی رشد کردن به صورت ناقص یا رشد نکردن یک دندان به وجود آید.
 • Crowding به معنی شلوغی دندان است که هنگامی که تعداد زیادی دندان (بیشتر از حد معمولی) در یک ردیف دندانی قرار دارند؛ این شرایط باعث به روی هم افتادن دندان ها می شود.

چه زمانی بهترین سن برای انجام ارتودنسی است ؟

لازم به ذکر است که به محض این که هر نوع ناهنجاری در فک و دندان کودک خود شدید، باید به سرعت او را به مطب بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز ببرید و حتی در صورتی که کودک شما، سنش زیر 8 سال است؛ هنگام مراجعه به موقع، می توانید که آمادگی لازم برای شروع کردن ارتودنسی بسیار خوب را بدست بیاورید.

به طور کلی مناسب ترین سن برای انجام ارتودنسی، از شروع شدن 8 سالگی تا پیش از بلوغ کودک شما است؛ اما این مسئله بدین معنا نیست که اگر فردی سنش بالای 14 یا 18 سال باشد، نمی توانند بهره کافی از درمان ارتودنسی ببرد؛ ممکن است که درمان ارتودنسی بزرگسالان در مقایسه با ارتودنسی کودکان، به مدت زمان بیشتری نساز داشته باشد اما در نتیجه به فرم دلخواه دندانشان خواهند رسید.

نکات مهمی که در انجام ارتودنسی باید بدانید!

❤ مراجعه در زمان دقیقبعد از نصب براکت‌ها بر روی دندان و قرارگیری کامل دستگاه ارتودنسی، حتما در وقت‌های تعیین شده برای ویزیت و معاینه پزشک مراجعه کنید.
✔ پرهیز از غذا های سفتاز خوردن غذاهای سفت و سخت بپرهیزید و در روزهای اولیه درمان ارتودنسی، از غذاهای رنگ دار مانند قهوه و چای کمتر استفاده کنید.
❌ نخوردن آدامساز جویدن آدامس و استفاده از غذاهای چسبنده یا سفت که احتمال آسیب به براکت‌ها را دارند بپرهیزید.
✅ استفاده مسواک مخصوصبرای پاکسازی و جلوگیری از ماندگاری و تجمع مواد غذایی، از مسواک‌ های مخصوص ارتودنسی که میان سیم و دندان قرار می‌گیرند استفاده کنید.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز را بشناسید !

دکتر حمیدرضا معتضدیان

دکتر حمیدرضا معتضدیان

متخصص ارتودنسی انجام ارتودنسی به صورت اقساط بدون سود و پیش پرداخت.

خدمات:

 • ارتودنسی

آدرس: شیراز -قدوسی غربی، روبروی کوچه ۱۴، قبل از درمانگاه میلاد، ساختمان زندیه، کلینیک زندیه، طبقه ۳

شماره تماس:

٠٩١٩٤١٠٠٣٠٠

ارتودنسی چگونه به درمان فاصله بین دندان ها کمک می کند ؟

ارتودنسی چگونه به درمان فاصله بین دندان ها کمک می کند ؟

برای از بین بردن فاصله بین دندان ها از ارتودنسی استفاده می شود که برای این کار ابزار های مختلفی وجود دارد؛ ارتودنسی دو نوع متحرک و ثابت دارد که هر دوی آن ها کمک بزرگی به تغییر دادن وضعیت دندان ها و فکین می کنند؛ بسیار آرام دستگاه ارتودنسی بر دندان ها و فک، فشار وارد می کند که با گذر زمان، تغییر دلخواه در دندان ها ایجاد می نماید.

میزان بدشکلی دندان ها و سن و خصوصیات فیزیولوژیک بیمار، تعیین می کند که کدام یک از انواع ارتودنسی برای درمان مشکلات دندان ها باید انتخاب شود؛ بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز، در هر مرحله از کار با معاینه کردن وضعیت بیمار، روش درمان با ارتودنسی را تعیین و اجرا می کند.

ارتودنسی یکی از شاخه های دندانپزشکی می باشد که هدف از به کار بردن آن، مرتب و ردیف کردن دندان ها و هماهنگ نمودن فک ها می باشد؛ یکی از مهم ترین نقش های ارتودنسی، تشخیص دادن و پیشگیری کردن و درمان ناهنجاری های دندانی فکی می باشد.

این نوع روش می تواند به وسیله درمان های ثابت یا متحرک، ارتودنسی با براکت هایی که با رنگ دندان یکی است (سرامیکی) (کامپوزیتی)، یا به وسیله ارتودنسی نامرئی توسط سیستم لینگوال (قرار دادن براکت ها در پشت دندانها) یا ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف (Invisalign) و غیره صورت گیرد؛ ارتودنسی از نوع ثابت، می تواند به وسیله روش های Straight ،Edgewise ،Roth یا دیمون و غیره صورت گبرد؛ علاوه بر آن می توان از تکنیک های جدید مثل مینی اسکرو Mini Screw برای درمان ناهنجاری ها کمک گرفت.

هر یک از انواع ارتودنسی چه مزیت هایی به همراه دارند ؟

کلا می توان که درمان های ارتودنسی را به دو گروه  تقسیم بندی کرد؛ یک از انواع درمان های ارتودنسی در جهت تصحیح کردن دندان ها می باشد و نوع دیگر از درمان ها نیز برای از بین بردن ناهنجاری فکی می باشد که در هر یک از انواع درمان ها، به نوعی دستگاه مخصوص برای رفع کردن ناهنجاری نیاز است؛ زمانی که بیمار با یکی از ناهنجاری های دندانی و یا فکی همراه باشد باید در زمان مناسب به مطب بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز مراجعه نماید و همکاری خوبی با ایشان داشته باشد.

در صورت مراجعه به موقع، می توان که هر گونه از مشکلات بیمار را با خیالی آسوده از طریق ارتودنسی درمان کرد اما در صورتی که بیمار نتواند در زمان مناسب به مطب مراجعه کند و با ایشان همکاری خوبی در طول مدت زمان درمان ارتودنسی نداشته باشد و در ضمن میزان ناهنجاری فکی او بسیار زیاد باشد، این امکان وجود دارد که به جراحی فک برای از بین بردن مشکل فکی نیاز باشد؛ در این شرایط در ابتدا بیمار تحت درمان ارتودنسی و پس از آن تحت جراحی واقع می شود.

ارتودنسی دندان در شیراز چه مزایایی به همراه دارد ؟

ارتودنسی دندان در شیراز چه مزایایی به همراه دارد ؟

هر روشی با مزایا یا عوارضی همراه است که مزایای ارتودنسی دندان در شهر شیراز به شرح زیر می باشد :

 • حفظ کردن سلامت دهان فرد و کاهش یافتن ریسک ابتلا به پوسیدگی دندان
 • راحت کردن رعایت بهداشت دهان و دندان
 • جویدن غذا راحت تر می شود و از خوردن خوراکی ها لذت کافی می برد.
 • الگوی رشد طبیعی فک و دندان ها دیگر به هم نمی ریزد.
 • ظاهر دندان‌ها بسیار زیبا می شود و لبخندی زیبا فراهم می کند.
 • در این صورت محتملا دندان‌ها طول عمر بیشتری خواهند داشت.
 • موجب هدایت رشد فک از طریق ارتودنسی می شود.
 • هیچ گونه نیازی به از بین بردن دندان های طبیعی که کج رشد کرده اند نیست.

ارتودنسی در شیراز با چه عوارضی همراه است ؟

همان گونه که ذکر شد ارتودنسی با مزایای بسیاری همراه است و همین گونه عوارضی نیز دارد که این عوارض به شرح زیر می باشند :

خراش و زخم : این امکان وجود دارد که به دلیل وجود بریس‌های فلزی در دندان، زخم در دهان ایجاد شود، اما در صورتی که از آن ها به درستی مراقبت شود، آسیبی وارد نمی کنند.

احساس درد بر اثر براکت ها : زمانی که برای بار اول بر روی دندان ها، براکت و بریس نصب می شود، این احتمال وجود دارد که درد بسیار خفیف و حساسیت را در چند روزه ابتدایی احساس کنید.

پوسیدگی دندان و بیماری لثه : ما بین براکت های ارتودنسی، ممکن است که غذا گیر کند که این مسئله زمینه رشد کردن باکتری های دهانی را بسیار بیشتر می کند و در نهایت موجب پوسیدگی دندان و از بین رفتن لثه خواهد شد؛ در صورتی که فرد به خوبی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نکند و از مسواک و نخ دندان استفاده نکند،این مشکل سخت به وجود می آید.

امکان تحلیل رفتن و آسیب به مینای دندان : عدم رعایت بهداشت دهان و در بیشتر موارد جنس به اصطلاح آهکی دندان می تواند در فرسایش و آسیب به مینای دندان کمک کند. این فراید در طول دوره ارتودنسی به واسطه چسبیدن براکت به مینا ممکن است رخ دهد.

خطر برگشت درمان ارتودنسی : از جمله عوارض ارتودنسی خطر برگشت ناهنجاری ها بعد از درمان است. اگر این درمان‌ها در زمان رشد باشد، برگشت‌پذیر نخواهد بود. برای ارتودنسی، بهتر است به متخصص ارتودنسی باتجربه‌ای مراجعه کنید تا این مسئله پیش نیاید.

ارتودنسی در شیراز با چه عوارضی همراه است ؟

کوتاه شدن طول ریشه دندان : احتمال تحلیل و کوتاه شدن ریشه دندان ها، در حدود 3 الی 5 درصد می باشد و بسیار جزئی است. در حین درمان نیز ممکن است قطعات بسیار ریزی از ریشه شکسته شده و مجددا ساخته شود. به این دسته از عوارض بعد از ارتودنسی، در بیمارانی که سابقه آسم و یا ضربه دارند، باید بیشتر توجه شود.

احتمال تشدید مشکلات قبلی دندان : در ارتودنسی جهت جابجایی دندان ها به حال ایده آل، به صورت دائم فشاری بر دندان ها از طریق بریس ها وارد می شود. این فشار می تواند برخی مشکلات قبل از جمله تورم و حتی پوسیدگی ها را تشدید کند.

طول دوره درمان ارتودنسی دندان : درمان ارتودنسی دندان، در اکثر موارد 18 تا 24 ماه به طول می‌انجامد و نسبت به نوع درمان می‌تواند تغییر کند. وجود بیماری زمینه‌ای در فرد و عدم همکاری او در طولانی بودن فرآیند درمان، نقش زیادی دارد.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با موضوع ارتودنسی و رفع ناهنجاری های دندان ها آشنا کنیم و در ضمن 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز را به شما معرفی کنیم؛ امیدواریم که با خواندن این مقاله بتوانید با خیالی راحت برای ارتودنسی دندان های خود اقدام کنید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با ارتودنسی در شیراز دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟

معمولا هزینه درمان نامنظمی های دندانی بدون معاینه ارتودنتیست به صورت دقیق مشخص نمی شود. برای آمار دقیق هزینه ها با پزشک مورد نظر خود صحبت کنید.

طول دوره درمان ارتودنسی چقدر است؟

هیچ زمان دقیقی برای درمان ارتودنسی وجود ندارد، زمان آن برای هر فرد با توجه به میزان و شدت مشکل متفاوت است، اما این درمان می‌تواند در بازه ای بین 6 تا 36 ماه طول بکشد. 

4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا