عمومی

بهترین دکتر ارتودنسی در زعفرانیه【سال 1403 】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در زعفرانیه را به شما عزیزان معرفی کنیم. امروزه روش ارتودنسی مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است و افراد با انجام این روش مشکلات دندان خود را از قبیل کجی دندان ها و … برطرف می کنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی در زعفرانیه

در انتخاب پزشک متخصص برای انجام ارتودنسی دندان باید دقت زیادی داشته باشید، زیرا زمانی که به پزشک ماهر و باتجربه مراجعه کنید نتیجه بهتری از درمان را خواهید گرفت. پزشک متخصص دارای ویژگی هایی می باشد که بر اساس این ویژگی ها به ایشان بهترین دکتر ارتودنسی می گویند. در ادامه این مقاله به برخی از این ویژگی ها می پردازیم:

 • بهترین دکتر ارتودنسی در زعفرانیه باید در زمینه انجام ارتودنسی سابقه و تجربه خوبی داشته باشد.
 • پزشک متخصص برای انجام ارتودنسی باید از بهترین روش ها استفاده کنند تا مراجعه کنندگان از خدماتی که  انجام داده اند رضایت کافی داشته باشند.
 • موقعیت مکانی مطب پزشک متخصص باید بگونه ای باشد که افراد بتوانند با وسایل نقلیه که در دسترس دارند به مطب ایشان مراجعه کنند.
 • پزشک متخصص باید رفتار مناسبی با مراجعه کنندگان داشته باشد و به تمامی سوالات آنها صبورانه پاسخ بدهد.
 • بهترین جراح دندانپزشک باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کند و پروانه طبابت داشته باشد.

ارتودنسی چیست؟

یکی از تخصص های دندانپزشکی ارتودنسی می باشد که متخصصین ارتودنسی به پیشگیری و تشخیص مشکلات فک و دهان، بی نظمی دندان ها و … می پردازند. پزشک متخصص ارتودنسی وظیفه دارد مشکلات دندان را از بین برده و دندان‌هایی که بین آنها فضای کافی برای رشد وجود ندارد را درمان کند. برای انجام ارتودنسی از براکت، سیم و … استفاده می کنند.

ارتودنسی چیست؟

مراحل انجام ارتودنسی دندان

برای انجام ارتودنسی توصیه می شود حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید که در زمینه انجام ارتودنسی تجربه و مهارت کافی داشته باشند تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. در ادامه این مقاله شما را با مراحل ارتودنسی دندان آشنا می کنیم:

مشاوره و معاینه: مرحله اول انجام ارتودنسی برگزاری جلسه مشاوره می باشد که در این جلسه مراجعه کنندگان مشکلات خود را بیان می کنند و پزشک متخصص بعد از معاینه دندان ها، بهترین روش را به مراجعه کنندگان معرفی می‌کند و اطلاعات کاملی درباره مزایا و معایب روش انتخابی در اختیار آنها قرار می دهند.

قالب گیری: مرحله دوم ارتودنسی دندان ها مرحله قالب گیری از دندان های بیمار می باشد که پزشک متخصص در این مرحله بعد از این که معاینات دقیق انجام شد قالب گیری را انجام می دهند.

تصویر برداری: در این مرحله برای تشخیص دقیق پزشک متخصص از مراجعه کنندگان درخواست می‌‌کند تا تصویر برداری انجام بدهند.

قرار دادن براکت بر روی دندان: در این مرحله اگر مراجعه کنندگان با مشورت پزشک روش ارتودنسی نامرئی را انتخاب کرده باشند بعد از انجام قالب گیری پزشک متخصص در مطب ارتودنسی دندان ها را انجام می دهد که حدودا نیم ساعت طول می کشد، اما اگر فرد روش های دیگر را انتخاب کرده باشد چسباندن براکت ها بر روی دندان حدودا دو ساعت طول می کشد.

5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در زعفرانیه را بشناسید!

دکتر میترا قره گزلو

دکتر میترا قره گزلو

خانم دکتر میترا قره گزلو متخصص ارتودنسی و دندانپزشکی زیبایی میباشد.

خدمات:
 • ارتودنسی
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت

آدرس: تهران ، زعفرانیه ، مقدس اردبیلی ، نبش خیابان شادداور ، پلاک 174 ، واحد 6

شماره تماس: 

09306390331
02122051737

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری در سال 1379 با کسب رتبه اول از دانشکده پزشکی قزوین فارغ التحصیل شدند و سپس موفق شدند تا در همان سال رتبه اول کشوری را در آزمون تخصصی دریافت کنند.

ایشان در سال 1383 پس از گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل شدند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در زعفرانیه می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی شفاف

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدایی خیابان فرخ، طبقه اول

شماره تماس: 02126708010

دکتر الهام هرمزی

دکتر الهام هرمزی

دکتر الهام هرمزی متخصص ارتودنسی می باشند. ایشان مدرک دکترای دندانپزشکی را در سال 1392 از دانشگاه جندی شاپور دریافت کردند و سپس در سال 1393 در آزمون تخصصی ارتودنسی شرکت کردند و از دانشگاه جندی شاپور پذیرفته شدند.

از سوابق دکتر الهام هرمزی می‌توان به دریافت برد تخصصی ارتودنسی، عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و … اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در زعفرانیه می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • درمان ناهنجاری فک
 • جراحی دندان

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، جنب سفارت ژاپن، ساختمان مهر، شماره 158، واحد 523

شماره تماس: 02126295523

انواع براکت ارتودنسی

براکت ثابت: براکت های ثابت همان براکت های فلزی می باشند که از نگین های براکت، سیم ارتودنسی، حلقه کشی و حلقه فلزی تشکیل شده است. به هر یک از دندان ها یک نگین براکت چسبانده می شود و سپس بر روی نگین های براکت سیم های مخصوص ارتودنسی را وصل می کنند.

براکت سرامیکی: براکت سرامیکی مانند براکت ثابت می باشد اما تفاوت هایی با یک دیگر دارند. در براکت های سرامیکی از نگین های کوچک تری استفاده می شود که سرامیکی می باشد و رنگ آن سفید و یا شفاف است. براکت سرامیکی موجب زیبایی لبخند افراد می باشد و می توان گفت به راحتی قابل مشاهده نمی باشد.

براکت پشت دندانی: براکت پشت دندانی مانند براکت ثابت می باشد که این براکت ها را به سطح پشتی دندان ها متصل می کنند. این براکت ها به صورت اختصاصی برای برخی از افراد ساخته می شود، زیرا سطح پشتی دندان ها با سطح جلویی تفاوت‌های زیادی دارد.

چه کسانی باید ارتودنسی انجام بدهند؟

 • افرادی که دندان هایشان برجسته می باشد و از حالت معمول جلوتر قرار گرفته است.
 • اگر فاصله بین دندان ها زیاد باشد باعث می شود تا فرد لبخند جذاب نداشته باشند و در اعتماد به نفس فرد تاثیر می گذارد.
 • افرادی که دندان های بی نظم دارند.
 • افرادی که در جویدن غذا، صحبت کردن، باز و بسته کردن دهان و … دچار مشکل هستند باید ارتودنسی دندان انجام بدهند.
 • افرادی که دندان هایشان به یکدیگر بسیار نزدیک می باشد باید ارتودنسی دندان انجام بدهند، زیرا به دلیل نبودن فضای کافی، دندان ها نمی توانند به خوبی رشد کنند.

چه کسانی باید ارتودنسی انجام بدهند؟

بهترین سن برای انجام ارتودنسی

زمانی که متوجه هر گونه ناهنجاری در فک و دهان شدید هر چه سریعتر به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه کنید. می توان گفت بهترین زمان برای انجام ارتودنسی دندان قبل از رسیدن به سن بلوغ می باشد اما افرادی که سن آنها بالاتر است نیز می‌توانند ارتودنسی دندان انجام بدهند، اما نکته قابل اهمیت این می باشد که درمان ارتودنسی دندان در بزرگسالان در مقایسه با افرادی که سن آنها پایین تر می باشد زمان بیشتری می برد.

کلام آخر

یکی از تخصص های دندانپزشکی ارتودنسی می باشد که امروزه افراد برای درمان ناهنجاری فک و دهان به متخصص ارتودنسی مراجعه می کنند تا مشکلات خود را برطرف کنند. در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته‌ایم 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در زعفرانیه را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید هر چه سریعتر به بهترین پزشک متخصص مراجعه کنید.

توصیه می‌شود قبل از مراجعه به پزشکان معرفی شده در این مقاله درباره آنها تحقیق کنید تا دچار هیچگونه مشکلی نشوید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید. هم چنین برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

4/5 - (2 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت پزشکا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا