زیبایی

5 تا از بهترین مرکز پیرسینگ در شمال تهران【سال 1403】❤️ 

در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با 5 تا از بهترین مرکز پیرسینگ در شمال تهران آشنا نماییم؛ پس با ما همراه باشید. پیرسینگ برای بعضی از زنان و مردان نشانگر متفاوت بودن و زیبایی می باشد. در حالی که برای بعضی دیگر از افراد به سادگی یک اکسسوری مد است. در زمان های نه چندان دور حلقه ای در بینی و لب یا صورت همه چشم‌ ها را به سمت خود جلب می‌ نمود. ولی در عصر امروزی سوراخ کردن یا پیرسینگ صورت به سختی برای جلب توجه کافی خواهد بود و امکان دارد نتیجه عکس بدهد. پیرسینگ در طول زمان به یک سنت فرهنگی تبدیل شده و در برخی از کشورهای جهان گسترش یافته است. با گذشت زمان نقاط جدید بیشتری از بدن نیز برای سوراخ شدن در نظر گرفته شدند.

پیرسینگ چیست؟

به طور کلی سوراخ کردن بخش های گوناگون اعضای بدن و آویزان کردن زیور‌آلات زینتی به آن سوراخ‌ ها را پیرسینگ می نامند. پیرسینگ کردن بخش های مختلف بدن انسان مانند بینی، گوش، لب، زبان و غیره از گذشته در میان مصریان و کشور‌های غربی بسیار مرسوم بوده ولی این مدل پیرسینگ‌ هایی که امروزه می بینید چند سالی است که به وسیله جوانان و نوجوانان صورت می‌ گیرد.

در حقیقت افرادی که عضو گروه‌ هایی خاص همچون گروه‌ های هنری و موسیقی می باشند برای ایجاد تنوع با سایر مردم دیگر، اقدام به انجام انواع پیرسینگ‌ های متفاوت و خاص می‌ نمایند. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این می باشد که این عمل اعتیاد آور بوده و بیشتر افرادی که یک بار پیرسینگ کرده اند پس از مدتی پیرسینگ‌ های بسیار زیادی انجام می‌ دهند.

شایان ذکر می باشد که ماندگاری چربی در بخش های مختلف صورت یکسان نمی باشد. به طور مثال قسمت‌ هایی از صورت همچون گونه‌ ها و اطراف چشم که حرکت کمتری دارند به طور معمول 50 درصد چربی را حفظ می‌ نمایند. با این حال نواحی همچون خط خنده به علت داشتن حرکت بیشتر، کمتر از 20 درصد چربی را نگه می‌ دارند. از آنجایی که دور و اطراف لب بیشترین حرکت را دارد به طور معمول 10 درصد از سلول‌ های تزریق شده ثابت می‌ ماند. ساکنین غرب تهران می توانند جهت انجام خدمات زیبایی به بهترین مرکز پیرسینگ در غرب تهران مراجعه نمایند.

انواع پیرسینگ

انواع پیرسینگ

پیرسینگ زبان: پیرسینگ زبان یا به اصطلاح سوراخ کردن زبان در حقیقت به معنی اضافه نمودن جواهری یا نمادی زیبا روی زبان است. این کار با سوراخ کردن عمودی زبان از سمت بالا به پایین در وسط زبان و یا به شکل افقی از یک طرف زبان تا طرف دیگر صورت می‌ گیرد. اشخاص برای خاص به نظر آمدن تصمیم به انجام پیرسینگ زبان گرفته و برای بالا بردن جذابیت فرد، گزینه‌ ای ایده‌ آلی به حساب می‌ آید. زبان عضو حساسی از بدن محسوب می‌ شود و انسان به وسیله آن قادر به تکلم و چشیدن طعم‌ های گوناگونی می باشد. در زمان انجام پیرسینگ باید کلیه نکات بهداشتی رعایت شود و به شما توصیه می شود حتما در مراکز معتبر اقدام به زدن پیرسینگ نمایید تا به انواع بیماری های عفونی همچون هپاتیت B، هپاتیت C و عفونت آنژین لودویگ دچار نشوید.

پیرسینگ گوش: پیرسینگ گوش یعنی سوراخ کردن قسمت های گوناگون گوش و آویزان کردن طلا، جواهرات و زیورآلات به آن می باشد. می توان به آن اشاره نمود که سوراخ کردن گوش جزو مشهورترین و شایع ترین انواع پیرسینگ بوده و دارای قدمتی بیشتر از پنج هزار سال است. کمابیش در همه ی کشورها عمل سوراخ کردن گوش صورت می‌ گیرد. اگرچه در زمان قدیم این کار ممکن بود جنبه‌ ی مذهبی یا عقیدتی داشته باشد ولی در عصر امروزی فقط دارای جنبه‌ ی زینتی بوده و هیچگونه مفهوم به خصوصی پشت آن نمی باشد. سوراخ کردن گوش در کلیه سنین و برای تمامی بانوان و آقایان انجام می‌ شود و محدودیتی برای پیرسینگ گوش وجود ندارد. به طوری که بیشتر والدین در ماه‌ های اول نوزاد خود گوش‌ های او را سوراخ می کنند تا کم‌ ترین درد و عفونت احتمالی را داشته باشد. تنها نکته ای که باید به عرض شما برسانیم این می باشد که از مدل‌ های ساده و کم‌ خطر پیرسینگ گوش در بافت نرمه استفاده نمایید تا دچار درد نشوید.

پیرسینگ ابرو: پیرسینگ ابرو یکی از انواع مخصوص پیرسینگ بدن می باشد که البته دارای معروفیت کمتری به نسبت پیرسینگ گوش و یا پیرسینگ بینی می باشد. همانند دیگر انواع پیرسینگ، پیرسینگ ابرو نیز با یکسری عارضه همراه می باشد که یکی از مهم ترین آن ها می توان به پس زدن جواهرات و عفونت اشاره نمود. انجام پیرسینگ ابرو با سایر پیرسینگ ها مثل پیرسینگ ناف یا پیرسینگ بینی کمی تفاوت دارد و همچنین در زمان انجام آن قسمت زیادی از بافت نرم بالای ابرو درگیر خواهد شد. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این می باشد که در این نوع پیرسینگ احتمال بروز عفونت بیشتر ولی درد آن کمتر می باشد.

پیرسینگ ناف: در عصر امروزی پیرسینگ ناف به عنوان یک نوع جراحی زیبایی شناخته می‌ شود و اشخاص بسیاری از طرفداران آن می باشند. پیرسینگ در بخش های گوناگونی از بدن همچون گوش، لب، پا، زبان، لب، بینی، ابرو، نواحی تناسلی و ناف صورت می‌ گیرد. در حقیقت این کار با استفاده از دستگاه به خصوصی انجام می‌ شود. طریقه انجام پیرسینگ به این شکل می باشد که در وهله اول با استفاده از یک گیره نگهدارنده ویژه ای پوست را نگه می‌ دارند، بعد از آن محل مورد نظر پیرسینگ را علامت‌ گذاری کرده و با استفاده از یک سوزن تو خالی و یک بار مصرف محل علامت‌ گذاری شده را سوراخ می‌ نمایند. باید گفت که طول درمان پیرسینگ ناف بسیار زیاد بوده و حداقل تا 6 ماه بهبودی آن به طول می انجامد.

پیرسینگ بینی: پیرسینگ بینی یکی دیگر از انواع پیرسینگ ها می باشد که زیبایی و جلوه ویژه ای به ظاهر شخص می دهد. پیرسینگ  نواحی مختلف بینی مانند پره بینی و ناحیه گوشتی نوک بینی و یا دیواره ی میانی بینی انجام می شود که یکی از محبوب ترین پیرسینگ هایی است که در عصر امروزی در بین جوانان و نوجوانان به کار می رود که در این عمل پس از سوراخ کردن بینی انواع حلقه ها، نگین ها و یا جواهرات مختلفی را آویزان می کنند. پیرسینگ بینی شامل انواعی همچون پیرسینگ پره بینی، بالای پره بینی، سپتوم بینی، پل بینی و کرگدنی یا عمودی نوک بینی می باشد.

پیرسینگ لب: پیرسینگ لب سوراخی است که از ناحیه اطراف لب یا خود لب عبور می نماید. پیرسینگ لب به این معنا می باشد که چندین مکان گوناگون از مرکز لب تا گوشه های بیرونی وجود دارد که می توان آن را سوراخ نمود و پیرسینگ را در آن محل قرار داد. این جایگذاری‌ های گوناگون و متعدد با اسم هایی همچون نیش مار، مدوسا، فرنولوم، کوکب، مونرو، اشلی و لابرت صورت می گیرد. به طور معمول پیرسینگ لب به سوراخ‌ هایی گفته می‌ شود که در کنار لب پایین یا نزدیک‌ تر به آن یا در خط مرکزی صورت می‌ گیرد. خونریزی یکی از عارضه های پیرسینگ لب بوده و باید گفت که احتمال بروز عفونت در این نوع پیرسینگ به شدت بالا می باشد.

5 تا از بهترین مرکز پیرسینگ در شمال تهران را بشناسید!

کلینیک زیبایی دوما

کلینیک زیبایی دوما

کلینیک زیبایی دوما با سابقه درخشان در حوزه خدمات تخصصی زیبایی، زیر نظر پزشکان فوق تخصص و با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه های مدرن، توانسته است خدمات فوق العاده ای را به مراجعین خود ارائه دهد. برای خدمات زیبایی و جوانسازی، جراحی، لاغری، لیزر و انواع پیرسینگ بهترین تجربه را برای شما عزیزان به ارمغان آورده اند.

خدمات:

 • انواع پیرسینگ به صورت تخصصی
 • بوتاکس، فیلر، فیشیال، فیلر بینی
 • بلفاروپلاستی، ابدومینوپلاستی و ساکشن غبغب
 • لاغری بدون جراحی

آدرس: تهران، خیابان جردن، گوجه گلفام، پلاک 5، واحد 1

کلینیک زیبایی دکتر نیلفروش زاده

کلینیک زیبایی دکتر نیلفروش زاده

دکتر نیلفروش زاده فوق تخصص پوست، مو و زیبایی از انگلستان و کانادا می باشد. خدمات با کیفیت و ارزنده ای که این کلینیک به مراجعین خود عرضه می نماید سبب شده تا این کلینیک تبدیل به یکی از بهترین مرکز پیرسینگ در شمال تهران شود. این کلینیک مفتخر است که با استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها و دستگاه های مدرن بالاترین سطح سرویس در حوزه زمینه پوست و زیبایی را با حضور تیم کاملی از تکنسین ها، دستیارهای پزشک، پزشکان و متخصصین پوست ارائه می دهد. متخصصین این مجموعه تجربیات کاملی در حوزه پیشگیری، تشخیص و درمان حوزه پوست و مو، جوانسازی پوست و زیبایی دارند.

خدمات:

 • بوتاکس، تزریق ژل و چربی
 • انواع پیرسینگ
 • ابدومینوپلاستی
 • ساکشن غبغب

آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا، تقاطع میرداماد، نبش کوچه عمدی، پلاک 67

کلینیک زیبایی لایلا

کلینیک زیبایی لایلا

کلینیک لایلا با مدیریت فاطمه آذریان و زیر نظر دکتر جمال‌ الدین زنگانه متخصص زیبایی از جمله بهترین مرکز پیرسینگ در شمال تهران می باشد. این کلینیک در محیطی بهداشتی و مجهز به مراجعین خدماتی همچون تزریق انواع فیلر، ژل و بوتاکس، مادلینگ صورت، جوانسازی و فیشیال تخصصی صورت و غیره انجام می شود. پس با خیال راحت به اینکلینیک مراجعه نمایید.

خدمات:

 • پیرسینگ
 • لیزر موهای صورت و بدن با دستگاه الکساندرایت نابلکس برای خانم‌ ها و آقایان
 • جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک، ساکشن غبغب و بوکال فت
 • کاشت مو و ابرو، فرمدهی بینی و لیفت بینی

آدرس: تهران، بزرگراه شهید صیاد شیرازی، موسوی، مکران شمالی، آزادی

کلینیک زیبایی موتاکس

کلینیک زیبایی موتاکس


این کلینیک به عنوان یک کلینیک زیبایی تخصصی در ایران، به شهرتی که به وسیله رضایت و کیفیت خدمات به مشتریان خود کسب کرده است، افتخار می کند. هدف این مرکز حفظ این استانداردهای بالا و ادامه مسیر در همین راستا می باشد. این کلینیک دارای متخصصان زیبایی مجرب، تجهیزات پیشرفته و به روز، مجوز و تائیدیه وزارت بهداشت و مسیر دسترسی آسان از همه نقاط تهران می باشد به همین سبب تبدیل به یکی از بهترین مرکز پیرسینگ در شمال تهران شده است.

خدمات:

 •  لاغری و تناسب اندام، جوانسازی پوست و لیفت صورت 
 • پیرسینگ گوش و بینی
 •  تزریق ژل، فیلر و بوتاکس و کانتورینگ صورت 
 • لیزر موهای زائد

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به چهارراه قدس، کوچه رفعت، پلاک 5، واحد 5

کلینیک زیبایی آبادانیس

کلینیک زیبایی آبادانیس

کلینیک آبادانیس مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی با کادری کاربلد و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی در شمال تهران می باشد. این کلینیک به عنوان یکی از بهترین مرکز پیرسینگ در شمال تهران آماده خدمت رسانی به مراجعین زن و مرد می باشد.

خدمات:

 • انواع پیرسینگ به صورت حرفه ای
 • لیزر موهای زائد
 • تزریق ژل و چربی
 • بوتاکس

آدرس: تهران، فردوس، بزرگراه آیت الله کاشانی، خیابان اعتمادیان، پلاک 44

پیرسینگ میکرودرمال و فیک به چه معنا می باشد؟

پیرسینگ میکرودرمال با نام هایی همچون درمال پیرسینگ، سوراخ میکرودرمال، پیرسینگ تک نقطه ای، نگین کاری و یا به اصطلاح انگلیسی Microdermal Piercing شناخته می شود. میکرودرمال به طور معمول در قسمت های مسطح پوست همانند پشت گردن، کمر، مچ دست، سینه و قسمت های صاف صورت انجام می‌ شود. در این شیوه برخلاف سوراخ‌ کاری معمولی، یک طرف پیرسینگ در زیر پوست قرار می‌ گیرد و از بیرون دیده نمی‌ شود.

در حقیقت این نوع پیرسینگ دارای هیچگونه نقطه خروجی نمی باشد. جواهرات وارد بدن شده و بعد از آن با یک لنگر که در زیر سطح پوست قرار می گیرد در محل خود نگه داشته می شوند. در این روش از سوزن برای برداشتن یک تکه کوچک از گوشت استفاده شده تا یک حفره کوچک در پوست ایجاد شود. بعد از آن لنگر بر روی قسمت مورد نظر قرار داده می شود. در آخر جواهرات یا زیورآلات روی لنگر پیچ می شوند.

در خصوص پیرسینگ فیک، همان گونه که از اسم آن مشخص است به پیرسینگی غیر اصل و غیر واقعی گفته می شود. در این نوع پیرسینگ بدون سوراخ کردن عضوی از بدن از جواهرات و بدلیجات زینتی استفاده می شود. هنگامی که پیرسینگ با سوراخ کردن بدن همراه باشد نیاز می باشد به مراکز و کلینیک های مربوطه مراجعه نمایید. در حقیقت پیرسینگ فیک نیازی به این نوع مراجعه نداشته و می تواند به وسیله خود شخص صورت گیرد. از جمله انواع این نوع پیرسینگ چسبی، مغناطیسی و فنری می باشد.

پیرسینگ میکرودرمال و فیک به چه معنا می باشد؟

اصول بهداشتی پس از انجام دادن پیرسینگ

بعضی مراحل بعد از انجام پیرسینگ باید با دقت انجام شود تا عوارض آن کاهش یابد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 • به عنوان مثال نباید با استفاده از پارچه، محل پیرسینگ را تمیز نمایید چون امکان دارد آلوده باشد و آن آلودگی را به بدن انتقال دهد در نهایت بهتر است از یک دستمال کاغذی پاکیزه استفاده کنید.
 • در دوره نقاهت پیرسینگ باید حتما خواب کافی، رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن را جدی بگیرید تا این مدت درمان زودتر به اتمام برسد.
 • تلاش کنید برای استحمام تا حد کافی از دوش استفاده نمایید. اما اگر می‌ خواهید از وان‌ های حمام استفاده کنید، حتما از نظافت آن اطمینان حاصل پیدا نمایید تا باکتری‌ های موجود در وان به پیرسینگ وارد نشده و عفونت ایجاد نکند.
 • بهداشت لباس‌ ها، ملحفه‌ ها و روتختی‌ ها را رعایت فرمایید. لباس شما باید آزاد و تمیز باشد تا در هنگام خواب به پیرسینگ شما گیر نکند و ناحیه پیرسینگ شده دچار درد نشود.

کلام آخر

پیرسینگ یکی از کار‌های زیبایی می باشد که با سوراخ کردن اعضای بدن اتفاق افتاده و از سال های خیلی دور در میان مردم شایع و محبوب بوده و می باشد. در عصر امروزی این عمل در میان مردم به خصوص جوانان و نوجوانان پر‌طرفدار شده است. این عمل زیبایی همچون بیشتر کار‌های زیبایی دیگر با ریسک همراه است و اگر نکات لازم در پیش و پس از انجام آن رعایت نشود، می‌ تواند درد‌سر‌ساز شود و عارضه‌ هایی را برای شما به ارمغان آورد.

از شما سپاس گزاریم که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا سعی بر این داشته تا شما را با 5 تا از بهترین مرکز پیرسینگ در شمال تهران آشنا کند. جهت انتقاد و یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت با ما همراه باشید.

5/5 - (4 امتیاز)

ریحانه یوسفی

سلام، من ریحانه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا