عمومی

بهترین دکتر خود هیپنوتیزم【سال1403】❤️+ لیست10تایی

هیپنوتیزم  یک حالت ذهنی مثل ربودگی یا خلسه است که با انجام آن توجه و تمرکز فرد بالا می رود در حالی که هیپنوتیزم در کل به عنوان حالتی شبیه به خواب گفته می شود اما فرد در این حالت به طور کلی متمرکز است و همراه با داشتن خیال های واقعی پیشنهاد پذیری خاصی را تجربه خواهد کرد،افرادی که حالت هیپنوتیزم دارند معمولا خواب آلود به نظر می آیند،اما واقعیت این است که فرد به طور کامل هوشیار وآگاه است. هیپنوتیزم یک اتفاق کاملا حقیقی است که می شود از آن به عنوان ابزاری درمانی استفاده کرد.در این مقاله قصد داریم در رابطه با هیپنوتیزم برایتان مطالبی را ارائه دهیم و هم چنین بهترین پزشکان خود هیپنوتیزم را به شما معرفی کنیم.

هیپنوتیزم چیست؟

ساده ترین تعریف برای هیپنوتیزم این است که  هیپنوتیزم یک مدل ریلکس کردن همراه با تمرکز است که با کنار زدن ضمیر هشیار می توان به ضمیر ناهوشیار رسید.هیپنوتیزم یا خوابگری یکی از شاخه های علم روان شناسی می باشد  که در آن با استفاده از تلقین،فرد در یک حالت خاص از بیداری قرار می گیرد. ما همگی در جریان هستیم که عادت ها،مشکلات،رفتارها و باور های ما ناشی از ضمیر ناخودآگاه ما می باشد.بنا بر گفته ی تعبیر کوه یخ فروید که می گوید سرآغاز نود درصد از احساسات افکار و باور های ما ضمیر ناخود آگاه ما هستند و هیپنوتیزم توانایی در دسترس قرار دادن ضمیر ناخود آگاه ما را دارد و این اتفاق فو ق العاده است.

هیپنوتیزم چیست؟

ویژگی های هیپنوتیزم

یکی از ویژگی هایی که افراد در هنگام انجام هیپنوتیزم آن را تجربه و احساس می کنند آرامش بیش از حد عمیق و لذت بخش است.و هم چنین قدرت تلقین پذیری فرد در هنگام قرار گرفتن در حالت هیپنوتیزم افزایش پیدا می کند و در این موقعیت تلقین های فرد درمانگر و یا خود فرد تاثیر بسیاری روی ضمیر ناهوشیارفرد می گذارد.زمانی که فرد هیپنوتیزم انجام می دهد قدرت تجسم و تصورش تقویت شده و افزایش پیدا می کند اینطور است که تصور های خود را دقیق تر و با همه ی جزئیات مشاهده و حس می کند.در پنج تا ده درصد افراد این افزایش قدرت تجسم به حدی افزایش پیدا می کند که فرد تصور و حقیقت را یکی می بیند که به این مرحله سومنابولیسم می گویند.هیپنوتیزم شباهت زیادی به لیزر دارد همان طور که می دانید لیزر یک نور متمرکز و ساکن است که توانایی این را دارد تا با نهایت قدرت و سرعت بر ضمیر ناهوشیار شما تاثیر بگذارد.بیشتر افرادی که هیپنوتیزم انجام می دهند احساس آرامشی به همراه کرختی و سستی در بدن خود دارند درست شبیه به وقتی که تازه از خواب بیدار می شوید در این حالت فرد هوشیاری خودش را دارد و صدای درمانگر یا اطرف خود را می شنود.هیپنوتیزم فایده های زیادی دارد ولی به تنهایی کاربرد خاصی ندارد و باید یک روش درمانی دیگری نیز ترکیب شود تا نتیجه ی خیلی خوبی داشته باشد تلقین ساده در هیپنوتیزم تاثیرات دراز مدتی ندارد به این معنی که تنها با تلقین نمی شود به تغییرات قوی و پایداری رسید برخی از انجام هیپنوتیزم توقع هایعجیب و غریب دارند برای مثال در یک هفته ده کیلو وزن کم کردن که مسلماً امکان پذیر نمی باشد.از کاربرد های هیپنوتیزم می‌توان به درمان بسیاری از ناراحتی‌های روحی و روانی اشاره داشت مخصوصا در هنگام خود هیپنوتیزم که خود فرد می تواند با استفاده از تلقین تغییرات خوب و مفیدی در رفتارو روحیه ی خود به وجود آورد لازم به ذکر است که اخود هیپنوتیزم دارای خطراتی هم می باشد که اگر یدون دانایی و اگاهی با روش های اشتباه انجام شود آثار منفی و بدی برای روان انسان دارد.

خودهیپنوتیزم چیست؟

خود هیپنوتیزم یعنی این که به شخصه شما خودتان را هیپنوتیزم کنید،که این کار فقط با تفکر و تمرکز خود شما انجام می شود در خودهیپنوتیزم انسان می تواند اخلاق و توانایی های خودش را با تأثیر گذاشتن در ضمیر ناخودآگاه خود کنترل کند یاتغییر دهد.
روش‌های گوناگونی برای هیپنوتیزم کردن وجود دارد که در اصل شبیه به هم هستند. در ادامه مراحلی را برای خود هیپنوتیزم کردن باید طی شود را برایتان ارائه می دهیم.توجه کنید که روشی که برایتان ارائه داده ایم اصلا خطر یا ضرری برای شما به همراه ندارد.همه ی سعی خود را برای به خواب نرفتن کنید و این روش را هنگامی که نه زیاد گرسنه و نه زیاد شکمتان پر است انجام دهید.هم چنین که کاملا مشخص است این روش برای تمرکزی هوشیارانه و به خواب نرفتن انجام می شود.

مرحله اول

مرحله ی اول ریلکس کردن است که  برای شروع روی یک صندلی یا تخت و  یا حتی روی زمین نشسته یا دراز بکشید و بعد چشم های خود را ببندید و همه ی تمرکز خود را روی نفس کشیدنتان بگذارید هیچ گونه حرکتی انجام ندهید،بی حرکت بمانید و با استفاده ازدم و باز دم بدن خود را شل تر کنید و حس کنید که بدنتان هر لحظه دارد سنگین تر می شود. حال احساس یا تصور کنید که از کف پاهایتان انرژی گرمی وارد می شود و این انرژی به هر جا که راه پیدا کند آن نقطه را بی حس، سنگین و شل می کند پس زیر پاهای شما بی حس و شل شده است و این انرژی کم کم به مچ پاهایتان می رسد و هم چنین به زانو ران و کشاله ی ران هایتان. بعد از آن که این انرژی را در همه ی نقاط پاهای خود حس کردید کم کم به داخل شکمتان نفوذ می کند و به صورت کلی روده ها دو کلیه های شما را این حس در بر می گیرد نم نم قفسه ی سینه ی شما را دچار خود کرده و به کمر شما هم وارد می شود.در این حالت همه ی توجه شما به باز دم هایتان باشد و با هر باز دمی که انجام می دهید احساس کنید که بدنتان شل و بی حس می شود و هم چنین پلک هایتان سنگین و سنگین تر می شود.و این انرژی به صورت مرحله ای به گردن و پوست سر و موهای شما می رسد و همه ی بدنتان سنگین سل و بی حس می شود.

مرحله دوم

توجه کنید که مرحله ی اول را باید به صورت صحیح وکاملا درست اجرا کرده باشید و حال در مرحله ی دوم دست راست یا چپتان هر کدام را که خودتان می خواهید انتخاب کنید و احساس کنید که درست شبیه به یک باد کنک سبک شده است و کم کم دارد به سمت بالا می رود و این را به خوبی به خود تلقین کنید بعد از انجام متوجه می شوید که دست شما تکان می خورد و به سمت بالا می رود و حتی ممکن است دست شما به بالا رفته باشد و شما متوجه نشده باشید یا فکر کنید که دست شما بالا می رود.و ممکن هم هست که هیچ اتفاقی نیفتد که بستگی به اندازه و کیفیت هیپنوتیزم شما دارد که با تمرین و وقت گذاشتن می توانید کیفیت هیپنوتیزم خود را بالا ببرید. دووباره به این فکر کنید که دست شما سنگین می شود و این تفکر باعث می شود که دست شما کم کم به سمت پایین بیاید  و حال باید بگوییم که شما هیپنوتیزم شده اید.

مرحله سوم

برای بیرون آمدن از حالت هیپنوتیزم تصور کنید که بدن شما کم کم به حالت عادی خود برمی گردد و حال به آرامی چشم ها خود را باز کنید دست های خود را مشت کنید و پاهای خود را باز و بسته کنید و ایستاده و کمی راه بروید تا به حالت اولیه خود باز گردید.

روش های پزشک در انجام هیپنوتیزم

پزشک هیپنوتیزم برای درمان مشکل شما مراحلی را انتخاب می کند که برای درمان بعضی از مشکلات مانند روان پوشی شناخت درمانی طرح واره درمانی  استفاده می شود در اصل می خواهیم بگوییم که هیپنوتیزم درمانی با سایر روش های روان درمانی تفاوت اساسی ای ندارد و به طور کلی برای درمان هر مشکلی هیپنوتراپیست چهار مرحله  راانجام می دهد که در مرحله ی اول پزشک نوع مشکل شما سطحی و عمیق بودن مشکل شما را بررسی می کند و این اولین اقدام برای انتخاب روش درمانی می باشد.و پزشک در اولین جلسه ی مراجعه ی شما با توجه به گفت و گو با شما به این نتیجه می رسند و روش درمانی شما را در نظر می گیرند و روان درمانی بر اساس تشخیص درست پزشک بایستی انجام شود اگر تشخیص به درستی انجام نشود اقدام برای درمان کاملا بی ثمر خواهد بود.پس انتظار نمی رود که هیپنوتراپیست در جلسه ی اول درمان را آغاز کند بدون اینکه آگاهی از مشکل شکما داشته باشد و این کاملا غیر منطقی و به دور از اصول می باشد.

مسئله ی بعدی در اقدام به درمان این است که هیپنوتراپیست پس از این که متوجه ی مشکل شما شد به این نتیجه برسد که باید از روش درمانی دیگری  پس از تعیین مشکل تان به این نتیجه برسد که بهتر است از روش درمانی دیگری را برای درمان شما در نظر بگیرد.و در واقع هدف روان شناس این است که به بهترین نحو و در کم ترین زمان مشکل شما را  هدف دکتر روانشناس این است که در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن بتواند مشکل شما را حل کند و بهتر است که تعیین روش درمان را به عهده ی روان شناس خود بگذارید و به آن اعتماد کنید .

درمرحله ی بعدی دکتر هیپنوتیزم اندازه ی هیپنوتیزم پذیری شما را بررسی خواهد کرد و بعد از این که نوع مشکل توسط پزشک شما تشخیص داده شد پزشم روش هیپنوتیزم را برای شما مناسب دانست اندازه ی هیپنوتیزم پذیری شما را تعیین خواهد کرد که بهترین راه تشخیص انجام تست های هیپنوتیزم می باشد.

در مرحله ی آخر بعد از انجام تست هیپنوتیزم روانشناس اقدام به انجام آن خواهد کرد و انجام هیپنوتیزم بین یک تا پنج جلسه طول خواهد کشید که البته بستگی به استعداد شما در پذیرایی از هیپنوتیزم دارد. پزشک شروع درمان را در یک حالت خلسه آغاز خواهد کرد و درمان با کمک هیپنوتیزم آغاز می شود و هم چنین به همراه یکی از روش های درمانی دیگر مشکل شما را حل خواهد کرد.

10 تا از بهترین دکتر خود هیپنوتیزم را بشناسید!

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

مرکز روانشناسی و روانپزشکی دکتر کربلایی یکی از بهترین کلینیک‌های روانشناسی در تهران است. دکتر علی کربلایی متولد ۱۳۵۹/۱۱/۲۸ از یزد می باشند. در این مرکز روانشناسانی مجرب و با تجربه هر کدام به صورت حرفه‌ای در حیطه تخصصی خود، تحت نظر دکتر کربلایی مشغول به کار می‌باشند. دغدغه همه افرادی که در این مرکز همکاری دارند کمک به مراجعان است و مراجعان تا انتهای درمان دلسوزانه از پشتیبانی متخصصان این مرکز برخوردار می‌شوند.
مشاوره ‌و رواندرمانی هم به صورت حضوری و هم آنلاین امکان‌پذیر است.
درمان بدون دارو و عارضه در کوتاه‌ترین زمان با پیشرفته ترین دستگاه‌ها در این مرکز انجام می‌شود و از این نظر یکی از مجهزترین مراکز در ایران میباشد.
نقشه‌برداری مغز (جدیدترین تکنیک روز دنیا و با بیشترین دقت (۳۹ کاناله)، تی دی سی اس ( TDCS) و آر تی ام اس (rTMS) (دستگاهی که در این کلینیک استفاده می شود برند مگونچر دانمارک با قابلیت Tetha burst بهترین برند موجود در دنیا و ایران می باشد و همه پروتوکل های FDA را به خوبی اجرا میکند).

دکتر علی کربلایی کارشناس برنامه تلویزیونی طبیب و مدرس واحد فیزیولوژی اعصاب و غدد در دانشگاه هستند و یکی از بهترین روانپزشکان ایران به حساب می‌آیند و کارگاه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف روانشناسی برای متخصصین برگزار کرده‌اند. ایشان همچنین ترجمه دو کتاب تخصصی به نام های علائم در ذهن و سیناپس، تالیف کتاب آسکی در روانپزشکی را در کارنامه خود دارند.

سوابق تحصیلی‌ دکتر کربلایی:

  • تحصیل دوران راهنمایی و دبیرستان در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (تیزهوشان).
  • اخذ رتبه 36 در کنکور سراسری سال 1378 پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه تهران.
  • اخذ بورد تخصصی اعصاب و روان (روانپزشکی) از دانشگاه شهیدبهشتی با رتبه برتر در سال 1393.
  • گذراندن دوره فوق تخصصی 8 ماهه آلزایمر و تاسیس کلینیک حافظه.
  • مدرک مدرسه بین المللی سردرد
  • برگزاری کارگاه‌های مختلف زوج‌درمانی، روابط بین فردی، رواندرمانی اختلالات شخصیت و …
  • دارای گواهینامه بین المللی آر تی ام اس از دانشگاه ماستریخ هلند

خدمات:

•روان درمانی

مشاوره خانواده

مشاوره ازدواج و طلاق
• زوج درمانی
•مشاوره جنسی
• درمان اختلالات فردی مانند وسواس، اضطراب، افسردگی، خودکشی، پانیک
•رواندرمانی اعتیاد
• اختلالات حافظه
• اختلالات خواب
• اختلالات جنسی شامل اختلال میل جنسی، برانگیختگی و ارگاسم در خانمها و آقایان، اختلال نعوظ و انزال در آقایان.
• اختلالات روانی کودک و نوجوان شامل اختلال یادگیری، شب ادراری، بیش فعالی و عدم تمرکز، اوتیسم، اضطراب
• اختلالات جسمی-روانی شامل سندروم روده تحریک پذیر، سندروم خستگی مزمن، ملال پیش قاعدگی
•برگزاری انواع کارگاه‌ها و گروه‌درمانی
•تست‌های روانسنجی
•درمان بدون دارو با دستگاه‌های آر تی ام اس و تی دی سی اس
تلفن مطب:
۰۲۱۹۱۰۰۵۶۲۶

آدرس مطب:
محمودیه خیابان مقدس اردبیلی ایتدای خیابان یامامورا پلاک ۳۳ طبقه ۲ واحد ۴

روش های پزشک در انجام هیپنوتیزم

روش های پزشک در انجام هیپنوتیزم

پزشک هیپنوتیزم برای درمان مشکل شما مراحلی را انتخاب می کند که برای درمان بعضی از مشکلات مانند روان پوشی شناخت درمانی طرح واره درمانی  استفاده می شود در اصل می خواهیم بگوییم که هیپنوتیزم درمانی با سایر روش های روان درمانی تفاوت اساسی ای ندارد و به طور کلی برای درمان هر مشکلی هیپنوتراپیست چهار مرحله  راانجام می دهد که در مرحله ی اول پزشک نوع مشکل شما سطحی و عمیق بودن مشکل شما را بررسی می کند و این اولین اقدام برای انتخاب روش درمانی می باشد.و پزشک در اولین جلسه ی مراجعه ی شما با توجه به گفت و گو با شما به این نتیجه می رسند و روش درمانی شما را در نظر می گیرند و روان درمانی بر اساس تشخیص درست پزشک بایستی انجام شود اگر تشخیص به درستی انجام نشود اقدام برای درمان کاملا بی ثمر خواهد بود.پس انتظار نمی رود که هیپنوتراپیست در جلسه ی اول درمان را آغاز کند بدون اینکه آگاهی از مشکل شکما داشته باشد و این کاملا غیر منطقی و به دور از اصول می باشد.

مسئله ی بعدی در اقدام به درمان این است که هیپنوتراپیست پس از این که متوجه ی مشکل شما شد به این نتیجه برسد که باید از روش درمانی دیگری  پس از تعیین مشکل تان به این نتیجه برسد که بهتر است از روش درمانی دیگری را برای درمان شما در نظر بگیرد.و در واقع هدف روان شناس این است که به بهترین نحو و در کم ترین زمان مشکل شما را  هدف دکتر روانشناس این است که در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن بتواند مشکل شما را حل کند و بهتر است که تعیین روش درمان را به عهده ی روان شناس خود بگذارید و به آن اعتماد کنید .

درمرحله ی بعدی دکتر هیپنوتیزم اندازه ی هیپنوتیزم پذیری شما را بررسی خواهد کرد و بعد از این که نوع مشکل توسط پزشک شما تشخیص داده شد پزشم روش هیپنوتیزم را برای شما مناسب دانست اندازه ی هیپنوتیزم پذیری شما را تعیین خواهد کرد که بهترین راه تشخیص انجام تست های هیپنوتیزم می باشد.

در مرحله ی آخر بعد از انجام تست هیپنوتیزم روانشناس اقدام به انجام آن خواهد کرد و انجام هیپنوتیزم بین یک تا پنج جلسه طول خواهد کشید که البته بستگی به استعداد شما در پذیرایی از هیپنوتیزم دارد. پزشک شروع درمان را در یک حالت خلسه آغاز خواهد کرد و درمان با کمک هیپنوتیزم آغاز می شود و هم چنین به همراه یکی از روش های درمانی دیگر مشکل شما را حل خواهد کرد.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین دکترخود هیپنوتیزم  همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، هم چنین خوب است بدانید که پزشک های نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

5/5 - (2 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت پزشکا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.
دکمه بازگشت به بالا