نبض بازار

پر فروش ترین رژ گونه زیر 59 هزار تومان【سال1403】❤️

رژ گونه

امروزه بیشتر خانم هایی که اهل آرایش هستند به خوبی با رژ گونه آشنا هستند این ماده رنگی زیبا با رنگ دادن به گونه‌ ها باعث شادب دیده شدن چهره شما می‌ شود . در این مقاله می خواهیم شما را با رژ گونه و انواع آن آشنا کنیم پس تا آخر ما را همراهی کنید .

رژ گونه چیست ؟

رژ گئنه یکی از مهم ترین انواع لوازم آرایشی است که باعث برجسته شدن گونه های فرد می شود . بیشتر خانم ها طرفدار زیبایی هستند و دوست دارند همیشه بهترین و زیبا ترین باشند . این محصول آرایشی به صورت شما شادابی می دهد و چهره شما را سر زنده تر و شاد تر نشان می دهد . شاید رژلب و یا مداد چشم پرکاربرد ترین وسیله آرایشی باشند و کمتر کسی به رژگونه اهمیت بدهید . شاید دلیل آن این باشد که با کاربرد آن در آرایش آشنایی نداریم و یا نمی دانیم چطور از رژگونه استفاده کنیم . بر خلاف نظر بعضی از افراد رژگونه برای رنگی کردن صورت ساخته نشده است بلکه کاربرد مهمتر و بهتری دارد که آن ، حجیم تر نشان دادن گونه ها و زاویه دار کردن صورت است . رژگونه آخرین مرحله از یک آرایش کامل است که باعث زیباتر شدن چهره می شود .

رژ گونه چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ace603e4-9985-4a21-8a86-83b8da93bc11″ ]

رژ گونه پخته چیست ؟

نوع دیگر از رژ گونه ، رژ گونه های پخته است که رژ گئنه پخته یک نوع تکنینک است که قبل از بسته بندی آن به جای فرمول پودر فشرده ، رژ گونه مایعروی کاشی خاک رس پخته می شود . این نوع از لوازم آرایشی به مدت 24 ساعت روی این کاشی پخته می شودتا به غلظت مورد نظر خود برسد . این ترکیب باید به ماده ای سفت و خامه ای شکل برسد تا بتوان از آن به خوبی استفاده کرد . خوبی این رژ گئنه نسبت به سایر محصولات لپاین است که این نوع رژ گونه که خامه ای تر است از دوام و ماندگاری بالاتری برخوردار است .

انواع رژ گونه

رژگونه پودری : امروزه یکی از پر کاربرد ترین نوع رژ گونه ، نوع پودری آن است که از تالک ، مواد رنگی ، مواد جاذب چربی و کتراکم کننده تشکیل شده است و موادی که باعث انتقال دادن رنگ در رژ گونه می شود تالک است . در این نوع از لوازم آرایشی حفظ حالت طبیعی چهره و محو شدن آسان آن و جذب بهتر چربی پوست از مزایای آن است . این نوع رژگونه برای خانم هایی که پوست معمولی یا چرب دارند مناسب تر است .

براش یا قلم موی رژگونه پودری : شما بهتر است برای این که رژ گونه پودری خود را به صورت خود بنید از براش با قلم مویی استفاده کنید که زاویه دار باشد و یا سر بزرگ و پهن داشته باشد تا رژ گونه به صورت یکنواخت روی صورت شما پخش شود . کمی از پودر رژگونه را با براش برداشته بعد آن را روی سطحی بکوبید تا اضافه اش خارج شود . از حرکات چرخشی برای زدن رژگونه استفاده کنید .

رژگونه کرمی : اگر پوست خشک دارید و یا پوست شما چین و چروک دارد بهتر است از رژگونه کرمی استفاده کنید زیرا این رژگونه حاوی مرطوب کننده است . در انواع رژگونه مایع و کرمی از سیلیکون و مواد جاذب رطوبت  استفاده می شود .

براش رژگونه کرمی : برای زدن این نوع رژگونه از براشی استفاده کنید که دارای سر صاف و مسطح باشد . بهتر است از حرکات ضربه ای برای زدن رژگونه استفاده کنید .

انواع رژ گونه

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ace603e4-9985-4a21-8a86-83b8da93bc11″ ]

رژگونه مایع یا ژله ای : اگر به دنبال ماندگاری بالا هستید بهترین رژگونه ، نوع مایع و یا ژله ای آن است. رژگونه ژله ای یا مایع از سیلیکون و مواد جاذب رطوبت تشکیل شده  است . رنگ رژگونه از دو نوع تشکیل شده است یکی رنگ طبیعی که پوست را می پوشاند و دیگری رنگ دلخواهی که به پوست می دهد .

براش رژگونه ژله ای یا مایع : برای این دسته از رژگونه ها از قلم موی مخصوص آرایش یا انگشت دست استفاده کنید بهتر است این کار را با حرکات ضربه ای انجام دهید .

نکات مهم هنگام انتخاب رژ گونه

رژ گونه ای که خریداری می کنید باید بر اساس رنگ طبیعی طبیعی پوست صورت انتخاب شود . در ابتدای این کار باید خوب رنگ پوست خود را بشناسید . برای این که متوجه رنگ پوست خود شوید بهتر است یک لباس سفید بپوشید و بدون هیچ آرایشی جلوی آینه بایستید و به صورت خود نگاه کنید یک گردنبند طلایی یا لباس طلایی زیر صورتتان بگیرید یا یک گردنبند یا لباس نقره ای . کدام یک به شما بیشتر می آید؟ اگر طلایی بیشتر به شما می آید پس ته رنگ پوست شما گرم است و اگر نقره ای برازنده است پس ته رنگ صورت شما سرد است .

  • رژگونه برای پوست های روشن : رژگونه باید بر اساس رنگ طبیعی پوست انتخاب شود اینگونه از افراد بهتر است برای گرما بخشیدن به پوست خود از رنگ های هلویی و مرجانی استفاده کنند .
  • رژگونه برای پوست سبزه یا گندمی : بهتر است این افراد سراغ رژگونه ای با تن بنفش و یا صورتی تیره و رنگ های هلویی بروند . رنگ های تیره تر باعث خستگی در چهره این افراد می شود .
  • رژگونه برای پوست های سبزه تیره : این افراد می توانند از رنگ های آجری و پرتغالی و یا حتی قرمز استفاده کنند .

نکات مهم هنگام انتخاب رژ گونه

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ace603e4-9985-4a21-8a86-83b8da93bc11″ ]

محل زدن رژگونه

جلوی آینه بخندید تا روی چهره تان یک سیب ایجاد شود . اگر صورتی گرد دارید ، برای کشیده نشان دادن آن می توانید روی برآمادگی سیب صورتتان رژگونه بزنید سپس از روی استخوان گونه به سمت شقیقه ها رنگ را محو کنید . برای پر کردن صورت لاغر ، باید رژگونه را با حرکت های دورانی روی گونه هایتان بزنید و به سمت استخوان گونه محو کنید و صاف به سمت گوش ها بروید . برای کوتاه نشان دادن صورت های خیلی کشیده باید فرچه را از خط سیب به سمت شقیقه بکشید و بعد کمی رژگونه روی پلک ها و چانه بزنید . برای گرد کردن صورت چهار گوش هم کافی است رژگونه ای با رنگ ملایم بر سیب صورت و گودی گونه بزنید و برای برجسته کردن گونه ها با رژگونه ای ۲ درجه تیره تر از پوست ، دور استخوان گونه تان را تیره کنید تا استخوان آن برجسته به نظر برسد .

طرز صحیح استفاده از رژ گونه

زدن رژگونه آخرین مرحله از یک آرایش کامل است که زیبایی و جذابیت را به چهره می بخشد . قبل از رژگونه زدن دقت داشته باشید که در محل نور کافی وجود داشته باشد تا رژگونه به مقدار لازم روی پوست صورت زده شود و قبل از رژگونه به وسیله کرم پودر و کانسیلر پوست صورت خود را یکنواخت کنید تا پوست زیبا و آماده رژگونه زدن باشد. نکته مهم در زدن رژگونه فرم صورت است بنابراین نیاز است که فرم صورت خود را بشناسید .

رابطه فرم صورت و رژگونه

  • صورت گرد : این افراد باید رژگونه را روی برجستگی گونه بزنند یعنی جایی که پهنای چانه و گردی گونه ها شروع شده و طول و پهنای صورتتان با هم برابر است اگر رژگونه را درست استفاده کنید گردی صورتتان متعادل تر به نظر خواهد رسید .
  • صورت بیضی : از نظر زیبایی شناسی این نوع فرم صورت زیبا ترین فرم صورت بشمار می رود . در این نوع صورت فک و پیشانی طول و پهنای یکسانی دارند و طول صورت یک و نیم برابر این پهناست . رژگونه در این حالت ، روی نیمه بیرونی استخوان گونه زده می شود .
  • صورت مربعی : فک حالت مربعی و پیشانی بزرگ ، از خصوصیات این افراد است . در این نوع صورت رژگونه را با حالتی دورانی روی برجستگی صورت بزنید .
  • صورت قلبی : به صورت هایی قلبی می گویند که چانه تیز و کشیده داشته باشند . این افراد پیشانی پهن تری نسبت به چانه خود دارند . رژگونه را با حالت دوران های کوچک روی استخوان های برجسته گونه و بخش بیرونی آن بزنید .

طرز صحیح استفاده از رژ گونه

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ace603e4-9985-4a21-8a86-83b8da93bc11″ ]

رژگونه بر اساس رنگ چشم

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید به آن در زدن رژگونه اهمیت دهیم رنگ چشم است . اجزای صورت در کنار هم از یکدیگر تاثیر می گیرند و به همین دلیل رنگ چشم در زدن رژگونه تاثیر دارد .

رنگ چشم آبی و سبز : این افراد باید  از رژگونه هایی با رنگ های قهوه ای، آجری، برنزی دوری کنند. رنگ های قهوه ای و تناژ آن، قدرت نفوذ چشمان سبز و آبی را مهار کرده و نمی گذارد چشمان درخشندگی کنند . اما این افراد می توانند از رنگ صورتی و مرجانی و رنگ هایی از این قبیل استفاده کنند که جذابیت چهره و چشم های آن ها را چندین برابر می کند .

رنگ چشم های میشی، قهوه ای و عسلی: در مورد افرادی که رنگ چشم قهوه ای یا تناز آن را دارند ، رنگ های روشن باعث کاهش درخشش چشم های آنها می شود در حالی که رنگ هایی با تناژ قرمز جیگری ، بادمجانی و انواع رنگ هایی که رگه های قرمز و اناری دارند باعث بهتر دیده شدن رنگ چشمان خواهد شد .

قلم موی مناسب رژگونه چیست؟

اگر رژگونه تان پودری و روشن است ، یک قلموی بادبزنی بخرید چون پودر را خوب پخش و ظاهری یکنواخت ایجاد می کند . برای زدن رژگونه های تیره می توانید از فرچه های پرمو (حالت استوانه ای) استفاده کنید و به هیچ وجه از فرچه های خیلی بزرگ استفاده نکنید زیرا در هر بار زدن آن به پوست ، مقدار زیادی پودر پررنگ به پوست زده می شود . برای زدن انواع کرمی یا ژلی هم باید از انگشتانتان استفاده کنید .

قلم موی مناسب رژگونه چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ace603e4-9985-4a21-8a86-83b8da93bc11″ ]

خرید اینترنتی رژ گونه

رژ‌گونه همانگونه که از اسمش پیداست جهت رنگ و لعاب بخشیدن به گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد . انتخاب رنگ رژ‌گونه هنگام آرایش ، وابسته به تم رنگی آرایش می باشد و باید با رنگ رژ‌‌لب و آرایش چشم ها هم‌خوانی داشته باشد . رژ گونه ها جدا از رنگبندی های متفاوت ، در دو نوع مات و براق وجود دارند که بر اساس سبک آرایش می توانید انتخاب کنید. با خرید با استفاده از لینک زیر می توانید انواع مختلف رژ گونه با کیفیت ارزان قیمت خریداری کنید و از خرید خود راضی باشید و لذت ببرید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ace603e4-9985-4a21-8a86-83b8da93bc11″ ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر تجربه ای در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا