نبض بازار

پر فروش ترین بیگودی و فر کننده【سال1403】❤️+ لینک خرید

بیگودی و فر کننده مو

این درست است که امروزه انواع متفاوتی از فر کننده ها موجود هستند و خانم های بسیاری سمت خرید بیگودی و فر کننده ها می روند تا زیبایی موهایشان را دو چندان کنند . اگر خیلی به فکر سلامتی موهای خود هستیدسعی کنید از حالت دهنده های بسیار داغ استفاده نکنید و آن ها را کنار بگذارید اگر هم سمت آن ها رفتید کمتر از آن ها استفاده کنید آن هم در شرایط خاص . در این مطلب شما را با انواع بیگودی و فر کننده ها آشنا خواهیم کرد تا هنگام خرید بیگودی و فر کننده ها دچار مشکل نشوید و انتخابی آسان و راحتی را داشته باشید .

بیگودی چیست ؟

بیگودی یا به اصطلاح مو پیچ وسیله ای پلاستیکی است که معمولا به شکل لوله ای و تو خالی است نوع دیگری که موجود است لوله ای بوده و حالت توپر را دارد که دارای پوشش ناکامل است که برای فر زدن مو به کار می رود . نام بیگودی در واقع از زبان فرانسوی می آید .

بیگودی چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/d5dfb1e3-8780-4021-8f9c-f0bbe09f0ac9″ ]

نکات مهم هنگام خرید بیگودی و فر کننده ها

انتخاب بیگودی‌ های فر وابسته به حالتی است که می‌ خواهید به موهاي‌ تان بدهید ، یعنی می‌ خواهید فر ریز بدهید یا درشت یا متوسط . این بیگودی‌ ها را مي‌ توانيد از بیرون تهیه کنید یا اينكه با هزینه‌ کمتری در منزل درست کنید ، به این ترتیب که کاغذهایی به ابعاد ۹ در ۹ یکدست و هم اندازه بسته به حجم مو به تعداد ۳۰ تا ۵۰ عدد درست کرده (می‌توانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل استفاده کنید) و آنها را لوله‌ ای شکل کنید که مثل بیگودی‌ های ریز شود .

البته انتخاب و خرید بیگودی و فر کننده ها بستگی به جنس مو  هم دارد ، مثلا اگر موها بسیار لخت بود ، حتما از بیگودی ریز استفاده کنید و البته می‌ توانید بسته به حجم مو یک تا 2 قاشق ژل در آب حل کرده و با آبپاش روی موها هنگام پیچیدن بپاشید یا از اسپری‌های مخصوص همین کار یا موس استفاده کنيد . بهترین سایز برای بیگودی سایز متوسط است که بهترین نتیجه را ایجاد می‌ کند . یادتان باشد برای مو های فر هرگز از ژل استفاده نکنید .

این که دستگاه را براي استفاده در خانه می خواهید یا براي آرایشگاه ، در تعيين مدل دستگاه تاثیرگذار است . پس باتوجه به کاربرد و عملکرد دستگاه ، وسیله ای مناسب با توقع تان انتخاب کنید به گونه ای که کار کردن با آن ساده بوده و احتیاج به مهارت خاصی نداشته باشد.

انواع فر کننده مو

این که صرفا از یک مدل فر استفاده می کنید یا می خواهید با این دستگاه فرکننده بابلیس ، مدل های متنوعی را روی موهای خود امتحان کنید ، در تعيين نوع دستگاه تاثیرگذار است . اگر علاقه به استفاده از مدل های فر گوناگون دارید، باید از فرکننده های بابلیس چند کاره استفاده کنید . این فر کننده ها به کمک سری های مختلفی که دارند ، تنوع مدل های مختلفی از موی فر را براي شما مقدور می سازند . پس به مدل سری فرکننده موی بابلیس توجه کنید .

انواع فر کننده مو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/d5dfb1e3-8780-4021-8f9c-f0bbe09f0ac9″ ]

پرطرفدارترین مدل فرکننده های بابلیس ، مخروطی و لوله ای هستند . فرکننده بابلیس مخروطی که در بازار با نام های مختلفی از جمله فرکننده عربی یا کله قندی شناخته می شوند ، دارای سری به صورت S هستند . فرکننده لوله ای هم از پر استفاده ترین انواع فرکننده های بابلیس میباشد که میتواند مدل فر طبيعي را براي شما به وجود آورد . فرهای لوله ای بر حسب قطر فر ، به چند گروه تقسیم می شوند .

  • فر ریز : فرکننده های بابلیس با قطر 1. 5 سانتیمتر و کم تر، در این گروه قرار می گیرند . این مدل از فرکننده های بابلیس براي افرادی که موهای با فر بسیار ریز را می پسندند، مطلوب است .
  • فر پُر:این مدل از فرکننده های بابلیس براي موهای کوتاه مناسب تر است . میله این مدل دارای قطری تا 2. 5 سانتیمتر می باشد .
  • فر متوسط : این مدل از فرکننده های بابلیس که دارای قطر 3 سانتی متر هستند ، براي مو های متوسط مطلوب ترین مورد مي باشند .
  • فر درشت : این مدل از فرکننده های بابلیس براي افرادی که موهای بلند ولی با تراکم کم دارند مورد مناسبی به نظر میرسد . قطر این مدل در حدود 3. 5 سانتی متر می باشد .
  • فر کم : ایده‌ال ترین مورد براي اشخاص با موهای بلند ، فرهایی با قطر 4. 5 سانتی متر می باشد .

نکات مهم برای فر کردن موها

برای پیچیدن موها ، سر باید تمیز و شسته شده باشد . پوست سر خشک ولی ساقه‌ های مو باید مرطوب باشد بنابراین پس از حمام آب موها را با حوله تا جایی كه ممکن است بگیرید و بعد در حالی که هنوز نمدار هستند ، آنها را به دو طرف سر شانه کنيد . باید به دقت گره‌ ها را باز کنید تا بتوانید به‌ راحتی آنها را از هم جدا کنید ؛ البته می‌ توانید فقط به اندازه‌ ای موها را از هم جدا کنید که برای پیچیدن بیگودی و فر کننده ها لازم است . اگر مي‌ خواهيد کل مو های سر را بپیچید باید با باز کردن فرق آنها را به 9 قسمت تقسیم کنید . یادتان باشد اگر موهای‌تان کاملا خشک شده، می‌توانید با اسپری آب آنها را مرطوب کنید .

نکات مهم برای فر کردن موها

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/d5dfb1e3-8780-4021-8f9c-f0bbe09f0ac9″ ]

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که از کجای سر موها را فر کنیم  برای شروع پیچیدن از قسمت جلو یعنی مستطیل جلو شروع کنید و همین‌ طور پیچیدن را تا انتهای پس گردن در امتداد مستطیل جلو ادامه دهید . باید نخست موها را مستقیم نگه داشته و بعد بیگودی را جلو یا پشت دسته مو نگه دارید و شروع به پیچیدن کنید و مواظب باشید که سر موها کاملا صاف بسته شود و سپس بیگودی را ببندید . در مرحله بعد از دو طرف سر شروع به پیچیدن کنید و در نهایت 2 مثلث طرفین و بنا گوش را بپیچید . همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد . برای پیچیدن جلوی سر دو یا سه تا بیگودی اول را به طرف جلو می‌ پیچیم . اگر موها چتری بلند بود ، بسته به فرق خودتان می‌ توانید به سمت چپ یا راست بیگودی‌ ها را بپیچید .

اگر موهایی فر دارید و می‌ خواهید با بیگودی حالت بهتری به آنها بدهید باید نکاتی را مد نظر داشته‌ باشید ؛ اول اینکه بعد از شستن مو های خود حتما از نرم‌کننده استفاده کنید ؛ همچنین از شانه با دندانه‌ های ریز اصلا استفاده نکنید چون موجب وز و فر شدن موها می‌شود . توصیه می‌کنیم  برای استفاده روزانه از برس سیمی استفاده کنید؛ البته شانه‌های دندانه درشت هم می‌تواند برای شما انتخاب خوبی باشد. هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برس‌ های‌ گرد‌ چوبی استفاده کنیدپ یشنهاد می‌ کنیم موها را با فر بودن‌ شان زیبا جلوه بدهید و دائم آنها را چه با سشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید چون مو های شما بیشتر مستعد موخوره مي‌ شود . برای اینکه مو ها بهتر حالت بگیرند آنها را هر یک یا 2 ماه یک‌ بار نیم‌ سانت کوتاه کنید ؛ البته نباید موهای‌ تان را به شیوه خرد کوتاه کنید چون مدل دادن به آنها سخت می‌ شود .

تافت یا ژل فراموش نشود  از جلو با لایه‌ های خیلی کم کار خود را شروع کنید ، کمی تافت یا مواد نگهدارنده به موها بزنید ، البته اگر موهای‌ تان کمی حالت دارند و به راحتی به هر فرمی که می‌ خواهید درمی‌ آیند ، استفاده از مواد حالت‌ دهنده توصیه نمی‌ شود و تنها نم داشتن موها کافی است . برای موهای فر هم هرگز از ژل استفاده نکنید . همچنین می‌ توانید برای براق شدن و گرفته شدن خرده موها قبل از استفاده از بيگودي کمي کرم مو يا کريستال مو لابه‌لا و روي موها بزنيد .

نکات مهم برای فر کردن موها

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/d5dfb1e3-8780-4021-8f9c-f0bbe09f0ac9″ ]

زاویه 90 درجه را رعایت کنید هنگام پیچیدن حواستان باشد که باید از جلو تا پس سر موها با زاویه ۹۰ درجه پیچیده شوند ، پس سر به بالا یا با زاویه ۹۰ به بالا یا ۱۸۰ درجه تکه‌های مو را بپیچید، بغل‌ها را هم با زاویه ۹۰ درجه بپیچید. در 2 مثلث طرفین اگر بیگودی جا نشد، می‌توانید آنها را به طور اریب بپیچید.

بیگودی‌ها را یکجا باز نکنید بعد از اینکه تمام بیگودی‌ها را پیچیدید ، بین يك تا 2 ساعت به موها اجازه دهید که فر شوند و حالت بگیرند البته برای بهتر حالت گرفتن می‌ توانید حدود 20 دقیقه سشوار روی موها بگیرید ، البته این مدت در افراد مختلف متغیر است . بعد از زمان سپری شده همه موها را باز نکنید . ابتدا از زیر موها یک بیگودی باز کنید ، اگر مو حالت فر گرفته بود ، بقیه را باز کنید و در غیر این صورت بیگودی را سر جای خودش بپیچید و اجازه دهید موها خشک شود و حالت بگیرد .

ژل انتهایی را فراموش نکنید وقتی موها آماده شد ، بیگودی‌ ها را تک‌ تک باز کنید و از ژل یا کرم مو و… برای بهتر مشخص‌ تر شدن فرها و همچنین ماندگاری بیشتر آنها استفاده کنید و بعد بیگودی بعدی و زدن مواد و همین‌طور تا آخر . مواد مختلفی برای فرم دادن به موهای فر وجود دارد ، انتخاب مواد درست ، بستگی به هدف نهایی ما دارد . برای تثبیت کردن موها در آخر می‌ توان از تافت استفاده کرد ؛ اگر می‌خواهید از تافت استفاده نکنید بعد از آنکه موها را به ترتیب از جلو به سمت پشت سر به آرامی باز کردید ، می‌ توانید با انگشتان‌ تان آنها را از هم جدا کرده و فر را طبیعی‌ تر نشان دهید و در این هنگام برای براق شدن موها از کمی روغن زیتون یا کریستال یا کرم مو استفاده کنید .

جنس روکش فر کننده بابلیس

در موقع خرید فر کننده های بابلیس هم شبیه اتو مو ، باید به جنس روکش توجه کنید  فر کننده های بابلیس عموما در دو روکش فلز و سرامیک موجود هستند . اما دستگاه فر کننده موی بابلیس با جنس سرامیک طرفداران بیشتری دارند . در برخی از فر کننده های بابلیس هم از تورمالین در کنار سرامیک استفاده شده است که این خصوصیت سبب ميشود بعد از استفاده از فر کننده ، موهای شما وز نشود . انواع دیگری از فر کننده های بابلیس هم هستند که در پوشش آنها از سرامیک بهمراه تیتانیوم و یا ابریشم استفاده شده است .  در هر صورت پوشش سرامیک با هر پوشش دیگری که همراه باشد باعث محافظت از موهای شما مي شود  .

جنس روکش فر کننده بابلیس

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/d5dfb1e3-8780-4021-8f9c-f0bbe09f0ac9″ ]

نکته بسیار مهم در فر کردن موها

قبل از استفاده از هر گونه وسایل حرارتي براي حالت بخشیدن به موهای خود ، حتماً موهایتان را کاملاً خشک کنید . استفاده از اسپری های مراقبت کننده براي مو می تواند از موهای شما در برابر حرارت مراقبت کند . سعی کنید از دستگاه هایی استفاده کنید که دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت باشند تا بتوانید درجه حرارت آن را باتوجه به مدل موهای خود تنظیم کنید .

خرید اینترنتی بیگودی و فر کننده

در انتخاب یک دستگاه حالت دهنده‌ ی مو عوامل زیادی را باید در نظر بگیرید . مهم ترین نکته‌ در این راستا نوع فِری است که از دستگاه انتظار دارید . جنس دستگاه ، ویژگی‌ های آن مانند دارا بودن از خاصیت آیونیک و غیره از دیگر مواردی هستند که باید در هنگام خرید به آنها توجه داشته باشید . به خاطر داشته باشید برای فر کردن موها مراحل استفاده از این دستگاه را که پیش‌ تر توضیح دادیم رعایت کنید تا آسیب کمتری به موهایتان وارد شود .برای خرید بیگودی و فر کننده می توانید از لینک زیر استفاده کنید در لینک زیر انواع بیگودی و فر کننده ها موجود است که می توانید به راحتی خرید خود را انجام دهید و نگران زمان خود نشوید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/d5dfb1e3-8780-4021-8f9c-f0bbe09f0ac9″ ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید ممنون می شویم با ما در میان بگذارید .

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا