نبض بازار

پرفروش ترین دستگاه ضد عفونی کننده【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم شما را با خرید دستگاه ضد عفونی کننده آشنا کنیم. در دوره ای زندگی می کنیم که ضرورت خرید دستگاه ضد عفونی کننده را برای ما دو چندان شده است، این نوع دستگاه جایگاه ویژه ای در زندگی ما پیدا کرده و شرایط زندگی کنونی را چه بخواهیم و چه نخواهیم ما را به سمت استفاده از انواع دستگاه ضد عفونی کننده سوق داده است. همه گیر شدن ویروس کرونا زندگی همه را به کلی عوض کرده که در آن به‌ کارگیری انواع مواد ضد عفونی کننده دست و اشیاء و هوا به جزئی جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده و برای استفاده از آنها ناچار به استفاده از ابزار و وسایل مختلفی نیز هستیم، زیرا بسیاری از روش ها و تکنیک های ضد عفونی کننده نیاز به دستگاه ها و تکنولوژی خاصی برای استفاده دارند تا بهره بردن از آنها را عملی سازند و چنین است که دیگر نیازی به خرید مداوم ژل های ضد عفونی کننده نخواهید داشت و همچنین خرید دستگاه ضد عفونی کننده نیز به یکی از نیازهای اساسی ما در زندگی تبدیل شده است. در ادامه با خرید دستگاه ضد عفونی کننده بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

دستگاه ضد عفونی کننده چیست؟

ضد عفونی کردن فرآیندی است که میکروارگانیسم ها و عوامل انتقال دهنده آن ها مانند قارچ ها، باکتری ها، هاگ ها و ویروس ها را از سطح اجسام از بین می برد. برای دستیابی به چنین فرایندی از مواد مختلف مایع، گازی شکل، امواج و اشعه‌های مختلف استفاده می‌شود. البته برای استفاده بهینه از هر کدام از این مواد به وسیله‌ای خاص نیاز است که می‌توان آن را دستگاه ضد عفونی کننده نامید. به عبارتی در جواب سوال دستگاه ضد عفونی کننده چیست؟ باید لیستی از چنین دستگاه‌ها و وسایلی را به همراه کاربردهای آنان ارائه داد. در حال حاضر سه مدل دستگاه ضد عفونی دست به صورت خودکار، دیواری و پدالی نیز طراحی شده است.

دستگاه ضد عفونی کننده چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ee82e81d-0596-4414-84d6-05f0cfe62d48″ ]

انواع دستگاه ضد عفونی کننده

در این روز ها مشاهده می کنیم که در کنار خرید مواد مورد نیاز روزانه خود نیاز به خرید دستگاه ضد عفونی کننده نیز هست که نه تنها برای مردم بلکه برای سازمان ها و نهاد ها تبدیل به مسئله ای عادی و ضروری شده است اما برای شناسایی دستگاه مورد نیاز هر فضای مسکونی یا عمومی، ابتدا باید انواع دستگاه ضد عفونی کننده را بشناسیم و سپس برای خرید آن اقدام کنیم. انواع دستگاه ضد عفونی کننده را می‌توان در پنج گروه اصلی قرار داد:

 1. دستگاه ضد عفونی کننده دست
 2. دستگاه ضد عفونی کننده خانگی
 3. دستگاه ضد عفونی کننده اداری
 4. دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس
 5. دستگاه ضد عفونی کننده هوا

دستگاه محلول پاش دست

دستگاه ضد عفونی کننده دست، دستگاهی است که برای گند زدایی یا استریل کردن دست به کار می رود و به علت ویروس کرونا نیز کم و بیش با ضد عفونی کردن دست، چه با استفاده از دستگاه و چه بدون آن سروکار داشته‌ ایم. برای مثال همیشه مشاهده کرده اید که پزشکان قبل از رفتن به اتاق عمل دستان خود را تا آرنج و با مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی استریل می کنند. اما در دوره کنونی استریل کردن و گندزدایی دست فقط به پزشکان اختصاص ندارد و بیشتر مردم جامعه برای در امان نگه داشتن خود و اطرافیانشان از بیماری کرونا درگیر چنین فرایندی هستند. برای ضد عفونی کردن دست پزشکان، بتادین با اسفنج بر روی دست آنها کشیده می‌شود و برای ضد عفونی کردن دست افراد مختلف و عادی جامعه که نیاز به آن درجه از استریل کردن ندارد و بدون دخالت دست انجام می‌شود.

دستگاه های ضد عفونی کننده را می توان به دو گروه تقسیم کرد: دستگاه ضد عفونی دست با استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده و دستگاه ضد عفونی کننده دست بدون استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده وجود دارد. در روش نخست دو نوع دستگاه ضد عفونی کننده دست شناخته شده داریم که عبارت است از دستگاه ضد عفونی کننده پدالی و دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک. ضد عفونی کردن دست در دستگاه ضد عفونی پدالی با فشار دادن پدال دستگاه با پا، مایع بر روی دست می ریزد و در دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک، چشمی یا حسگر دستگاه، وجود دست را در مقابل آن تشخیص می‌دهد و دستگاه عمل ریختن مواد ضدعفونی کننده را انجام می‌دهد. در گروه دوم که ضد عفونی کردن دست با روش‌های غیر پاشی محلول است، از تابش اشعه فرابنفش، گاز ازن، روش الکترواپتیک و از پلاسمای سرد استفاده می‌شود.

دستگاه محلول پاش خانگی و اداری 

دستگاه ضد عفونی کننده خانگی در شکل های مختلف ساخته شده است و همچنین با بهره گیری از فناوری های متفاوت ساخته شده است که معمول‌ ترین آنها پاشیدن محلول ضد عفونی کننده با ابزارهای مخصوص بر روی وسایل خانه است. از جمله انواع دستگاه ضد عفونی کننده خانگی دستگاه‌هایی شبیه اتوکلاو بیمارستانی است که ساختاری شبیه مایکروویو دارد و اشیاء مختلف از قبیل ساعت، تلفن همراه، دسته کلید، زیورآلات، تبلت و حتی ماسک و پول داخل آن گذاشته شده و با روشن کردن آن عمل گندزدایی انجام می‌شود. چنین دستگاه‌هایی از امواج الکترواپتیک، اشعه فرابنفش، ازن و یا ترکیبی از اشعه فرابنفش و گاز ازن بهره می‌برند.

دستگاه ضد عفونی کننده اداری نیز تقریبا با تکنولوژی شبیه دستگاه ضد عفونی کننده خانگی کار می‌کند. اما معمولا در اندازه بزرگتر و با شکلی کمی متفاوت‌تر از آن ساخته می‌شود تا پوشه‌ها، کاغذها، وسایل نوشتن و همه وسایلی که قابل جاگیری در دستگاه هستند را بتوان در آن قرار داد و ضد عفونی کرد.

دستگاه ضد عفونی کننده هوا

و اما دستگاه ضد عفونی کننده هوا که از روش‌های مختلفی مانند استفاده از اشعه فرابنفش ، ازن، پلاسمای خشک و یونیزه کردن هوا با استفاده از اکسیژن فعال عمل می‌کند. دستگاه ضد عفونی کننده هوا قابلیت نفوذ به همه وسایل موجود در یک محیط را دارد و حتی به داخل کمد و کانال کولر نیز نفوذ کرده و آنها را ضد عفونی می‌کند. نگاهی به همه موارد گفته شده چگونگی دستگاه ضد عفونی کننده را آشکار می‌سازد، دستگاهی که این روزها انواع مختلف آن را در گوشه و کنار کشور مشاهده می‌کنیم.

مزایای دستگاه ضد عفونی کننده

دستگاه ضدعفونی‌کننده دست در سه سطح ولتاژی کار می‌کند و دارای توان مصرفی بسیار پایینی بوده و همچنین مصرف آب آن بسیار کم است، چراکه آب با هوا ترکیب شده و نسبت به حالت‌های سنتی شستشوی دست صرفه‌جویی بسیاری در آب مصرفی رخ می‌دهد

دستگاه ضد عفونی کننده هوا

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ee82e81d-0596-4414-84d6-05f0cfe62d48″ ]

این دستگاه استریل کننده مدرن، کم مصرف و قابل حمل است و به منظور پیشگیری در مبارزه با باکتری‌ها و ویروس‌ها به ویژه ویروس کرونا کووید- ۱۹ معرفی شده است. اساس عملکرد این دستگاه بر پایه روش ترکیبی پلاسمای غیرحرارتی  و تابش فرابنفش است که بخش پلاسمایی آن بر پایه تخلیه الکتریکی هوا عمل می‌کند و نیازی به کپسول‌های گاز رایج جهت تولید پلاسما نخواهد بود.
ویروس زدایی و باکتری زدایی با روش خشک و غیرحرارتی و بدون نیاز به مواد شیمیایی مانند الکل،عدم استفاده از آب برای شستشو، عدم ایجاد طعم و بوی شیمیایی در مواد خوراکی، کوچک، کم مصرف و قابل حمل، مناسب برای محیط‌های اداری و خانگی و دوست دار محیط زیست از مزایای این دستگاه است. لازم به ذکر است، طراحی و ساخت دستگاه ها توسط علی دژپور دانشجوی دکتری فیزیک، مریم نیل کار دانشجوی دکتری فیزیک و ساعد جعفری عضو هیئت علمی گروه فیزیک- دانشیار فیزیک پلاسما انجام شده است و فرایند اخذ تاییدیه‌های فنی و بهداشتی و نیز ثبت اختراع آن در حال پیگیری است.

دستگاه ضد عفونی کننده هوا[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ee82e81d-0596-4414-84d6-05f0cfe62d48″ ]

نکات مهم هنگام خرید دستگاه ضد عفونی کننده

 • کاربرد دستگاه

از اصلی‌ترین نکاتی که قبل از خرید دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح باید به آن توجه شود، نوع کاربرد و محیطی بوده که قرار است از آن استفاده می شود. اگرچه معمولا این نوع دستگاه‌ها دارای قابلیت یکسانی هستند، اما برخی مراکز مانند بیمارستان‌ها دارای حساسیت بیشتری بوده و باید در خرید دستگاه تلاش کرد تا بهترین نوع آن خریداری شود.

 • نوع دستگاه

در ساخت دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح، معمولا از تکنولوژی‌های مختلف استفاده می‌شود. انواع مختلف این دستگاه‌ها می‌توانند دارای تفاوت‌هایی باشند که به هنگام خرید باید به آنها دقت شود. از جمله مواردی که در خرید انواع این نوع دستگاه می‌تواند مورد توجه قرار گیرد، قابلیت حمل و استفاده آسان، استفاده از تکنولوژی‌های روز در ساخت آنها، امکان کاربرد در محیط‌های گوناگون، سرعت عمل دستگاه و موارد دیگر است.

 • قیمت دستگاه ضدعفونی کننده 

قیمت در خرید هر محصول و کالا نقش اساسی در انتخاب آنها دارد. دستگاه‌های مذکور بنا به علت‌های مختلف معمولا در قیمت‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شوند. عواملی همچون داخلی یا خارجی بودن دستگاه و نوع تکنولوژی مورد استفاده در ساخت آنها می‌تواند در قیمت تاثیرگذار باشد. اگرچه پیش تر اکثر این دستگاه‌ها در خارج تولید شده و توسط شرکت‌های واردکننده وارد می‌شدند، اما امروزه برخی شرکت‌های توانسته‌اند انواع مختلف آنها را با شرایط مناسب تولید و به فروش برسانند.

 • گارانتی و خدمات پس از فروش 

خرید بسیاری از تجهیزات و محصولات بدون داشتن گارانتی می‌تواند نقص بزرگی محسوب شود. این مورد خصوصا برای محصولاتی مانند دستگاه ضدعفونی کننده می‌تواند اهمیت بیشتری داشته باشد. چرا که مسائلی همچون نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات معمولا برای آنها وجود دارد. از این رو داشتن گارانتی یا خدمات پس از فروش مناسب می‌تواند خیال خریدار را بابت مشکلات احتمالی راحت کند و بهتر است قبل از خرید در خصوص چگونگی و میزان نیاز به تعمیر دستگاه ضدعفونی کننده از افراد مطلع سوال پرسید. همچنین وجود قطعات در بازار به هنگام خرابی نیز می‌تواند محل توجه خریداران باشد.

 • برند دستگاه 

استفاده از برندهای معتبر در هر محصول یا کالایی تا حد زیادی خیال خریداران را آسوده می‌کند. چرا که آنها با توجه به معروفیت و معتبر بودن برند مذکور به آن اعتماد می‌کنند. این مسئله در خصوص خرید دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح نیز کاملا صدق می‌کند. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید دستگاه از برندهای مختلف در این خصوص و میزان کیفیت آنها کسب اطلاع کرد و سپس برای خرید اقدام نمود.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه ضد عفونی کننده

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ee82e81d-0596-4414-84d6-05f0cfe62d48″ ]

خرید اینترنتی دستگاه ضد عفونی کننده

هنگام خرید دستگاه ضد عفونی کننده بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که بر اساس نیاز های کاربری افراد تعبیه شده باشد. در این صورت این نوع دستگاه ها  از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهند بود و علاوه بر این می توانند نیاز های مختلف صاحبان مشاغل را نیز به خوبی برطرف نمایند.
دستگاه های ضد عفونی کننده برای ضد عفونی کردن محیط تجاری و اداری مانند: ضد عفونی کردن لباس و بدن و برای ضد عفونی کننده دست و گوشی تلفن همراه کاربرد دارند.

دستگاه های ضد عفونی کننده ابزار هایی کاربردی و بهداشتی هستند. فروش دستگاه ضدعفونی کننده یکی از مواردی است که در حال حاضر و با توجه به بحران سلامتی و بهداشت پیش آمده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای اطلاع از فروش و خرید دستگاه ضد عفونی کننده به سایت زیر مراجعه کنید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ee82e81d-0596-4414-84d6-05f0cfe62d48″ ]

محلول ضدعفونی کننده چیست؟

محلول ضدعفونی کننده فرایندی است که همه عوامل بیماری زا را بر روی بافت زنده از بین می برد. در ادامه به ویژگی های محلول ضدعفونی کننده می پردازیم:

 • انواع متفاوتی از محلول  ضدعفونی کننده در محیط های پزشکی استفاده می شود و از این محلول ها برای شست و شوی دست و آماده سازی پوست استفاده می کنند.
 • مواد ضدعفونی کننده، رشد میکروب ها را متوقف یا معمولا کند می کند و بیش تر در بیمارستان ها و محیط های عمومی برای کاهش خطر عفونت و ابتلا به ویروس کرونا استفاده می کنند.

مواد ضدعفونی کننده داخل دستگاه 

شاید برای شما جای سوال باشد که در داخل محلول های ضدعفونی کننده چه موادی موجود است که شما را نجات می دهد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که مواد ضدعفونی کننده شامل: الکل، گلیسیرین، کرپومر، پروپان بوتان، پنتانول، بنز الکونوم و تری اتانول رقیق شده می باشد. ترکیب غالب ژل های بهداشتی شامل پروپلین، گلایکول و آب دیونیزه است. ترکیب شیمیایی مواردی که گفته شد می تواند هرگونه آلودگی که روی دستان شما است را از بین ببرد. طبق تحقیقات انجام شده مواد ضدعفونی کننده برای برخی از آلودگی هایی که بیش از حد معمول است، پاسخ گو نمی باشد و همچنین اول باید دست های خود را با آب و صابون به خوبی بشویید و سپس از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید. امروزه به علت وجود ویروس کرونا و جو متشنجی که بر جامعه تحمیل شده است، وجود دستگاه های ضدعفونی کننده می تواند اطمینان خاطر و آسودگی را برای افراد فراهم سازد. امروزه به علت وجود ویروس کرونا باید رفت آمد خود را نسبت به قدیم کاهش دهید اما در برخی مواقع فرد باید برای خرید روزانه خود از منزل خود خارج شود.

برای شما پیش آمده است زمانی که از خانه خارج می شوید با دستگاه ضدعفونی کننده کنار آسانسور مواجه شوید یا در بانک ها و فضاهای عمومی، دستگاه های ضدعفونی کننده دست هوشمند را ببینید و همان طور که مشخص است وجود این دسته از دستگاه ها احساس امنیت را در افراد افزایش می دهد.

تفاوت گندزدا با محلول ضدعفونی کننده چیست؟

به طور کلی مواد ضدعفونی کننده و گندزداها میکروارگانیسم ها را از بین می برند و بیش تر افراد این اصطلاحات را با یکدیگر اشتباه می گیرند. اختلافات زیادی بین ضدعفونی کننده ها و گندزداها وجود دارد که در ادامه به تفاوت دو محصول می پردازیم:

 1. محلول های ضدعفونی کننده و گندزداها از عوامل شیمیایی تشکیل شده اند که در برخی مواقع آن ها را یبوسید می نامند. پراکسید هیدروژن یک عنصر مرسوم در محلول های ضدعفونی کننده و گندزداها می باشد در صورتی که در محلول های ضدعفونی کننده اکثرا غلظت های کمتری از یبوسدها در آن به کار برده می شود.
 2. ماده ضدعفونی کننده روی دست ها و روی بافت زنده اعمال می شود، در صورتی که گندزداها بر روی میز و سطوح غیر زنده اعمال می شود. به عنوان مثال: پزشک برای جلوگیری از عفونت از محلول ضدعفونی کننده استفاده می کند و برای استریل کردن میز خود از گندزدا استفاده خواهد کرد.

کاربرد مواد ضدعفونی کننده

انواع محلول های ضدعفونی کننده کاربرد های منحصر به فرد خود را دارند که به شرح ذیل می باشد:

 • تمیز کردن سطح روی پوست در یک عمل پزشکی مانند: خون گرفتن یا جراحی
 • جلوگیری از عفونت های پوستی مانند: بریدگی ها، خراش ها و یا سوختگی ها
 • قبل از استفاده کردن کاتر در پزشکی
 • تمیز کردن غشای مخاطی
 • جلوگیری از شیوع ویروس کرونا
 • شست و شوی دست با مواد ضدعفونی کننده برای جلوگیری از شیوع انواع بیماری های مختلف

محلول ضدعفونی کننده چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/ee82e81d-0596-4414-84d6-05f0cfe62d48″ ]

عوارض استفاده از مواد ضدعفونی کننده

ضدعفونی کننده ها بیش تر از الکل، اتانول 60 تا 95 درصد ساخته شده است و در صورت بیش از حد  استفاده ممکن است که سمی باشند. طبق گفته پزشکان استفاده بیش از حد مواد ضدعفونی کننده باعث انباشته شدن اتانول در خون می شود که مقدار آن قابل اندازه گیری است. استفاده مداوم از مواد ضدعفونی کننده منجر به مسمویت مزمن می شود و خطرات بیماری های اگزما و سرطان پوست را افزایش می دهد که در برخی از مواقع ممکن است کشنده باشد. در کودکان مسمومیت به راحتی از طریق پوست انتقال می یابد و در معرض استفاده به صورت تصادفی هستند. در ادامه به عوارض بیش از حد استفاده از مواد ضدعفونی کننده اشاره خواهیم کرد:

 • تاثیر مواد ضدعفونی کننده بر چشم

استفاده از ضدعفونی کننده در چشم و اطراف چشم بسیار خطرناک است و علت خطری بودن این مسئله به علت آسیب رساندن به قرنیه چشم است. در طول روز دست ها به طور ناخودآگاه به چشم ها، دهان و گوش ها در تماس است. گاهی این تماس ها بر اثر خارش یا عادت اتفاق می افتد. در صورتی که فرد از مواد ضدعفونی کننده استفاده کرده باشد و دست خود را با چشم خود تماس دهد منجر به تماس الکل با چشم می شود. قرار گرفتن قرنیه در برابر الکل منجر به ایجاد زخم قرنیه و در نهایت نابینایی می شود. افزایش استفاده از این مواد در زمان کرونا بسیار افزایش یافته است و کودکان در برابر آسیب های ناشی از تماس الکل با چشم قرار می گیرند.

 • تاثیر مواد ضدعفونی کننده بر پوست

استفاده بیش از حد مواد ضدعفونی کننده بر پایه اتانول منجر به صدمات پوستی و ترک های پوستی می شود و این امر موجب نفوذ ویروس های آلوده و مضر از طریق ترک های پوستی می شوند و همچنین استفاده بیش از حد مواد ضدعفونی کننده منجر به تغییر میکروبیوم سطح پوست می شود. همان طور که می دانید میکروبیوم ها باکتری های مفید سطح پوست هستند، در واقع مجموع آرگانیسم هایی روی پوست از قبیل: ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها زندگی می کنند. برخی از محققان بر این باورند که ضدعفونی کننده ها می توانند به میکروب های موجود در روده آسیب وارد کند اما این نظریه تایید نشده است.

آیا مصرف الکل در پیشگیری از کرونا نقشی دارد؟

مصرف الکل در پیشگیری از کرونا، شایعه ای بیش نیست. این شایع باعث جان باختن چندین هزار نفر شده است. به طور کلی غرغره کردن و نوشیدن الکل هیچ تاثیری در پیشگیری از کرونا ندارد. برخی از افراد اقدام به دستکاری متانول کرده اند و مواد سفید کننده را برای تغییر رنگ به آن اضافه کرده و به جای اتانول به فروش می رسانند. به دلیل سمی بودن متانول، هیچ گونه توصیه ای برای استفاده از متانول به جای ضدعفونی کننده های دست، پوست، تجهیزات پزشکی، میز کار و کف زمین نمی شود.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید دستگاه ضد عفونی کننده آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا