زیبایینبض بازار

پر فروش ترین مداد ابرو های زیر 28 هزار تومان【سال1403】❤️

یکی از مهم ترین اجزای صورت که باعث می شود سن و سال تمامی خانم ها تغییر کند ابرو ها هستند . چرا که مداد ابرو کشیدن به آنها باعث می شوند که سن افراد پایین تر یا بالاتر دیده شود به همین دلیل آرایش کردن ابرو ها یکی از پر کاربرد ترین آرایش های صورت به شمار می روند. اما مشکل اینجا است که تمامی افراد ، طرز صحیح استفاده از مداد ابرو را نمی دانند به همین دلیل ما در دامه این مقاله شما را با انواع مداد ها و نحوه استفاده از آن آشنا خواهیم کرد تا هنگام خرید نکات لازم را بدانید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/561327a5-0719-4a62-83bf-9b3e3ecc46a5″ ]

کدام رنگ مداد ابرو مناسب ابرهایمان است؟

نکته مهمی که در آرایش ابرو با مداد بسیار مهم است این است که رنگ مو ها و ابرو ها با یکدیگر هماهنگ و رنگی مناسبی داشته باشند. علاوه بر این در انتخاب رنگ تیره باید توجه کنید که مداد بسیار تیره اصلا مناسب نیست چرا که باعث می شود ابروهایتان به طرز عجیبی غیر طبیعی به نظر برسند اما این را از یاد نبرید که رنگ های بیار روشن برای ابرو ها هم باعث می شود همین امر به وجود بی آید.

به همین دلیل رنگ مداد باید متناسب با ته رنگ پوست شما و ویژگی های صورتتان باشد. زمانی که قصد دارید از مداد آرایشی استفاده کنید آن را بدون وارد کردن فشار به ابروهایتان بزنید چرا که فشار آوردن به مداد آرایشی باعث تغییر رنگ آن و پررنگ شدن آن می شود. علاوه بر این هنگام استفاده از مداد ابرو این را به یاد داشته باشید که خارج از خط مو ها را رنگ نکنید و همچنین بهتر است تا رنگ ابرو هایتان را با پوست صورتتان هم هماهنگ کنید چرا که اگر رنگ ابرو با پوست شما هماهنگی نداشته باشد باعث می شود که پوستتان بیش از حد تیره و یا بیش از حد روشن شود به همین دلیل بهتر است نکات پایین را در نظر داشته باشید.

 • مو های بلود باید از یک سایه خاکستری یا مداد شماره ۱ یا سایه ۲ شماره تیره تر از موی طبیعی خود را امتحان کنند
 • کسانی که دارای پوست سبزه هستند باید مدادی را انتخاب کنند که ۱ یا ۲ درجه از رنگ مویشان روشن تر است سایه های تیره را انتخاب نکنید مگر اینکه قصد داشته باشید ابرو های خشمگین یا شیطانی داشته باشید.
 • کسانی که مو های سیاه پر کلاغی دارند نیز باید از مداد تیره دوری کنند اما این افراد از رنگ قهوه ای می توانند استفاده نماییند.
 • کسانی که دارای موی سیاه و سفید یا جو گندمی هستند نیازی نیست از مداد خاکستری استفاده کنند باید از رنگ قهوه ای روشن یا طوسی استفاده نماییند.

ویژگی های مداد ابرو

 • کشیدن ابرو : برای ایجاد یک مدل یا خط منحنی مناسب برای ابرو می توانید از مداد ابرو استفاده کنید
 • پر کردن جای خالی ابرو : از دیگر کاربرد های مداد ابرو ، پرکردن قسمت هایی است که ممکن است در آن قسمت ها مو های ابرو رشد نکرده و وجود نداشته باشد
 • سایه دادن: سایه دادن در نقاط کم پشت شما می توانید برای جلوگیری از ظاهر خالی و تو رفتگی در ابرو ها از سایه دادن به وسیله مداد ابرو استفاده کنید
 • فرم دهی به ابرو : به وسیله مداد ابرو می توانید با ایجاد منحنی ها و فرم های مورد نظر یک فرم و حالت کلی را برای ابرو در نظر گرفت
 • ایجاد تقارن
 • تقویت پهنا و عرض ابرو ها

ویژگی های مداد ابرو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/561327a5-0719-4a62-83bf-9b3e3ecc46a5″ ]

هنگام خرید مداد ابرو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • همیشه رنگ مداد هایتان را هماهنگ با رنگ مو ها و پوستتان انتخاب کنید.
 • در خرید های اینترنتی از نظرات مصرف کنندگان استفاده کنید.
 • برای انجام کار طراحی و متقارن سازی ابرو ها بهتر است از مداد های دارای براش یا اسپولی تهیه کنید.
 • به قیمت و بودجه مورد نظرتان توجه کنید.
 • همیشه قیمت های بالا کیفیت مناسبی نخواهند داشت.
 • در خرید مداد های ابرو برند ها و مدل هایی که اشاره شد را در نظر داشته باشید.
 • برای آرایش های روزانه از مداد های ابرویی تیره و روشن استفاده نکنید.

انواع روش های طراحی موقت ابرو

برخی از افراد فکر می کنند تنها با مداد های ابرو میتوان ابرو ها را طراحی کرد که این یک باور اشتباه است چرا که با روش های مختلفی می توان این کار را انجام داد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

طراحی با مداد ابرو : هنگام استفاده از مداد روی یادتان باشد که خارج از خط مو ها را رنگ نکنید. پس درون خطوط اصلی ابرو های تان بمانید. همچنین همیشه با ضرباتی ملایم شروع کنید چرا که اگر از ضربات سفت و محکمی وارد نمایید رنگ ابروهایتان تیره خواهد شد. اگر هم ابروهایتان را خیلی تیره کنید با آرایش باقی صورتتان ناسازگاری ایجاد خواهد کرد. پس هیچ گاه مداد را مخصوصا نوک آن را خیلی محکم فشار ندهید. بهتر است دست هایتان را شل اما کنترل شده حرکت دهید.

طراحی ابرو با ماژیک : ماژیک ابرو با نوکی ظریف و کاربردی آسان به شما کمک می ‌کند تا به ابرو های خود شکل دهید. با کمک این محصول می ‌توانید قسمت ‌های خالی ابروی خود را پر کرده و به آنان حالت قرینگی ببخشید تا زیبایی شما چند برابر زیباتر به نظر برسد. ماژیک ابرو نیز همان کار مداد را انجام می‌دهد تنها با این تفاوت که کار کردن با آن آسان ‌تر بوده و دوام بیشتری نسبت به مداد دارد.

همچنین باعث ایجاد چسبندگی یا خشکی بیش از حد نمی ‌شود. ماژیک ابرو برای افرادی که ابروهایشان کم پشت یا خیلی روشن است گزینه خوبی محسوب می شود. البته این محصول برای انواع پوست و افرادی که چشمان حساس دارند نیز مناسب است. از جمله مزایای ماژیک ابرو می توان به رنگ غنی و پایدار نوک نمدی و انعطاف پذیر عدم و ایجاد سایه و لک و پوشش یکنواخت و عدم ایجاد چسبندگی یا خشکی در ابرو ها اشاره کرد که همگی در کسب نتیجه مطلوب موثر خواهند بود.

طراحی با سایه ابرو : مدل سایه ابرو ایده خوبی برای پر کردن ابرو های کم پشت است و شما می توانید برای برجسته کردن ابرو های خود از مدل های متنوع سایه ابرو استفاده کنید. مدل سایه ابرو یکی از تکنیک های جدید فرم دادن ابرو ها محسوب می شود. برای سایه زدن ابرو های خود ابتدا آن ها را شانه بزنید و سپس خط ابرو و قسمت های کم پشت ابرو های خود را با کمک سایه پر کنید. ابرو ها با کمک سایه به زیبایی و جذابیت ابرو های شما کمک می کند و شما می توانید با مدل های متنوع سایه ابرو زیباترین مدل را برای خود رقم بزنید.

 هاشور زدن ابرو با مداد : یکی از رایج ترین روش های طراحی ابرو استفاده از مداد است که از گذشته کاربرد داشته است. قدم اول در طراحی ابرو به وسیله مداد این است که صورت خود را به خوبی بشویید تا عاری از هر گونه چربی و آلودگی شود. می توانید ابروهای تان را با دستمال مرطوب نیز تمیز کنید تا بدین ترتیب مداد راحت تر روی پوست حرکت کند و از ماندگاری بیشتری نیز برخوردار باشد.

در مرحله دوم از طراحی ابرو با مدادتان را با پودر شفاف بپوشانید و با استفاده از یک براش مخصوص آرایشگری شروع به کشیدن طراحی اولیه ابرو می کنیم. جاهایی از ابرو که می خواهیم دارای قوس یا کمان باشد را با مداد به صورت کم رنگ مشخص می کنیم تا اگر اشتباهی مرتکب شدیم پاک کردن آن به راحتی صورت بگیرد. هیچ گاه ابرو های خود را به طور کامل پر نکنید تا حالت غیر طبیعی به خود بگیرد. بهتر است جاهایی از ابرو که خالی است را تار هایی نازک شبیه به مو بکشید تا شکل طبیعی خود را حفظ کند.

علاوه بر این ، هیچ گاه از مداد چشم یا مداد های غیر ابرو برای طراحی ابرو استفاده نکنید چرا که مداد چشم دارای چربی بسیاری است و به همین دلیل حالت غیر طبیعی و بدی را برای ابرو هایتان به ارمغان خواهد آورد. بعد از این که طراحی موقت ابرو های خود را با استفاده از مداد به اتمام رساندید با یک براش محکم که کمی به کرم پودر آغشته شده است خطوط ابروهایتان را محو کنید.

انواع مدل ابرو ها بر اساس فرم صورت

صورت های مربعی : صورت مربعی شکل موجب برجسته‌ تر نشان دادن زاویه صورت می‌ شود. بنابراین برای متعادل کردن زاویه ‌های صورت مدل ابروی دایره ‌ای شکل که دارای منحنی است مناسب‌ تر می باشد اما ابرو ها نباید بسیار گرد به نظر برسند. زیرا چندان زیبا نیست که در انتها ابرو هایی به فرم رنگین کمان داشته باشید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/561327a5-0719-4a62-83bf-9b3e3ecc46a5″ ]

صورت های کشیده : اگر شما صورتی کشیده و استخوانی دارید بهتر است مدل ابرویی انتخاب کنید که کشیدگی صورت شما را کمتر نشان دهد پس بهتر است دم ابرو از گوشه چشم‌ تان کمی فراتر رود. در صورت‌ های کشیده و لاغر این کشیدگی ابرو به صورت شما جلوه زیبایی می ‌دهد. البته در این مورد نباید زیاده‌ روی کنید چرا که کشیدن بیش از حد آن هم موجب گرایش چشم‌ ها به سمت پایین شده و ظاهر آن‌ ها را افتاده نشان می ‌دهد.

صورت های قلبی : افرادی که صورت قلبی دارند بهتر است ابرو های بسیار پرپشت و پهن نداشته باشند. در این مدل صورت چون خط آرواره ‌ای کوچک است و همه توجه به سمت بخش بالایی سر معطوف می ‌شود ، بنابراین باید ابرو ها را به خوبی تمیز و مرتب کرد. البته منظور داشتن ابروی نازک نیست بلکه ابرویی که به خوبی شکل داده شده و به هیچ وجه فوق ‌العاده پر نباشد ایده‌ آل‌ ترین مدل ابرو است. مدل ابروی پیشنهادی می ‌تواند موجب برقراری تعادل بین نیمه بالایی صورت با چانه و آرواره کوچک در نیمه پایینی صورت شود.

صورت های بیضی : به طور کلی این مدل صورت دارای تناسب ایده ‌آل هستند از این رو مدل ابروی کلاسیک و متعادل برازنده آن خواهد بود.

انواع مداد ابرو ها را بشناسیم

مداد ابرو سنتی : بهترین مداد های ابرو مداد های سنتی ابرو هستند که مانند یک مداد هستند و برای پر کردن ابرو از آنها استفاده می شود روش های مختلفی برای استفاده از این نوع مداد وجود دارد اما بسیاری معتقد هستند بهترین نوع مدادی که می توان از آن استفاده نمود همین مداد های مومی یا واکسی هستند زیرا مواد تشکیل دهنده این نوع مداد نرم است و خطوط صاف و یکدست مانند موی ابرو را به وجود می آورند.

استفاده از این مداد بسیار آسان است و پس از استفاده از آن ابرو های خود را شانه کنید از حرکات سریع و کوتاه استفاده کنید و به ابرو های خود جهت دهید اگر قصد عمق دادن به ابروی خود را دارید از لایه هایی به آن اضافه کنید اما مراقب باشید هر چه بیشتر از مداد استفاده کنید ابرو هایتان تیره تر خواهد شد.

مداد ابرو ژل : مداد ژل ابرو مانند ریمیل چشم است ماده ژل برای حالت دادن ابرو مورد استفاده قرار می گیرد معمولا مداد ژل آخرین تکه از پازل آرایش شما است تا ابرو های خود را ثابت نگه دارید کسانی که دارای ابرو های پهن هستند بهتر از از این نوع مداد استفاده کنند بیشتر آرایش های ابرو با پایه ژل در سه تا شش رنگ و سایه انجام می گیرد ماده ژل می تواند قوس ابرو را بیشتر کند و باعث حفظ مو های زائد ابرو شود برای استفاده از مداد ژل آن را به عنوان یک برس ریمیل مورد استفاده قرار دهید و مو های ابرو را به هر سویی که می خواهید شانه کنید اگر قصد دارید سبک های جدید را امتحان کنید این نوع محصولات می تواند بسیار مفید باشند.

پوماد ابرو : پوماد ابرو ماده ای روغنی و خوشبو است که برای حالت دادن ابرو از آن استفاده می شود که مانند یک ژل و ماده مایع برای نگهداری مو ها مورد استفاده قرار می گیرد این ماده باعث می شود حالت طبیعتی ابرو ها به خود بگیرند و ابرو های زیبایی را با کمک آن تجربه خواهید کردبرس پوماد را مانند برس ریمیل روی ابرو های خود شانه کنید و به همان مقدار استفاده نمایید این آرایش بسیار سریع تر از ژل خشک می شود بنابراین زمان کمتری صرف آرایش خواهد کرد همچنین می توانید مواد و رنگ های دیگر نیز به آن اضافه کنید تا به رنگ دلخواه شما تغییر کند.

قلم هاشور : از یک قلم هاشور برای تعیین نمایش و برای زمان طولانی استفاده کنید زمان پاک شدن بسیار طولانی تر است اما قوس ابرو را با دقت بسیار بالایی انجام خواهد گرفت ماده ای که قلم هاشور از آن ساخته شده است بسیار مقاوم است و به آسانی از بین نمی رود بنابراین بهتر است روغن ویتامین E را در کنار خود داشته باشید . برای آنکه ظاهری آراسته داشته باشید مداد را با حرکت های آرام و کوتاه بر روی ابروی خود بکشید با اینکار در ظاهر شما دارای ابرو های پر پشتی خواهید شد به خصوص کسانی که با نازکی مو های ابرو رو به رو هستند.

انواع مداد ابرو ها را بشناسیم

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/561327a5-0719-4a62-83bf-9b3e3ecc46a5″ ]

بهترین مداد ابرو ها کدام مداد ها هستند؟

زمانی که قصد خرید مداد آرایشی را دارید نمی توانید به جرات بگویید که کدام مداد بهترین نوع مداد ها هستند و یا از کدام آنها می توان به راحتی استفاده کرد به همین دلیل نمی توان گفت که بهترین مداد های ابرو کدام مداد ها هستند بلکه تنها می توان با برخی سوال ها بهترین مداد ها را شناخت که این سوال ها را با هم بررسی خواهیم کرد :

 • بهترین رنگ برای ابرو ها چیست؟
 • تیز بودن یا گرد بودن مداد چیست و به چه کاری می آید؟
 • ترکیبات مداد چیست؟
 • مدل های مختلف مداد ابرو چیست و چگونه بهترین مورد را باید انتخاب کنم؟
 • آیا مداد ابرو باعث ریزش موی ابرو می شود؟
 • طریقه صحیح استفاده از مداد چیست؟

کلام آخر 

ما در این مقاله شما را با نحوه صحیح استفاده از این محصول و چگونگی ساخت شدن آن و علاوه بر این ها شما را با انواع آنها آشنا کرده ایم تا شما بتوانید با استفاده از این نکات آرایشی زیبا و مناسب داشته باشید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا