سلامتینبض بازار

پر فروش ترین انواع گردن بند طبی【سال1402 】❤️+ لینک خرید

ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع گردن بند طبی آشنا کنیم. با خرید گردن بند های طبی می توانید درد ناشی از آرتروز گردن را کاهش دهید. این نوع گردن بند ها شامل گردن بند بادی، نرم، سخت و اسفنجی هستند. اگرچه اصطلاح گردنبند طبی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است، اصطلاح استاندارد شده و جهانی پذیرفته شده برای آن آرتروز گردن است. و نام آرتروز باید با توجه به قسمتی از بدن که با دستگاه آرتروز حمایت می شود، انتخاب شود از جمله آرتروز گردن، آرتروز سر و یا آرتروز سرویکوتوراسیک. در ادامه با انواع گردن بند طبی بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

گردن بند طبی چیست؟

همان طور که می دانید انواع گردن بند طبی بسیار در بازار متنوع است. گردن بند های طبی معمولا توسط بیمارانی که جراحی ستون فقرات گردن داشته اند برای ثابت نگه داشتن گردن استفاده می کنند. همچنین برای درمان گردن درد ناشی از آسیب حاد یا درد مزمن نیز استفاده می شود. پس از جراحت ناشی از ضربه، گردنبند طبی را می توان هم برای ثابت نگه داشتن و هم کاهش درد استفاده کرد. هدف اصلی گردنبند طبی جلوگیری یا به حداقل رساندن حرکت در ستون فقرات گردن است. گردنبند طبی همچنین سر را در یک موقعیت راحت نگه می دارد و قوس طبیعی گردن را حفظ می نماید.

گردن بند طبی چیست؟

نکات مهم هنگام خرید گردن بند طبی

✅انتخاب نوع گردن بند طبی انواع مختلفی از گردن بند طبی بر حسب میزان سختی وجود دارند و حال این شما هستید که باید متناسب با تجویز پزشک و مشکل گردنی خود یک کدام از آن ها را استفاده نمایید
✅جنس گردن بند  این مهم است که جنس گردنی شما هرچه که باشد باید ضد حساسیت و با توجه به مدت زمان بالای استفاده از آن دارای قابلیت شستشوی آسانی نیز باشد.
✅ سایز مناسب فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید گردن بند طبی مربوط به سایز مناسب آن برای بیماران است. در این مورد باید بدانید که هر کسی متناسب با خصوصیات فیزیکالی خود از اندازه دور گردن خاصی برخوردار است
❤️قابلیت گردش هوا اگر می خواهید در زمان بسته شدن گردن بند طبی به دور گردنتان عرق نکنید، بهتر است به سراغ خرید محصولاتی بروید که با داشتن تعدادی سوراخ بر روی خود سبب ایجاد گردش هوا به داخل و سپس خارج شدن از آن برایتان شود.
✅قیمت گردن بند طبی قیمت گردن بند طبی از قیمت پایین تا گران نیز در بازار وجود دارد. مهم این است که شما متناسب با میزان ضربه و یا درد موجود در ناحیه گردنی تان اقدام به خرید یک مدل مناسب برای خود کنید.

کاربرد گردن بند طبی

در ادامه به کاربرد گردن بند طبی می پردازیم:

 • معمول ترین کاربرد و علت استفاده از گردن بند طبی، تسکین درد و دیسک گردن است. بریس گردن کمک می کند تا در حالی که بافت های نرم گردن شانس بهبودی دارند گردن وزن سر را نگاه دارد.
 • ممکن است بعد از جراحی ستون فقرات گردن در یک راستا نگه داشته شود و استخوان های گردن در هنگام بهبودی به بریس گردن نیاز داشته باشید.
 •  اگر فرد تصادف کرده باشد، ممکن است به عنوان یک اقدام احتیاطی تا هنگامی که آسیب های احتمالی گردن را بتوان ارزیابی کرد به تجویز پزشک، بریس گردن برای او ببندند.

انواع گردن بند طبی

بریس گردن که همچنین گردن بند طبی نیز نامیده می شود، به منظور اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. گردن بندها پس از جراحی ستون فقرات باعث ثابت نگه داشتن گردن می شوند یا در صورتی که گردن شما دچار صدمه یا آسیب دیدگی شده باشد، درد آن را تسکین می دهد. گردن بندها شایع ترین بریس های ستون فقرات هستند که پزشک آنها را ارتز می نامد. گردن بندها انواع مختلفی دارند که در ادامه به رایج ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

گردن بند طبی فیلادلفیا

در بازار انواع گردن بند طبی وجود دارد. گردنبند فیلادلفیا از دو بخش تشکیل شده است که شامل بخش جلویی و عقبی است. این دو بخش توسط نوارهایی به نام ولکرو به یک دیگر متصل شده اند. یکی از کاربرد استفاده از این نوع گردن بند، کاهش حرکت در زمان بهبود گردن می شود و همچنین برای حفاظت از رباط های گردن و استخوان های گردن مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی مواقع پزشک استفاده دائم از گردن بند فیلادلفیا را برای بیمار تجویز می کند. در ادامه در مواقعی که باید از گردن بند فیلادلفیا استفاده کنید، اشاره خواهیم کرد:

 • هنگام رانندگی باید برای حفاظت از استخوان های گردن و رباط ها از این نوع گردن بند استفاده کنید.
 • هنگام نشستن بستن گردنبند را فراموش نکنید.
 • به شما پیشنهاد می شود برای تسکین درد و بهبود بخشیدن به ناحیه گردن، در مواقع پیاده روی نیز از گردن بند فیلادلفیا استفاده کنید.

همچنین بیمار باید در مواقعی از بستن گردن بند فیلادلفیا خودداری کند و زمانی که از گردن بند طبی استفاده می کنید از تکان دادن سر و گردن خود بپرهیزید و برای انجام کار های روزمره خود باید به توصیه های پزشک متخصص گوش دهید. در ادامه مواقعی که باید از بستن گردنبند فیلادلفیا خودداری کنید را برای شما نام خواهیم برد:

 1. در فعالیت های سنگین و ورزش از بستن این نوع گردنبندها خودداری کنید.
 2. هنگامی که قصد بلند کردن اشیاء سنگین را دارید از بستن گردن بند خودداری کنید.
 3. هنگام استفاده از وسایل نقلیه از بستن گردنبند خودداری کنید.

تعویض گردنبند فیلادلفیا

گردنبند های طبی نباید با وسایلی که حرارت از خود تولید می کنند، خشک شوند. شما می توانید برای شستن گردنبند طبی خود از ماشین لباس شویی استفاده کنید و همچنین شست و شوی گردنبند های طبی با استفاده از صابون و آب گرم نیز امکان پذیر است.

مزایای گردنبند فیلادلفیا

 • گردنبند فیلادلفیا شامل اندازه های مختلف است و می توان هرطور که بیمار راحت است آن را تنظیم کند.
 • یکی از مزایای گردنبند فیلادلفیا، استفاده این نوع گردنبند هنگام MRI مجاز می باشد و قابل انجام است.
 • دارای تهویه هوا و از عرق سوز شدن در طول استفاده از گردنبند جلوگیری می کند.
 • دارای زیپ چسبی یا ولکرو برای تنظیم

در چه مواقعی از گردنبند فیلادلفیا استفاده کنیم؟

 • بعد از جراحی های سخت مانند: ستون فقرات گردن
 • اگر بیمار دچار آسیب دیدگی در ناحیه گردن شود، استفاده از گردنبند فیلادلفیا برای او ضروری است.
 • بیماری هایی که از دیسک کمر رنج می برند، می توانند برای تسکین درد از فیلادلفیا استفاده کنند.
 • برای بهبود رگ به رگ شدن عضلات گردن
 • بعد از جراحی برای محدود کردن حرکات گردن می توانید از این نوع گردنبند استفاده کنید.

گردن بند سومی

گردنبند طبی سومی برای تراز کردن ستون فقرات و گردن مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع گردنبند بسیار محکم است و از حرکت سر بیمار جلوگیری می کند. در مواقعی که گردن بند را می بندید نباید گردن خود را خم یا بچرخانید. یکی از کاربرد های مهم این نوع گردنبند، بهبود قسمت فوقانی قفسه سینه است.

گردن بند هالو

بریس هالو یکی از سفت ترین نوع گردنبند است و این سفت بودن به محدود کردن حرکات اضافی سر و گردن می انجامد. بستن گردنبند هالو منجر به انقباض ستون فقرات می شود و این نوع انقباض موجب کشیده شدن ستون فقرات به دو جهت مختلف می شود.

ظاهر بریس هالو مانند یک حلقه فلزی می باشد و با استفاده از دو میله فلزی به سر متصل می شود و بیمار تا زمان بهبود باید از این نوع بریس استفاده کند.

همچنین بر اساس مواد و سختی مواد می توان گردنبند های طبی را به دو دسته طبقه بندی کرد:

 •  گردنبند نرم
 •  گردنبند سخت

انواع گردن بند طبی

گردنبند نرم

گردنبند های نرم از نمد ساخنه می شوند. آن ها را برش و قالب زده به اندازه دور گردن و فک بیمار در می آورند، سایز گردنبند های طبی را باید برای بیمار تنظیم کرد، این نوع گردنبند ها گردن را کاملا بی حرکت نمی کنند بلکه حرکت گردن شما را محدود تر می کند و اغلب حرکات اضافی را به بیمار یادآوری می کنند (یادآوری جنبشی).

از آن جایی که گردنبند زیر چانه است و از چانه محافظت می کند انقباض عضلات را به حداقل می رساند. انقباض عضلات برای در وضعیت نرمال نگاه داشتن سر در مقابل نیروهای جاذبه مورد نیاز است . این نوع گردنبند در واقع گردن را بی حرکت نمی کند بلکه فقط  خم و راست شدن آن را محدود می کند . این گردنبندها محکم دور گردن را می گیرند و احتمال عبور هوا از نمد بسیار کم است بنابراین ممکن است گردن بیمار زیر گردنبند عرق کند.

گردنبند سخت 

گردن بند های طبی سخت به طور معمول جهت ثابت نگه داشتن ستون فقرات بعد از جراحی ، شکستگی و یا در رفتگی مورد استفاده قرار می گیرد . این گردن بند از ورق پلی اتیلن به صورت دو تیکه با قابلیت جدا شدن قسمت پشتی و جلویی که با ولکرو ( زیپ چسبان )به هم متصل می شوند. از گردن بند های طبی سخت در زمان خواب پیشنهاد نمی شود. این نوع گردنبند ها شبیه گردنبند های نرم هستند ولی از پلکسی گلاس ساخته شده اند. این گردنبند ها به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و تمیز نگاه داشتن آن ها آسان است که این یکی از مزایای گردنبند پلاستیکی است. این نوع گردنبند اندازه های مختلفی دارد که باید برای بیمار مناسب باشد.

این گردنبند ها حرکت خاصی را (نه با شدت) در هنگام خم و راست کردن گردن محدود می کنند. آن ها نه تنها از چانه بلکه از استخوان پس سر هم محافظت می کنند که چنین چیزی امکان راست کردن گردن بخصوص تا حد نهایی آن را کاهش می دهند. یکی از اشکالات گردنبند های سخت این است که بالقوه باعث انسداد جریان وریدی می شوند که این فشار داخل جمجمه را بالا می برد. اگر دلیل روشنی مبنی بر افزایش فشار داخل جمجمه وجود داشته باشد باید گردنبند را برداشت یه نحوی قرارگیری آن را تغییر داد.

گردنبندهایی که اغلب بیشتر تجویز می شوند عبارتند از گردنبندهای Aspen، Malibu، Miami J و Philadelphia. می توان از همه این گردنبندها همراه با قطعات اضافه ای که تا سر یا قفسه سینه گسترده شده اند برای افزایش ثبات استفاده کرد. گردنبندهای طبی را با بریس های سخت ترکیب می کنند تا حرکت سر و قفسه سینه را با هم محدود کنند. نمونه هایی  از این وسایل عبارتند از وسیله بی حرکت کننده فک پایین و پس سر Sterno (SOMI) و انواع Lerman و Minerva و Yale.

انواع گردن بند طبی

نقش گردنبند طبی در دیسک کمر

گردن‌ بند طبی نرم فقط برای صدمات حاد بافت نرم گردن و برای مدت زمان کوتاه توصیه می شود. اگر این گردن ‌بند به صورت مداوم پوشیده شود، خطراتی مثل از دست دادن قدرت گردن شما را تهدید خواهد کرد.

 • هنگام پوشیدن رادیکولوپاتی ناشی از تنگی فورامینال، قسمت وسیعی از یقه به صورت خلفی قرار داده می شود و قسمت نازک به صورت قدامی برای برای جلوگیری از خم شدن گردن.
 • قلاده ها را می توان در طی فعالیت های خاص مانند خوابیدن یا رانندگی برای مدت طولانی تر پوشید.

مزایای کلی گردن بند های طبی

از گردنبند طبی برای پشتیبانی از ستون فقرات گردنی استفاده می‌ شود . پرسنل اورژانس از کلارگردنی برای ثابت و بی حرکت کردن گردن افرادی که دچار آسیب سر و گردن شده اند، استفاده می‌ کنند. از گردن بند طبی همچنین برای کمک به درمان آسیب‌ های مزمن گردن نیز استفاده می ‌شود. برای بیمارانی که عمل جراحی در ناحیه ستون فقرات گردنی داشته اند نیز، در دوره ریکاوری بعد از جراحی از گردنبند طبی استفاده می‌ شود تا گردن بیمار بی حرکت شود . گردنبند طبی برای درمان گردن درد نیز کاربرد دارد. برای مثال بعد از آسیب ‌های شلاقی گردن که موجب کشیدگی رباط ها و درد زیاد گردن می‌ شوند، از گردن بند طبی هم برای بی حرکت کردن و هم کاهش درد گردن استفاده می ‌شود. گردنبند‌های طبی برای اصلاح راستای ستون فقرات و کاهش درد کاربرد دارند اما اصلا نباید برای مدت طولانی مورد استفاده مداوم قرار بگیرند.

مزایای کلی گردن بند های طبی

عوارض استفاده از گردن بند طبی

گردن بند های طبی را نباید به مدت طولانی از آن استفاده کرد چون سبب ضعیف شدن عضلات گردن و بدتر شدن وضعیت بیمار می شود. این گردنبند ها حرکات گردن را قدری محدود کرده و به عضلات گردن اجازه می دهند تا مدتی استراحت کنند و فشار به ریشه های عصبی کمتر شود. نکته مهم این است که این گردنبند ها نباید به مدت طولانی بسته شوند چون موجب ضعیف شدن عضلات گردن و بدتر شدن وضعیت بیمار می شود.

نحوه استفاده از گردن بند طبی نرم

با بهتر شدن درد شما ممکن است هر روز قادر باشید که گردنبند را برای مدت کوتاهی بردارید این زمان افزایش خواهد یافت تا جایی که دیگر نیازی به گردنبند نداشته باشید. برای به گردن بستن گردنبند طبی نرم موارد ذیل را انجام دهید:

 1. به صورت مستقیم به جلو نگاه کنید و چانه خود را در حالت موازی به کف زمین نگهدارید.
 2. گردنبند را طوری که به گردن بچسبد دور گردن خود ببندید.
 3. بست ها یا چفت های گردنبند را در پشت گردن ببندید.
 4. مطمئن شوید که به راحتی می توانید نفس بکشید
 5. اگر احساس می کنید که گردنبند خیلی تنگ است آن را باز کنید و دوباره به گردن خود ببینید.
 6. اگر پوستتان به گردنبند حساسیت دارد بین گردنبند و پوست خود لایه ای پنبه یا پد پنبه ای بگذارید.

نحوه استفاده از گردن بند طبی نرم

تا چه مدت باید از گردنبند طبی استفاده کنید؟

استفاده طولانی مدت از گردنبند طبی می تواند مشکلات دیگری را برای بیمار ایجاد کند مانند انقباض بافت نرم، آتروفی عضلانی و ضخیم شدن بافت های پوست و از دیگر عوارض استفاده بیش از حد گردنبند طبی می توان به وابستگی روانی فرد به گردنبند اشاره کرد. بعد از عمل جراحی به تجویز پزشک باید همیشه گردنبند طبی را استفاده کند در صورتی می تواند بعد از جراحی از آن استفاده نکند که به دستور پزشک باشد. اگر درد های طولانی مدت را در گردن خود حس می کنید باید هفته ای یک بار از گردنبندهای طبی استفاده کنید و کم کم تعداد استفاده از گردنبند را کاهش دهید. زمان مشخصی برای استفاده از گردنبند طبی وجود ندارد و می تواند مدت زمان استفاده از 6 هفته تا 6 ماه ادامه داشته باشد.

روش های دیگر برای محافظت از گردن وجود دارد؟

در کنار استفاده کردن از گردنبند، متد های دیگری نیز وجود دارد که به بهبود درد ناشی از گردن کمک خواهد کرد. در ادامه به راه های دیگر برای محافظت از گردن اشاره خواهیم کرد:

 • برای آرام کردن درد می توانید از بالشت های سفت مخصوص خواب؛ هنگام استراحت خود استفاده کنید. این نوع بالشت ها به تراز شدن گردن شما کمک می کند و از درد ناشی از گردن جلوگیری خواهد کرد.
 • قبل از خواب می توانید از کمپرس آب گرم استفاده کنید و تورم عضلات و رگ ها جلوگیری کنید.

خرید اینترنتی

برای خرید گردن بند طبی بهتر است از خرید اینترنتی برای این کار اقدام کنید همچنین با خرید گردن بند طبی به صورت اینترنتی می توانید راحتی و صرفه جویی در زمان را برای خود به ارمغان بیاورید برای این کار می توانید از لینک زیر استفاده کنید .

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با انواع گردن بند طبی آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا