زیبایی

بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در اصفهان【سال1403】❤️

ما امروز قصد داریم بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم. پاکسازی پوست یعنی از بین بردن سلول های مرده و یا برطرف کردن آلودگی هایی که روی پوست جمع شده اند. پاکسازی پوست می تواند موجب شادابی پوست شود و بسیار به سلامت پوست کمک می کند. پاکسازی پوست دارای فواید و مزایای بسیاری می باشد که در ادامه مقاله به آن ها می پردازیم. ما در این مقاله، لیستی از بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در اصفهان را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

پاکسازی پوست چیست؟

به از بین بردن سلول های مرده، پاکسازی چربی ها و آلودگی ها و همچنین مواد اضافی روی پوست، پاکسازی پوست می گویند. با پاکسازی پوست می توان به آبرسانی پوست کمک کرد. پاکسازی پوست در سلامت پوست تاثیر بسیاری دارد. روی پوست افراد به طور طبیعی آلودگی ها و چربی هایی وجود دارد که برای حفظ رطوبت پوست تاثیرگذارند، چربی های روی پوست افرادی که دارای پوست چرب می باشند، جذب می شوند و سبب بستن منافذ پوستی می شوند و این امر باعث ایجاد جوش و آکنه روی پوست افراد می شود.

پاکسازی، چربی های اضافی صورت را از بین می برد و همچنین آلودگی ها که روی پوست وجود دارند را از بین خواهد برد. چربی ها روی پوست ضروری هستند و شما باید تنها چربی های اضافه را از بین ببرید. استفاده نادرست از لایه بردار ها به پوست شما کمک نمی کند، بلکه به آن آسیب نیز می رساند. پس باید سعی کنید چربی های اضافی را از روی پوست خود پاک کنید.

پاکسازی پوست چیست؟

روش های پاکسازی پوست

روش های خانگی

روش های خانگی روش هایی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند. روش های بسیاری برای انجام پاکسازی پوست در خانه، در اینترنت وجود دارند که می توان با این روش ها پاکسازی سطحی پوست را انجام داد. در این روش از مواد طبیعی، گیاهی و مواد شیمیایی ضعیف استفاده می شود و ابزارهایی که در این روش از آن استفاده می شود معمولی و غیر تخصصی هستند.

روش های آرایشگاهی

از این روش ها در آرایشگاه ها و مراکز سلامت پوست استفاده می شود. در آرایشگاه ها از دستگاه بخور مخصوص و ماساژ استفاده می شود و پاکسازی در آرایشگاه ها بسیار قوی تر از پاکسازی خانگی می باشد، ولی این پاکسازی ها به پاکسازی عمیق نمی رسند.

روش های کلینیکی

از روش های کلینیکی متخصصین پوست و یا تکنسین های دارای مدرک بهداشت و درمان استفاده می کنند. روش های کلینیکی سبب پاکسازی عمیق پوست می شوند و همچنین دارای شیوه های مختلفی می باشند. روش های کلینیکی دارای ابزاری است که استفاده از آن ها فقط برای پزشکان و کادر درمان مجاز است و همچنین این روش سبب پاکسازی عمیق پوست می شود. روش های پاکسازی پوست در محیط خارج از مطب یا کلینیک نباید انجام شود، زیرا خطرناک هستند.

تفاوت پاکسازی خانگی و آرایشگاهی و پاکسازی کلینیکی

پاکسازی کلینیکی با پاکسازی خانگی و آرایشگاهی تفاوت بسیاری دارد. در پاکسازی خانگی و آرایشگاهی از مواد طبیعی، گیاهی یا مواد شیمیایی ضعیف استفاده می شود و همچنین در این روش ابزارها معمولی و غیر تخصصی می باشند. در پاکسازی خانگی و آرایشگاهی محیط و ابزار معمولاً استریل نیستند و همچنین خطر انتقال بیماری به افراد وجود دارد. فرد انجام دهنده پاکسازی تجربه پزشکی ندارد و فقط دوره های کوتاه مدت مراقبت از پوست را گذرانده است. همچنین در این روش اثرات پاکسازی ضعیف می باشد و ماندگاری آن کم است و به همین دلیل باید این پاکسازی به صورت روزمره انجام شود. هزینه پاکسازی خانگی و آرایشگاهی از پاکسازی کلینیکی کم تر می باشد.

در روش پاکسازی کلینیکی مواد استفاده شده به نسخه و یا مدرک پزشکی نیاز دارد. ابزارهایی که در پاکسازی کلینیکی از آن استفاده می شود پیشرفته می باشند و همچنین دارای قیمت بسیاری است. در روش پاکسازی کلینیکی پاکسازی با استفاده از وسایل استریل و همچنین در محیط استریل صورت می گیرد و بیماری به افراد دیگر منتقل نمی شود. فردی که پاکسازی پوست در کلینیک را انجام می دهد پزشک یا تکنسینی می باشد که مدرک بهداشت و درمان را دارد. اثرات پاکسازی کلینیکی قوی می باشد و دارای ماندگاری بسیاری است و همچنین هزینه این روش متوسط می باشد.

انواع پاکسازی پوست در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در اصفهان

فیشیال پوست

یکی از روش های پاکسازی پوست فیشیال پوست می باشد که از جمله بهترین روش ها برای مراقبت و تغذیه پوست است. فیشیال پوست معمولاً در کلینیک تحت نظارت دکتر پوست انجام می شود با فیشیال پوست، پوست کاملا تمیز می شود و آلودگی های روی پوست از بین می رود. برای فیشیال پوست می توانید به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

پاکسازی پوست با لیزر

پاکسازی با لیزر یکی از روش های پاکسازی پوست می باشد. پاکسازی پوست با لیزر سبب تحریک کلاژن سازی می شود و همچنین جوانسازی پوست را به همراه دارد. لیزر دستگاه پاکسازی پوست است که برای رفع لکه های پوستی، چین و چروک، منافذ و همچنین سفت شدن پوست استفاده می شود.

پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از روش های پاکسازی پوست می باشد که در این روش پاکسازی پوست و لایه برداری هم زمان انجام می شود. از روش میکرودرم برای درمان زخم، تغییر رنگ پوست و آسیب های ناشی از نور خورشید استفاده می شود. این روش مانند ماساژ عمل کرده و سبب افزایش گردش خون می شود و بسیاری از مشکلات پوستی را برطرف می کند. شما می توانید با مراجعه به بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در اصفهان این روش را آموزش ببینید.

۵ تا از بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در اصفهان را بشناسید!

آموزشگاه ایران فیشیال

آموزشگاه ایران فیشیال

با توجه به نیاز روزافزون در حوضه زیبایی و وجود متقاضیان فراوان، رشته فیشیال یکی از بهترین رشته هایی است که می تواند برایتان یک کسب و کار با درآمد عالی باشد. فیشیال از فعالیتهایی است که بسیار جذاب و البته پر درآمد است. از اینرو علافمندان به فیشیال با جستجوی عباراتی مانند بهترین آموزشگاه فیشیال، بهترین آموزشگاه فیشال، بهترین دوره آموزشی فیشال و عبارات مشابه دنبال بهترین دوره آموزشی فیشیال در تهران و دیگر شهرستانها می باشند. شما با گذراندن دوره آموزش فیشیال میتوانید در این زمینه تبحر لازم را کسب کنید. شرکت کنندگان پس از پایان دوره فیشیال تسلط کامل بر مباحث پوست و دستگاههای زیبایی اتاق پوست خواهند داشت. پس از گذراندن دوره فیشیال میتواند بطور مختلف کسب درامد بسیار خوبی داشته باشد. بعنوان مثال مشغول به کار در مکانهایی مانند مطبها و کیلینیکهای زیبایی، دارو خانه ها بعنوان مشاور پوست و یا بصورت مستقل در سالن های زیبایی کار کند.

خدمات:

 • دوره آموزشی ماساژ
 • دوره آموزشی فیشیال
 • دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس
 • دوره آموزشی پاکسازی پوست
 • دوره آموزشی لیزر موهای زائد

آدرس: اصفهان، خیابان میر، نبش خیابان جهانگیرخان قشقایی، چهارراه آب 250، پلاک 79

شماره تماس:

09036051981

آکادمی مرضیه صدیقی

مرضیه صدیقی

آکادمی مرضیه یکی از مراکز معتبر و تخصصی آموزش پاکسازی پوست در اصفهان است.

این آموزشگاه برگزار کننده انواع دوره‌های مهارت‌محور در حیطه پاکسازی پوست میباشد.

دوره‌های آموزشی این مرکز با هدف کارآفرینی و پشتیبانی جهت ورود حرفه‌ای به بازار کار ، از سطح مقدماتی تا پیشرفته و حرفه‌ای طراحی شده اند.

برخی از دوره‌های ارائه شده این مرکز:

 • پاکسازی پوست مقدماتی(فیشال)
 • پاکسازی پوست پیشرفته(دستگاه‌های غیرتهاجمی)
 • پکیج‌های بهبود عارضه‌های پوستی همراه با اکتیو شناسی
 • ماساژهای تخصصی زیبایی سر،صورت و گردن
 • تجویز هومکر و مراقبت در منزل

آدرس: اصفهان، خیابان شیخ مفید، حدفاصل فیض تا دهش، آموزشگاه مرضیه

شماره تماس: ۰۹۲۱۹۵۰۰۱۳۴

فواید پاکسازی پوست

پاکسازی پوست سبب کاهش استرس می شود

ماساژ صورت سیستم عصبی سمپاتیک را فعال می کند و این امر سبب کاهش اضطراب افراد می شود. نقاطی روی صورت وجود دارد که به سیستم های مختلف بدن مربوط می شوند، زمانی که این نقاط ماساژ داده می شوند بدن به این نقاط پاسخ می دهد. ماساژ صورت نه تنها پوست فرد را شاداب و درخشان می کند بلکه بر عملکرد سایر اندام ها نیز اثر می گذارد.

پاکسازی پوست را تمیز میکند

سعی کنید برای پاکسازی پوست نزد پزشک متخصص بروید، زیرا نتایج بهتری نسبت به پاکسازی در منزل خواهد داشت. متخصص پوست نوع پوست شما را می شناسد و می داند باید چه کار کند.

پاکسازی پوست، پیری پوست را به تعویق می اندازد

پوست بسیار حساس می باشد، شما باید سعی کنید از پوست خود مراقبت کنید. ماساژ منظم صورت سبب تقویت بازسازی سلولی می شود و پروتئین کلاژن پوست را تحریک می کند و این امر سبب ایجاد شادابی در پوست شما می شود و همچنین پیری پوست را به تعویق می اندازد.

ماساژ صورت سبب افزایش گردش خون در پوست می شود

ماساژ دادن سبب بهبود گردش خون در بدن افراد می شود. زمانی که گردش خون بهبود یابد سلول های شما مقدار بیشتری مواد مغذی و اکسیژن را دریافت می کند. این امر سبب می‌شود که سلول های سالم تر و کارآمد تری داشته باشید.

پاکسازی سبب کمک کردن به سم زدایی پوست می شود

از فواید پاکسازی پوست می توان به سم زدایی اشاره کرد. پوست افراد باید از مواد زائدی که روی آن جمع می شود خلاص شود. سم زدایی پوست بسیار اهمیت دارد و برای فرد ضروری می باشد ولی اگر این کار به درستی انجام نشود می‌تواند به پوست شما آسیب بزند. برای سم زدایی نیاز به پاکسازی پوست تحت نظر پزشک دارید.

پاکسازی پوست می تواند سبب کاهش جای جوش شود

افرادی که در صورت خود دارای جوش و یا آکنه می باشند و جای این جوش و آکنه برجای مانده است، می توانند از پاکسازی پوست استفاده کنند و جای جوش و آکنه را در صورت و پوست خود کاهش دهند. از بین بردن جای جوش به صورت دائمی سخت و دشوار می باشد ولی با پاکسازی پوست می توانید جای جوش و آکنه را کاهش دهید.

پاکسازی پوست سبب بین بردن جوش های سرسیاه و سرسفید می شود

بخش مهمی از روند پاکسازی صورت تخلیه جوش ها و مواد زائد زیر پوستی می باشد. اگر شما به فرد ماهری جهت انجام این کار مراجعه نمایید، آن فرد می تواند با استفاده از ابزار ویژه تمام جوش های سرسیاه و سر سفید را بدون این که به پوست شما آسیب بزند از بین ببرد و استخراج کند که در خانه امکان انجام این کار به صورت ایمن وجود ندارد. جوش های سرسفید و سرسیاه سبب بستن منافذ پوست افراد می شوند و پوست را کدر می کنند. اگر دارای ناهمواری در پوست می باشید می توانید به بهترین مرکز پاکسازی پوست مراجعه نمایید.

عوارض پاکسازی صورت

پاکسازی صورت دارای فواید بسیاری برای افراد می باشد، ولی اگر پاکسازی صورت با روش های غیر علمی و نامناسب و همچنین توسط مراکز غیر معتبر و افراد نا متخصص انجام شود، می تواند صدمات جبران ناپذیری به پوست شما بزند. استفاده از مواد نامناسب برای پاکسازی صورت می تواند سبب حساسیت های پوستی و قرمزی و مشکلات دیگری شود و همچنین می تواند آسیب بسیار زیادی به پوست شما بزند. پس تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان مراجعه نمایید و پاکسازی پوست خود را به افراد متخصص بسپارید.

 عوارض پاکسازی صورت

مراقبت های بعد از پاکسازی پوست

 • بعد از پاکسازی پوست از کمپرس سرد برای کاهش سوزش پوست صورت و یا حساسیت استفاده کنید.
 • بعد از پاکسازی پوست، پوست صورت خود را تمیز کنید و از کرم های آبرسان روی صورت استفاده کنید.
 • تا دو ساعت بعد از انجام این کار از مواد آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.
 • بعد از پاکسازی پوست سعی کنید از خاراندن پوست، کشیدن ناخن و ضربه دیدن پوست دوری کنید.
 • داروها و کرم هایی که توسط پزشک برای شما تجویز می شود را به طور مرتب استفاده کنید .
 • سعی کنید به مکان های گرم نروید، زیرا رفتن به مکان های گرم سبب عرق کردن پوست می شود، پس سعی کنید از رفتن به مکان های گرم خودداری کنید.
 • در صورت پاکسازی پوست، پوست شما از تمام آلودگی ها پاک می شود و به همین دلیل حساسیت پوست نسبت به اشعه نور خورشید چندین برابر قبل می شود و امکان آسیب به پوست شما وجود دارد، سعی کنید تا دو هفته بعد از پاکسازی پوست به طور مداوم از ضد آفتاب استفاده کنید تا دچار قرمزی و التهاب نشوید.
 • سعی کنید از میوه و سبزیجات به مقدار بسیاری استفاده کنید و همچنین در طول روز از مایعات زیادی استفاده کنید.

کلام آخر

پاکسازی پوست تمامی آلودگی ها و چربی های اضافی روی صورت را از بین خواهد برد. از پاکسازی پوست می توانید جهت شادابی و جوان تر شدن پوست استفاده کنید. پاکسازی پوست روش های مختلفی دارد که از روش‌های آن می توان به پاکسازی پوست به صورت خانگی، آرایشگاهی و کلینیکی اشاره کرد. پاکسازی پوست به روش کلینیکی بسیار عمیق تر و دارای فواید بیشتری می باشد. برای پاکسازی پوست می توانید به بهترین دکتر پوست در اصفهان مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کرده اید. سایت پزشکا همواره سعی داشته تا شما را با بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در اصفهان آشنا کند، امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاکسازی صورت را چند بار در ماه باید انجام داد؟

برای مراقبت از پوست باید به طور مداوم پاکسازی را در برنامه خود قرار دهید. پاک سازی پوست بهتر است، حداقل هر دو هفته یک بار انجام شود. در صورتی که فرصت کافی برای پاکسازی دارید، انجام آن برای دو بار در هفته مناسب می‌باشد.

آیا پاکسازی پوست عوارضی دارد؟

برای انجام پاکسازی به‌ویژه در ناحیه صورت باید مراقب باشید، تا عوارض ایجاد نشود. ماساژ خشن به‌خصوص در مرحله لایه‌برداری می‌تواند باعث قرمزی و آسیب به پوست شود.

چگونه بهترین دکتر پوست را برای پاکسازی صورت پیدا کنیم؟

اگر قصد پاکسازی به‌صورت حرفه‌ای دارید، باید این کار را در کلینیک‌های معتبر و زیر نظر بهترین دکتر پوست انجام دهید. حتماً پیش از انجام پاکسازی امکانات کلینیک را بررسی کرده و از رعایت بهداشت در آن محیط مطمئن شوید. در غیر این صورت ممکن است، پاکسازی عوارضی برای شما در پی داشته باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

سمیه اسدی

سلام، من سمیه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی و عمومی در سایت پزشکا مشغول هستم، امیدوارم مطالب مفیدی برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته باشم و خوش حال میشم نظرات و پیشنهادات خودتونو برام کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا