زیبایی

بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران 【سال1402】❤️

پاکسازی پوست می تواند باعث احیا و برگرداندن شفافیت به پوست شود. با توجه به نوع پوست هر شخصی، روش پاکسازی آن نیز با یک دیگر تفاوت هایی دارد. پاکسازی باید به دست متخصصان این حرفه در کلینیک ها و یا سالن های زیبایی معتبر انجام شود تا باعث ایجاد عوارض پوستی نشود. لازمه داشتن تخصص کافی و ماهرانه برای تکنسین های مشغول به فعالیت در سالن های زیبایی تهران، گذراندن دوره آموزشی در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران می باشد که ما در این مقاله به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم.

پاکسازی پوست چیست و به چند روش انجام می شود؟

پاکسازی پوست نوعی روش مراقبتی است که مربیان بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران هدف از انجام آن را در سه دسته طبقه بندی می کنند:

 • جداسازی سلول های مرده از روی پوست
 • تمیز کردن پوست از هرگونه آلودگی و چربی
 • بهبود جریان خون در پوست و تغذیه از مواد مغذی

جداسازی سلول های مرده

سلول های شاخی موجود در سطحی ترین لایه پوست باعث محافظت در برابر آسیب های محیطی به پوست می شوند. این سلول ها، سی روز یکبار از بین می روند و سلول های جدیدی جایگزین آن ها می گردند.

معمولا بعد از 30 روز همه سلول‌های دفاعی برای جایگزینی با نوع جدیدشان نابود می شوند. اما ممکن است این روند با اختلال مواجه شود و بعضی از این سلول های شاخی روی پوست باقی بمانند و به مرور با تجمع یافتن، لایه ضخیمی ایجاد کنند. برداشت این سلول های مرده از روی پوست باعث ایجاد شفافیت و طراوت پوست می شود.

هنرجویانی که قصد یادگیری پاکسازی صورت در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران را دارند باید به این مرحله توجه ویژه ای داشته باشند، زیرا در صورت انجام نادرست آن می توانند باعث ایجاد التهابات پوستی شوند.

تمیز کردن پوست از آلودگی و چربی ها

بر روی پوست، چربی هایی برای محافظت از خشکی و جلوگیری از جذب میکروب ها وجود دارد. ممکن است در صورت بعضی از افراد این چربی ها بیش از حد باشند و با مسدود کردن منافذ پوست منجر به جوش و آکنه شوند. با انجام پاکسازی در بهترین مرکز پاکسازی پوست، می توان این چربی های انباشته شده و آلودگی ها را از بین برد. با نابودی این آلودگی و چربی ها، روزنه های پوست برای آبرسانی و جریان خون بهتر باز می شوند و همچنین از التهاب پوست پیشگیری می شود.

استفاده از مواد پاکسازی بیش از حد، باعث از بین رفتن لایه های مفید و محافظتی پوست و آسیب زدن به آن می شود.

بهبود جریان خون و تغذیه پوست

روش هایی که باعث گردش خون در پوست می شوند، ماساژ و بخور دادن هستند. با انجام ماساژ، عوامل موثر در پیشگیری از التهاب و پیری زودس پوست آزاد می شوند. ماساژ یکی از روش هایی است که می تواند با هدف افزایش خونرسانی، در بهبود عملکرد بدن تاثیرگذار باشد. حتی طبق نظر بهترین متخصص پوست و مو، ماساژ سر می تواند از ریزش مو جلوگیری کند.

مدرسین بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران به هنرجویان خود توصیه می کنند برای تغذیه بهتر پوست از مواد مورد نیازی مثل آبرسان ها و ویتامین های مخصوص استفاده کنند.

پاکسازی پوست چیست و به چند روش انجام می شود؟

آموزش انواع روش ها در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران

در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران سعی می شود روش های کلینیکی و تخصصی پاکسازی به هنرجویان آموزش داده شود. این روش ها موثرتر هستند و مدت زمان تاثیرگذاری بیش تری دارند.

فیشیال پوست

پاکسازی پوست به روش فیشیال، از روش هایی است که در کلینیک های تخصصی و تحت نظر پزشکان انجام می شود. در این روش متخصص انجام پاکسازی سعی می کند تمامی آلودگی ها و چربی ها را از سطح پوست پاک کند و با انجام اقداماتی که در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران به صورت عملی آموزش دیده است باعث بهبود گردش خون و رساندن مواد مغذی شود.

پاکسازی با لیزر

روش دیگری که برای پاکسازی به کار گرفته می شود، لیزر درمانی است. با تاباندن اشعه لیزر به عمق پوست و تحریک رنگدانه ها، پوست برای کلاژن سازی تحریک شده و در نهایت در روند جوانسازی و بهبود قرار می گیرد. این روش برای از بین بردن چربی های اضافه، کاهش چروک های پوستی و سفتی پوست مناسب است. اما اگر هدف از انجام پاکسازی رفع خشک و آبرسانی باشد، باید از فیشیال استفاده کرد.

میکرودرم ابریژن

این روش می تواند جزء روش های تخصصی در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران آموزش داده شود، چرا که علاوه بر پاکسازی، لایه برداری نیز انجام می شود. با میکرودرم ابریژن، زخم های پوستی برطرف می شود، گردش خون در پوست بهبود می یابد و لایه های مسدود کننده پوست از بین می رود.

میکرونیدلینگ

یکی دیگر از روش های پاکسازی پوست، میکرونیدلینگ می باشد که به وسیله آن کلاژن های پوست افزایش یافته و پوست از نظر مکانیکال تحریک می شود و روند بازسازی آن آغاز می گردد. میکرونیدلینگ باعث از بین رفتن تیرگی های پوست، ترک ها و چین و چروک ها می شود.

آموزش انواع روش ها در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران

مزیت های انجام پاکسازی پوست

پاکسازی پوست مزایای زیادی دارد که در سرفصل های آموزشی بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران به صورت ویژه آموزش داده می شود. در این قسمت ما به توضیح مختصری در مورد برخی از فواید این روش ها می پردازیم.

کاهش سطح استرس

ماساژ صورت یکی از مراحل انجام پاکسازی است و بر اثر آن عصب سمپاتیک عضلات صورت فعالیت خود را بیش تر می کند و در نهایت موجب کاهش استرس می شود.

پاک شدن پوست از آلودگی ها

با انجام پاکسازی توسط متخصصین مجرب در کلینیک های زیبایی ، می توان پوست خود را تمیز نمود و سطح آن را از وجود آلودگی ها و چربی ها پاک کرد.

کند کردن روند پیری زودرس

با ماساژ پوست و بهبود کلاژن سازی، می توان به جوانسازی پوست کمک کرد.

بهبود گردش خون

با ماساژ صورت، گردش خون در سطح پوست افزایش می یابد و مواد مغذی و اکسیژن، بیش تر در سطح پوست نفوذ می کند.

سم زدایی پوست

رفع سموم و مواد زائد پوستی از بروز بیماری های پوستی و آسیب ها پیشگیری می کند.

از بین بردن جای جوش

در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران، یکی از مواردی که به هنرجویان آموزش داده می شود، نحوه انجام پاکسازی پوست با هدف کاهش جای جوش و آکنه می باشد.

رفع جوش های سر سیاه و چرکی

تکنسین پاکسازی پوست می تواند به صورت ماهرانه جوش های سرسیاه و سفید سطح پوست را از بین ببرد و منافذ پوست را آزاد بگذارد. پاکسازی باید به دست افراد متخصص انجام شود تا نتیجه کار برعکس نشود.

5 تا از بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران را بشناسید!

آموزشگاه ایران فیشیال

آموزشگاه ایران فیشیال

با توجه به نیاز روزافزون در حوضه زیبایی و وجود متقاضیان فراوان، رشته فیشیال یکی از بهترین رشته هایی است که می تواند برایتان یک کسب و کار با درآمد عالی باشد. فیشیال از فعالیتهایی است که بسیار جذاب و البته پر درآمد است. از اینرو علافمندان به فیشیال با جستجوی عباراتی مانند بهترین آموزشگاه فیشیال، بهترین آموزشگاه فیشال، بهترین دوره آموزشی فیشال و عبارات مشابه دنبال بهترین دوره آموزشی فیشیال در تهران و دیگر شهرستانها می باشند. شما با گذراندن دوره آموزش فیشیال میتوانید در این زمینه تبحر لازم را کسب کنید. شرکت کنندگان پس از پایان دوره فیشیال تسلط کامل بر مباحث پوست و دستگاههای زیبایی اتاق پوست خواهند داشت. پس از گذراندن دوره فیشیال میتواند بطور مختلف کسب درامد بسیار خوبی داشته باشد. بعنوان مثال مشغول به کار در مکانهایی مانند مطبها و کیلینیکهای زیبایی، دارو خانه ها بعنوان مشاور پوست و یا بصورت مستقل در سالن های زیبایی کار کند.

خدمات:

 • دوره آموزشی ماساژ
 • دوره آموزشی فیشیال
 • دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس
 • دوره آموزشی پاکسازی پوست
 • دوره آموزشی لیزر موهای زائد

آدرس: تهران، یوسف آباد، خ اکبری ، خ37 ، پلاک1 ، واحد 1

شماره تماس:

09036051981

مرکز تخصصی پوست و مو بهار

مرکز تخصصی پوست و مو بهار

مرکز تخصصی پوست و مو بهار با شروع فعالیت از سال ۱۳۹۶، از یک اتاق پوست آغاز کرد و در مدت 6 سال توانست با کسب دانش و مهارت‌های تخصصی، بیش از ۳۰ مدرک معتبر بین‌المللی و داخلی، از جمله ابلاغ رسمی تدریس از سازمان فنی و حرفه‌ای را به دست آورد. در حال حاضر، این مرکز به عنوان یکی از تخصصی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین آموزشگاه پوست و زیبایی و بعنوان اموزشگاه رسمی فنی و حرفه‌ای، در محیطی لوکس و آرام فعالیت می‌کند و با تکنولوژی، دستگاه‌ها و برترین برندهای روز دنیا همگام می‌باشد.

اگر می خواهید یک بیوتی تراپیست حرفه ای با دانش روز و یا مشاور حرفه ای پوست شوید، می توانید به دوره آموزش پوست و زیبایی در آکادمی بهار بپیوندید. اگر در حال حاضر حرفه ای هستید، به سادگی مهارت های خود را ارتقا دهید و متد های جدیدی را از اساتید متخصص در آکادمی بهار بیاموزید.

لیست دوره های آموزشی پوست و مو :

 • دوره آموزشی مراقبت از پوست و زیبایی
 • دوره آموزشی تخصصی فیشیال(مبتدی)
 • دوره آموزشی تخصصی فیشیال(پیشرفته)
 • دوره آموزشی تجهیزات و دستگاههای پوستی
 • دوره آموزشی صفر تا صد پیلینگ شیمیایی
 • دوره آموزشی هومکر شناسی
 • دوره ی اموزشی پداگوژی

آدرس : پاسداران، بوستان دوم، گیلان غربی، تقاطع فرخی یزدی، کوچه مهر، پلاک 1، طبقه دوم

شماره تلفن : 02122791665

شماره موبایل : 09123148821

اینستاگرام: bahar.cares

وب سایت: baharhashemi.com

آموزشگاه تخصصی فشیال پوست شهره

آموزشگاه تخصصی فشیال پوست شهره

آموزشگاه تخصصی فشیال پوست شهره با آموزش کلیه دستگاه ها از پایه تا پیشرفته و تخصصی ، کار با کلیه برندها ،آناتومی پوست ،۳جلسه تئوری و ۳جلسه عملی و ۱سال پاسخگویی به کلیه سوالات با هر تعداد مدل مدنظر خودتون ٫آموزش اسیدتراپی کربوکسی با مواد و تزریق کربکسی (با ارائه مدرک فنی حرفه ای و سرتیفیکیت)

و همچنین انجام خدمات فشیال صورت (خانم ها و اقایان ) و فشیال بدن مختص خانم ها و تزریق کربکسی مزو اسید تراپی.

آموزش صفر تاصد پوست
کار با مولتی برند
کار با کلیه دستگاه ها (میکرودرم٫هایفرکوئنسی٫آراف و….)
اسیدتراپی
کربکسی با مواد
تزریق کربکسی
مزونیدلینگ (سر و صورت)
به همراه مدرک معتبر فنی حرفه ای

خدمات:

 • فشیال صورت (خانم ها و آقایان)
 • فشیال بدن (مختص خانم ها)
 • جوانسازی دست
 • رفع تیرگی دور چشم
 • مزونیدلینگ
 • اسیدتراپی
 • کربوکسی با مواد
 • تزریق کربوکسی

آدرس: تهران، میرداماد

شماره تماس:   ۰۹۳۰۳۷۸۷۷۵۰
شماره واتس اپ: ۰۹۳۰۳۷۸۷۷۵۰

اینستاگرام: shohre.facial

مرکز زیبایی تالگو نور

مرکز زیبایی تالگو نور

مرکز تالگو نور، یکی از مراکزی است که در فضایی شیک و مجهز به ارائه خدمات زیبایی و آموزشی می پردازد. تالگو با استفاده از جدیدترین متد روز و تجهیزات پیشرفته هنرجویان زیادی را تبدیل به متخصصین ماهر زیبایی کرده است. پاکسازی پوست یکی از حوزه هایی است که مربیان تخصصی به آموزش آن می پردازند و با وجود تمام این ویژگی ها می توانند ادعای بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران را داشته باشند.

خدمات مرکز تالگو نور:

 • انجام میکرودرم ابریژن و آموزش آن
 • لیفتینگ صورت و گردن با روش سیلیسیوم
 • ماساژ صورت
 • لایت تراپی، هیدروتراپی، هورمون رسانی
 • پاکسازی پوست با روش هایی مثل جلبک دریایی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان نهم شرقی، پلاک 24، طبقه 6، واحد 46

شماره تماس: 09121087066 – 02122369905

آموزشگاه آرایشگری گل گیس

آموزشگاه آرایشگری گل گیس

یکی دیگر از بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران برای معرفی، می تواند آموزشگاه گل گیس باشد. این مجموعه در 42 لاین به صورت تخصصی مهارت های مورد نیاز کلینیک ها و سالن های زیبایی را آموزش می دهد و بعد از پایان دوره، مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای را به هنرجویان اعطا می کند.

خدمات آموزشگاه گل گیس:

 • آموزش پاکسازی پوست، اپیلاسیون و تاتو
 • دوره آموزشی پدیکور، پارافین تراپی، کاش ناخن
 • کراتین مو، پروتئین تراپی و بوتاکس مو
 • اکستنشن مو، بافت مو، لایت و رنگ و مش
 • آموزش آرایش و گریم

آدرس:  تهران، فلکه سوم تهرانپارس، خیابان 196 غربی، پلاک 64، طبقه دوم شرقی، واحد 7

شماره تماس: 02177729682 – 09120041582

سرفصل های آموزشی در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران

در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران، مربیان سعی دارند تمامی مباحث مورد نیاز آموزشی را تمام و کمال به هنرجویان آموزش دهند. این آموزش ها در سطوح مبتدی و پیشرفته ارائه می شود. در بخش مبتدی، دروس مقدماتی در مورد پاکسازی و آشنایی با روش ها تدریس می گردد و در بخش پیشرفته ارائه دروس به صورت عملی انجام می شود و به هنرجویان استفاده از اسید و مواد و دستگاه های تخصصی آموزش داده می شود .

دوره مبتدی

کسانی که هیچ سررشته ای در مورد پاکسازی ندارند و می خواهند آموزش را از صفر شروع کنند باید سرفصل های دوره مبتدی را نیز در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران یاد بگیرند. این سرفصل ها عبارتند از:

 • شناخت آناتومی و ساختار پوست
 • طبقه بندی انواع پوست
 • علل آسیب های پوستی و انواع آن
 • خشکی پوست و عوامل ایجاد کننده آن
 • انواع حساسیت پوست و دلایل آن
 • توصیه ها و مراقبت های بعد از انجام پاکسازی
 • تئوری لایه برداری پوست
 • شناخت بیماری های پوستی مربوط به عواملی مثل قارچ، انگل و باکتری و درمان آن ها

و به صورت جزئی تر و ریزتر مباحث زیر در فصول مبتدی بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران تدریس می شوند:

 • پاکسازی عمقی پوستی و لایه برداری
 • نحوه کار با اتوی صورت
 • چگونگی کار با گوی یخ
 • آبرسانی
 • کار با دستگاه بخور

سرفصل های دوره پیشرفته

پس از یادگیری و گذراندن دوره مبتدی، هنرجویان می توانند وارد مباحث پیشرفته آموزشی شوند. بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران سرفصل های این بخش را با به کارگیری تجهیزات و دستگاه ها به بهترین شکل آموزش می دهد و در نهایت هنرجویان می توانند به عنوان یک متخصص پاکسازی و فیشیال حرفه ای در کلینیک ها مشغول به کار شوند. سرفصل های دوره پیشرفته به شرح زیر می باشند.

 • نحوه به کارگیری دستگاه هایفو جهت هایفوتراپی، هیدرودرم، میکرودرم و تونل led
 • چگونگی استفاده از اسیدها و لایه بردارهای شیمیایی برای لایه برداری به روش اروپایی
 • اصول استفاده از تنظیم کننده های پی اچ پوست
 • آشنایی با شبه بوتاکس یا همان میکروکارنت
 • لیفت صورت
 • ازون تراپی و مراقبت دور چشم با متدهای اروپایی
 • مزونیدلینگ
 • ماساژ صورت و انواع ماسک ها
 • مزوتراپی و انواع آن
سرفصل های آموزشی در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران

ویژگی بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران

برای گذراندن دوره آموزشی پاکسازی پوست باید به نکاتی توجه داشت که جزء ویژگی های بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران می باشند. این ویژگی ها عبارتند از:

 • تمامی پرسنل و مربیان بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران دارای مدارک معتبر و متخصص در حوزه فعالیت خود باشند.
 • این آموزشگاه ها جزء مراکز معتبر و تایید شده باشند.
 • میزان رضایت مراجعان و زیباجویان از این آموزشگاه ها بالا باشد.
 • ویژگی دیگری که باید مورد بررسی قرارگیرد این است که آموزشگاه انتخابی باید حتما تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور به ارائه خدمات آموزشی بپردازد و تمامی تاییدیه های لازم را داشته باشد.
 • پس از پایان دوره باید مدرک قابل ارائه در بازار کار را به هنرجویان خود ارائه دهد.
 • بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران باید محیطی تمیز و بهداشتی داشته باشد تا در طول دوره آموزشی آسیبی به پوست هنرجویان و مدل های آموزشی وارد نشود.

مراقبت های بعد پاکسازی پوست

هنرجویان در بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران با نکات و روش های مراقبتی پوست بعد از انجام پاکسازی آشنا می شوند تا بتوانند پس از ورود به بازار کار و ارائه خدمات به زیباجویان خود، توصیه های لازم را به آن ها کنند تا نتیجه مطلوبی از انجام فیشیال پوست بگیرند.

 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش التهاب و جلوگیری از قرمزی و حساسیت پوست
 • حفظ نظافت پوست و استفاده از آبرسان های مناسب با نوع پوست بعد از انجام پاکسازی
 • عدم استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی حداقل تا دو ساعت بعد از پاکسازی
 • پرهیز از خاراندن صورت و کشیدن ناخن و اقلام تیز روی پوست
 • استفاده مرتب و منظم از کرم ها و پمادهای تجویزی توسط پزشک برای بعد از پاکسازی
 • عدم قرارگیری در فضاهای گرم به دلیل عرق کردن و آسیب رسیدن به پوست و تورم آن
 • پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، زیرا بعد از پاکسازی منافذ پوست باز بوده و به دلیل لایه برداری پوست نازک می شود و در صورت قرار گرفتن در مقابل اشعه آفتاب باعث التهاب و لک های پوستی می شود.
 • استفاده از ضد آفتاب متناسب با پوست تا دو هفته بعد از پاکسازی در محیط بیرون
 • استفاده از میوه و سبزیجات و آب فراوان بعد از پاکسازی پوست برای آبرسانی بیش تر

کلام آخر

پاکسازی پوست می تواند اثرات ماندگار و پایداری را برای پوست داشته باشد و باعث بهبود جریان خون و کلاژن سازی آن شود و در نهایت پیری پوست را به تعویق بیاندازد. در این مقاله ما سعی کردیم نکات ضروری را در مورد پاکسازی پوست و نحوه آموزش آن به شما ارائه دهیم. همچنین تعدادی از بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران برای کسانی که قصد یادگیری و کسب مهارت در حوزه زیبایی و مراقبتی پوستی را دارند معرفی کردیم.

از همراهی شما عزیزان تا پایان این مقاله سپاس گزاریم. باعث خرسندی ماست که نظرات و پیشنهادات خود را در سایت پزشکا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا