نبض بازار

بهترین نوع خوش بو کننده دهان【سال1403】❤️+ لینک خرید

خوش بو کننده دهان

همه ما به دنبال این هستیم که همواره دهان خوشبو داشته باشیم به همین دلیل سمت خرید خوش بو کننده دهان می رویم . این مسئله نقش بسیار مهمی در روابط عمومی ما خواهد داشت. فرض کنیم که شما به عنوان عنصر اصلی در یک شرکت معرفی شده اید که قرار است با مشتریان وارد مذاکره شوید. حتی اگر شما مهارت بالایی در مشاوره  داشته باشید و از قدرت بیان بالایی برخوردار باشید و دهان خوشبو نداشته باشید، در همان چند دقیقه اول فرد مقابل شما به حدی کلافه خواهد شد که ترجیح می دهد سریعا بحث به پایان برسد.   بوی بد دهان عارضه ای است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند ، اگر دندان هایتان را به طور مرتب مسواک نکنید و نشویید ، کمی از غذا بین دندان ها گیر می افتد و شروع به تجزیه می کند و دهانتان بوی بد می‌ دهد . در اغلب موارد ، بوی بد دهان به وسیله باکتری ها در دهان ایجاد می شود . به گزارش نامه نیوز ، سیر ، پیاز ، قهوه ، الکل ، گوشت ، آب میوه ، نوشابه گازدار تنها تعداد کمی از غذاها و نوشیدنی هایی هستند که با بوی بد دهان ارتباط دارند .

 راه هایی برای داشتن دهان خوش بو

1. بعد از غذا دندان‌هایتان را مسواک بزنید : یکی از ساده‌ ترین راه کارها برای کاهش بوی بد دهان رعایت بهداشت آن است . بدین منظور مسواک و نخ دندان بسیار کمک‌کننده هستند . مسواکی را برای محل کارتان در نظر بگیرید تا بعد از غذا از آن استفاده کنید . به طور معمول مسواک‌ ها هر سه تا چهار ماه یک بار فرسوده می‌ شوند ، آن را با مسواک جدیدی جایگزین کنید . هنگام خرید مسواک‌ های با برس نرم را انتخاب کنید .

 راه هایی برای داشتن دهان خوش بو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9223c8d0-3e00-47f7-9349-45b7878b8d2e” ]

حداقل دو بار در روز ، مخصوصاً بعد از غذا ، از خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنید . بررسی‌ها نشان داده‌ اند خمیردندان با خاصیت آنتی‌ باکتریال باعث کاهش بوی بد دهان می‌ شود .

2. حداقل یک‌بار در روز از نخ دندان استفاده کنید : نخ دندان باعث جدا شدن ذرات غذا و پلاک از بین دندان‌هایتان می‌شود.

جعفری، ریحان، نعنا یا برگ گشنیز همه به عنوان درمان‌های بوی بد تنفس عمل می‌کنند ؛ زیرا این سبزیجات معطر حاوی کلروفیل هستند؛ رنگ‌دانه‌ای که باعث خنثی شدن بوها می‌ شود

3. زبانتان را هم مسواک بزنید : زبان شما به دلیل پرزهایی که دارد می‌ تواند محل مناسبی برای رشد باکتری‌ ها باشد ؛ بنابراین مسواک زدن آن باعث کم شدن بو می‌ شود . افرادی که به دلیل رشد زیاد باکتری‌ ها در نتیجه‌ ی سیگار کشیدن یا خشکی دهان ، زبانشان به اصطلاح باردار شده است ، احتمالاً لازم است از اسکارپر یا تمیزکننده‌ ی زبان و یا از مسواک‌ هایی که دارای پاک کننده زبان هستند ، استفاده کنند .

4. پروتزها و یا دیگر لوازم دندانپزشکی موجود در دهانتان را تمیز کنید : اگر دندان مصنوعی دارید ، شب‌ ها آن را از دهانتان خارج کنید و هر روز قبل از استفاده آن‌ ها را به خوبی تمیز کنید تا از به وجود آمدن باکتری‌ های بدبو پیشگیری کنید .
اگر نگهدارنده دندان یا محافظ دهان دارید نیز هر بار قبل از گذاشتن آن در دهانتان تمیزش کنید . دندان‌پزشکتان می‌ تواند بهترین محصول تمیز کننده برای شما را توصیه کند .

 راه هایی برای داشتن دهان خوش بو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9223c8d0-3e00-47f7-9349-45b7878b8d2e” ]

5. به مقدار کافی آب بنوشید تا دهانتان مرطوب بماند : اینجا آب است که کمک‌ کننده است نه قهوه یا نوشابه که می‌ توانند منجر به خشکی دهان شوند . جویدن آدامس نیز باعث تحریک بزاق می‌ شود . خشکی دهان را با آب‌ رسانی به موقع مخصوصاً پس از بیدار شدن از خواب و هنگام ورزش برطرف کنید . در مورد خشکی مزمن دهان نیز دندانپزشک یا پزشکتان ممکن است یک بزاق مصنوعی یا داروی خوراکی تجویز کند که جریان بزاق را تحریک کند .

6. حواستان به مواد غذایی که مصرف می‌کنید باشد : غذا هایی مانند سیر و پیاز می‌ توانند باعث بوی بد دهان شوند . از مصرف زیاد غذا های قندی که با بوی بد دهان مرتبط است ، خودداری کنید . غذا هایی که بسیار اسیدی یا پُرفروکتوز هستند ، تولید باکتری‌ ها را تحریک می‌ کنند .

7. از دهان‌شویه‌های مناسب استفاده کنید : اگرچه دهان‌ شویه باعث تازه شدن نفس و رفع بوی نا مطبوع دهان به‌طور موقت می‌ شود ؛ اما اگر می‌ خواهید از دهان‌ شویه به عنوان راه‌ حلی برای رفع بوی بد دهان استفاده کنید ، محصولی را انتخاب کنید که با پلاک‌ های دندانی مبارزه می‌کند تا از رشد باکتری‌ ها جلوگیری کند . بدین منظور می‌ توانید یک دهان‌ شویه آسان و بدون الکل در خانه تهیه کنید: یک فنجان آب را با یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین و چند قطره روغن نعناع مخلوط کنید . جوش شیرین با تنظیم pH دهانتان باعث سرکوب شدن بو و نعناع باعث افزایش طراوت می‌شود . فقط مراقب باشید که این ترکیب را نبلعید .

 راه هایی برای داشتن دهان خوش بو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9223c8d0-3e00-47f7-9349-45b7878b8d2e” ]

8. دانه رازیانه بخورید : اگر می‌خواهید با استفاده از مواد طبیعی از شر بوی بد نفستان خلاص شوید یک مشت آنیسون یا دانه‌ی رازیانه بجوید . رازیانه دارای خواص ضد عفونی‌کننده‌ ای است که رشد باکتری‌ ها را محدود می‌ کند . علاوه بر این عطر این دانه‌ ها می‌ تواند تنفس بدبو را پوشش دهد .
9. چوب میخک گاز بزنید : این ادویه سرشار از اوژنول است ؛ روغن زرد کم‌ رنگی که دارای خواص ضد باکتریایی است . برای به دست آوردن فواید آن ، چوب میخکی را در دهانتان بگذارید و آن را گاز بزنید . روغن آن ممکن است دهانتان را اندکی بسوزاند ، بنابراین را روی زبان خود حرکت دهید . هنگامی که سطح دهانتان را کامل با آن پوشاندید ، میخک را بیرون آورید . از مصرف روغن میخک یا پودر آن خودداری کنید ؛ زیرا می‌تواند دهانتان را بسوزاند .

10. چوب دارچین بمکید : دارچین مانند چوب میخک و دانه رازیانه ، یک ضدعفونی‌کننده مؤثر است . به علاوه ، دارای روغن‌های اساسی است که میکروب‌ ها را از بین می‌ برد و بوی خوبی را در دهان باقی می‌ گذارد .

11. پوست لیمو یا پرتقالی را بجوید : پوست یک لیمو یا پرتقال ارگانیکی را به خوبی بشویید و سپس آن را در دهانتان بگذارید و بجوید . این کار باعث می‌ شود نفس شما از طراوت تازه‌ ای برخوردار شود و اسیدسیتریک موجود در آن غددتان را به تولید بزاق بیشتر تشویق کند .

دارچین مانند چوب میخک و دانه رازیانه، یک ضدعفونی‌کننده مؤثر است. به علاوه، دارای روغن‌های اساسی است که میکروب‌ها را از بین می‌برد و بوی خوبی را در دهان باقی می‌گذارد

12. سبزیجات برگ سبز تازه بخورید : جعفری ، ریحان ، نعنا یا برگ گشنیز همه به عنوان درمان‌ های بوی بد تنفس عمل می‌ کنند ؛ زیرا این سبزیجات معطرحاوی کلروفیل هستند ؛ رنگ‌دانه‌ای که باعث خنثی شدن بو ها می‌ شود .

13. میان وعده‌های خوشبوکننده را انتخاب کنید!

برای انتخاب یک میان وعده سریع و آسان که به مهار بوی بد دهان کمک کند، سیب یا مقداری ماست گزینه‌ های خوبی هستند . سیب حاوی فیبر و پکتین زیادی است که تولید بزاق را تحریک می‌ کند . پروبیوتیک‌ های ماست هم باعث کاهش باکتری‌ های مولد بوی بد در دهان می‌ شوند .

14. معاینات منظم دندانپزشکی را فراموش نکنید : به طور معمول دو بار در سال باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا از پوسیدگی‌ های احتمالی ، جرم‌های دندان و… آگاه شوید .

15.به دنبال آدامس نعنایی با زایلیتول xylitol باشید

به دنبال آدامس هایی باشد که حاوی زایلیتول هستند ، زایلیتول به عنوان شیرین کننده دیابتی استفاده می‌ شود . زایلیتول بر خلاف دیگر شیرین کننده‌ های طبیعی یا مصنوعی ، به گونه‌ ای فعال برای سلامت دندان‌ها مفید است و حتی مصرف مداوم آن امکان پوسیدگی دندان‌ ها را تا یک سوم کاهش می‌ دهد و همچنین سبب جذب مجدد مواد معدنی توسط مینای دندان‌ ها می‌ شود که استحکام دندان‌ ها را افزایش می‌دهد.

به گفته دکتر کومیسی ” این ترکیب یک پوشش لغزنده روی دندان و لثه ایجاد می کند که جلوی جمع شدن باکتری ها را می گیرد . از آدامس نعنایی حاوی زایلیتول حدود 5 دقیقه بعد از مصرف هر وعده غذایی استفاده کنید.   با شنیدن اسم این مواد شیمیایی اخم نکنید . بدن ما به طور طبیعی توانایی تولید مقدار معینی زایلیتول را دارد به علاوه این ماده کاهنده قند خون است که پوسیدگی دندان را افزایش نمی دهد . فقط مراقب باشید که این ماده خوراکی را در دسترس حیوانات خانگی تان قرار ندهید . با وجود بی ضرر بودن این ماده برای انسان ممکن است برای حیوانات مضر و یا حتی در صورت خوردن کشنده باشد .

 راه هایی برای داشتن دهان خوش بو

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9223c8d0-3e00-47f7-9349-45b7878b8d2e” ]

راه حل ، استفاده از خوشبو کننده های دهان

حالا که با عوامل ایجاد بوی بد دهان آشنا شدید بهتر است به ارائه راه حل و معرفی قرص ها و اسپری های خوشبو کننده دهان بپردازیم . خوشبو کننده دهان ، محصولی است که به صورت محلول و اسپری ساخته شده است . اسپری های خوشبو کننده دهان ، حاوی مواد مختلفی هستند که در کاهش بوی بد دهان موثرند . عصاره های مختلف به کار رفته در این محصولات ، ضمن از بین بردن بوی بد دهان، رایحه های خوبی را به دهان شما می افزاید . برخی از این رایحه ها عبارتند از رایحه نعناع ، پرتقال ، لیمو ، تیمول ، مانتول ، اکالیپتوس و … . به طور کلی این محصولات می توانند ضمن از بین بردن باکتری های مولد بوی بد ، دهان شما را تازه و خنک نیز بکنند .

قرص های خوشبو کننده دهان ، نوع دیگری از خوشبو کننده های دهان هستند که با قرار دادن آن ها در دهانتان ، می توانید تا حد زیادی بوی بد دهان را مهار کنید . به طور کلی ، این محصولات ، به شکل های گوناگون و متنوعی دربازار موجودند و می توانید خرید خوش بو کننده دهان را به آسانی انجام دهید و طرفداران زیادی نیز دارند .

بسته بندی های محصولات خوشبو کننده دهان

همانطور که پیش تر نیز گفتیم ، این محصولات معمولا به شکل اسپری و قرص ساخته می شوند . اسپری های خوشبوکننده دهان ، در حجم های مختلفی ساخته شده اند . حجم های 10 و 20 میلی لیتر ، از رایج ترین بسته بندی های این محصولات هستند . قرص های خوشبوکننده دهان نیز ، در بسته بندی های مختلف (مانند بسته بندی های 10 گرمی) در بازار وجود دارند .

بسته بندی های محصولات خوشبو کننده دهان

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9223c8d0-3e00-47f7-9349-45b7878b8d2e” ]

شرکت سازنده خوش بو کننده های دهان 

عرصه ساخت و عرضه خوشبوکننده های دهان خیلی گسترده نیست و شرکت هاي زیادی در زمینه تولید این محصولات فعالیت نمی کنند. برند های وی وان (Vi-one) ، فروستی (Frostie)، اپی مکس (Epimax) و … از مشهور ترین برند های زمینه تولید قرص و اسپری خوشبو کننده هستند . هر کدام از اين شرکت ها توانسته اند با توليد و عرضه محصولاتي جديد ، تا حدودي نظر مشتريان را به خود جلب کند . محصولات اين شرکت ها هم اکنون در بازار به وفور يافت مي شوند و هرکدام با توجه به کيفيت و قيمتي که دارند ، تا حدودي مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته اند .

خرید خوش بو کننده دهان به صورت اینترنتی 

شما می توانید خرید خودرا با استفاده از لینک زیر انجام دهید ، اگر چه قیمت محصولات خوشبو کننده دهان زیاد نیست ولی شرکت هاي فعال در زمينه توليد قرص و اسپری خوشبوکننده دهان ، اين محصولات را با قيمت هاي گوناگوني به بازار عرضه کرده اند . از جمله موارد موثر در قيمت اين محصولات مي توان به شرکت سازنده ، حجم محصول ، نوع خوشبوکننده و … اشاره کرد . به طور کلي اين محصولات در بازار بين 5 هزار تومان تا 20 هزار تومان به فروش مي رسند .

از نکات مهمی که در خرید خوش بو کننده دهان لازم است در نظر بگیرید ، توجه به اصالت برند کالا و دارا بودن استاندارد هاي لازم است پس به این نکته هنگام خرید خوش بو کننده دهان توجه داشته باشید . زيرا محصولاتي مانند خوشبو کننده های دهان به طور مستقيم درون دهان شما استفاده مي شود و استفاده از محصولات غيراستاندارد مي تواند سلامت دهان و دندان هاي شما را به خطر بيندازد . براي اين منظور لازم است محصولات مورد نظر خود را از فروشگاه ها و سايت هاي اينترنتي معتبر خريداري کنيد تا خرید خوش بو کننده دهان به صورت مطمئن باشد .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/9223c8d0-3e00-47f7-9349-45b7878b8d2e” ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای دراین زمینه دارید با ما درمیان بگذارید .

3.7/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا