نبض بازار

پر فروش ترین انواع نوار بهداشتی【سال1403】❤️+ لینک خرید

نوار بهداشتی

بخش های مهم زندگی هر خانمی به دوران قاعدگی و یا عادت ماهانه گره خورده و به همین دلیل است که سمت خرید نوار بهداشتی می روندکه تا حدی این مشکل را حل کنند . در حال حاضر تقریبا نیمی از جمعیت زنان یا بگویم یک چهارم جمعیت جهان در سن باروری قرار دارند و هرماه قاعدگی را تجربه می کنند .

نکته مهمی که بسیاری از بانوان به سادگی از کنارش عبور می‌کنند این است که اگر این دوران را به خوبی پشت بگذارند ، تاثیرات مثبتی را در تمام جوانب زندگی خود شاهد خواهند بود . افراد مجرد می‌ توانند از دچار شدن به مشکلاتی نظیر افسردگی ، وسواس یا عفونت‌ های ناحیه تناسلی جلوگیری کرده و خیلی سریع‌ تر به زندگی عادی خود بازگردند . از سوی دیگر ، افراد متاهل و یا حتی آن دسته از خانم‌ های که قصد بارداری دارند نیز با رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی خاص این دوران ، می‌ توانند در مدت زمان کوتاه‌ تری به خواسته خود برسند .

نوار بهداشتی چیست ؟

نوار بهداشتی دستمالی است که از نظر ظاهری شبیه پوشک نوزادان و یا حتی کوچک تر از آن است ، خانم ها در دوران قاعدگی خود برای جلوگیری از نفوذ خون خارج شده از فرج به لباس آن را داخل شورت خود قرار می دهند . در یک طرف نوار بهداشتی چسبی وجود دارد که به داخل لباس می چسبد تا ثابت بماند و تکان نخورد .

نوار بهداشتی هایی که به تازگی تولید می شوند و مدرن هستند استریل بوده و از پوششی از الیاف مصنوعی و توده ای پنبه و ماده های جاذب مایعات را به خود می کشد .

نوار بهداشتی چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5ce97d63-0e70-48b1-8fe3-39caacb11a69″ ]

طرز استفاده از نوار بهداشتی

نوار موجود در زیر نوار بهداشتی را که پوشش چسب نوار است بردارید . سپس قسمت چسب دار را که در زیر( در نوار بهداشتی نوع بال پروانه ای زیر بال های نوار بهداشتی هم است) به شورت خود بچسبانید . سپس نوار بهداشتی را در جای مناسب خویش فشار دهید تا مستحکم شود . نوار بهداشتی استفاده شده را در کاغذ یا دستمال کاغذی و … بپیچید و در سطل دردار بیاندازید .

انواع نوار بهداشتی

 • نوار بهداشتی نرمال : نوار بهداشتی‌ های نرمال جذب متوسطی دارند و برای خون‌ ریزی سنگین چندان به‌درد نمی‌خورند ؛ معمولا برای استفاده از روز سوم قاعدگی به بعد مناسب‌ ترند تا برای استفاده در روز های پرخون اول ، مگر اینکه در روز های اول هم خون‌ ریزی متوسطی داشته باشید .
 • نوار بهداشتی سوپر : نوار بهداشتی‌ های سوپر از جذب بالایی برخوردارند و بیشتر به‌ درد دو سه روز اول قاعدگی می‌ خورند . این نوع نوار بهداشتی‌ ها در بعضی برند ها کمی از انواع نرمال بلندتر و معمولا ضخیم‌ تر و حجیم‌ ترند و به همین دلیل با لباس‌ های تنگ به چشم می‌ آیند . بعضی برند ها حتی بال‌ های نوار بهداشتی‌ های سوپر را از مواد تقریبا جاذب تولید می‌ کنند تا خون نشتی هم جذب شود .
 • نوار بهداشتی شب : نوار بهداشتی‌ های شب پهن‌ تر و بلند ترند از نوار بهداشت‌ های معمولی‌ اند تا نشتی ندهند ؛ همچنین ضخیم‌ تر و جاذب‌ ترند تا در طول شب نیازی به تعویض پد نداشته باشید . البته که این نوع نوار بهداشتی‌ ها را می‌ توانید در طول روز هم استفاده کنید ! واژه شب تنها به قدرت جذب بالا تر و محافظت‌ کنندگی بیشتر اشاره دارد .
 • نوار بهداشتی پس از زایمان : نوار بهداشتی‌ های مخصوص پس از زایمان در مقایسه با نوار بهداشتی‌ های معمولی بزرگ‌ تر و جاذب‌ترند . البته ، برخی مامان‌ ها از پوشک‌ های بچه سایز بزرگ برای خونریزی پس از زایمان استفاده می‌ کنند .
 • پد روزانه : پد های روزانه از همه انواع نوار بهداشتی‌ ها نازک‌ تر و کم‌جذب‌ ترند و معمولا در دو نوع عطری و غیرعطری تولید می‌ شوند . این نوع پد ها را می‌ توانید برای اواخر قاعدگی یا برای جذب ترشحات روزانه استفاده کنید . حتی شما هایی هم که از تامپون یا کاپ قاعدگی استفاده می‌ کنید ، می‌ توانید از پد های روزانه برای جذب نشتی‌ های احتمالی بهره ببرید .

نوار بهداشتی چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5ce97d63-0e70-48b1-8fe3-39caacb11a69″ ]

نکات بهداشتی مربوط به زمان قاعدگی

 1. نوار بهداشتی را بطور مکرر معمولاً هر 6- 4 ساعت تعویض کنید .
 2. از لباس زیر نخی استفاده کنید .
 3. لباس زیر را در نور خورشید آویزان کنید و با اتو ضد عفونی کنید .
 4. براي شستن لکه های خون از آب سرد و صابون استفاده کنید .
 5. همیشه در کیف دستی خود یک نوار بهداشتی و شورت داشته باشید .

محیط خون آلود دستگاه تناسلی در زمان قائدگی محل مناسبی براي رشد میکروب ها است بنابراین حمام کردن و طهارت گرفتن بعد از اجابت مزاج و ادرار کردن ، در دوران قائدگی نه تنها مانعی ندارد ، بلکه براي پیشگیری از بیماري های عفونی لازم است .

مواد تشکیل دهنده نوار بهداشتی کاملا شیمیایی هستند و می توانند عامل ایجاد بیماري های پرخطر و انواع مختلف عفونت شوند . دیوکسین Dioxin موجود در نوار بهداشتی و تامپون ( پنبه قائدگی) میتواند سبب رشد بافت های غیرطبیعی در ناحیه تناسلی شود . همچنین ، ریون ( ابریشم مصنوعي) بکار رفته در این محصولات که براي قابلیت جذب بالا استفاده مي شود دارای ماده های شیمیایی و سمی است .

بنابراين توصیه مي شود تا میتوانید از نوار بهداشتی مطلوب با جنس مرغوب استفاده کنید تا ميزان تاثیرات منفی آن براي بدن و محیط زیست کاهش یابد .پس حتما هنگام خرید نوار بهداشتی و زمان قاعدگی مراقب این مضوعات باشید

نکات بهداشتی مربوط به زمان قاعدگی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5ce97d63-0e70-48b1-8fe3-39caacb11a69″ ]

نکات مهم هنگام خرید نوار بهداشتی

قدرت جذب : مهم ترین ویژگی یک نوار بهداشتی خود قدرت جذب حجک بالای خون در کوتاه ترین زمان است پس حنما هنگام خرید نوار بهداشتی به این نکته که آیا قدرت جذب بالایی دارد یا خرید توجه لازم را داشته باشید . خون جذب‌ شده باید در لایه میانی محفوظ بماند و بر اثر فشار نشستن به سطح پد برگشت نکند ؛ در این صورت موجب احساس خیسی می‌ شود . می‌ توانید آزمایش کنید : هرچه رنگ خون در سطح پد روشن‌ تر و تروتازه‌ تر باشد ، یعنی خون جذب‌ شده نزدیک‌ تر به سطح قرار دارد و چه‌ بسا موجب برگشت خون به سطح پد و بروز احساس خیسی شود ؛ اما هرچه رنگ خون پریده‌ تر باشد ، یعنی جذب بهتری صورت گرفته و احساس خیسی نخواهید کرد .

قدرت جذب نوار بهداشتی‌ ها را می‌ توانید به‌ راحتی از روی تعداد قطره‌ هایی که روی بسته‌بندی‌ درج می‌ شود ، بفهمید .

بال دار یا بدون بال بودن آن ها : بیشتر نوار بهداشتی ها بال دار هستند و این بال ها موجب می شوند که پد جا به جا نشود و خون نشتی ها به داخل نوار بهداشتی هدایت شوند . با نوار بهداشتی‌ های بال‌دار می‌ توانید مطمئن‌ تر حرکت کنید ؛ اما اینکه نوار بهداشتی بال‌ دار بخرید یا بدون بال ، یک انتخاب کاملا سلیقه‌ ای است .

بال‌دار یا بدون بال؟ اغلب نوار بهداشتی‌ها بال‌دارند؛ بال‌ها موجب می‌شوند پد جابه‌جا نشده و خون نشتی از کناره‌ها به داخل هدایت شود. با نوار بهداشتی‌های بال‌دار می‌توانید مطمئن‌تر حرکت کنید؛ اما انکه نوار بهداشتی بال‌ دار بخرید یا بدون بال ، یک انتخاب کاملا سلیقه‌ ای است پس هنگام خرید نوار بهداشتی به بال دار بودن یا نبودن آن ها بسیار توجه داشته باشید .

اندازه و ضخامت : در مورد اندازه و ضخامت باید برحسب شدت خون‌ ریزی تصمیم بگیرید . اغلب خانم‌ ها برای دو سه روز اول قاعدگی از نوار بهداشتی‌ های ضخیم‌ تر استفاده می‌ کنند . از لحاظ اندازه هم که می‌ دانید نوار بهداشتی‌ های روز و شب متفاوت‌اند : پد های ویژه روز کوتاه‌ ترند ، درحالی‌ که پد های ویژه شب بلند ترند ؛ پد های ویژه شب همچنین در قسمت پشتی که روی باسن قرار می‌ گیرد ، پهن‌ ترند تا هنگام درازکشیدن نگران نشت خون نباشید . در بعضی برند ها حتی می‌ توانید نوار بهداشتی‌ های فوق‌ بلندی پیدا کنید که از پد های بلند معمولی هم بلند ترند و پوشش‌ دهی بیشتری دارند .پس این نکته را نیز هنگام خرید نوار بهداشتی حتما به یاد داشته باشید .

نکات مهم هنگام خرید نوار بهداشتی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5ce97d63-0e70-48b1-8fe3-39caacb11a69″ ]

پنبه‌ ای یا مشبک ؟ این مورد هم تا حد زیادی به ترجیح فردی بستگی دارد . برخی خانم‌ ها با نوار بهداشتی‌ های پنبه‌ ای راحت‌ ترند ، برخی دیگر با نوار بهداشتی‌ های مشبک . نوار بهداشتی‌ های مشبک بااینکه از قدرت جذب بالایی برخوردارند ، در برخی خانم‌ ها موجب حساسیت می‌ شوند ؛ اما ناگفته نماند پوست هر کسی متفاوت است و همه لزوما به پد های مشبک واکنش یکسانی نشان نمی‌ دهند .

نرمی و لطافت : سطح نوار بهداشتی باید نرم و لطیف باشد تا پوست بر اثر سایش دچار قرمزی و خارش نشود . نوار بهداشتی‌ های پنبه‌ ای معمولا از این لحاظ بهترند .پس نرمی و اپلطافت نوار بهداشتی هنگام خرید اهمیت بالایی دارد .

قابلیت تنفس : یک نوار بهداشتی خوب باید از قابلیت عبور هوا برخوردار باشد تا از حبس رطوبت و ایجاد قارچ و عفونت جلوگیری کند .

مضرات نوار بهداشتی برای خانم ها

بسیاری از خانم‌ ها از عواقب و عوارض استفاده از نواربهداشتی آگاه نیستند و تنها دغدغه ذهنی‌ شان کمتر شدن دردی است که ماهیانه‌ تجربه می‌ کنند . اما متاسفانه اغلب ما فراموش می‌ کنیم و تنها تعداد معدودی از ما به این فکر می‌کنیم که آیا استفاده از این نوار بهداشتی ها ایمن و بی‌خطر است و نمی‌ تواند مانند یک بمب ساعتی سلامتی ما را به خطر بیاندازند .

در ادامه با چند نکته مهم و ضروری در زمینه استفاده از این محصولات بهداشتی آشنا خواهید شد که آگاهی از آن‌ ها به سالم نگه داشتن بدن‌ تان کمک شایانی خواهد کرد .

 1. سلولز موجود در نوار بهداشتی که باعث افزایش قدرت جذب آن می‌شود، می‌تواند عامل ابتلا به سرطان دهانه رحم و حتی منجر به مرگ شود .
 2. مواد تشکیل‌دهنده نوار بهداشتی تماما شیمیایی هستند و می‌ توانند عامل ایجاد بیماری‌ های خطرناک و انواع مختلف عفونت شوند . دیوکسین Dioxin موجود در نوار بهداشتی و تامپون (پنبه قاعدگی) می‌تواند باعث رشد بافت‌ های غیرطبیعی در ناحیه تناسلی شود . علاوه بر این ، ریون (ابریشم مصنوعی) به کار رفته در این محصولات که برای قابلیت جذب بالا استفاده می‌ شود حاوی مواد شیمیایی و سمی است .
 3. دئودورانت‌ها یا مواد دافع بوی بد، می‌توانند عامل ناباروری و یا نقائص هنگام تولد شوند .
 4. مواد سمی موجود بر روی سطح این پدها می‌ توانند از طریق دستگاه گردش خون ما وارد خون شده و شانس ابتلا به سرطان را بالا ببرند .
 5. پد‌های بهداشتی مرکب از مواد مصنوعی هستند که رطوبت و حرارت را حفظ می‌ کنند و باعث ایجاد و رشد باکتری‌ های گوناگون می‌ شوند .
 6. مواد شیمیایی به کار رفته در تامپون‌ ها که باعث نرم شدن جنس آن‌ ها هستند می‌ توانند عامل ایجاد آسیب‌ های جدی به بافت‌ های متعدد بدن شوند .
 7. چنانچه به‌طور منظم و مرتب ظرف ۴ ساعت پد بهداشتی و یا تامپون را تعویض نکنید ، می‌ تواند عواقب بسیار خطرناک و جدی که گاه منجر به مرگ فرد ‌می‌ شود در بر داشته باشد .
 8. به‌طور میانگین هر خانم در طول عمر خود نزدیک به ۱۶.۸۰۰ پد آلوده ایجاد می‌ کند که متاسفانه قابل بازیافت و  تجزیه زیستی نیستند . به طور متوسط یک پد معمولی معادل با ۴ کیسه پلاستیکی است .

مضرات نوار بهداشتی برای خانم ها 

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5ce97d63-0e70-48b1-8fe3-39caacb11a69″ ]

نوار بهداشتی چندبارمصرف چیست؟

نوار بهداشتی‌ های چند بارمصرف هم داریم که البته به اندازه پد های یک‌ بار مصرف رایج و در دسترس نیستند . منظور از نوار بهداشتی‌ های چند بارمصرف پد های قابل‌ شست‌ و شویی است که پس از هر بار مصرف دور انداخته نمی‌ شوند . مزایا و معایب خاص خودشان را هم دارند . نوار بهداشتی‌ های چند بار مصرف صدمه کمتری به محیط زیست وارد می‌ کنند ؛ اما چون باید پس از هر بار مصرف خوب شسته و خشک شوند ، در مقایسه با نوار بهداشتی‌ های یک‌ بار مصرف زحمت بیشتری می‌ طلبند .

مشتری این نوع نوار بهداشتی‌ ها تنها مدافعان محیط‌ زیست نیستند ؛ برخی خانم‌ ها چون علاقه‌ ای به مصرف محصولات بهداشتی حاوی ترکیبات شیمیایی ندارند ، به مصرف پد های پارچه‌ ای چند بارمصرف روی می‌ آورند . به‌عبارتی ، نوار بهداشتی‌ های چند بار مصرف محصولی برای خانم‌ های دغدغه‌ مندند ! از دیگر محصولات بهداشتی این‌ چنینی برای خانم‌ های دغدغه‌ مند می‌ توان به نوار بهداشتی‌ های ارگانیک اشاره کرد که اینها هم به اندازه نوار بهداشتی‌ های معمولی در دسترس نیستند .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5ce97d63-0e70-48b1-8fe3-39caacb11a69″ ]

خرید اینترنتی نوار بهداشتی

پیش از رعایت نکات مهم استفاده از نوار بهداشتی شما باید یک محصول با کیفیت و مرغوب را خریداری کنید . مهم نیست نوار بهداشتی ایرانی یا خارجی می‌ خرید ، سایز مناسب ، حساسیت‌ زا نبودن و قدرت جذب نسبتا خوب ، عوامل مهم‌ تری هستند . اگر برای خرید نوار بهداشتی از سوپرمارکت یا داروخانه محل خود ، خجالت می‌کشید یا معذب هستید ، خرید اینترنتی نوار بهداشتی یا سایر محصولات جنسی می‌ تواند گزینه خوبی باشد .شما می توانید با استفاده از لینک زیر اقدام به خریدنوار بهداشتی خوب با کیفیت کنید و در زمان خود نیز صرفه جویی کنید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/5ce97d63-0e70-48b1-8fe3-39caacb11a69″ ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

4.5/5 - (4 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا