بوتاکسجراحی زیبایی

راه های از بین بردن بوتاکس【سال 1403】❤️

در مواقعی که تزریق بوتاکس را توسط افراد غیر متخصص انجام دهید که دارای تجربه کافی نیستند ، شما را از نتیجه بدست آمده پشیمان می کنند و مجبور می شوید به دنبال راه های از بین بردن بوتاکس باشید. البته این پشیمانی حاصل از تزریق بوتاکس فقط توسط افراد بدون تجربه و مهارت حاصل می شود و اگر تزریق بوتاکس توسط متخصصین ماهر و با تجربه انجام شود به ندرت مشکلات و عوارض خاصی پیش می آید.

تزریق بیش از حد بوتاکس

زمانی که دکتر زیبایی بوتاکس را بیش از حد تزریق کند موجب می شود که عضلات صورت به کلی از حرکت باز بمانند. نتیجه این تزریق ، به وجود آمدن صورت بی روح برای فرد می باشد. هم چنین تزریق بیش از اندازه به پیشانی باعث بالا ماندن ابروها و بد فرم و غیر متوازن شدن شکل ظاهری آنها می شود و در برخی موارد موجب افتادگی پلک خواهد شد. اگر مشکلات ذکر شده برای هر فردی به وجود آید ، شخص را مجبور می کند که به دنبال روشی برای از بین بردن بوتاکس و اثرات به وجود آمده آن باشد.

تزریق بیش از حد بوتاکس ، دلیلی برای از بین بردن بوتاکس

آیا راهی برای از بین بردن بوتاکس وجود دارد

تزریق نادرست و اشتباه بوتاکس لب یا سایر نواحی بدن عوارضی مانند عدم حرکت کامل عضلات صورت ، بالا ماندن ابروها ، افتادگی پلک ، ناهماهنگی بین اعضای صورت در پی دارد. متاسفانه راهی برای از بین بردن بوتاکس و عوارض نام برده شده وجود ندارد. اما به این صورت نیست که این مشکلات تا آخر عمر گریبان گیر فرد خواهد بود. خبر خوبی که وجود دارد این است که اثرات حاصل از تزریق بوتاکس موقتی است. افرادی که دچار عوارض تزریق نادرست شده اند بایستی تا از بین رفتن اثر بوتاکس صبر کنند.

چگونه می شود اثرات بوتاکس را کاهش داد

روش قطعی برای از بین بردن بوتاکس به صورت کلی وجود ندارد ، اما می توان با استفاده از چند روش اثرات بوتاکس را کاهش داد.

• اگر با افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس مواجه شده اید ، می توانید از قطره چشمی بریمونیدین استفاده نموده تا بتوانید به عملکرد عضلات پلک کمک کنید.
• استفاده از دستگاه اندرمامولوژی یکی از روش های کاهش اثرات بوتاکس است که محل مورد نظر را با دستگاه به صورت روزانه ماساژ داده می شود.
• با استفاده از امواج دستگاه آر اف فراکشنال و حرارت تولید شده توسط آن می توان به کاهش اثرات بوتاکس کمک کرد.
• استفاده از یک حوله گرم همراه با ماساژ صورت می توان به برگرداندن حالت عضلات صورت کمک کرد.
• انجام فیزیوتراپی برای صورت در مراکز فیزیوتراپی به برگرداندن عضلات فلج شده به حالت طبیعی شان کمک کرد.

اثرات منفی تزریق بوتاکس

گاهی اوقات بر اثر تزریق نادرست و یا استفاده کم یا زیاد از آن ، عضلات صورت از عملکرد درست خود باز می مانند. در نتیجه با مشکلات مواجه می شوید که در ادامه به آنها می پردازیم:

بی حس شدن صورت بعد از تزریق

همانطور که میدانیم برای بیان کردن احساسات درونی مان حالت صورت عوض می شود و هنگام خوشحالی یا ناراحتی عضلات صورت دچار تغییر حالت می شود. اما اگر زمانی که بخواهیم بخندیم چهره ما تغییر خاصی نکند چه می شود؟ در برخی موارد بر اثر تزریق نادرست افراد غیر متخصص و استفاده از مواد نامرغوب برای تزریق تمام عضلات صورت از کار خود باز می ایستند و نتیجه آن صورت بی روح و بی احساس برای فرد است. در صورت وقوع هم چین اتفاقی برای شما بایستی حدود ۴ الی ۵ ماه صبر کنید تا به حالت اولیه صورت خود برسید و بتوانید به راحتی لبخند بزنید.

افتادگی پلک بر اثر تزریق بیش از حد به پیشانی

این عارضه زمانی اتفاق می افتد که شما به عنوان مثال قصد داشتید چروک های پیشانی خود را از بین ببرید اما به دلیل تزریق بیش از حد توسط افراد غیر متخصص باعث می شود که عضلات نگهدارنده ابروها از کار بی افتد و بر روی چشم ها سنگینی ایجاد کند و موجب افتادگی پلک ها شود. در برخی موارد دیده شده است که این عارضه به حدی رسیده که فرد نمی تواند چشم های خود را باز کند. پس سلامتی خود را ارزان نفروشید و سعی کنید به بهترین دکتر پوست و زیبایی مراجعه کنید.

تزریق بوتاکس در اطراف ابروها ممکن است باعث شود یکی از ابروها بالاتر یا پایین تر از دیگری قرار گیرد. در این شرایط می توان با تزریق مقدار کمی بوتاکس به ابروهای بالا رفته عضلات آن را شل کرد و به حالت قبل از تزریق برگرداند.

مدت تاثیر بوتاکس چقدر است

بعد از تزریق و گذشت زمان اثرات حاصل از این عمل کم کم از بین می رود و خطوط های صورت دوباره ظاهر می شوند. لذا برای دائمی بودن اثر بوتاکس بایستی در طول سال حداقل دو بار تزریق بوتاکس انجام شود. مدت زمان تاثیر هر بار تزریق حدود ۴ الی ۶ ماه می باشد و این مدت به طور کلی به ۴ عامل بستگی دارد که به شرح زیر است:

• میزان تاثیر هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است.
• میزان بوتاکس تزریق شده که پزشک چند واحد برای شخص در نظر گرفته است. مثلا ۶۰ واحد تزریق کرده یا ۷۰ واحد.
• میزان چین و چروک شخص که هر چه میزان خطوط روی صورت بیشتر و عمیق تر باشد میزان تاثیر بوتاکس و ماندگاری آن کمتر می شود.
مدت تاثیر بوتاکس چقدر است؟

کلام آخر
بوتاکس یکی از بهترین روش های موثر برای زیباسازی پوست صورت می باشد. این روش علاوه بر جوانسازی و رفع چین و چروک های پوست، خاصیت درمانی هم دارد. برخی از افراد که با مشکل عرق بیش از حد در ناحیه زیر بغل و کف دست روبرو هستند می توانند از بوتاکس برای رفع مشکل خود استفاده کنند.

چرا که با تزریق بوتاکس ، باکتری خاصی وارد ماهیچه های صورت می شود و باعث از کار افتادن ماهیچه ها می شود و ترشحات ناحیه تزریق شده به کلی بر طرف می شود. اما برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات گفته شده در این مقاله باید دقت کافی برای انتخاب دکتر متخصص داشته باشید. ا این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

3.5/5 - (22 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا