رپورتاژ پزشکی

درمان ریزش مو با طب سنتی【سال1403】❤️

از گذشته تا به امروز طب سنتی از پیشگامان در درمان ریزش مو زنان و مردان بوده است. اگر در طول روز بین 50 تا 100 تار از موهای شما کم شود، امری کاملا طبیعی است اما اگر این تعداد بیشتر شود و یا به طور دقیق تر مقدار رویش از ریزش کمتر باشد، با مشکلاتی همچون کم پشتی مو و یا حتی تاسی سر مواجهه خواهید شد. طب سنتی نوع مزاج را از اصل ترین عوامل ریزش مو می داند.

طب سنتی می گوید اگر مزاج گرم و خشک شدید داشته باشید، ریزش مو افزایش پیدا می کند. همچنین مزاج افراد دارای سردی و رطوبت شدید باشد، امکان این که ریشه ی موی آن ها سست شود، افزایش می یابد. البته به غیر از این مورد عواملی دیگری همچون ژنتیک و وراثت، کم خونی و فقر آهن، استرس، مشکلات هورمونی و یا حتی شیمی درمانی و رادیوتراپی نیز باعث ریزش مو می شوند.

درمان ریزش مو

روش های طب سنتی در درمان ریزش مو

طب سنتی برای درمان ریزش مو زنان و همچنین آقایان راهکارهایی ارائه داده است که بسیار موثر هستند. این روش ها بسیار ساده هستد و تنها با به کارگیری آن ها می توانید به صورت کاملا قابل توجهه ای از ریزش مو جلوگیری کنید.

  • در حمام به صورت نشسته موهای خود را بشویید.
  • از شوینده های شیمیایی استفاده نکنید و از شوینده طبیعی مانند صابون زیتون طبیعی استفاده کنید.
  • روزانه و یا حتی هفتگی ورزش کنید.
  • موها را هنگامی که خیس و نم دار است، به ویژه در حمام شانه نکنید.
  • مرتبا موها را به آرامی و با شانه مناسب شانه کنید.
  • سلامت نگه داشتن کبد بهترین درمان ریزش مو زنان و آقایان است.
  • خواب کافی داشته باشید.

درمان ریزش مو با پیاز

پیاز یکی از مفیدترین مواد غذایی است که برای بدن بسیار مفید است و در درمان بیماری های مختلف به کار برده می شود. از آب پیاز نیز برای درمان ریزش مو نیز استفاده می کنند و طبق گفته های افراد موها را به طور خاصی تقویت می کند. آب پیاز شوره سر، قارچ ها و عفونت ها را از بین می برد و همچنین گوگرد آن به گردش خون کمک به سزایی می کند. درمان ریزش مو با پیاز در بین مردم بسیار مرسوم است و شما نیز برای درمان ریزش موی خود می توانید از آب پیاز استفاده کنید.

درمان ریزش مو با پیاز

راه های درمان ریزش مو

طب سنتی راه های درمان گیاهی خانگی را نیز برای درمان ریزش مو ارائه می دهد، که می توان از آن ها استفاده کرد. ما برخی از این درمان های گیاهی خانگی را برای شما شرح خواهیم داد. البته علاوه بر این موارد، راهکارهایی مانند استفاده از انواع ضد ریزش موی سر نیز چاره ساز خواهد بود.

درمان با حنا

برای درمان ریزش مو می توانید از حنا استفاده کنید، حنا باعث می شود تا ریشه موها سفت شود. همچنین حنا به موهای شما رنگی کاملا طبیعی می دهد که می توانید از آن بدون هیچ نگرانی از وجود مواد شیمیایی و مضر لذت ببرید. حنا بهترین درمان ریزش مو زنان و مردان است که از گذشته تا به امروز افراد از آن بهره می گیرند.

درمان با روغن سیاه دانه

از سیاه دانه می توان روغنی تهیه کرد که برای درمان ریزش مو بسیار مفید است. این گیاه از گیاهان بومی جنوب غربی آسیا است و در درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در این میان خرید انواع ماسک مو نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

درمان با آلوئه ورا

در گیاه آلوئه ورا ژلی وجود دارد که از آن برای درمان ریزش مو استفاده می کنند. این ژل علاوه بر درمان ریزش، در رفع شوره  و خارش سر نیز موثر است. از آلوئه ورا می توان هم برای تمیزی و براقی موی سر و هم درمان ریزش مو زنان و مردان استفاده کرد.

درمان با شنبلیله

شنبلیله گیاهی است علفی و از بومیان ایران است. این گیاه را نیز برای درمان ریزش مو به کار می برند و همچنین خواص دارویی فراوانی نیز دارد. برای استفاده از این گیاه برای تقویت مو باید آن را یک شب کامل در آب بخیسانید و سپس از آن استفاده کنید.

درمان با روغن بنفشه

از روغن بنفشه نیز می توانید برای تقویت و درمان ریزش مو استفاده کنید. برای استفاده از روغن بنفشه باید آن را با مقداری از روغن های دیگر   مانند روغن زیتون ترکیب کنید و سپس آن را به سر خود بمالید. برای این که روغن بنفشه برای درمان ریزش مو زنان و آقایان موثر باشد، باید آن را به مدت 3 ساعت بر روی سر خود نگه دارید و از آن هر شب یا یک شب در میان استفاده کنید.

طب سنتی برای درمان ریزش مو و تقویت مو راهکارهای طبیعی بسیاری زیادی دارد که هر کدام تاثیر گذاری خاص خود را دارند. ما در این مقاله راه های مختلفی را همچون درمان ریزش مو با پیاز و حنا را به شما معرفی کردیم، که طب سنتی آن ها را کشف کرده و در اختیار همگان قرار داده است. همچنین در پایان باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که می توانید از خرید انواع کرم مو نیز بهره مند شوید.

4.2/5 - (6 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا