نبض بازار

انواع صابون ضد باکتری【سال1403】❤️+ لینک خرید

صابون ضد باکتری

با خرید صابون های ضد باکتری سلامت پوست خود را تضمین کنید .امروزه روی برخی مواد تمیز کننده و شوینده عنوان ضد باکتری بودن روی آن ها ذکر می شوند ولی شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا استفاده از این مواد ضد باکتری باعث می شود که تمیز تر از قبل باشیم یا خیر ؟

قبل از شروع بگذارید شما را با نحوه ساخت و چگونگی تاثیر صابون در برطرف کردن چرک و کثیفی را بیان کنیم . برای این که یک صابون ساخته شود یک ماده اسیدی و یک ماده قلیایی مورد نیاز است . این ماده اسیدی شامل اسید های چرب و تری گلیسرید و ماده قلیایی شامل هیدروکسید سدیم است . ترکیب کردن اسید و قلیا باعث می شود اسید های چرب از تری گلیسیرید جدا شوند و به یون های هیدروکسید متصل شوند که نتیجه آن تشکیل یک نمک به نام صابون است .

صابون ضد باکتری

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0ceef3ba-df80-49cc-b104-886bf97de00b” ]

تاثیر صابون ها 

  1. کاهش کشش سطحی آب
  2. متصل شدن به کثیفی ها، روغن و باکتری ها

استفاده از صابون ضدباکتری برای شستن دست ها لازم نیست و شستن صحیح و کامل دست ها با آب گرم و صابون معمولی ، یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار و عفونی است یک قسمت از مولکول صابون آب دوست (هیدروفیل) و یک قسمت آن ، آب گریز (هیدروفوب) است . قسمت آب دوست صابون باعث می شود ، اسید های چرب آب دوست به مواد آب دوستی مثل چرک و کثیفی های دست بچسبند . وقتی کثیفی ها به اسید های چرب صابون می چسبند ، در قطرات آب محصور می شوند . لذا کثیفی ه ا، آلودگی ها ، روغن و باکتری ها به آسانی به این طریق از دست جدا شده و با آب شسته می شوند . لذا صابون معمولی هم ، باکتری های دست را از آن جدا می کند ، اما آیا صابون ضد باکتری ، این میکروب ها را بیشتر از بین می برد ؟ در پاسخ باید گفت خیر .

نکات مهم قبل از استفاده از صابون ضد باکتری

  • ترکیبات ضدباکتری موجود در صابون باید حدود دو دقیقه روی دست باقی بمانند تا اثر خود را داشته باشند . اما بیشتر مردم موقع صابون زدن دست خود ، مدت 2 دقیقه صبر نمی کنند و قبل از تأثیر مواد ضد باکتری ، دست های خود را می شویند .
  • برخی دانشمندان می گویند ، باکتری ها می توانند به مرور و با گذشت زمان نسبت به عوامل ضدباکتری مقاوم شوند . لذا ممکن است مواد ضدباکتری صابون روی برخی باکتری ها تاثیر نکند .
  • برخی باکتری ها برای ما مفید هستند و همه آن ها مضر نیستند . باکتری های طبیعی موجود روی بدن ما نه تنها عرق ما را می خورند، بلکه از ما در برابر حمله باکتری های مضر دفاع می کنند . با استفاده از صابون ضدباکتری ، هم باکتری های مفید و هم مضر را از بین می بریم .
  • بسیاری از بیماری های شایع ، ویروسی هستند ، یعنی در اثر یک ویروس به وجود می آیند . لذا با استفاده از مواد ضدباکتری نمی توان جلوی ابتلا به آن ها را گرفت .

نکات مهم قبل از استفاده از صابون ضد باکتری

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0ceef3ba-df80-49cc-b104-886bf97de00b” ]

بر اساس گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می توان گفت استفاده از صابون های ضد باکتری برای شستن دست ها لازم نیست و شستن صحیح و کامل دست ها با آب گرم و صابون معمولی ، یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مسری (واگیردار) و عفونی است .

روش مصرف صابون ضد باکتری

ابتدا پوست را با آب ولرم مرطوب نمائید. سپس پن آنتی باكتریال فولیكا را بر روی نواحی مورد نظر مالیده و به آرامی تا حصول كف مناسب ماساژ دهید. كف حاصله را به مدت یک دقیقه بر روی پوست نگاه داشته و سپس خوب آبكشی نمائید و در صورت نیاز مصرف این فرآورده را تجدید فرمائید

نکات مهم قبل از خرید صابون ضد باکتری

قبل از خرید صابون ضد باکتری توجه داشته باشید که مطالعات نشان داده است  که محصولات ضد باکتری موجود در بازار در مقایسه با استفاده از صابون های معمولی و آب از تاثیر اضافی برخوردار نیستند . بر همین اساس ، پرداخت هزینه اضافی برای برای خرید محصولات آنتی باکتریال سد محافظتی اضافی در برابر میکروب ها ایجاد نمی کند . صابون های معمولی نیز به صورت طبیعی از ویژگی مبارزه با میکروب برخوردار هستند . مطالعات انجام شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا نشان داده اند که استفاده از محصولات ضد باکتری در مقایسه با صابون معمولی و آب فواید اضافی در مبارزه با میکروب ارائه نمی کند . پس حتما به این توصیه ها قبل از خرید صابون ضد باکتری توجه داشته باشید . 

نکات مهم قبل از خرید صابون ضد باکتری

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0ceef3ba-df80-49cc-b104-886bf97de00b” ]

جدا از زیر سوال رفتن میزان اثرگذاری محصولات ضد باکتری و ضد میکروب ، سازمان غذا و داروی آمریکا نگرانی خود را درباره مواد تشکیل دهنده ضد عفونی کننده و شیمیایی اضافه شده به این محصولات و در معرض خطر قرار گرفتن سلامت کاربران را اعلام کرده است .

تست های آزمایشگاهی نشان داده اند یک افزودنی به محصولات ضد باکتری که به نام تریکلوزان شناخته می شود ، می تواند سلامت انسان را در معرض خطر قرار دهد . به عنوان مثال، موش های آزمایشگاهی که در معرض محصولات حاوی تریکلوزان قرار گرفتند ، افزایش سطوح هورمونی (به عنوان مثال، تستوسترون، استروژن، و تیروئید) را نشان دادند که می تواند شکل گیری پیامدهای منفی مانند بلوغ زودرس ، ابتلا به انواع مشخصی از سرطان و ناباروری را موجب شود این نکات مهم را قبل از خرید صابون ضد باکتری حتما به یاد داشته باشید و مورد استفاده قرار بگیرید .

استفاده از محصولات ضد باکتری حاوی تریکلوزان ممکن است به شکل گیری یک نوع از باکتری مقاوم به دارو در کاربر منجر شود . این به معنای آن است که اگر بیش از اندازه از محصولات ضد باکتری استفاده می کنید و در این شرایط مریض شوید ، داروهایی که برای درمان بیماری استفاده می کنید ممکن است هیچ اثری در بهبود سلامت نداشته باشند .

متاسفانه ، سازمان غذا و داروی آمریکا به این مساله مشکوک است که 93 درصد از صابون های مایع و قالبی که به عنوان ضد باکتری و ضد میکروب در بازار وجود دارند ، حاوی تریکلوزان هستند . بر همین اساس ، به برچسب مواد تشکیل دهنده توجه داشته باشید .

مطالعات نشان داده اند که استفاده بیش از اندازه از محصولات ضد میکروب شبیه به استفاده بیش از اندازه از آنتی بیوتیک ها است . در نهایت ، بدن با میکروب های مقاوم در برابر دارو مواجه می شود و بر همین اساس ، توانایی مقابله با باکتری های جهش یافته را نخواهد داشت .

بسیاری از محصولات ضد باکتری و ضد عفونی کننده دست در تبلیغات خود به این نکته اشاره دارند که می توانند از سرماخوردگی و عفونت ها پیشگیری کنند ، و این در شرایطی است که در بیشتر موارد ویروس عامل بیماری محسوب شده و واکنشی به داروهای آنتی بیوتیک نشان نمی دهد .

نکات مهم قبل از خرید صابون ضد باکتری

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0ceef3ba-df80-49cc-b104-886bf97de00b” ]

مضرات استفاده ازصابون ضد باکتری

صابون های آنتی باکتریال داری مواد جدید حاوی “تریکلوزان” هستند . صابون های آنتی باکتریال داری مواد جدید حاوی “تریکلوزان” هستند . تریکلوزان ، ماده اصلی است که در ترکیبات صابون های آنتی باکتریال ، ژل های ضد عفونی کننده یا تمامی شوینده هایی که خاصیت ضد باکتری دارند ، نهفته است .

حتی زمانی که مقدار ناچیزی نیز از این ماده در شوینده ها استفاده شود با ظهور باکتری هایی مانند استافیلوکوک اورئوس همراه خواهد بود . نمونه‌ مهم خطر بروز مقاومت به آنتی بیوتیک ، انتشار استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین است . درمان این گونه عفونت ها دشوار است و به معنای طولانی شدن بیماری ، افزایش دفعات ملاقات با پزشک یا اقامت طولانی‌تر در بیمارستان و نیاز به استفاده از داروهای گران‌ تر و سمی تر است . حتی بعضی از این عفونت‌ های مقاوم سبب مرگ می شوند .

به مرور زمان و با استفاده دائمی از صابون های ضد باکتری ، تریکلوزان در برابر باکتری ها مقاوم می شود . این ماده به راحتی می تواند وارد بدن شده و از راه ادرار یا خون به تکثیر خود ادامه دهد . جالب است بدانید که این ماده با استفاده از وسایل مشترکی از جمله حوله ، ملحفه یا غیره در انتقال عفونت از شخصی به شخص دیگر نیز موثر است .

مضرات استفاده ازصابون ضد باکتری

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0ceef3ba-df80-49cc-b104-886bf97de00b” ]

آیا استفاده از صابون ضد باکتری ضروری است ؟

بازار صابون ضد باکتری کسب و کار بزرگی محسوب می‌شود که ارزش سالانه آن تنها در آمریکا یک میلیارد دلار است . ماده ضدعفونی کننده‌ ای که بیشتر در این صابون‌ ها استفاده می‌ شود تریکلوزان است که با مقاومت آنتی بیوتیکی ، آلرژی و تداخل در سیستم هورمون پستانداران مرتبط است . نتایج مطالعه‌ ای دیگر حتی خطر سرطان‌ زا بودن این ماده را نشان داده است . این آثار بالقوه خطرناک حتی سازمان غذا و داروی آمریکا را بر آن داشته تا ایمنی تریکلوزان و محدود کردن استفاده از آن را مورد بررسی قرار دهد .

طی مطالعه اخیر ، اثر تریکلوزان بر 20 باکتری خطرناک از جمله اشریشیا کلای ، لیستریا مونوسیتوژنز و سالمونلا بررسی شده است . پژوهشگران این باکتری‌ ها را در ظروف آزمایشگاهی حاوی صابون ضد باکتری و صابون معمولی قرار داده و از 22 درجه سلسیوس تا 40 درجه سلسیوس به مدت 20 ثانیه حرارت داده‌اند تا شرایط مواجهه با آب گرم یا داغ شبیه‌سازی شود.

افزون بر این آزمایش ، پژوهشگران آزمایش صابون ضد باکتری در زندگی واقعی را نیز انجام داده‌ اند تا نتایج تنها بر مبنای کار های آزمایشگاهی نباشد . داوطلبان دست‌ های خود را به باکتری سراشیا مارسیسنس (گونه ای که اغلب در حمام یافت می‌شود) آلوده کردند و سپس از آنها خواسته شد تا به مدت 30 ثانیه دست‌ های خود را یک بار با صابون ضد باکتری حاوی 0.3 درصد تریکلوزان ، بیشینه مجاز در محصولاتی که در امارات ، کانادا ، استرالیا ، چین و ژاپن به فروش می‌ رسند و یک بار با صابون معمولی شستشو دهند .

آیا استفاده از صابون ضد باکتری ضروری است ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0ceef3ba-df80-49cc-b104-886bf97de00b” ]

پس از شکست در یافتن تفاوت در اثر ضد باکتری بین صابون‌ها، پژوهشگران مدت زمانی که طول می‌کشد تا تریکلوزان باکتری‌ها را نابود کند را بررسی کردند . با استفاده از غلظت پیشین آن‌ها دریافتند این ماده تنها زمانی موثر است که میکروارگانیسم‌ها برای نه ساعت خیس بخورند . به گفته پژوهشگران ، افرادی که صابون های ضد باکتری خریداری می‌ کنند باید از این نکته آگاه باشند که این محصولات ممکن است طی شرایط شستشوی عادی آن گونه که ادعا شده موثر نباشند .

خرید صابون ضد باکتری به صورت اینترنتی

برای خرید صابون ضد باکتری می توانید از طریق لینک زیر مراجعه کنید . با خرید در لینک زیر می توانید از بهترین نوع صابون های ضد باکتری برخوردار باشید و تمام توضیحات آن را ببینید با بهترین قیمت ها ، همچنین از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/0ceef3ba-df80-49cc-b104-886bf97de00b” ]

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا