نبض بازار

انواع تثبیت کننده آرایش زیر 85 هزار تومان【سال1403】❤️

معمولا فیکساتور ها به دو شکل اسپری و دودی در بازار ها موجود هستند . اسپری فیکساتور نسبت به نوع پودری آن طرفدار بیشتری دارد . در ادامه شما را با انواع آن آشنا خواهیم کرد .

اسپری فیکس کننده

این نوع از فیکساتورها به علت داشتن بافت سبک و بی رنگ ، بافت و رنگ آرایش شما را دچار تغيير نمی کنند . این محصولات برای همه ی شرایط اب و هوایی مناسب هستند و تقریباً می توان گفت در هر شرایطی آرایش را روی صورت ماندگار نگه می دارند و از پخش شدن آرایش روی صورت شما جلوگیری می کنند . قيمت اسپری فیکساتور نسبت به ديگر لوازم آرایش صورت هم قابل قبول است . با خرید بهترین اسپری فیکس کننده آرایش ، می توانید از چرب شدن پوست و برق افتادن به ویژه در نواحی بینی و پیشانی ، پيش‌ گيري می کند .

کاربرد فیکس کننده

شما میتوانید وقتی که براش را به سایه اغشته می کنید، روی آن قدری اسپری فیکس کننده بزنید و بعد از آن، سایه بکشید. با این کار، دوام سایه بیشتر می شود. البته در آغاز، سایه چشم مرطوب بنظر میرسد ولی پس از خشک شدن اسپری فیکس کننده، سایه چشم شما ظاهری بهتر و جذاب تر پیدا می کند . همچنين شما میتوانید از اسپری فیکس کننده آرایش برای مرطوب کردن اسفنج آرایشی خود استفاده کنید که باعث می شود کرم پودر یکنواخت تر و راحت تر روی پوست شما بشیند.

کاربرد فیکس کننده[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/19768659-051c-4a73-97b3-29ae3d8da1b3″ ]

کاربرد های دیگر تثبیت کننده آرایش

  • مرطوب کردن اسفنج کرم پودر : آرایشگران حرفه‌ ای توصیه می‌ کنند که قبل از زدن کرم پودر با اسفنج ، حتما اسفنج را با آب مرطوب کنید . به جای آب برای مرطوب کردن کرم ‌پودر می‌ توانید از اسپری فیکساتور استفاده کنید . با استفاده از این اسپری ، ترکیب کردن کرم پودر روی پوست ، راحت‌ تر و یکنواخت‌ تر انجام می‌ شود .
  • ضد آفتاب : بعضی از اسپری‌ های فیکساتور خاصیت ضد آفتابی و SPF در حدود ۵۰ دارند . استفاده از این اسپری‌ ها ، شما را از زدن کرم ضد آفتاب بی‌ نیاز می‌ کند .
  • تثبیت کردن سایه چشم : با اسپری می‌ توانید سایه چشم را تثبیت کنید طوری که دیگر نیازی به تجدید آن نداشته باشید . علاوه بر این ، مصرف سایه چشم‌ کاهش پیدا می‌ کند . برای استفاده از این ترفند ، براش مخصوص سایه را در سایه چشم فرو ببرید ، سپس روی آن کمی اسپری فیکساتور بزنید و بعد پشت چشم‌ تان بکشید . با این کار ، سایه چشم ، بیشتر خود نمایی می‌ کند و دوام آن بیشتر می‌ شود . ابتدا سایه چشم ، مرطوب به نظر می‌ رسد ولی بعد از حشک شدن اسپری ، ظاهری جذاب‌ تر پیدا می‌ کند .

شیوه استفاده از اسپری فیکساتور

اسپری فیکساتور اخرین محصولی است که بعد از آرایش کردن ، باید استفاده کنید . بعد از اینکه آرایشتان کامل شد ، قوطی اسپری را تکان دهید . آن را در فاصله ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتری از صورت خود نگه دارید . چشمان خود را ببندید . فیکساتور را در جهت حرکت نوشتن حرف  X و T روی صورت اسپری کنید . مراقب باشید که اسپری فیکساتور وارد چشم‌ هایتان نشود . بعد از اسپری کردن ، چند دقیقه به آن زمان بدهید تا کاملا خشک شود .

پودر فیکس کننده

فیکساتورهای پودری ، به صورت مات یا برّاق تولید میشوند و سفارش می شود این پودرها را به میزان خيلي کم روی پوست استفاده کنید . با استفاده از پودر فیکس کننده می توانید سایه و رژ لب را هم زمان فیکس کنید . استفاده از این محصولات علاوه بر دوام بیشتر آرایش ، نقص و عیب های صورت را از بین می برد و احساس خشنودی را در شما ایجاد می کند.

پودر فیکس کننده

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/19768659-051c-4a73-97b3-29ae3d8da1b3″ ]

شیوه استفاده از پودر فیکس کننده

بهترین راه برای به کار بردن پودر فیکس در انتهای آرایش ، استفاده از یک براش خوب است . ابتدا مقدار کمی از پودر را با براش بردارید و سپس آن را با ملایمت روی تمام صورت ، ترکیب کنید . این پودر باعث می‌ شود که نور از چهره شما بازتاب نکند . حتی زیر شدید ترین نور فلاش‌ ها ، هیچ نوری از صورت شما به دوربین نمی‌ تابد . هرگز از مقدار زیادی پودر استفاده نکنید چون به سختی ترکیب می‌ شود و ظاهری ناخوشایند ایجاد می‌ کند .

انتخاب تثبیت کننده آرایش بر اساس نوع پوست

پوست خشک : اگر پوست شما خشک است ، از اسپری‌های حاوی الکل استفاده نکنید . الکل، پوست را خشک‌تر می‌کند و باعث تحریک پوست می‌ شود . خوشبختانه اسپری‌ های فیکساتور انواع مختلفی دارند . برخی انواع فیکساتورها حاوی مرطوب‌ کننده هستند . با استفاده از این فیکساتور ها ، نه تنها آرایش شما دست‌ نخوره و ثابت باقی می‌ ماند بلکه پوست‌ تان آبرسانی و مرطوب می‌ شود .

پوست چرب : اگر به طور طبیعی ، پوست چرب دارید یا دارای پوست مختلط هستید ، اسپری اویل‌ فری یا بدون چربی تهیه کنید . این اسپری‌ ها منافذ باز پوست‌ تان را نمی‌ بندند و باعث ایجاد جوش نمی‌ شوند .

انتخاب تثبیت کننده آرایش با توجه به شرایط آب و هوایی

یکی از مواردی که موقع خرید اسپری فیکساتور می‌ توانید در نظر بگیرید ، توجه به شرایط آب و هوایی است . مثلا بسیاری از افراد نمی‌ توانند از کرم ضد آفتاب استفاده کنند. اگر قرار است در فضای باز و زیر آفتاب قرار بگیرید ، می‌توانید اسپری‌ های فیکساتوری تهیه کنید که حاوی ضدآفتاب باشند .

اگر در آب‌ و هوای خشک قرار دارید یا در روزهای سرد زمستانی که احتمال خشک شدن پوست افزایش پیدا می‌ کند ، از اسپری‌ های فیکساتوری استفاده کنید که حاوی مرطوب‌ کننده هستند . این اسپری‌ ها در عین حفاظت از آرایش ، پوست را مرطوب نگه می‌ دارند و اثر باد های سرد روی پوست را خنثی می‌ کنند .

انتخاب تثبیت کننده آرایش با توجه به شرایط آب و هوایی

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/19768659-051c-4a73-97b3-29ae3d8da1b3″ ]

آیا فیکساتورها برای پوست مضر نمی باشند؟

واقعیتی که وجود دارد این است که ، نباید در آرایش های روزانه از فیکساتور استفاده کرد . این محصولات از مواد پلیمری برای ثابت نگه داشتن آرایش ساخته شده اند . استفاده ی هرروز از این مواد می تواند برای پوست بسیار زیان آور باشد . این خصوصیت حتی برای بهترین پودر فیکس موجود در بازار هم صدق می کند و باز هم امکان دارد استفاده ی هر روزه از آن برای پوست شما بسیار مضر باشد .

فیکساتورها از دو روش می توانند صورت شما را دربرابر ریختن میکاپ مقاوم کند . یکی ایجاد چسبندگی بر روی صورت است و دیگری بوجوداوردن حالتی که متوقف شدن فعالیت های پوستی معروف است . همین خاصیت ها باعث می شود که استفاده ی زیاد آنها به پوست اسیب برساند .

تفاوت پرایمر و تثبیت کننده آرایش چیست ؟

پرایمر پایه و اساس برای زیر سازی آرایش است که سبب یک دستی و افزایش دوام آرایش می شود ، در حالی پودر فیکس در انتهای آرایش برای ثابت کردن و دوام بیشتر و جلوگیری از برّاق شدن آرایش استفاده می شود .

تفاوت پرایمر و تثبیت کننده آرایش چیست ؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/19768659-051c-4a73-97b3-29ae3d8da1b3″ ]

چه نواحی از صورت نیاز به پودر فیکس دارد؟

در حالت کلی بهتر است تمامی نواحی صورت را پودر فیکس بزنیم تا آرایش صورت در تمام روز ماندگاری داشته باشند . چنانچه فیکساتور را به درستی استفاده کرده باشید ، کرم پودرتان تکان نخورده و خطوط ریز و چین و چروک روی پوست نخواهد افتاد . در ادامه مطلب، به نواحی که نیاز به پودر فیکس دارند اشاره خواهیم کرد .

  •  زیر چشم که معمولا پس از گذشت زمان خط می افتد و احتمال ریختن پودر سایه و ریمل روی آن بسیار است .
  • خط خنده
  •  چانه
  • تی زون یا همان ناحیه پیشانی و بینی که چربی را کنترل کرده و از برق افتادن آن جلوگیری به عمل می آورد .
  •  زیر خط گونه که امکان نمایان کردن کانتور را افزایش می دهد . استفاده از پودر فیکس برای زمان هایی که کانتور صورت را زیادی پایین کشیده اید نیز بسیار کارآمد است تا از این طریق به خوبی آن را محو نمایید .
  •  دو طرف بینی ؛ از آن جایی که معمولا این ناحیه چربی بیشتری تولید می کند ، استفاده از پودر فیکس باعث می شود آرایش این ناحیه به هم نریخته و ثابت بماند  .

نکات مهم هنگام انتخاپ تثبیت کننده آرایش

فیکساتورها در انواع مختلفی در بازار عرضه می‌ شود و تنوع زیادی دارند برای پوست های خشک باید فیکساتور فاقد الکل استفاده کنید زیرا الکل باعث بیشتر خشک شدن پوست می‌ شود . پس بهتر است از اسپری فیکساتور بدون الکل و آبرسان استفاده کنید . برای پوست های چرب بهتر است از اسپری فیکساتور بدون چربی استفاده کنید و برای پوستهای مختلط از فیکساتوری که ترکیبی پوست چرب و خشک استفاده کنید .

نکات مهم هنگام انتخاپ تثبیت کننده آرایش

خرید اینترنتی تثبیت کننده آرایش

برای خرید تثبیت کننده آرایش می توانید از لینک زیر استفاده کنید . در فروشگاه زیر انواع تثبیت کننده آرایش ارزان قیمت و با کیفیت وجود دارد که می توانید خریدی آسان و راحتی داشته باشید .

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/19768659-051c-4a73-97b3-29ae3d8da1b3″ ]

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین ممنون می شویم اگر نظر یا انتقادی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

5/5 - (3 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا