نبض بازار

انواع مچ بند هوشمند موجود در بازار【سال1403】❤️+ لینک خرید

ما در این مقاله قصد داریم شما را با خرید مچ بند هوشمند آشنا کنیم. در سال های اخیر با ورود مچ بند هوشمند تصور بسیاری این بود که آن ها هیچ کارایی ندارند و در گذر سال ها نشان داد که ساعت های هوشمند و مچ بند های هوشمند آمده اند که ماندگار شوند. در سال های اخیر این ساعت های مچی هوشمند به قابلیت های بیشتری از جمله مکالمه، سنجش ضربان قلب و استرس و ردیابی با GPS مجهز شده‌اند و حالا ابزارهایی کاربردی تر از مدل‌های سال‌ها قبل هستند. اما با وجود مدل‌های متنوعی که روانه بازار می‌شوند، انتخاب سخت‌تر شده است. در ادامه با خرید مچ بند هوشمند بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

مچ بند هوشمند چیست؟

مچ بند هوشمند یا همان ردیاب سلامتی (fitness tracker) ابزاری برای پایش فعالیت‌های بدنی است که با حسگر کار می‌کند. در این مقاله مهم‌ترین نکاتی را که باید قبل از خرید مچ بند هوشمند بدانید با شما در میان می‌گذاریم. جنس مچ بند ها معمولا مقاوم تر از ساعت های هوشمند هستند و در برابر ضربه و آب مقاومت بیشتری دارند. مچ بند های هوشمند معمولا از طریق بلوتوث گوشی وصل می شوند. مچ بند های هوشمند قابلیت سیم کارت خوردن ندارند اما طول عمر باتری آن ها زیاد است.

مچ بند هوشمند چیست؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/98b1084a-4ef7-4347-be72-d3b9eeb6bd16″ ]

نکات مهم خرید مچ بند های هوشمند

 • اول این که هدف خود را از خرید مچ بند هوشمند مشخص کنید، باید ببینید که این مچ بند ها را برای ورزش یا برای مد و فشن؛ اسمارت بند ها  را می خواهید یا می خواهید بدوید، راه بروید و ورزش کنید و همچنین میزان کالری را مشخصا زیر نظر بگیرید؟ یا قصد دارید به یک فرد زیبا و فشن کادو بدهید که ممکن است هر روز هم از آن استفاده نکند و صرفا با رنگ لباسش ست کند؟
 • باید نتیجه بگیرید که آیا طول عمر باتری برای شما مهم است یا خیر؟ افرادی که ورزش می کنند عمر باتری دستبند هوشمند برای آن ها بسیار مهم است و امکانات از نمایش پیامک گوشی تا داشتن فشار سنج و ارتفاع سنج و یا حتی سنجش فشار خون در این گونه مچ بند ها مرسوم است بهتر است قبل از خرید آن ها را مرور کنید.
 • شاید آیتم هایی روی قیمت موثر باشند که مستقیما به کیفیت و کارایی بستگی ندارند مثلا برند شرکت ها و گارانتی و یا حتی بسته بندی که مواردی هستند، قیمت را بالا می برند و در صورتی که مبلغ برایتان مهم نیست و می توانید همه آیتم ها را باهم داشته باشید.

ویژگی مچ بند هوشمند چیست؟

در ادامه به معرفی ویژگی های مچ بند هوشمند می پردازیم:

 1.  نمایش پیامک و نوتیفیکشن گوشی
 2. نمایش تماس گوشی
 3. نمایش ضربان قلب
 4. نمایش فشار خون
 5. نمایش فشار هوا
 6. نمایش ارتفاع
 7. نمایش کالری سوزانده شده
 8. قدم شمار مسیر پیموده شده
 9. نمایش ساعت و تاریخ
 10. جی پی اس
 11. دماسنج

انواع مچ بند هوشمند

در بازار ها انواع و اقسام ساعت های هوشمند وجود دارد و این طور نیست که همه مچ بند های هوشمند کارایی یکسانی دارند، بلکه هر مدلی که ساخته می شود برای رفع نیاز های مختلف می باشد. در کل مچ بند های هوشمند به دو دسته تقسیم می شوند:

مچ بندهای هوشمند معمولی

نوع اول مچ بند های هوشمند معمولی است که برای ردیابی فعالیت های بدنی در روز مورد استفاده قرار می گیرد که این نوع از مچ بند های هوشمند معروف به «all-day trackers» برای پایش فعالیت های معمولی که در طول روز انجام می دهیم، طراحی و ساخته شده اند. از جمله قابلیت های مچ بند های هوشمند معمولی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پایش وضعیت خواب
 • هشدار عدم تحرک
 • اندازه گیری کالری سوزانده شده
 • اندازه‌گیری طول مدت ورزش
 • شمارش تعداد پله‌هایی که بالا رفته‌اید
 • شمارش تعداد قدم‌های پیموده‌ شده

مچ بندهای هوشمند پیشرفته

نوع دوم مچ بند های هوشمند پیشرفته ای هستند که برای ورزشکاران حرفه ای ساخته شده است و بسیار مناسب می باشد. مچ بندهای هوشمند پیشرفته علاوه‌ بر قابلیت‌های موجود در انواع معمولی از قابلیت‌های اضافه‌تری هم برخوردارند:

 • اندازه‌گیری ضربان قلب
 • تشخیص الگوی تنفس
 • اندازه‌گیری مسافت طی‌شده
 • اندازه‌گیری سرعت
 • تشخیص مسیر
 • تشخیص تغییرات ارتفاع
 • پخش موسیقیِ متناسب با نوع فعالیت ورزشی

پس برای خرید مچ بند و بهترین مدل ساعت هوشمند حتما باید ببینید که چقدر به قابلیت های پیشرفته آن نیاز داربد؟ اگر فقط می خواهید قدم های پیموده شده و کالری سوزانده شده را برای شما نمایش دهد می توانید از مچ بند های معمولی استفاده کنید و نیازی نیست حتما سراغ مدل های پیشرفته بروید. مدل‌های پیشرفته بیش تر به درد کسانی می‌خورند که به‌طور جدی ورزش می‌کنند. مچ بندهای هوشمند از لحاظ صفحه‌ نمایش بر  سه نوع‌ هستند که به شرح ذیل می باشد:

 • بدون صفحه نمایش

مچ بند های هوشمندی که صفحه نمایش ندارند در عوض اپلیکیشن مخصوصی دارند که روی گوشی شما نصب می شود و از این طریق می توانید نتایج پایش را ببینید. درحالی است که مدل‌های صفحه‌ نمایش‌ دار استفاده به‌ مراتب راحت‌تری دارند. بدون اینکه نیازی به نصب اپلیکیشن داشته باشید، می‌توانید زمان و سایر داده‌ها را در لحظه ببینید. اما مدل‌های صفحه‌ نمایش‌ دار گران‌تر هستند. عمر کوتاه باتری هم از دیگر معایب این دسته از ساعت های هوشمند می باشد. پس خودتان بسنجید و ببینید کدام ویژگی، کاربری آسان یا قیمت پایین برایتان در اولویت است.

 • دارای نشانگرهای LED

برخی از مچ بندهای هوشمند دارای نشانگر LED هستند که به پیچیدگی انواع مچ بندهای دارای صفحه‌ نمایش نیستند. این دسته از مچ بندهای نشانگر LED دار برای کسانی مناسب‌ است که نیازی ندارند مچ بند هوشمندشان حتما زمان را هم نشان دهد و بیشتر تمایل دارند که با یک نگاه تنها از تعداد قدم‌های پیموده‌ شده مطلع شوند.

مچ بندهای هوشمندی که از قابلیت پایش خواب برخوردارند، می‌توانند از لحاظ کیفیت و دقت بسیار متفاوت باشند. برخی مچ بندهای هوشمند درموردشان ادعا می‌شود که به‌ خودی‌ خود زمان خواب‌ تان را می‌فهمند. اما برخی دیگر را خودتان باید پیش از خواب با فشردن دکمه دستگاه را با خبر کنید.

انواع مچ بند هوشمند

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/98b1084a-4ef7-4347-be72-d3b9eeb6bd16″ ]

مزایای مچ بند هوشمند

 1. مچ بند های هوشمند باعث می شوند شما مسئولیت پذیرتر باشید. بسیاری از افراد برای ورزش، رژیم غذایی و همین طور برای برنامه روزمره به مشوق نیاز دارند. مچ بند های هوشمند با اتصال به سایر برنامه هایی که با ورزش و رژیم غذایی مرتبط هستند کمک می‌کنند تا افراد روی برنامه خود متمرکز شوند و مسئولیت‌ پذیرتر باشند.
 2. مچ بند های هوشمند میزان فعالیت های روزانه شما را مشخص می کنند که از دیگر مزایای مچ بندهای هوشمند است. همچنین مچ بندهای هوشمند، میزان فعالیت های مورد نیاز شما را در روز مشخص می کند و آمار فعالیت های شما را در روز ارائه می دهد. به این ترتیب می‌توانید متوجه شوید که تا چه حد فعال هستید و به چه میزان فعالیت نیاز دارید.
 3. با استفاده از مچ بند های هوشمند وضعیت خواب خود را کنترل کنید. مچ بند های هوشمند با کنترل وضعیت و کیفیت خواب شما به شما یاد آوری می کنند که نیازی به تغییر سبک زندگی خود دارید یا خیر؟ خواب خوب و به اندازه، یکی از فاکتورهای رسیدن به سلامتی است. مچ بند هوشمند به شما کمک می‌کند سلامت خواب‌ تان را نیز بهبود بخشید.
 4. دستبندهای هوشمند ضربان قلب شما را کنترل می کند و با خرید مچ بند های هوشمند با کمک سنسور نوری نبض شما را بررسی می کند. این سنسورها با تاباندن نور روی رگ‌های خونی مچ دست، حجم و شدت جریان خون‌ تان را تخمین می‌زنند و به این ترتیب می‌توانند تا حدودی شما را از وجود مشکلات قلبی آگاه کنند.

معایب مچ بند های هوشمند

به همین دلیل باید در نظر داشته باشید که برخی مدل‌های ارزان قیمت و غیر اصل، چندان قابل اعتماد نیستند. در ادامه به معایب مچ بندهای هوشمند اشاره خواهیم کرد:

 • عمر باطری مچ بند های هوشمند کم تر است و در انواع گجت های هوشمند معمولا عمر کوتاهی دارند.
 • این دسته از مچ بندهای هوشمند زود شارژ خالی می‌کنند.
 • برخی از مدل‌های دستبند هوشمند به‌ خصوص مدل‌های ارزان‌تر، دارای دقت ۱۰۰٪ نیستند. به همین خاطر قدم‌ها را به‌ درستی نمی‌شمارند و محاسبات‌ شان به‌ صورت حدودی و تخمینی انجام می‌شود.

هنگام خرید مچ بند باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در ادامه به نکاتی که باید هنگام خرید مچ بند هوشمند به آن توجه کنید، می پردازیم:

 • فرم صفحه 

یکی از آیتم هایی که بستگی به سلیقه افراد دارد، فرم صفحه مچ بندهای هوشمند می باشد که این دسته از مچ بندها دارای سه نوع صفحه نمایش از قبیل: مستطیل، دایره و بیضی در بازار می باشند که هر کدام از این مچ بندها زیبایی خاص خودشان را دارند و خریدار می تواند هر مدلی که دوست دارد مچ بند هوشمند را خریداری نمایند.

 • ضد آب 

یکی از ویژگی هایی که شما باید هنگام خرید به آن توجه کنید، قابلیت ضد آب بودن مچ بند هوشمند می باشد که این قابلیت از خراب شدن مچ بند هنگام تماس با آب جلوگیری می کند. این ویژگی برای کسانی که علاقه مند به شنا هستند بسیار کاربردی است. هنگامی که مچ بند هوشمند شما دارای قابلیت ضد آب می باشد دیگر شما نگران خراب شدن در هنگام ورزش های آبی مانند شنا نخواهید بود.

 • باتری

نکته دیگری که باید هنگام خرید به آن توجه کنید، باتری مچ بند هوشمند می باشد که یک باتری با کیفیت موجب می شود شما از بابت انجام فعالیت های روزانه خود آسوده خاطر باشید و دیگر نگرانی بابت تمام شدن شارژ مچ بند خود نداشته باشید. یک مچ بند هوشمند باید مدت قابل قبولی؛ باتری را نگه دارد و از باتری های لیتیوم پلیمری در آن ها استفاده شود. همان طور که می دانید باتری های لیتیوم پلیمری دارای کیفیت بالایی از لحاظ نگهداری باتری می باشد.

 • سازگاری با گوشی هوشمند

هنگام خرید به دیگر نکته ای که باید توجه کنید، سازگاری مچ بند با گوشی همراه می باشد که باید مورد بررسی قرار دهید. به دلیل این که برخی از مچ بندهای هوشمند فقط با برخی از سیستم های عامل اندروید سازگاری دارند و متصل می شود، به همین دلیل باید مچ بند را با سیستم عامل اندروید گوشی خود چک کنید. قابل به ذکر است که مچ بندهای هوشمند در بازار قابل فروش است که از دو سیستم عامل ios و android پشتیبانی می کنند و شما می توانید از این مدل ها استفاده و خریداری کنید.

 • قابلیت GPS

یکی دیگر از قابلیت های مهم که هنگام خرید مچ بند هوشمند باید به آن توجه کنید، ویژگی مکان یابی آن می باشد. این ویژگی هنگام کوه نوردی، دوچرخه سواری و …بسیار کاربرد دارد. این قابلیت به شما کمک می کند که در مکانی که حضور دارید، دوستان خود را مطلع سازید تا آن ها به راحتی شما را پیدا کنند.

 • کیفیت صفحه نمایش 

امروزه بیش تر مچ بندهای هوشمند دارای صفحه نمایش کوچکی هستند که صفحه نمایش موجب دسترسی بهتر به شرح وضعیت افراد می شود. پس به شما پیشنهاد می کنیم که مچ بندی با صفحه نمایش باکیفیت بالا انتخاب کنید.

 • قابلیت بررسی ضربان قلب

اغلب مچ بندهای هوشمند مجهز به نبض سنج هستند. نبض سنج ها با بررسی ضربان قلب، شدت ورزش شما را تخمین می زنند و به این ترتیب اگر فعالیت بدنی شما بیش از حد باشد با استفاده از مچ بندهای هوشمند شما مطلع می شوید.

چگونه از مچ بندهای هوشمند استفاده کنیم؟

مچ بند های هوشمند در دنیای امروز یکی از ابزار های مورد علاقه برای همه مردم چه مرد و چه خانم ها شده است و به لطف بلوتوث خودشان را به زندگی ما وصل کرده اند. مچ بند های هوشمند به سادگی و از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند وصل می شوند و با توجه به پارامتر های گوناگونی که از حرکات شما دریافت می‌کنند، بازخورد هایی آنی را به گوشی موبایل شما خبر می دهند.

مچ بند هوشمند با استفاده از شتاب‌ سنج سه ‌محوره به عنوان سنسور اصلی، شتاب حرکات شما را با توجه به شروع، پایان و شدت حرکت‌ تان اندازه‌گیری می‌کند. این مچ بندها بر حسب توانایی‌هایشان دارای سنسورهای گوناگونی هستند.
برای مثال مچ بندهایی که بر کیفیت خواب نظارت دارند، دارای سنسورهایی هستند که حرکات مچ دست را بررسی می‌کند و یا مچ‌ بندهایی که می‌توانند تعداد پله‌های پیموده شده توسط شما را اندازه‌گیری کنند، مجهز به سنسور سنجش ارتفاع هستند. اندازه‌گیری ضربان قلب نیز با کمک سنسورهای نوری مچ بند هوشمند امکان‌پذیر است. مچ بند هوشمند داده‌های به دست آمده از حرکات شما را توسط یک تراشه‌ی داخلی یا اپلیکیشن موبایل پردازش می‌کند. از آنجا که هر داده با الگوریتم‌های خاصی پردازش می‌شود، داده‌ها در قالب آماری مفید از فعالیت بدنی در اختیارتان قرار می‌گیرند.

چگونه از مچ بندهای هوشمند استفاده کنیم؟

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/98b1084a-4ef7-4347-be72-d3b9eeb6bd16″ ]

خرید اینترنتی مچ بند هوشمند

حتما تا کنون متوجه شده‌اید که مچ بند هوشمند، ابزاری بسیار کارآمد برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی است. با تغییر سبک زندگی بشر به سمت پشت میز نشینی و سکون، نیاز به مچ بند هوشمندی که همچون قهرمانی سلامتی‌مان را نجات دهد، بیش از پیش احساس می‌شود. حالا که با روش کار مچ بندهای هوشمند و بهترین انواع آن آشنا شدید؛ به شما پیشنهاد می کنیم که یکی از آن‌ها را انتخاب و سلامتی را به خودتان هدیه کنید شما می توانید با استفاده از این لینک زیر، مچ بند خود را خریداری کنید تا هم از قابلیت های خوب آن برخوردار باشید هم از کیفیت و جنس خوب آن بهره لازم را ببرید.

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/98b1084a-4ef7-4347-be72-d3b9eeb6bd16″ ]

برترین برندهای مچ بند هوشند

در ادامه به برترین برندهای مچ بندهای هوشمند اشاره خواهیم کرد:

 • گارمین
 • فیت بیت
 • شیائومی
 • سامسونگ
 • آنر
 • امیزفیت

چگونه مچ بند هوشمند را به گوشی همراه خود متصل کنیم؟

استفاده از این دسته از مچ بندهای هوشمند بسیار راحت می باشد و تنها اقدامی که شما باید انجام دهید این است که مچ بند را به گوشی خود معرفی کنید. اکثر مچ بند ها از ویژگی بلوتوث و وای فای برخوردار است. به شما پیشنهاد می کنیم برای معرفی مچ بند به گوشی هر دو را به هم نزدیک کنید و مراحل زیر را مو به مو انجام دهید:

 1. برای شروع وای فای یا بلوتوث موبایل همراه خود را روشن کنید.
 2. اپلیکیشن مرتبط با مچ بند را در گوشی پیدا کنید و آن را اجرا کنید.
 3. در بخش اپلیکیشن به دنبال گزینه رویت مچ بند را پیدا و فعال کنید.
 4. حتما بلوتوث مچ بند را چک کنید و مطمئن شوید که روشن است. در برخی از مچ بندها، بلوتوث به طور پیش فرض فعال است و در برخی از مچ بندها برای فعال کردن بلوتوث نیاز به فشردن دکمه یا راه اندازی مجدد مچ بند می باشد.
 5. بعد از فعال کردن بلوتوث مچ بند، گوشی همراه مچ بند را پیدا می کند و نام مچ بند روی اپلیکیشن ظاهر می شود و شما می توانید با کلیک روی آن مچ بند خود را انتخاب کنید.
 6. در این مرحله گزینه pair یا مطابقت دادن گوشی و مچ بند روی صفحه نمایش گوشی شما ظاهر می شود که باید آن را تایید کنید.
 7. بعد از تایید کردن، این دو دستگاه هوشمند شروع به شناسایی اطلاعات یک دیگر می کنند و این فرایند می تواند از یک ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد.
 8. کد مشترک در تنظیمات هر دو دستگاه نشان دهنده مطابقت گوشی و مچ بند می باشد.
 9. بعد از انجام این مراحل گوشی شما به مچ بندهای هوشمند متصل شده است و شما با مراجعه به بخش تنظیمات، می توانید تمام قابلیت های مورد نیاز خود را فعال کنید و برای خود هدف ورزشی را در نظر بگیرید.

تفاوت مچ بند هوشمند با ساعت هوشمند

همان طور که می دانید این دو گجت های هوشمند قابلیت های مشابهی دارند و همچنین تفاوت هایی نیز دارند که در ادامه به تفاوت های آن می پردازیم:

 • صفحه نمایش

اولین تفاوت اصلی میان مچ بندهای هوشمند با ساعت های هوشمند ابعاد صفحه نمایش آن ها می باشد. همان طور که می دانید ساعت های هوشمند نسبت به مچ بندهای هوشمند دارای صفحه نمایش بزرگ تری هستند. تفاوت دیگر این است که ساعت های هوشمند دارای صفحه نمایش لمسی می باشند در صورتی که بیش تر مچ بندهای هوشمند از طریق دکمه قابل تنظیم می باشند.

 • باتری

به طور کلی ساعت های هوشمند نسبت به مچ بندهای هوشمند دارای ظریفت باتری بیش تری هستند اما به دلیل امکانات دیگر ساعت های هوشمند، باتری های آن ها طول عمر پایین تری دارند. بیش تر مچ بندهای هوشمند بعد از یک بار شارژ باتری را به اندازه 2 تا 4 روز نگه می دارند؛ در صورتی که این مقدار برای ساعت های هوشمند 1 تا 2 روز می باشد.

 • استایل

ساعت های هوشمند مانند ساعت ها معمولی ساخته شده اند که برای استفاده روزانه انتخاب مناسب تری هستند. این دسته از گجت ها نسبت به دستبندهای هوشمند نسبت به دستبند های هوشمند مقاوم تر و با دوام تر هستند.

 • قیمت 

با توجه به امکاناتی که ساعت های هوشمند ارائه می دهند نسبت به دستبندهای هوشمند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

تفاوت مچ بند هوشمند با ساعت هوشمند

[maxbutton id=”2″ url=”https://affstat.adro.co/click/98b1084a-4ef7-4347-be72-d3b9eeb6bd16″ ]

کلام آخر

به طور کلی اگر ورزشکار هستید و می خواهید بر شرایط بدنی و شاخص های سلامتی خود نظارت داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که دستبندهای هوشمند برای شما گزینه مناسبی می باشد و اگر قصد استفاده راه های ساده تری برای برقراری ارتباط با دیگران دارید به شما پیشنهاد می کنیم که از ساعت های هوشمند استفاده کنید. از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر این داشته تا شما را با خرید مچ بند هوشمند آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

3/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.
دکمه بازگشت به بالا