جراحی زیباییلیپوماتیک

جادوی عمل لیپوماتیک با شما چه می کند؟【سال1403】❤️

در ابن مقاله ما تلاش تا داریم تا درباره جادوی عمل لیپوماتیک با شما چه می کند؟ توضیحاتی را به شما عزیزان بدهیم. لیپوماتیک نوعی جراحی زیبایی برای از بین بردن چربی های اضافه بدن می باشد، که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و افرادی که دچار اضافه وزن هستند از این روش برای لاغری استفاده می کنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل تری را در اختیارتان قرار دهیم.

عمل لیپوماتیک جادوی لاغری

اگر مایلید بدانید جادوی عمل لیپوماتیک با شما چه می کند در این مقاله با ما همراه باشید. چاقی معضلی است که بیشتر افراد یک جامعه را درگیر خود نموده است. با اینکه داشتن رژیم غذایی سالم و قرار دادن یک ساعت ورزش در طول روز  کمی سخت به نظر می رسد اما اصلی ترین کاری است که برای تناسب اندام باید انجام می گیرد.

حال اگر بعد از یک دوره رژیم غذایی سالم نتوانستید آخرین چربی های خود را از بین ببرید می توانید برای زیبا شدن بیشتر و داشتن اندامی مناسب از روش هایی مانند لیپوماتیک استفاده نمایید. در بین روش های جراحی زیبایی لاغری ، لیپوماتیک یکی از بهترین روش ها است و امروزه بیشترین طرفدار را دارد.

در لیپوماتیک بیهوشی کامل انجام نمی گیرد و همین جزء مزایای این روش است. پزشک با توجه به دانش خود روی قسمتی از بدن که قصد تخلیه چربی آن را دارید برش هایی بین 2 تا 5 میلی متر ایجاد می کند. کانولا از این برش ها وارد بدن شده و در اولین قدم مایعی شامل لیدوکایین تزریق می شود که علاوه بر بی حسی موضعی از خونریزی نیز جلوگیری می کند.

کانول از برش های ایجاد شده وارد قسمت تحت جراحی می شود و دستگاه لیپوماتیک با ایجاد امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوری (Nutation) به صورت سه بعدی چربی ها را به صورت سالم از محل خود جدا کرده و از بدن خارج می نماید. این جادوی لیپوماتیک است. چربی ها کاملا سالم خارج می شوند و حال به عنوان فیلر آماده ترزیق به قسمت های دیگر بدن هستند. در صورت تمایل می توانید این چربی ها را به لب ، باسن ، سینه و گونه های خود تزریق نمایید.

عمل لیپوماتیک روی چه اعضایی از بدن انجام می گیرد

لیپوماتیک هیچ محدودیتی برای عمل مناطق مختلف بدن ندارد. به دلیل باریک بودن کانولا و نوع جراحی که انجام می شود از روش لیپوماتیک برای خارج نمودن چربی

 • شکم
 • باسن
 • بازوها
 • کمر
 • داخل و بیرو ران ها
 • سینه
 • پهلو ها
 • غبغب و ناحیه زیر چانه

استفاده می شود. همانطور که مشاهده می کنید تقریبا هر قسمتی از بدن که چربی در آنها انباشته می شود را می توان تحت عمل لیپوماتیک قرار دارد. لیپوماتیک عمل غیر تهاجمی است و همین امر باعث شده است که بتوان آن را در نواحی حساسی از بدن مانند سینه چه در آقایان و چه در بانوان استفاده نمود. در این عمل زیبایی به دلیل نوع خارج نمودن آسیب کمتری به پوست وارد می شود و همین امر باعث می شود فرد بتواند عمل لیپوماتیک را روی گونه های خود نیز انجام دهد.

چه افرادی بهترین کاندید عمل لیپوماتیک هستند

لیپوماتیک با اینکه عمل غیر تهاجمی است اما برای همه افراد چاق مناسب نیست. در اولین قدم برای لاغری ابتدا باید رژیم غذا سالم و ورزش کردن را در اولویت کارهای خود قرار دهید و سپس نوبت به انجام عمل لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های باقی مانده می رسد.

لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که پوست آنها بر اثر چاقی کشیده و افتاده نشده باشد. در این عمل فقط جهت خارج کردن چربی های موضعی که در یک قسمت از بدن انباشته شده است مناسب است و در صورتی که فرد دچار چاقی مفرط باشد ابتدا باید با رژیم غذایی و ورزش تا آنجایی که امکان دارد وزن خود را کاهش دهد و سپس با عمل لیپوماتیک چربی ها را خارج نموده و برای پوست افتاده خود از دیگر عمل ها استفاده نماید.

پس می توان گفت عمل لیپوماتیک برای افرادی که دارای پوست صاف هستند ، مناسب است. افراد زیر 18 سال بهتر است تحت عمل لیپوماتیک قرار نگیرند. افرادی که در چند ماه اخیر وزن آنها ثابت باشد و اضافه وزن نداشته باشد، افرادی که به هیچ عنوان به واسطه ورزش و رژیم غذایی لاغر نمی شوند. این افراد بیشتر به صورت ژنتیکی چاق هستند.

لیپوماتیک صورت و گردن

یک درمان موثر برای از بین بردن چربی های صورت و گردن است و با استفاده از روش ایمن چربی های بدن و صورت و گردن را از بین می برد، لیپوماتیک صورت با هدف بهبود بخشیدن به ظاهر و صورت و افزایش رضایت فرد از خود ابداع شده است در روش لیپوماتیک صورت  با حذف کردن چربی های زائد سر گردن و نواحی اطراف آن و ایجاد زیبایی در چهره و به افزایش جذابیت بیمار کمک می کند

لیپوماتیک صورت چه کاربردی دارد؟

لیپوماتیک صورت معمولا برای زیباتر کردن خط فک استفاده می شود  و شما در هر کجای صورتتان که دارای چربی اضافه است می تواند از عمل زیبایی لیپوماتیک صورت استفاده کنید و از آنجایی که لیپوماتیک صورت مناسب برای تمام افراد نیست  قبل از اقدام به عمل باید از پزشک متخصص مشاوره بگیرید.

لیپوماتیک سینه

جراحی لیپوماتیک هیچ دردی را برای فرد ندارد. کسانی که برای لاغری و کاهش سایز، عمل لیپوماتیک را انتخاب می کنند، با چالش های بزرگ و زیادی روبرو نخواهند شد. اگر در شرایط استاندارد انجام شود، هیچ گونه عارضه ای به دنبال نخواهد داشت. همچنین زمان جراحی کوتاه است و بیمار خیلی سریع از اتاق عمل خارج خواهد شد.

تا به امروز کوچک سازی سینه ها توسط مامو پلاستی صورت می گرفت، که در این روش برداشتن چربی و پوست اضافی و انتقال دادن آن به نقاط دیگر بدن، که کوچک سازی، فرم دهی و اصطلاحا لیفت سینه می گویند. مامو پلاستی، با این که روش خوبی است، ولی مقدار خونریزی و خطراتی که ممکن است، برای فرد به وجود آورد و باید در نظر گرفت که سینه، قسمت حساسی از بدن است. امروزه روشی بهتر برای انجام این کار به وجود آمده است که به آن لیپوماتیک سینه می گویند. در این عمل، که برای کوچک سازی سایز سینه انجام می شود. روش استفاده از دستگاه لیپوماتیک، این است که، سوراخ های خیلی کوچک در اطراف سینه، به اندازه 3 میلی متر در نقاط دورتر از نوک سینه ایجاد می شود، کانولا وارد سینه می شود و با ارتعاشات و حرکات چرخشی، بافت چربی سینه را تجزیه می کند، چربی از بدن خارج می شود. این روش کاملا بی خطر است و به بافت چربی، رگ های خونی عصب ها و غدد لنفاوی آسیبی نمی رساند. روش کار این دستگاه به این صورت است که، وقتی دستگاه به بافتی غیر از چربی ها برخورد کند، دستگاه متوقف می شود. استفاده از مایع بی حسی در این روش، کم تر نسبت به متد های دیگر موثر بوده و به صورت یکسان در همه جا قرار می گیرد.

عمل لیپوماتیک سینه برای افرادی که سینه های نا متقارن دارند، می تواند بهترین روش باشد. زیرا این امکان را فراهم می کند که از یک ناحیه چربی را گرفته و به ناحیه دیگر تزریق کنید. عمل لیپوماتیک سینه از روش های زیبایی است، که این عمل را از بقیه روش ها در این زمینه متمایز می سازد. پزشک متخصص با معاینه و در نظر گرفتن انتظارات فرد، اطمینان بیش تری را برای انجام عمل زیبایی، برای بیمار خواهد داشت. همچنین قد، وزن و سن افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب، می تواند مؤثر باشد.

امروزه افراد زیادی تلاش می کنند با انجام جراحی های زیبایی، زیبایی و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. پروتز سینه یکی از روش هایی است که بین خانم ها رواج پیدا کرده است. خیلی از افراد ممکن است از فرم و ظاهر سینه های خود، راضی نباشند، به همین دلیل اعتماد به نفس آن ها کاهش می یابد. معمولا همه افراد انتظار این را دارند که بعد انجام پروتز سینه، افراد متوجه تغییرات ناگهانی در ظاهر فرد نشوند.

یکی از دلایلی که بانوان را وادار به انجام پروتز سینه می کند، علاقه به زیبایی و رسیدن به سایز سینه ایده آل است. این نکته را باید توجه داشت که سایزی را انتخاب کنند که در پایان با نتیجه عکس مواجه نشوند. بهتر است قبل از جراحی با بهترین جراح سینه در تهران و یا نزدیک شهر محل سکونتتان، مشاوره بگیرید.

برخی افراد که سینه آن ها نسبت به سنشان، به صورت کامل رشد نکرده و قفسه سینه نسبتا صافی دارند، این افراد برای گرفتن احساس رضایت از اندام خود به پزشک متخصص مراجعه کرده، تا با انجام مشاوره قبل از جراحی، سایز پروتز سینه دلخواه و متناسب با اندام خود را انتخاب کنند، تا در هنگام جراحی گذاشته شود. در این افراد به علت این که از سینه های کوچکی برخوردار هستند، نمی توانند سینه های خود را خیلی بزرگ کنند، چون که پوست این افراد محکم است و امکان دارد که توان کش آمدن به آن اندازه را نداشته باشند و باعث ایجاد اختلال و عوارض بعد از جراحی شود. برای این که نتیجه جراحی سینه رضایت بخش باشد، معمولا بین 250 الی 300 سی سی سیلیکون قرار می دهند.

بعد از انجام عمل پیکرتراشی، مراقبت و دوران نقاهت آن باید به این نکته ها توجه داشت، تا از بروز عوارض های ناشی از جراحی جلوگیری شود.

 • تا 48 ساعت بعد از جراحی نوشیدن مشروبات الکلی ممنوع است.
 • نوشیدن مایعات و آب میوه های طبیعی توصیه می شود.
 • پوشیدن سوتین های طبی تا 6 ماه بعد از جراحی به روند بهبودی و اصلاح فرم سینه کمک خواهد کرد.
 • شروع انجام فعالیت های روزانه همچنین بازگشت به محل کار در صورت شاغل بودن، بعد از 3 الی 5 روز امکان پذیر می باشد.
 • رعایت بهداشت ناحیه عمل با روزی 2 بار شست و شو توصیه می شود، که برداشتن پانسمان 48 ساعت بعد از انجام لیپوماتیک سینه امکان پذیر خواهد بود.
 • پانسمان محل زخم عمل باید شب اول و همچنین روز بعد از عمل لیپوماتیک سینه عوض شود. بعد از روز دوم پانسمان لازم نخواهد بود.
 • شروع ورزش 2 هفته بعد از عمل لیپوماتیک با پوشیدن سوتین طبی امکان پذیر است، در صورتی که از ورزش های سبک شروع کرده و میزان سختی را به تدریج افزایش دهید.

مزایای عمل لیپوماتیک نسبت به دیگر روش ها

 • دوران نقاهت در عمل لیپوماتیک نسبت به دیگر روش ها بسیار کوتاه است و فرد بعد از 2 هفته می تواند به فعالیت های قبلی خود ادامه دهد.
 • در لیپوماتیک به شکل چربی ها خارج می شود که به پوست آسیبی وارد نمی شود و همین باعث می شود پوست خیلی زود جمع شده به شکل نرمال خود بازگردد.
 • عمل به صورت سرپایی انجام می گیرد و بعد از عمل فرد مرخص می شود.
 • این دستگاه هوشمند عمل می کند و به محض اینکه کانولا عدم وجود چربی را تشخیص دهد به فعالیت خود ادامه نمی دهد.
 • در این روش فقط چند برش 1 تا 5 میلی متری روی پوست ایجاد می شود و این یعنی امکان بروز عفونت بسیار کم است.
 • روش نسبت به بسیاری از روش ها ارزان قیمت تر است.
 • چربی خارج شده را به عنوان فیلر می توانید در قسمت های دیگر بدن تزریق نمود.
 • تورم و ترشحاتی که از بدن خارج می شود در لیپوماتیک بسیار کمتر از روش های دیگر است.
 • بعد از عمل به هیچ عنوان چربی های گلوله شده در زیر پوست حس نخواهید کرد. این مشکل در دیگر روش ها وجود دارد با این که به مرور مشکلاتشان حل خواهد شد اما این موضوع زمان بر است.

عوارضی که بعد از عمل لیپوماتیک در کمین شماست

با اینکه لیپوماتیک عوارض کمی دارد اما در این عمل نیز مانند دیگر عمل های جراحی پوست برش داده می شود و همین امر باعث می شود با رعایت نکردن موارد مهم دچار بعضی عوارض شوید. از جمله عوارض لیپوماتیک می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • ضعف و سرگیجه
 • رفع تورمی که در ناحیه عمل شده به وجود می آید ممکن است تا 6 ماه زمان ببرد.
 • ایجاد کبودی در مناطقی چربی از آنها خارج شده است. این کبودی بعد از چند روز برطرف خواهد شد و جای نگرانی ندارد.
 • تا 9 هفته نباید فرد کارهای سنگین انجام دهد.
 • در صورتی که پزشک ماهر انتخاب نکنید، خطر آمبولی ریه در این لیپوماتیک افزایش می یابد.
 • در لیپوماتیک مایعات زیادی از بدن مکیده می شود و در صوت عدم جبران ممکن است دچار مشکلات کلیوی و قلبی شوید.
 • در لیپوماتیک کانولا به صورت سه بعدی لرزش دارد و ممکن است طی عمل به عصب ها آسیب وارد شود.
 • ممکن است به صورت موقت و به دلیل لیدوکائینی که به بدن تزریق می شود تا مدتی در ناحیه عمل شده دچار بی حسی شوید.
 • عفونت در لیپوماتیک بسیار نادر است اما در صورتی که در کلینیک معتبر عمل لیپوماتیک را انجام ندهید و یا بعد از عمل بهداشت فردی را رعایت نکنید ممکن است دچار عفونت شوید.

اقداماتی که قبل از عمل لیپوماتیک باید انجام دهید

اولین کاری که قبل از انجام لیپوماتیک باید انجام دهید انتخاب یک پزشک متخصص پلاستیک است که مجوز انجام لیپوماتیک داشته باشد. این فرد باید تجربه و دانش کافی برای انجام لیپوماتیک داشته باشد. بعد از انتخاب بهترین پزشک نوبت به بررسی کلینیکی می رسد که پزشک در آن عمل لیپوماتیک را انجام می دهد.

این کلینیک باید تمام تجهیزات کامل را داشته باشد تا در صورت بروز مشکل امکانات کافی برای جبران مشکل وجود داشته باشد. قبل از انجام لیپوماتیک باید با پزشک خود درباره ی بیماری های خود و داروهایی که مصرف می کنید مشورت کنید. پزشک متخصص چند روز قبل از عمل لیپوماتیک داروهای رقیق کننده خونی را که مصرف می کنید قطع خواهد کرد.

به طور کلی پزشک داروهای مصرفی شما را مدیریت می کند و آنها را کنترل می کند تا در حین عمل لیپوماتیک دچار مشکل خاصی نشوید. چند روز قبل از عمل لیپوماتیک باید از مصرف انواع سیگار و قلیان جدا خودداری فرمایید. نیکوتین موجود در سیگار روند بهبود شما را کند خواهد کرد. اگر در رژیم غذایی خاصی هستید بهتر است دو روز قبل از عمل لیپوماتیک آن را قطع کنید.

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

حال که عمل لیپوماتیک را انجام دادید نوبت به این می رسد سعی کنید تا مدت ها اندامتان را روی فرم نگه دارید. این کار نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. از این به بعد باید رژیم غذایی خود را به خوبی رعایت کنید و ساعاتی از روز را برای ورزش کردن اختصاص دهید. این روش با تمام مزایایی که دارد اما در صورت عدم رعایت موارد فوق به زودی مجددا چربی ها در بدنتان انباشته شده و فرم بدنتان نازیبا خواهد شد.

اما بعد از عمل بهتر است کمی پیاده روی کنید تا دچار ورم در پاها و لخته شدن خون در بدنتان نشوید. تا چند روز بعد از عمل بهتر است به شکل 90 درجه ننشینید؛ زیرا پوستتان شل شده است پس بهتر است طوری بنشینید که پوستتان چین نخورد. با اینکه در لیپوماتیک زخم های کوچکی روی پوست ایجاد می شود اما مراقبت از این زخم ها نیز اهمیت زیادی دارد.

پیشنهاد می شود روز بعد از عمل لیپوماتیک حمام کنید و زخم ها به آرامی شستشو دهید. بعد از لیپوماتیک پزشک داروهایی تجویز می کند که باید به دقت مصرف نمایید. یکی از این داروها آنتی بیوتیک است که مصرف آن اهمیت فوق العاده ای دارد؛ زیرا خطر عفونت در عمل وجود دارد و لیپوماتیک از این قاعده مستثنی نیست. بهتر از لباس های تنگ استفاده کنید تا پوست تحت فشار بهتر جمع شود. البته بعضی پزشکان استفاده از گن را پیشنهاد می دهند اما بعضی ترجیح می دهند با پوشیدن لباس های تنگ این کار را انجام دهید.

هزینه عمل لیپوماتیک

هزینه ی عمل لیپوماتیک به عوامل زیادی بستگی دارد. شما باید بهترین پزشک و کلینیک را برای این عمل انتخاب نمایید و همین انتخاب ممکن است هزینه شما را افزایش دهد. میزان چربی زیر پوستی که باید خارج شود دیگر عاملی است که هزینه را افزایش خواهد داد.

خوشبختانه عمل لیپوماتیک برای افرادی که دچار چاقی های زیادی هستند توسط بیمه پشتیبانی می شود اما برای افرادی که BMI بدنشان زیاد نیست هیچ هزینه را متقبل نخواهد شد. این عمل زیبایی عمل حساسی است و پیشنهاد می شود هیچ گاه کیفیت را قربانی هزینه نکنید. بهتر است قبول کنید که لیپوماتیک هزینه زیادی دارد.

در لیپوماتیک بین اعضای مختلف بدن نیز تفاوت قیمت وجود دارد. همچنین عمل لیپوماتیک بیشتر در یک جلسه اتمام می یابد اما اگر میزان چربی زیاد باشد و یا قسمت های مختلف برای انجام لیپوماتیک  در نظر دارید باید جلسه را به روز دیگر موکول کنید ، همه این موارد باعث می شود که در هزینه عمل لیپوماتیک تفاوت وجود داشته باشد.

تفاوت عمل لیپوماتیک با دیگر روش ها

لیپوماتیک با لیپولیز تفاوت های زیادی دارد در لیپولیز توسط اشعه لیزر گرما ایجاد می شود و چربی ها را ذوب می نماید. این گرما ممکن است باعث سوختگی پوست شود و به عروق دیگر آسیب وارد شود. این در حالی است که در لیپوماتیک نه تنها به عروق آسیبی وارد نمی شود بلکه چربی ها به شکلی خارج می شود که می توان از آن استفاده نمود.

تفاوت لیپوماتیک با عمل لیوساکشن در نحوه ی خارج نمودن چربی ها است. در عمل لیپوماتیک با تزریق مایع خاص چربی ها در داخل شکم تخریب می شوند و به کمک کانولا از بدن خارج می شوند، اما در لیپوماتیک با وارد نمودن کانولا به بدن دستگاه کانولا را به ارتعاش در می آورد و همین باعث می شود چربی ها را به شکل کاملا سالم از بدن خارج نماید. آبدومینوپلاستی نیز روش کاملا تهاجمی است که در آن پوست شل و افتاده به همراه چربی یک جا از بدن خارج می شود. این روش با یک عمل جراحی هیچ تفاوتی ندارد اما لیپوماتیک روش غیر تهاجمی است و فقط چند برش در بدن ایجاد می شود تا کانولا را وارد بدن نمایند. البته گفتن این نکته بد نیست که جراحی شکم به روش آبدومینوپلاستی روشی است برای افرادی که bmi آنها بسیار بالا است اما لیپوماتیک برای افرادی با bmi نسبتا بالا است.

کلام آخر

در روش لیپوماتیک به شکلی چربی ها خارج می شود که بتوانید آن را به عنوان فیلر به قسمت های دیگر بدن تزریق نمایید. این روش مزایای بسیاری دارد اما در صورتی که در بهترین کلینیک ها و توسط بهترین پزشکان انجام گیرد. در نگاه اول انتخاب بهترین ها کمی سخت به نظر می رسد، اما کافی است چند دقیقه زمان بگذارید و در سایت پزشکا به قسمت پزشکان مراجعه نمایید و لیست بهترین پزشکان را مورد بررسی قرار دهید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید و واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا