درمان ریزش موریزش موکاشت مو

هزینه کاشت مو چقدر است؟【سال 1402】❤️

کاشت مو

 روش های کاشت مو تنها راه حل جایگزین برای موهای از دست رفته است. هزینه کاشت مو چقدر است؟ این عمل جز عمل های زیبایی است و بخاطر همین بیشتر بیمه های کشور هزینه آن را پرداخت نمی کنند و در قبال آن تعهدی نمی دهند. به همین دلیل یکی از مهم ترین موضوع که دغدغه خواهان کاشت مو ، هزینه کاشت مو است.

اولین سوالی که مراجعه کنندگان کاشت مو به آن می پردازند ، این است که هزینه کاشت مو چقدر است؟حال در ادامه این مقاله به هزینه کاشت مو چقدر است؟ می پردازیم.

هزینه کاشت مو در ایران

هزینه کاشت مو چقدر است؟ قیمت کاشت مو در ایران بسیار متفاوت است و هزینه یک کاشت مو ممکن است در یک کلینیک دو میلیون تومان باشد اما در کلینیک دیگر همان کاشت مو حدود ۱۲ میلیون تومان مشخص شود.برای تعیین قیمت کاشت مو سریع در کشورمان هیچ قانون و چارچوبی وجود ندارد. و بیشتر براساس سیاست های موسس کلینیک تعیین می شود.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

عوامل تاثیرگذار بر هزینه

عوامل مختلفی بر روی هزینه کاشت مو تاثیرگذار است. هزینه این عمل جراحی برای هر فردی با توجه به شرایط و انتخاب کلینیک فرق می کند.عواملی که بر هزینه کاشت مو موثر است شامل:

روش های برداشت مو

به طور کلی دو نوع فرآیند اصلی برای برداشت موهای اهدا کننده وجود دارد که اصل ترین موضوعی است که هزینه کاشت مو به آن بستگی دارد. امروزه فرآیند کاشت مو با جدیدترین و پیشرفته ترین وسایل در صورتی که حداقل تهاجمی که در پی دارند ، انجام می شود. به طور متوسط هزینه برداشت واحد فولیکولی از هزینه پیوند واحد فولیکولی بیشتر است.

پیوند واحد فولیکولی با روش FUT

اقدامات قبل از کاشت مو به وسیله پیوند واحد های فولیکولی مو انجام می شود. این کار با جا به جایی یک  گرافت مو در یک زمان انجام می شود. اما برای انجام آن دو روش وجود دارد. هر گرافت معمولا شامل یک یا چهار فولیکول مو می باشد. یکی از مهم ترین و رایج ترین روش های پیوند واحد های فولیکولی روش برداشت نواری است. در این روش نوار نازکی از فولیکول های مو از پشت سر برداشته می شود.

پیوند واحد فولیکولی با روش FUT

ناحیه پشت سر به منظور برداشت مو به عنوان ناحیه اهدا کننده نامیده می شود. سپس بعد از برداشت موهای پیوندی ناحیه اهداکننده بخیه زده می شود. با موهای اطراف جای خالی موهای اهدایی پوشانده می شود. نوار موها را زیر میکروسکوپ گذاشته می شود و گرافت های مخصوص جدا و سپس برای انتقال به جلو سر آماده می شوند.

برداشت واحد فولیکولی با روش FUE

این روش به عنوان جدیدترین روش کاشت مو برداشت فولیکولی مو شناخته می شود. این روش به عنوان برداشت فولیکول های مو بدون ایجاد زخم شناخته می شود. این کار به وسیله ی ابزارمخصوص انجام می شود و بجای برداشتن یک نوار تکی مو ، موها به صورت جداگانه و تکی استخراج می شوند و در قسمت های خالی سر کاشت می شود.

با استفاده از این روش فقط یک زخم کوچک بر جایی می ماند و نیازی به بخیه نیست. اما برای استفاده از این روش لازم است موها تراشیده شوند. برای بهبودی زخم معمولا یک هفته طول می کشد.

میزان موهای اهدا دهنده

اگر به میزان کافی موهای دهنده در دسترس نداشته باشید نمی توانید کاشت مو انجام دهید. روند کاشت مو جا به جایی مو از ناحیه پشت سر به نواحی خالی سر است. مقدار مورد نیاز برای انتقال مو به تاثیر دیداری حجم موها بستگی دارد.

میزان موهای اهدا دهنده

برای از مراجعه کنندگان برای کاشت مو سن مناسبی دارند اما شرایط جراحی را ندارند. معمولا این گونه بیماران با تعداد کم گرافت شروع می کنند و زمانی که تاثیر اولیه را مشاهده کردند ، دوباره کاشت مو انجام می دهند. معمولا موهای کاشته شده حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان می برد تا رشد کنند.

کلینیک تخصصی مو تایین کننده هزینه

کلینیک های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هر کدام هزینه مخصوص به خود را دارند. برخی از آنها ارزان و تعدادی دیگر گران قیمت هستند. بعضی از مراکز بخاطر خدمات ارائه دهنده به متقاضیان و تجربه بیشتری که نسبت به دیگر مراکز را شامل می شوند ، هزینه بیشتری برای کاشت مو مشخص می کنند.

حرفه ای بودن جراح

اگر جراحی که انتخاب می کنید جز بهترین و معروف ترین جراح های شهر باشد ، مسلما هزینه بیشتری باید برای درمان پرداخت کنید. اما همیشه هزینه های بالا نشان دهنده رسیدن به نتیجه برتر نیست. پس با اطلاعات و تحقیق کافی دکتر خود را انتخاب کنید.

سن مناسب برای کاشت مو

بسیاری از مراجعه کنندگان هستند که سن مناسب برای کاشت مو را ندارند اما خواهان درمان ریزش مو خود هستند. افرادی که در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی هستند هنوز به طور کامل الگو ریزش موهایشان مشخص نشده است. در این وضعیت توصیه می شود که از داروها و روش های درمانی برای کاهش ریزش مو استفاده کنید. اگر کاشت مو برای شخصی که هنوز ریزش موهایش ادامه دارد انجام شود ، این احتمال وجود دارد که مجبور به کاشت مو دوباره بشود.

بهبودی بعد از جراحی چقدر زمان می برد

زمان بهبودی بستگی به نوع روش انتخابی برای کاشت و میزان جراحت برای برداشت فولیکول های مو دارد. پوست سر بعد از کاشت مو حساس می شود. در صورت انجام پانسمان سر بایستی هر چند روز تعویض شود و زمان بهبودی آن حدود ۱۰ روز طول می کشد. اما اگر پانسمان نیاز نباید در عرض یک هفته بهبودی صورت می گیرد. پزشک برای کاهش درد و تورم و جلوگیری از عفونت مسکن ، آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهابی تجویز می کند.بهبودی بعد از جراحی چقدر زمان می برد؟

علاوه بر هزینه های جراحی لازم است برای بهبودی سریع تر و جلوگیری از مشکلات احتمالی هزینه زیر را بپردازید.

  • مصرف آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت
  • داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم
  • داروهای کاهش درد و مسکن

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو چقدر است؟ این سوال بیشترین سوالی است که  مراجعه کنندگان عمل طبیعی کاشت مو مطرح می کنند. اگرچه هزینه کاشت مو در مقایسه با روش های دیگر زیاد است اما این روش رفع ریزش مو را برطرف می کند.در گذشته بسیاری از افراد به دنبال روش های سنتی می رفتند ولی نتیجه دلخواه خود را نمی گرفتند. اما امروزه بیشتر مردم با روش های کاشت مو آشنا هستند و برای رسیدن به نتیجه دلخواه  حاضرند هزینه کاشت مو را پرداخت کنند.

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

موثر ترین عامل بر هزینه کاشت مو اعتبار و شناخت دکتر کلینیک است. برخی از دکترهای کاشت مو قیمت بالاتری را دریافت می کنند ، اما در بیشتر موارد مراجعه کنندگان هزینه کاشت مو را برای رسیدن به بهترین نتیجه قبول می کنند.مورد بعدی شرایط بیمار است. هر چقدر بیمار به کاشت مو نیاز داشته باشد هزینه افزایش می یابد. و اگر ریزش مو کم باشد و به تعداد کمی تار مو نیاز باشد هزینه کمتری در بر می گیرد.

آیا کاشت مو به صرفه است

وقتی قصد داریم موهای خود را ترمیم کنید و جایگزینی برای موهای از دست رفته خود پیدا کنیم ، با روش های زیادی روبرو  می شویم. اگرچه مصرف دارو و روش های سنتی ممکن است ریزش مو را درمان کند اما بلافاصله بعد از قطع مصرف دارو دوباره با ریزش مو مواجه می شوید.

اما روش کاشت مو یک روش کاملا قطعی است و با تکنیک هایی که در روش کاشت پیاده می کنند باعث می شود با همان حجم مو نتیجه دلخواه بدست آید. بخاطر همین اکثر افراد برای رهایی از روش های سنتی هزینه کاشت مو را پرداخت می کنند.

آیا کاشت مو به صرفه است؟

هزینه کاشت مو برای هر فردی متفاوت است

هزینه هر فردی برای کاشت مو متفاوت است و بستگی به سابقه و تبحر دکتر متخصص و تعداد گرافت های کاشته شده برای هر فرد دارد. هر کس که برای کاشت مو تصمیم می گیرد ، بهترین نتیجه با هزینه مناسب را برای خود می خواهد. اما بدانید که هزینه ای که پرداخت می کنید در مقایسه با چیزی که بدست می آورید اندک است.

شرایط لازم برای کاشت مو

سن مناسب کاندید کاشت موی سر

کاندید مناسب برای کاشت مو در اغلب آقایان بالا ۲۵ سال است که کمتر سن ۲۵ سال برای کاشت مو مناسب نیست بجز در موارد خاص با نظر دکتر. چرا که میزان حجم مو سر در سنین پایین مشخص نیست و ممکن است کاهش پیدا کند و اگر در سنین کمتر کاشت مو انجام دهید ، شاید مجبور به کاشت مو دوباره شوید.

بانک مو

فردی برای کاشت مو مناسب است که در ناحیه پشت سر تراکم بالایی داشته باشد. تراکم مو به این معناست که چه تعداد تار مو در واحد سطح وجود دارد. البته امروزه به دلیل پیشرفت روش های کاشت مو برای افرادی که از تراکم موی کمتری برخوردار هستند نیز کاشت مو انجام می شود و نتایج رضایت بخشی هم بدست می آورند.

وضعیت پوست سر

شل بودن پوست سر گرافت های مو را همراه با پوست سر برداشت و با حداقل کشش آن را بخیه زد. البته امروزه با روش های جدید می توان مشکل شل نبودن را با استفاده از جراحی کاشت مو حل کرد.

سلامت فرد

قبل از انجام کاشت مو ، انجام آزمایشات لازم و گفتن شرایط و وضعیت بیمار ضروری است.

وضعیت پوست سر

روش کاشت مو  fit بهترین روش برای موارد خاص و کوچک

روش fit  در مقایسه با روش های دیگر حالت کم تهاجمی تری دارد. در این روش بجای برداشت پوست سر حاوی واحد های فولیکولی ، گرافت ها به صورت مجزا با استفاده از پانچ برداشت می شود.

این روش مناسب بیماران جوانی است که به تعداد کمتری گرافت مو نیاز دارند و نمی خواهند جای زخمی روی سر خود باقی بماند. همچنین این دوش مناسب ترمیم ابرو می باشد

هزینه کاشت مو در ایران

برخی از افراد برای کاشت مو راهی کشورهای همسایه می شوند تا با پرداخت هزینه های بالا بهترین نتیجه را دریافت کنند. در حالی که کشور خودمان بهترین خدمات و بهترین کلینیک های کاشت مو را شامل می شود. و نیازی به سفر به کشورهای دیگر ندارد.هزینه کاشت مو به عوامل موثر آن بستگی دارد و نمی توان گفت که به چه مقدار است و یا چه فرقی با کشورهای دیگر دارد یا نه.

ارزان ترین روش کاشت مو

هزینه کاشت مو به روش fut در مقایسه با روش های دیگر بسیار پایین است. در این روش بخاطر اینکه فولیکول های مو به صورت یکجا برداشته می شود و زمان کاشت مو کاهش می یابد. این سرعت عمل باعث می شود هزینه عمل نسبت به روش های دیگر ارزان تر است.اما در روش  fit به دلیل اینکه گرافت های مو تک تک برداشته می شود و زمان بیشتری صرف می شود ، در نتیجه هزینه بیشتری نسبت به روش fut  صرف می شود.

قیمت کاشت هر گرافت مو

قیمت های متفاوت یک روش به تعداد گرافت های برداشته شده توسط پزشک متخصص بستگی دارد. اینجاست که میزان تجربه و تبحر جراح مشخص می شود. اما گران بودن کاشت مو یک کلینیک دلیلی بر باکیفیت بودن کاشت مو ندارد.

به طور کلی تعداد گرافت های مو تعیین کننده قیمت درمان کاشت است. اما روش کاشت نیز بر روی قیمت موثر است. مثلا اگر تعداد ۵۰۰۰ گرافت به روش  fut حدود ۴ میلیون تومان می باشد ، همین تعداد گرافت در روش sut ، ۵ میلیون و در روش fit ۶ میلیون می باشد.

کاشت مو ارزان

بیشتر قیمت های پایین برای کاشت مو می بینید با هیچ منطقی سازگار نیست. چرا که یک کلینیک پوست و مو با امکانات معمولی شامل حداقل یک متخصص پوست و مو ، پزشک جراح ، دستیاران ، منشی نیاز دارد. با این شرایط قیمت های پایین  خدمات زیبایی اصلا منطقی نیست.

افرادی زیادی هستند بدون تخصص و بدون تجهیزات مورد نیاز دست به کاشت مو می زنند. دقت کنید که انجام کاشت مو در کلینیک هایی که شرایط لازم را ندارند اگرچه از لحاظ پولی برای شما سود دارد اما سلامتی شما مهم تر از هر چیزی است.

کاشت مو ارزان

آیا حاضر هستید در یک مکان بدون هیچ تجهیزات بهداشتی و زیر دست افراد غیر متخصص جراحی کاشت مو انجام دهید و سلامتی خود را به خطر بیاندازید؟برای اطلاعات بیشتر از هزینه ها می توانید به مراکز تخصصی مو و زیبایی مراجعه کنید و در یک جلسه مشاوره در مورد مراحل  کاشت مو صحبت کنید.

هزینه کاشت مو چقدر است؟ روش مناسب برای فرد براساس شرایط آن مشخص می شود. انتخاب بهترین روش کاشت مو بر عهده متخصص مو می باشد که بایستی تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا یک روش مناسب با شرایط بیمار انتخاب کند

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا