بوتاکسجراحی زیبایی

آنچه درباره لیفت صورت باید بدانید!【سال1401】❤️

چرا لیفت صورت باعث زیبایی می شود

لیفت صورت روشی است که در آن تمامی اجزای صورت که به هر دلیلی دچار افتادگی و چین و چروک شده اند را بالا کشیده و صورت جوان تر می شود. برای لیفت اجزای صورت روش های مختلفی توصیه می شود.این روش ها ممکن است غیر تهاجمی باشند و نیاز به عمل جراحی نداشته باشد و گاهی نیز باید صورت را به تیغ جراح بسپارید تا پوستی زیبا و ارتجاعی داشته باشید.
از علل عمده افتادگی اجزای صورت می توان به عوامل زیر اشاره نمود.

 • کهولت سن
 • قرار گرفتن در شرایط محیطی نا مساعد
 • عدم رسیدگی به پوست
 • وراثت
 • بیماری
 • کاهش وزن

گاهی می توان با مراقبت بیشتر از پوست و استفاده کردن از مواد غذایی مفید برای جوانسازی پوست روند پیری پوست را به تعویق انداخت. اما گاه برای پیشگیری از عواملی همچون وراثت ، بیماری ، گاهش وزن راهی وجود ندارد و باید به فکر درمان آن بود.چرا لیفت صورت باعث زیبایی می شود
متاسفانه علاوه بر پوست صورت ، اجزای دیگر صورت مانند ابروها ، چشم ها ، گونه و … نیز به دلایل مختلف دچار افتادگی می شوند. این مشکلات نیز قابل پیشگیری هستند اما در صورت بروز راه درمانی مناسبی نیز وجود دارد.کافی است که به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایید و با گرفتن مشورت بهترین روش را برای لیفت صورت خود انتخاب نمایید.شاید بد نیست بدانید که لیفت اجزای صورت هم به صورت عمل جراحی انجام می گیرد و هم در کلینیک ها و به روش های موقت اما موثر قابل انجام است.

لیفت پوست صورت

پوست صورت حساس ترین عضو صورت به شمار می آید و با کوچکترین مشکلات دچار تحول می شود. از این رو مراقبت از پوست صورت را باید در اولویت قرار دهیم. اما در صورتی که به هر دلیل پوست صورتمان دچار پیری زودرس شد می توانید از روش های مختلف آن را کشیده و جوان نمود.

برای کشیدن و جوانسازی پوست صورت می توانید از روش های زیادی استفاده کنید. اگر به تازگی چین و چروک کوچک در پوست صورتتان مشاهده می شود و یا افتادگی کم در قسمت گونه ها ایجاد شده است بهتر است از روش های غیر تهاجمی برای لیفت صورت استفاده کنید. موثرترین روش های بدون عمل جراحی که امروزه انجام می شود موارد زیر هستند.

با اینکه در این روش ها خونریزی و دردی تحمل نمی کنید اما ماندگاری آنها موقت است و باید به صورت دوره ای آن را تجدید نمایید. این روش ها به صورت موقت می تواند پوست شما کشیده و صورت شما زیبا نماید.

اما در صورتی که چین و چروک و افتادگی پوست شما بیش از اندازه شده است دیگر روش های موقت نمی تواند کارایی داشته باشد. در اینجا است که برای لیفت صورت باید از روش عمل جراحی استفاده نمود. در این روش ها درد و خونریزی را تجربه خواهید کرد اما بعد از آن می توانید سال ها پوستی کشیده و زیبا داشته باشید.

لیفت پوست صورتالبته ماندگاری عمل جراحی لیفت پوست صورت بسته به میزان مراقبت از پوست متفاوت خواهد بود. در ضمن بد نیست پزشک متخصص با تشخیص میزان افتادگی و چین چروک پوست شما عمق برش و نوع عمل جراحی را تعیین می نماید.

لیفت ابرو

ابروها یکی از مهمترین عناصر زیبایی صورت است. ابروها به دلایل مختلف دچار افتادگی می شوند. مهمترین دلیل آن شاید شل شدن  و ایجاد شدن چین و چروک در پوست پیشانی باشد. برای بالا آوردن ابرو نیاز است که پوست پیشانی بالا کشده شود تا ابروها به محل قبلی خود بازگردند. برای لیفت ابرو روش های تهاجمی و غیر تهاجمی زیادی تعریف شده است.در صورتی که افتادگی ابروهایتان سطحی است بهتر است از روش های موقت در کلینیک زیبایی پوست استفاده کنید.

اصولا برای لیفت ابرو از روش های زیر استفاده می شود.

 • لیفت ابرو با بوتاکس
 • لیفت ابرو با نخ
 • لیفت ابرو با لیزر

اما در صورتی که به دلایل متعدد افتادگی ابروهایتان پیشرفت کرده است می توانید از عمل های جراحی برای لیفت ابرو استفاده کنید.
امروزه با دو روش عمل جراحی ابرو ها به صور دائمی بالا کشیده می شوند.

 • عمل لیفت ابرو کلاسیک

در این روش برش هایی در ناحیه خط رشد مو در پیشانی زده می شود. پزشک ماهیچه را از پوست جدا کرده و پوست پیشانی را می کشد. با کشیدن پوست پیشانی نه تنها ابرو ها به محل خود باز می گردند ، ماهیچه هایی که باعث ایجاد چین و چروک بین ابروها و پیشانی می شدند نیز تضعیف می شوند. در صورتی که دچار افتادگی ابروی شدید هستید این روش بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت. دوران نقاهت روش کلاسیک طولانی بوده اما تاثیر آن چشم گیر است.

لیفت پوست صورت

در این روش برش های ریزی در ناحیه پیشانی وارد می شود و دستگاهی شبیه به دستگاه اندوسکوپی وارد پیشانی می شود. این دستگاه علائمی را به مانیتور منتقل می کند تا پزشک بتواند با ابزار کار خود به بهترین شکل ممکن پوست پیشانی را بکشد و ابرو ها را در محل خود مستقر نماید. از این روش برای افرادی که افتادگی ابروی آنها سطحی است استفاده می شود.

لیفت گونه

داشتن گونه هایی برجسته و زیبا آرزوی هر انسانی است. اما ممکن است به دلایل مختلف گونه ها دچار افتادگی و یا کم حجمی شوند. دلایلی مانند برخورد ضربه به صورت ، کاهش وزن زیاد ، وراثت در این قضیه نقش مهمی دارند.
امروزه برای برجسته کرن گونه ها روش های غیر تهاجمی زیادی وجود دارد که هر کدام می توانند در زیبایی گونه موثر باشند. از روش هایی که برای لیفت گونه مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • لیفت گونه به کمک بوتاکس
 • لیفت گونه با تزریق ژل
 • لیفت گونه به کمک پروتز
 • لیفت گونه با نخ

تمامی موارد در صورتی که افتادگی گونه در سطح پایینی است مورد استفاده قرار می گیرد اما در زمان هایی مانند تصادف و شکستگی استخوان گونه نمی توان از این روش ها استفاده نمود و فرد باید تحت عمل جراحی لیفت استخوان گونه قرار بگیرد. در این روش پزشک متخصص استخوان گونه را ترمیم می نماید و گونه برجستگی سابق خود را به دست خواهد آورد.

لیفت گونه

لیفت بینی

شاید این روزها در میان تبلیغات لیفت بینی با نخ را شنیده باشید. اصولا نواقص بینی به جز عمل جراحی با روش های دیگر قابل ترمیم نیستند. بلکه موقتا ایراد بینی پوشش داده می شود و بعد از مدتی مجدد بینی به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.اگر جزء آن دسته افرادی هستید که بینی خوش فرمی دارید و فقط نوک آن دچار افتادگی شده است و یا پره های بینی شما بیش از اندازه بزرگ هستند لیفت بینی با نخ می تواند به صورت موقت مشکل شما را حل نماید.

اما اگر ایرادات دیگری در بینی خود دارید بهتر است به کمک عمل های جراحی زیبایی بینی آنها را برای همیشه برطرف نمایید.پزشک در لیفت بینی با نخ ، نخ مخصوص را از ناحیه نوک بینی وارد نموده و آن را می کشد؛ نوک بینی بالا آمده و ظاهر بینی زیباتر خواهد شد.
لیفت بینی

ماندگاری این روش زیاد نیست و بعد از مدتی نخ در پوست صورت جذب شده و نوک بینی به حالت اولیه خود باز می گردد. برای جمع نمودن پره های بینی نیز می توان از روش لیفت بینی با نخ استفاده نمود. البته جنس نخ و هزینه این کار با لیفت نوک بینی تفاوت دارد.

برای انجام لیفت بینی با نخ با متخصص مشورت نمایید و این کار را در بهترین کلینیک های زیبایی انجام دهید. زیرا در صورت سهل انگاری در این کار ممکن است دچار مشکلات و عوارض احتمالی لیفت بینی با نخ شوید.

لیفت چشم

لیفت چشم عملی است که در آن پلک اضافه بالای چشم و پف پلک پایینی برداشته می شود. با اینکار فرم چشم زیباتر خواهد شد. برای برداشتن پوست اضافه پلک بالا روش های  مختلفی پیشنهاد می شود. این روش ها گاه با عمل جراحی انجام می شود و گاهی غیر تهاجمی و موقت است.

اگر پلک بالا به صورت ژنتیکی مانند چشم بادامی ها پف دار و افتاده است و یا پلک بالا به دلیل پیری پوست حالت کشسانی به خود گرفته است و پشت چشم چین و چروک ایجاد شده است می توانید از روش های مختلف لیفت چشم استفاده کنید.

برای انجام عمل جراحی پزشک متخصص پوست لازم برای بسته شدن چشم را اندازه گیری می کند و پوست های اضافه را با برش بر می دارد. این کار گاها دید فرد را نیز بهتر می کند.برای برداشتن پف پلک پایین نیز کیسه ایجاد شده در پایین چشم برداشته می شود و پوست آن کشیده می شود.لیفت چشم
اما در صورتی که افتادگی پلک بالا در چشم شما هنوز پیشرفت نداشته است بهتر است روش های غیر تهاجمی مانند لیفت با نخ استفاده کنید.پزشک به واسطه نخ پلک را به سمت شیقیقه می کشد و نخ را فیکس می کند. با اینکه این روش موقتی است اما درد و خونریزی در آن وجود ندارد و دوران نقاهت کوتاه مدتی دارد.روش دیگری نیز در کلینیک های زیبایی پوست رواج یافته است که به آن پلکسر می گویند.

در این روش نیز به هیچ عنوان برش و زخم ایجاد نمی شود و فقط به کمک دستگاه پلاسما جت ، پلاسمایی که حاوی انرژی است را به پوست منتقل می کنند. پلاسما حالتی از انرژی است؛ این انرژی در بافت پوست پلک تخلیه شده و فیبروبلاست‌ها را جهت تولید کلاژن و الاستین تحریک می‌کند. کلاژن و الاستین در شفاف و صاف بودن پوست تاثیر زیادی دارد و با تولید آنها پوست به مرور جوانی خود را باز می یابد و چین و چروک ها از بین می روند.

لیفت گردن

یکی از عواملی که زیبایی صورت را تحت شعاع خود قرار می دهد غبغب افتاده و شل است. افتادگی و چین و چروک گردن و غبغب بیشتر به دلیل کهولت سن و کم کردن وزن زیاد است.برای لیفت گردن نیز مانند دیگر افتادگی های صورت روش های زیادی وجود دارد.

انتخاب روش لیفت گردن به میزان افتادگی و چین و چروک گردن بستگی دارد. در صورتی که افتادگی سطحی باشد می توانید از روش های غیر تهاجمی استفاده نمایید و در صورتی که میزان آن زیاد است بهتر است به کمک جراحی پوست های اضافه را برداشته و لیفت را انجام دهید.از روش های غیر تهاجمی که برای لیفت گردن مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود.لیفت گردن

 • لیفت گردن با بوتاکس
 • استفاده از نخ برای لیفت گردن
 • مزوتراپی
 • استفاده از لیزر برای لیفت گردن
 • استفاده از هایفوتراپی

در این روش ها می توانید بدون عمل جراحی و بدون خونریزی و درد پوست گردن را لیفت دهید. اما این روش ها همگی موقت هستند و ماندگاری آنها تا زمان مشخصی تداوم دارد.در صورتی که پوست گردنتان افتادگی بیش از اندازه دارد بهتر از روش های عمل جراحی استفاده کنید. روش هایی که در آنها پوست گردن در آنها لیفت می شود تعداد محدودی است و تشخیص نحوه درمان بر عهده پزشک معالج است.

در عمل جراحی بعد از بیهوشی فرد اگر چربی زیر پوست گردن زیاد باشد آن را به کمک لیپوساکشن تخلیه می نمایند. در مرحله بعدی پوست اضافه زیر گردن برداشته می شود. البته در روش دیگری عضلات گردن را سفت می کنند و یا آنها بر می دارند. با اینکار خطوط گردن از بین خواهد رفت.بهتر است بعد از انتخاب بهترین پزشک انتخاب روش درمان را به پزشک بسپارید.

لیفت گردن

کلام آخر

لیفت صورت و اجزای آن تاثیر زیادی بر زیبایی افراد می گذارد اما بهتر است قبل از اینکه با این مشکل رو به رو شوید با پیشگیری و مراقبت از پوست روند پیری آن را به تاخیر بیاندازید. تمامی اجزای صورت را می توان به روش عمل جراحی و یا بدون عمل جراحی لیفت نموده و بالا کشید. اما بهتر است قبل از اقدام به هر کاری ابتدا با پزشک متخصص و ماهر در این کار مشورت نموده و بهترین راه را برای این کار انتخاب کنید.

گاهی با تبلیغاتی رو به رو می شوید که روشی را تبلیغ نموده حال آنکه پزشکان متخصص آن را چندان موثر نمی دانند و پیشنهاد نمی کنند. در صورتی که تمایل دارید با بهترین هایی که در زمینه لیفتینگ صورت فعالیت می کنند آشنا شوید می توانید از سایت www.pezeshka.net کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا