بوتاکسزیبایی

تزریق بوتاکس زیر چشم【سال 1403】❤️

ما در این مقاله تلاش داریم تا اطلاعات کاملی را درباره تزریق بوتاکس زیر چشم در اختیارتان قرار دهیم. امروزه تزریق بوتاکس طرفداران زیادی دارد. بوتاکس از سم بوتولینوم  تشکیل شده است و با تزریق بوتاکس زیر پوست عضلات فلج می شوند و باعث می شود چین و چروک صورت از بین برود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل تری را در اختیارتان قرار دهیم.

تزریق بوتاکس زیر چشم

معمولا با بالا رفتن سن ، چین و چروک ها روی صورت ظاهر می شوند. وجود این چین و چروک ها در اطراف چشم بیشتر دیده می شود و موجب می شود که ظاهری خسته و پیر به صورت شما بدهد. تزریق بوتاکس زیر چشم ، نوعی سم است که تا حدودی چروک ها را برطرف می کند و باعث جوان تر شدن صورت شما می شود. تزریق بوتاکس زیر چشم یک راه امن برای کاهش چروک و خط های اطراف چشم می باشد ، در صورتی که توسط متخصص حرفه ای آن انجام شود.

بوتاکس چیست؟

امروزه پزشکان برای از بین بردن چین و چروک در صورت تزریق بوتاکس را به مراجعه کنندگان پیشنهاد می دهند. از بوتاکس می توان در تمام نقاط صورت استفاده کرد و تقریبا تاثیرات آن یکسان می باشد. باید گفت که بوتاکس از نوعی سم ساخته شده است که به آن سم بوتولینوم می گویند، که در دز های کنترل شده از این سم استفاده می شود و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. با تزریق بوتاکس، عضلات در زیر پوست دچار فلج شدگی می شوند و این فلج شدگی باعث می شود که چین و چروک صورت از بین برود و ظاهر فرد زیباتر به نظر برسد.

تاثیر تزریق بوتاکس زیر چشم

تاثیر  تزریق بوتاکس تقریبا در همه جای صورت یکسان است. در صورتی که تزریق بوتاکس زیر و دور چشم انجام دهید ، تقریبا به مدت یک سال از وجود چین و چروک های اطراف چشم راحت می شوید. اما در مورد تاثیر بوتاکس برای رفع گودی و سیاهی دور چشم نمی توان به طور قطعی صحبت کرد.

طبق تحقیقات انجام شده نشان می دهد که خانم های جوانی که تزریق بوتاکس زیر چشم را به طور همزمان در خطوط پنجه کلاغی گوشه های چشم شان انجام  داده اند از نتایج بدست آمده راضی تر از کسانی بوده اند که فقط در پلک پایینی چشمانشان بوتاکس انجام داده اند.

طبق نظرات گفته شده نشان می دهد که تزریق بوتاکس می تواند تاثیر خوبی برای از بین بودن سیاهی و گودی اطراف چشم داشته باشد. هم چنین محققان بیان کرده اند ، کسانی که دوز بالاتری انجام می دهند نتایج بهتری را مشاهده می کنند اما احتمال بروز عوارض افزایش می یابد.

تاثیر تزریق بوتاکس زیر چشم

نتایج بعد از تزریق بوتاکس زیر چشم

بعد از تزریق بوتاکس و بهبود یافتن تورم های حاصل از تزریق ، علاوه بر رفع چین و چروک ها ، تورم ، پف ، سیاهی اطراف چشم هم بر طرف می شود. مخصوصا افرادی که در مرحله اول ایجاد سیاهی دور چشم هستند.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

این عمل معمولا در مراکز زیبایی و یا مطب ها به صورت سرپایی انجام می شود. تزریق به وسیله سوزن ظریفی انجام می شود که اصلا دردناک نخواهد بود و به هیچ گونه بی حسی نیاز ندارد. قبل از تزریق ، پوست صورت و ناحیه مورد نظر ضد عفونی می شود.

سپس متخصص بوتاکس برای رفع خطوط اطراف چشم ، مواد بوتاکس را به بالای ابروها ، پیشانی و اطراف چشم تزریق می کند. بعد از تزریق بوتاکس زیر چشم سعی کنید، برای چند ساعت از دراز کشیدن خودداری کنید و از دست زدن به ناحیه تزریق شده اجتناب کنید تا بوتاکس به خوبی جذب عضلات صورت شود.

چه کسانی نمی توانند تزریق بوتاکس زیر چشم انجام دهند

 • در سنین بالای ۷۰ سال نمی توانند تزریق بوتاکس داشته باشند.
  به دلیل آتروفی عضلاتی ، نتیجه معکوس خواهد داشت و باعث افزایش چین و چروک صورت می شود.
 • هم چنین افرادی که دچار بیماری های عصبی هستند که عضلات بدن بیش از حد تضعیف شده اند ،
  با تزریق بوتاکس به شدت بیماری شان را تحدید می کند.
 • وجود بیماری هایی که فرد را مجبور به مصرف داروهای تضعیف کننده عضلات می کند، تزریق بوتاکس برای این گونه افراد خطرناک است.
 • وجود اختلالات پوستی در ناحیه اطراف چشم

فواید بوتاکس

درمان سر درد های میگرنی: زمانی که افراد سر درد مداوم داشته باشند و این سر درد بیش از ده روز طول بکشد، باید به پزشک متخصص مراجعه شود، زیرا ممکن است مشکلات جدی را به همراه داشته باشد. امروزه با تحقیقاتی که توسط پزشکان انجام شده است، متوجه شده اند که تزریق بوتاکس باعث می شود تا سر درد های میگرنی کاهش پیدا کنند که تاثیر آن حدودا سه ماه می باشد.

جلوگیری از تعریق بیش از اندازه: با تزریق بوتاکس می توان از تعریق بیش از اندازه در زیر بغل، کف دست و پا جلوگیری کرد و تزریق بوتاکس باعث می شود که عصب سمپاتیک در نقاطی از بدن که تعریق بیش از اندازه است، به حالت طبیعی برگردد.

درمان مثانه پیش فعال: با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است می توان گفت که یکی از روش های درمان مثانه پیش فعال تزریق بوتاکس می باشد. در این تحقیقات اغلب افرادی که تزریق بوتاکس انجام داده اند، روزانه سه بار نشت را گزارش داده اند، که قبل از تزریق بوتاکس پنج بار در روز نشت داشته اند و این تغییر ایجاد شده چشم گیر می باشد. این تحقیقات درباره درمان مثانه پیش فعال توسط  FDA تایید شده است.

دیگر فواید زیبایی و درمانی تزریق بوتاکس:

 • رفع چین و چروک
 • درمان دندان قروچه
 • بالا بردن ابروها و بالا بردن نوک بینی
 • رفع خط لبخند
 • درمان عدم قرینگی اجزاء صورت
 • درمان اسکار
 • درمان اختلالات ماهیچه ای
 • رفع انقباض و اسپاسم

فواید بوتاکس

عوارض بوتاکس

همانطور که می دانیم تزریق بوتاکس معمولا توسط عضلات صورت جذب می شود و مقداری از آن وارد مویرگ های خونی می شود. البته با میزان ناچیزی که تزریق می شود تقریبا هیچ گونه عوارضی مهمی در پی نخواهد داشت. در ادامه به عوارض موقتی بوتاکس می پردازیم.

 • ممکن است فرد بعد از تزریق بوتاکس زیر چشم احساس سردرد و حالت تهوع و یا علائم سرماخوردگی
  داشته باشد که بعد از ۲ الی ۳ روز برطرف می شود.
 • وجود حساسیت ها بعد از تزریق به این معناست که سم توسط مویرگ ها ریز خونی وارد بدن شده
  و باعث حساسیت های پوستی شده است.
 • در موارد بسیار نادر عارضه ی تزریق بوتاکس زیر چشم ، افتادگی پلک ها می باشد.
  این عارضه یک هفته بعد از تزریق خود را نشان می دهد که خوشبختانه موقتی است
  و بعد از تمام شدن اثرات تزریق که معمولا حدود ۲ الی ۳ ماه طول می کشد بر طرف می شود.
 • عوارض احتمالی دیگر مانند دوربینی ، تورم ، سوزش چشم ، خشکی چشم ، کاهش پلک زدن ،
  افزایش حساسیت با نور ممکن است اتفاق بی افتد.

توضیحات لازم درباره عوارض بوتاکس:

عفونت: اگر شما می خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید توصیه می شود به سراغ بهترین متخصص  بروید و در بهترین کلینیک زیبایی  تزریق بوتاکس را انجام بدهید زیرا تا کنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر عفونت تزریق بوتاکس در محیط های درمانی وجود نداشته است، زیرا محلول های بوتاکس را در دمای چهار درجه نگهداری می کنند و بعد از این که محلول بوتاکس باز می شود، حدودا تا یک ماه هیچ گونه باکتری در آن رشد نمی کند. بهتر است از پزشک متخصص خود درخواست کنید، برای جلوگیری از عفونت احتمالی، قبل از این که تزریق بوتاکس را انجام بدهند پوست شما را به خوبی استریل کنند.

قرمزی: یکی از واکنش های طبیعی بدن که نسبت به روش های درمانی به وجود می آید، قرمزی پوست می باشد که این عارضه معمولا خفیف می باشد و در چند ساعت اولیه بعد از تزریق بوتاکس از بین می رود. این عارضه بعد از تزریق بوتاکس ممکن است برای برخی از افراد به وجود بیایید که میزان قرمزی به وجود آمده به ضخامت سوزن و میزان بوتاکس تزریقی بستگی دارد.

حالت تهوع: عارضه ای که ممکن است بیشتر افراد بعد از تزریق بوتاکس آن را تجربه کنند حالت تهوع می باشد و معمولا افرادی که برای اولین بار تزریق بوتاکس انجام داده اند، دچار این عارضه می شوند. این عارضه خفیف می باشد و در چند ساعت اولیه بعد از تزریق بوتاکس از بین می رود.

کبودی پوست: در برخی از مواقع امکان دارد که افراد بعد از این که تزریق بوتاکس انجام داده اند، دچار کبودی در پوست صورت خود شوند که این عارضه امکان دارد به این دلیل باشد که به بهترین دکتر بوتاکس مراجعه نکرده اید، زیرا افراد غیر متخصص به آناتومی صورت آشنایی ندارد و ممکن است عروق خونی را سوراخ کنند  و باعث کبودی در پوست صورت شوند.

درد: به طور معمول تزریق بوتاکس درد زیادی را به همراه ندارد، اما با توجه به این که تحمل درد افراد با یک دیگر یکسان نمی باشد امکان دارد که برخی از افراد به خوبی این درد را تحمل کنند و برخی دیگر درد را نتوانند تحمل کنند. افرادی که نمی توانند درد تزریق بوتاکس را تحمل کنند می توانند با مشورت گرفتن از پزشک متخصص قبل از تزریق بوتاکس از دارو استامینوفن استفاده کنند.

احساس درد در پیشانی: افرادی که میگرن و سینوزیت دارند، بعد از این که تزریق بوتاکس انجام بدهند، امکان دارد که در ناحیه پیشانی خود دردی را احساس کنند که بعد از چند ساعت این درد از بین می رود، اما زمانی که درد ایجاد شده به دلیل تزریق بوتاکس باشد، دلیل آن باید مشخص شود. که توصیه می شود این مشکل را پیگیری کنید و به بهترین متخصص برای درمان مراجعه کنید.

نکات قبل از بوتاکس

 • قبل از تزریق از مصرف داروهایی مانند مسکن ، حساسیت زا ، ضد التهاب بپرهیزید.
 • قبل از بوتاکس به مدت ۲ هفته از مصرف داروهایی که خون را رقیق می کنند ، پرهیز کنید. مانند آسپرین ها.
 • دقت داشته باشد که  به دکتر مربوطه داروهایی که برای شما مشکل ایجاد کند را بازگو کنید. چرا که در صورت نداشتن اطلاع از این موضوع ، احتمال عوارضی مانند تورم و کبودی بیش از حد وجود دارد.
 • در مورد مصرف دارو با دکتر خود مشورت کنید .
 • اگر باردار هستید نمی توانید بوتاکس کنید. پس باید برای مدتی تزریق را به عقب بی اندازید.

نکات قبل از بوتاکس

نکات بعد از بوتاکس

 • بعد از آن ، به مدت یک ساعت از خم شدن پرهیز کنید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • مکان های تزریق شده  را هرگز ماساژ ندهید.
 • برای نتیجه بهتر و جلوگیری از حرکت مواد تزریقی به ناحیه دیگر، از دراز کشیدن اجتناب کنید.
 • برای کاهش تورم در ناحیه تزریق شده از کمپرس یخ استفاده کنید.

برند های بوتاکس

برند بوتاکس: یکی از شرکت هایی که اقدام به تولید بوتاکس کرده است، نام برند خود را بوتاکس گذاشته است، زیرا این شرکت جزء اولین شرکت هایی است که مایع مورد نیاز را تولید کرده است و این مایع می تواند باعث شود که چین و چروک های صورت از بین بروند و ماندگاری بین سه تا چهار ماه داشته باشد.

برند زئومیت: این برند، یکی از انواع بوتاکس می باشد و توسط شرکتی در آلمان ساخته شده است که مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفته است. هم چنین باید گفت که کشور آلمان قطب تولید دارو در اروپا می باشد و می توان گفت این برند جزء یکی از بهترین برند های بوتاکس می باشد که به برند بوتاکس شباهت دارد. افرادی که از این برند بوتاکس استفاده می کنند می توانند چین و چروک متوسط را از بین ببرند. تزریق این برند از بوتاکس ماندگاری حدودا سه الی چهار ماه دارد.

برند مسپورت: یکی از برند های بوتاکس مسپورت می باشد که در ایران ساخته شده است و ایرانی می باشد و می توان گفت این محصول با محصولات خارجی رقابت می کند و هزینه نسبتا کم تری نسبت به برند های خارجی دارد. تزریق این برند از بوتاکس باعث می شود، تا خطوط و چین و چروک متوسط از بین بروند و عوارض کم تری را به همراه دارد. این برند از بوتاکس تا 6 ماه ماندگاری دارد.

برند آزالو: برند آزالو عوارض کم تری دارد و در کشور انگلستان در شرکت گالدرما ساخته شده است. این برند از بوتاکس را به صورت موضعی تزریق می کنند و بیشتر در ماهیچه ها باقی می ماند. این برند بوتاکس را در سال 2009 در کشور انگلیس جایگزین برند بوتاکس معرفی کرده اند و باید گفت که این برند بوتاکس حدودا چهار ماه ماندگاری دارد.

برند دیسپورت: برند دیسپورت توسط شرکت گالدرما در انگلستان ساخته شده است و جزء یکی از محبوب ترین برند های بوتاکس می باشد و باعث می شود خطوط بین ابروها از بین برود.

تفاوت های تزریق مزو بوتاکس و بوتاکس

میزان دوز تزریقی: دوز تزریق بوتاکس از دوز تزریقی مزو بوتاکس بیشتر می باشد. بوتاکس مستقیما به عضله ها تزریق می شود و باعث می شود چین و چروک صوت کم تر و یا از بین برود و باعث ایجاد زیبایی در صورت افراد شود و می تواند در اعتماد به نفس افراد تاثیر بسزایی بگذارد.

میزان واحد تزریقی: میزان تزریق واحدها در افراد مختلف متفاوت می باشد و افرادی که اولین بار تزریق انجام می دهند و افرادی که به صورت مکرر تزریق بوتاکس انجام می دهند از واحدهای مختلفی استفاده می کنند و میزان تزریق آن ها با یک دیگر یکسان نمی باشد و میزان واحد تزریقی را پزشک متخصص، تشخیص می دهد.

روش و نوع تزریق: افرادی که می خواهند تزریق مزو بوتاکس انجام بدهند، برای نواحی که حساسیت بیشتری دارد از دوز کمتری استفاده می کنند و باعث می شود که افراد چهره ای طبیعی تر داشته باشند و به نتیجه آیده آل خود برسند. برای تزریق بوتاکس نیاز است پنج تا بیست تزریق انجام شود که این تزریقات عمیق هستند و برای تزریق مزو بوتاکس نیاز است 50 تا 100 تزریق کوچک انجام شود که می توان گفت که این دو روش کاملا با یک دیگر متفاوت می باشند و هر دو روش ها درد زیادی را به همراه ندارد.

ناحیه درمان: از تزریق بوتاکس برای بخش فوقانی صورت استفاده می شود و از مزوبوتاکس برای درمان ناحیه گردن، صورت و … استفاده می شود.

محل تزریق: برای درمان نواحی وسیع درم از مزوبوتاکس استفاده می شود  و تعدیل کنند های عصبی مانند بوتاکس دیسپورت رقیق می شوند و به برای تزریق به ماهیچه خاصی نیاز نمی باشد  و به نواحی وسیع تزریق انجام می شود و باعث می شود که چین و چروک ها  از بین بروند.

تفاوت های تزریق مزو بوتاکس و بوتاکس

استفاده از بوتاکس برای جراحی های مرتبط چشم

انحراف چشم: انحراف چشم به دلیل عدم تعادل در قدرت ماهیچه ها می باشد  و باعث تمرکز چشم ها و حرکت آن ها با یک دیگر می شود و امکان دارد به دلیل آسیب رسیدن عصبی اطراف مردمک چشم یا عصب های بینایی چشم باشد که باعث می شود که به مغز پیامی منتقل شود. این حالت باعث می شود که بینایی چشم مانند چشم دیگر نباشد و مشکل انحراف بیشتر در کودکی اتفاق می افتد. افراد می توانند با استفاده از عینک و انجام جراحی مشکل انحراف چشم را از بین ببرند و درمان کنند و بهتر است با مشورت به بهترین متخصص چشم پزشکی این مشکل را در همان کودکی درمان کرد. انحراف چشم می تواند علائمی هم چون تاری دید، خستگی چشم، دو بینی را به همراه داشته باشد. آخرین رویکرد کنترل این مشکل، تزریق بوتاکس می باشد .

افتادگی پلک: یکی از مشکلاتی که می تواند باعث کاهش دید شود و می توان با  تزریق بوتاکس این مشکل را درمان کرد، افتادگی پلک می باشد که در برخی مواقع امکان دارد به دلیل شل بودن عضلات تاندون ها باشد.

کلام آخر

برای اینکه بدانید شما کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس زیر چشم هستید باید در مرحله اول با پزشک خود مشورت کنید. در طول کلاس مشاوره خود تمام سوالات و نگرانی های خود را برطرف کنید. سپس از دکتر خود بخواهید تا تعداد جلسات لازم درمان را طوری مشخص کند که بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید. هم چنین می توانید برای داشتن اطلاعات کافی درباره تزریق چربی زیر پوست به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

فائزه میرزایی

سلام من فائزه میرزایی هستم و علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا