جراحی زیباییزیبایی

هزینه بلفاروپلاستی چقدر است؟【سال 1403】❤️+ فیلم

در این مقاله قصد داریم درباره هزینه بلفاروپلاسنی توضیح دهیم. یکی از شایع ترین جراحی ها بعد از جراحی بینی، عمل بلفاروپلاستی می باشد. در بعضی از افراد که پلک بالایی یا گاهی پلک پایینی آن ها، به عنوان بخشی از روند پیری یا به صورت ارثی، دارای افتادگی و یا شل و ضعیف باشد، که به این موارد افتادگی پلک می گویند. با انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی، در مدت زمانی بین 1 تا 3 ساعت، می توانید چشم های خود را حالت افتاده و خسته خارج کنید. در این جراحی افتادگی پلک ا و پف زیر چشم را می توان کاملا درمان کرد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است بهترین مطالب را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

هزینه بلفاروپلاستی در تهران

هزینه بلفاروپلاستی موضوعی است که خیلی از افراد به ان فکر می کنند. این عمل یک جراحی زیبایی زیبایی به حساب می آید و بی شک هزینه های عمل های زیبایی کمی بالا می باشد. هزینه بلفاروپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و معمولا بعد از مشاوره با متخصصان این کار می توان به آن پی برد. در واقع هزینه های هزینه بلفاروپلاستی در کلینیک های تهران، بیشتر از کلینیک های جراحی چشم در دیگر شهر ها می باشد.

این مسئله به علت هزینه های بالا در کلینیک های تهران می باشد. ولی ممکن است همیشه این گونه نباشد. برخی از کلینیک ها در تهران وجود دارند که دارای قیمت های مناسب تری برای انجام خدمات می باشند که برای اطلاع از آن ها باید به بهترین جراح بلفاروپلاستی مراجعه کنید.

بلفاروپلاستی چیست؟

اکثر افراد به دلیل افتادگی پلک خود و پوست اضافی اقدام به جراحی بلفاروپلاستی می کنند. در این جراحی پوست اطراف چشم لیفت و سفت شده و ظاهری جوان و جذاب تر برای افراد به وجود می آورد. همچنین در بعضی از افراد برای از بین بردن موانع بینایی در اثر افتادگی پلک جراحی انجام می دهند. در برخی از این جراحی ها، عضلات پوست اضافه و بافت چربی آن قسمت از پلک بالا و پایین برداشته شده و در برخی گوارد فقط پوست را بر می دارند.

به این عمل جراحی لیفت پلک یا بالا بردن پلک هم می گویند. با جراحی پلک نیز متفاوت می باشد. در جراحی افتادگی پلک، عضلات و تاندون های پلک بالا سفت می شود تا افتادگی برطرف شود.هر چند بلفاروپلاستی پلک بالا که برخی موارد به آن لیفت پلک یا بالا بردن پلک نیز می نامند، این جراحی را با جراحی از بین بردن جراحی پلک اشتباه می گیرند.

در جراحی افتادگی پلک، عضلات و تاندون های پلک بالا که وظیفه بالا بردن پلک می باشند، سفت شده و مشکل را رفع می کند. بلفاروپلاستی زمانی باعث رفع افتادگی پلک می شود که پوست اضافی باعث سنگین شدن و افتادن پلک شود. پس این دو جراحی با یکدیگر فرق دارند اما هر دو توانایی بر طرف کردن افتادگی پلک را دارند.

بلفاروپلاستی چیست؟

هزینه عمل بلفاروپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

همان طور که در سطر بالا توضیح دادیم، هزینه عمل پلک به عوامل مختلفی مربوط می شود. عواملی از جمله تعداد پلک های مورد نظر برای جراحی، منطقه ای که کلینیک یا پزشکان مورد نظر در آن جا فعالیت می کنند. جراح و متخصصی که در نظر گرفته اید معاینات توسط ایشان انجام شود، آزمایشاتی که برای شما قبل از عمل در نظر می گیرند، بروز بودن تجهیزات و ابزار هایی که برای عمل پلک فرد استفاده می شود، بستگی دارد.

آیا بلفاروپلاستی جراحی زیبایی محسوب می شود؟

با توجه به مطالبی که گفته شد، عمل بلفاروپلاستی یا عمل پلک، نوعی از جراحی بر روی پلک چشم می باشد. که در این جراحی، پلک چشم بازسازی و ترمیم می شود. از لحاظ دیگر می توان گفت: بلفاروپلاستی عملی است که در آن می توان ناهنجاری ها، ضعف و نقص های اطراف چشم را درمان کرد و از افتادگی پلک و چین و چروک زیر چشم جلوگیری کرد.

جراحی زیبایی پلک، یک روش جراحی می باشد که از نظر علم پزشکی ضرورت ندارد و فقط برای بهبود ظاهر در افراد انجام می شود. ولی بیشتر مردم، عمل پلک (بلفاروپلاستی) را به عنوان یک عمل جراحی پلاستیک و زیبایی در صورت می شناسند. هر چند این عمل تاثیرات زیادی بر زیبایی و جوانی چهره دارد. ولی در بعضی از موارد دیگر، بلفاروپلاستی یک جراحی درمانی محسوب می شود. مخصوصا هنگامی که افتادگی پلک فوقانی، بین دو چشم دید افراد را کم کرده باشد.

چه کسانی می توانند عمل پلک انجام دهند؟

 • این عمل معمولا برای افراد بالای 30 سال انجام می شود. اما گاهی می تواند در اثر مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم موجب می شود که در سنین پایین تر نیز انجام شود.
 • در چشم های بعضی از افراد شیار پلک بالا به درستی تشکیل نمی شود. به همین دلیل این افراد چشمانی شبیه به چشم های چینی ها و ژاپنی ها دارند. این افراد نیز می توانند بلفاروپلاستی انجام دهند.
 • جراحی پلک برای جوان سازی پلک ها در افراد مسن انجام می شود، که یک جراحی زیبایی محسوب می شود.
 • این عمل برای ترمیم شلی بیشتر از حد پلک بالا و پایین نیز انجام می شود. در این جراحی عملکرد پلک ها را اصلاح می کنند.

به طور کلی افرادی برای این جراحی مناسب هستند که از سلامت خوبی برخوردار باشند و واقع بینانه اقدام به انجام این کار کنند. در افرادی که در اثر ارث خانوادگی دچار مشکلاتی نظیر پلک های گشاد یا افتادگی پلک دارند، می توانند این عمل را در سنین کمتر انجام دهند.

جراحی پلک می تواند ظاهر را بهبود ببخشد و به اعتماد به نفس افراد کمک کند. به همین دلیل، امکان دارد به ظاهر به ایده آل های شما منجر نشود یا ساختار صورت را تغییر ندهد. قبل از انجام این عمل هدف خود را برای انجام این کار در نظر بگیرد و با جراح خود مشورت کنید.

عوارض بلفاروپلاستی

خطرات احتمالی که می تواند در این عمل اتفاق بی افتد، عبارت اند از:

 • تغییر رنگ پوست
 • عفونت و خونریزی
 • جای زخم قابل توجه
 • آسیب به عضلات چشم
 • نیاز به جراحی های دیگر
 • چشم های خشک و تحریک شده
 • تاری دید موقت یا از دست دادن بینایی
 • مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات در پلک

همچنین خطراتی که می تواند در اثر موارد مربوط به جراحی رخ دهند، از جمله واکنش به داروهای بیهوشی و لخته شدن خون می باشد.

پیری پلک چگونه اتفاق می افتد؟

با افزایش سن، پوست آرام آرام خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و باعث می شود پوست اضافی بر روی پلک بال و پایین جمع شود. پوست اضافی در پلک پایین باعث ایجاد پین و چروک و برآمدگی می شود. در پلک های بالایی، یک چین اضافی از پوست می تواند روی مژه های فرد آویزان شده و در دید افراد اختلال به وجود آورد.

چربی هایی که کره چشم را از جمجمه جدا می کند نیز می توانند باعث برآمدگی در پلک های بالا و پایین شود. غشای نازکی که چربی را در جای خود نگه می دارند با افزایش سن ضعیف شده و به چربی اجازه می دهد جلو بیایند و مانع دید شوند.

پیری پلک چگونه اتفاق می افتد؟

چرا باید بلفاروپلاستی انجام دهیم؟

اگر افتادگی پلک دارید که مانع از باز شدن کامل چشم ها یا پایین کشیدن پلک های پایین می شوند، می توانید بلفاروپلاستی انجام دهید. برداشتن بافت اضافی از پلک بالایی میز تواند بینایی را بهبود ببخشد. بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می تواند چشم های افراد را جوان تر و هوشیار تر نشان دهد.

دلایل انجام عمل بلفاروپلاستی به شرح زیر است:

 • پوست اضافی در پلک پایین
 • کیسه های زیر چشم افراد
 • شل شدن یا افتادگی پلک بالایی
 • پوست اضافی پلک های فوقانی که بینایی محیطی را مختل می کنند.
 • می توانید هم زمان با عمل های دیگر مانند لیفت ابرو، لیفت صورت یا لایه برداری پوست، بلفاروپلاستی نیز انجام دهید.

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی

قبل از انجام بلفاروپلاستی، با جراح پلاستیک و متخصص چشم مشورت کنید. ابتدا جراح سوالاتی درباره جراحی های قبلی و شرایط گذشته ی فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوم، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت سوال می کنند. پزشک شما همچنین در مورد استفاده از داروها،ویتامین و مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و موارد مخدر سوال می کند.

قبل از جراحی پلک باید:

جراح باید یک معاینه فیزیکی انجام دهد که ممکن است شامل آزمایش های تولید اشک و اندازه گیری بخش هایی از پلک بیمار باشد. یک معاینه بینایی چشم که توسط بهترین دکتر خشکی چشم انجام می شود که بینایی فرد را از جمله بینایی محیطی را آزمایش می کند. عکاسی از پلک در زاویه های مختلف از چشمان گرفته می شود. این تصاویر به برنامه ریزی در جراحی، ارزیابی و بررسی اثرات فوری و بلند مدت جراحی کمک می کند.

چه انتظاری می توان از جراحی پلک داشت؟

قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی که معمولا این عمل به صورت سرپایی انجام می شود. جراح شما داروهای بی حسی کننده را به پلک های شما تزریق کرده و این داروهای تجویز شده به آرامش فرد کمک می کند.

در این روش اگر پلک بالایی یا پایینی خود را جراحی می کنید، جراح اغلب روی پلک بالایی شما کار کرده و در امتداد پین پلک پوست اضافی را برش می دهد، مقداری پوست، ماهیچه یا چربی اضافی را برداشته و جای برش را بخیه می زند.

در پلک پایینی، جراح برشی را درست زیر مژه ها در چین طبیعی چشم یا داخل پلک پایینی ایجاد می کند. چربی اضافی را ماهیچه و پوست افتاده را برداشته و دوباره توزیع می کند و برش را می بندد. اگر پلک بالایی نزدیک مردمک شما باشد، جراح شما ممکن است بلفاوپلاستی را با روشی به نام پتوز انجام دهد که حمایت بیشتری از عضله ها ابرو خواهد کرد.

بعد از عمل بلفاروپلاستی

بعد از جراحی، مدتی را باید در اتاق ریکاوری بگذرانید، در مکانی که بتوانند خطرات احتمالی را کنترل کنند. بعد از انجام جراحی ممکن است به صورت موقت مواردی که نام می بریم را تجربه کنید:

 • دوبینی
 • اشک چشم
 • درد یا ناراحتی
 • حساسیت به نور
 • پلک های پف کرده و بی حس
 • تورم و کبودی در دو چشم ها
 • تاری دید در اثر پماد های روان کننده ای روی چشمان باید استفاده کرد.

مواردی که باید بعد از انجام بلفاروپلاستی انجام داد:

 • از کمپرس یخ در شب بعد از عمل هر ساعت به مدت 10 دقیقه روی چشم خود استفاده کنید.
 • روز بعد، 4 تا 5 بار در طول روز از کمپرس یخ روی چشمان خود استفاده کنید.
 • پلک های خود را به آرامی تمیز کرده و از قطره ها یا پماد های تجویز شده استفاده کنید.
 • به مدت یک هفته از ورزش کردن، بلند کردن اجسام سنگین و شنا خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته از فعالیت های سنگین مثل ایروبیک و دویدن خودداری کنید.
 • از سیگار کشیدن خودداری کنید
 • از مالیدن چشم ها خودداری کنید.
 • اگر از لنز های تماسی استفاده می کنید، تا دو هفته بعد از جراحی آن ها در چشم قرار ندهید.
 • برای محافظت از پوست اطراف چشم از عینک آفتابی تیره استفاده کنید.
 • چند روز در حالی که سر خود را بالا تر از سینه خود قرار داده اید بخوابید.
 • برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از استفاده داروهایی که خونریزی را تشدید می کنند پرهیز کنید.
 • برای کنترل درد از استامینوفن استفاده کنید.

بلفاروپلاستی درمانی

منظور از بلفاروپلاستی درمانی آن دسته از جراحی ها پلک هستند که باعث وجود مشکلاتی در پلک ها یا ساختار های آن انجام می شود. از جراحی ها از دیدگاه پزشکی ضروری و مهم می باشد. در بیشتر موارد بلفاروپلاستی درمانی هنگامی انجام می شود که پوست اضافی پلک ها به حدی آن ها را سنگین کرده باشد که دید در فرد را مختل کند.

گاهی هم تورم پلک بالا پایین، عینک زدن یا قرار دادن لنز های طبی را دشوار خواهد کرد که در آن صورت هم می توان از جراحی پلک برای رفع مشکل استفاده کرد. درمان التهابات پوستی ناشی از اثر قرار گرفتن چین های پلک روی هم، از دیگر کاربردهای عمل این جراحی می باشد.

گاهی مواقع پوست اضافی پلک ها به حدی پلک را سنگین کرده که فرد مجبور می شود برای بالا نگه داشتن دیگر عضلات از پیشانی استفاده کند. در این حالت خستگی و ناراحتی عضلات پیشانی پیش می آید که با جراحی پلک قابل درمان می باشد.

مراحل جراحی پلک

پلفاروپلاستی می تواند بر پلک بالایی، پلک پایینی یا هر دوی آن ها انجام شود. در طی این جراحی، برش های همسو با خطوط طبیعی پلک در زیر شکاف پلک فوقانی و کمی پایین تر از مژه های پلک پایینی ایجاد می شود. نحوه ایجاد برش ها به صورتی است که بعد از بهبود کامل، به هیچ عنوان قابل مشاهده نمی باشد. قبل از ایجاد برش ها، زمانی که روی تخت جراحی قرار می گیرید، جراح با دقت قسمت هایی که باید پوست اضافی با بالشتک های چربی شان برداشته شود را تعیین می کند.

این برش ها به کمک ابزار های جراحی دقیق انجام شده و بعد از آن محل زخم با استفاده از بخیه های بسیار ظریف با چسب بافتی به نحوی بسته خواهد شد که به ظاهر مورد نظر خود برسید. هر چقدر مقدار پوست اضافی، چربی ها و عضلات پیرامون چشم باید حذف شوند، به نظر پزشک در حین جراحی و معاینه قبل از آن بستگی خواهد داشت. مواردی مثل ساختمان عضلانی صورت، ساختار استخوانی و تقارن ابرو های شما از جمله عوامل تعیین کننده می باشد.

در صورت نیاز جراح از لیزر کربن دی اکسید برای درمان نتایج و جوان سازی لایه های سطحی پوست استفاده می کنند تا چین و چروک های باقی مانده از بین برود.

دوران نقاهت بعد از جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

بعد از جراحی پزشک بر قسمت های مورد نظر آنتی بیوتیک موضعی قرار می دهد تا خطر عفونت ها را به حداقل برساند. معمولا نیازی به باند و پانسمان های کامل چشم نمی باشد.

 • در روز اول بعد از جراحی باید هر یک ساعت یک بار به مدت 10 تا 15 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کرد. این کار موجب می شود تا تورم و کبودی ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.
 • برای از بین بردن سریع درد ها در روند بهبودی، بهتر است بعد از 48 ساعت از کمپرس گرم استفاده شود.

در مورد مصرف داروهای مسکن، بسته به شرایط فرد، پزشک معالج توضیحاتی را خواهد داد. درد بعد از عمل برای بیشتر مراجعین ما به کمک مسکن های معمولی بدون نسخه کنترل می شود. در موارد کمیاب تر نیاز به مسکن های قوی وجود دارد که در آن صورت پزشک داروهای مناسب را برایتان تجویز خواهد کرد.

دوران نقاهت بعد از جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

کلام آخر

از شما سپاس گزاریم که ما را در این مقاله همراهی کردید. امیدوارم این مطالب برایتان مفید بوده باشد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است بهترین مطالب را در اختیار کاربران خود قرار دهد. با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله بهتر است که هزینه بلفاروپلاستی را در اولویت قرار ندهید و بهترین مراکز برای انجام این کار مراجعه کنید.

2.8/5 - (5 امتیاز)

مونا اشتری

سلام من مونا اشتری هستم و 4 ساله کار محتوا نویسی و سئو انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند بتونم تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا