زیباییپروتز سینه

هزینه جراحی پروتز سینه چقدر است ؟【سال 1402】❤️

همانطور که می دانید داشتن سینه های پر و برجسته یکی از مهم ترین عناصری است که بر زیبایی و جذابیت اندام زنانه می افزاید. زنان در سراسر جهان ممکن است به دلایل مختلف به دنبال راهی برای بزرگ کردن سینه خود باشند. در حال حاضر استراتژی اصلی برای بزرگ کردن سینه ها و بازگرداندن حجم از دست رفته آن ها پروتز سینه است. با استفاده از این روش می توان شکل دلخواه را به سینه ها داد و حجم از دست رفته سینه ها به دلیل کاهش وزن، سوء تغذیه، شیردهی و برخی بیماری ها را به آنها بازگرداند. انجام این روش سینه ها را خوش فرم می کند و حالتی متقارن و زیبا به آنها می بخشد. اکنون که می دانید چگونه رویای خود را محقق کنید. به احتمال زیاد این سوال برای شما پیش آمده که هزینه پروتز سینه چقدر است و هزینه جراحی سینه زنان چقدر است؟  در واقع، این رایج ترین سوالی است که متقاضیان پروتز سینه را نگران می کند.

هزینه جراحی پروتز سینه در تهران

به طور کلی قیمت جراحی پروتز سینه بسته به مرکز و کلینیک محل انجام عمل و همچنین تخصص پزشک متفاوت خواهد بود. هزینه پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه چه نوع بیهوشی استفاده می شود یا اینکه پزشک چگونه جراحی را انجام می دهد، همگی در تعیین هزینه جراحی موثر هستند. اما موقعیت جغرافیایی مرکزی که در آن جراحی انجام می شود و همچنین تخصص و تجربه پزشک نقش مهمی در تعیین قیمت پروتز سینه دارد. علاوه بر همه این موارد، خدمات ارائه شده توسط کلینیک نیز از عوامل تاثیرگذار است.

پروتز سینه که بر اساس جنسیت و برند، دستمزد جراح و سایر هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های بیمارستان یا کلینیک، داروها، ویزیت‌ها و مراقبت‌های بعد از عمل تعیین می‌شود، همگی از شهر به شهر و منطقه به منطقه متفاوت است. برای مشاوره و اطلاع از قیمت دقیق جراحی پروتز سینه می توانید با بهترین مشاوران در کلینیک تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. بهترین متخصصان کلینیک با تجربه زیاد این کار را به بهترین نحو برای شما انجام خواهند داد. قیمت پروتز سینه بدون حضور و معاینه بیمار قابل تعیین نیست. قیمت دقیق پس از معاینه بیمار و بررسی وضعیت سینه ها مشخص می شود.

هزینه پروتز سینه باید به طور کامل توسط شخص پرداخت شود. زیرا این عمل جزء عمل های زیبایی است و بیمه آن را پوشش نمی دهد. هزینه پروتز سینه به عواملی مانند نوع پروتز مورد استفاده، محل کلینیک و تخصص و مهارت پزشک بستگی دارد. مهم این است که ارزان بودن به معنای فقیر بودن نیست. همانطور که گران بودن نمی تواند تضمین کننده اعتماد به کلینیک و پزشک باشد. شما باید قبل از گرفتن پروتز سینه، کلینیک را به طور کامل بررسی کنید و بهترین پزشک را برای پروتز سینه خود انتخاب کنید. علاوه بر هزینه جراحی پروتز سینه، باید هزینه مشاوره و معاینات قبل از عمل و همچنین هزینه معاینات بعد از عمل و معاینات دوره ای را نیز لحاظ کنید .

معمولاً قیمت این جراحی بر اساس عوامل دیگری که بر این برآورد هزینه تأثیر می‌گذارند اندازه‌گیری می‌شود و در چنین شرایط اقتصادی ناپایداری نمی‌توان قیمت‌های این نوع جراحی را به‌طور دقیق اعلام کرد. اما عوامل مهم در محاسبه هزینه جراحی پروتز سینه شامل موارد زیر است:

 • هزینه دستمزد جراح که با توجه به سطح تخصص – تجربه – مهارت و شهرت او ارزیابی می شود.
 • نوع برندی که برای خرید پروتز سینه انتخاب می کنید
 • نوع پروتز کاشته شده در سینه ها
 • تعداد جلسات برای مشاوره با پزشک و سپس کنترل برای بررسی و ارزیابی سلامت سینه ها
 • نوع بیمارستان محل جراحی
 • مدت بستری در بیمارستان

جراحی پروتز سینه چیست؟

به طور کلی زنان برای حل مشکلات مختلف به جراحی سینه متوسل می شوند. هر گونه مشکل ارثی یا ناشی از افزایش سن، تصادف و … در پستان ها با جراحی سینه برطرف می شود. مشکلات ظاهری سینه با جراحی پروتز سینه برطرف می شود. با این جراحی می توان سینه ها را بزرگ و شکل داد. سایر انواع جراحی سینه برای اصلاح ظاهر و تقارن سینه ها، رفع افتادگی و حتی کوچک کردن سینه های بزرگ انجام می شود. پروتز سینه یک بافت مصنوعی است که برای اصلاح یا شکل دادن به سینه ها استفاده می شود. این پروتز را می توان به اشکال مختلف و در ترکیبات مختلف ساخت. ترکیباتی که با بدن انسان سازگار است و اگر در بدن باشد به آن آسیبی نمی رساند. پروتز سینه با جراحی در بدن فرد قرار می گیرد و به زیبایی سینه او کمک می کند.

پروتز سینه سینه ها را زیباتر و زیباتر می کند. به همین دلیل باعث افزایش اعتماد به نفس خانم ها می شود و آنها را خوش اندام می کند. این جراحی طول عمر بالایی دارد و پروتزهای مورد استفاده کاملا با ساختار بدن سازگاری دارد. به همین دلیل احتمال بروز آلرژی یا به خطر انداختن سلامت بافت پستان پس از جراحی بسیار کم است. نتایج پروتز سینه کاملا طبیعی است و افراد مختلف از آن برای داشتن سینه هایی زیبا و جذاب استفاده می کنند.

تفاوت بین لیفت سینه و پروتز

لیفت و پروتز سینه دو عمل کاملا مجزا هستند که برای اهداف متفاوتی انجام می شوند. هدف از لیفت سینه بلند کردن سینه ها و رفع افتادگی آنهاست. اما هدف اصلی پروتز سینه حجم دادن به سینه ها و رفع عیوب ظاهری و عدم تقارن آنهاست. البته پروتز سینه برای رفع افتادگی جزئی نیز مفید است. اما برای افتادگی شدید بهتر است از روش های لیفت سینه استفاده شود. توجه داشته باشید که پروتز بزرگتر نمی تواند مشکل افتادگی سینه را برطرف کند. پس اگر پزشک چنین پیشنهادی به شما داد، به تخصص و مهارت او شک کنید. برش های ایجاد شده در طول جراحی لیفت سینه به میزان لیفتی که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد. افتادگی بیشتر سینه ها نیاز به برش های بزرگتر در سینه های بزرگتر دارد. در حالی که برش های ایمپلنت سینه به اندازه پروتز مورد استفاده بستگی دارد.

عوامل موثر بر هزینه جراحی پروتز سینه

برای محاسبه قیمت پروتز سینه با هر رویکردی که باشد، پارامترهای مختلفی در نظر گرفته شده و در قیمت نهایی این جراحی لحاظ می شود. و کاربران سوالات زیادی دارند که آیا فرم سینه اقساطی امکان پذیر است یا خیر؟ در مقاله زیر به معیارهای موثر بر قیمت پروتز سینه پرداختیم.

 • حقوق جراح سینه: مهم ترین و موثرترین عاملی که قیمت پروتز سینه را تغییر می دهد، دستمزد پزشکی است که برای انجام این جراحی استفاده می شود. اصولاً همه جراحانی که در این زمینه کار می کنند مهارت و توانایی یکسانی برای انجام عمل بزرگ کردن سینه ندارند. بنابراین بدیهی است بهترین جراح سینه در ایران که توانایی و مهارت فوق‌العاده‌ای در انجام این جراحی دارد، در مقایسه با جراحی‌هایی که ید چندانی در انجام عمل‌های زیبایی سینه ندارد. حقوق بیشتری بگیرید اکیداً توصیه می شود به دلیل امتناع از پرداخت هزینه های بالای پروتز سینه از انجام این جراحی با چنین جراحانی امتناع ورزند و نتایج رضایت بخشی از این جراحی به دست آورید و از بروز عوارض جانبی جلوگیری کنید. برای انجام عمل بزرگ کردن سینه با پروتز حتما به جراح سینه مجرب و متخصص مراجعه کنید و این جراحی ظریف را به دستان توانمند این جراحان بسپارید.
 • مرکز جراحی: پارامتر زیر در هزینه نهایی این جراحی زیبایی دخیل است. این مرکز جایی است که جراحی انجام می شود. هزینه پروتز سینه بسته به اعتبار مرکز جراحی و تجهیزات آن و همچنین مدرن بودن یا نبودن تجهیزات جراحی می تواند متفاوت باشد. بدیهی است که هزینه انجام این جراحی زیبایی در مراکز معتبر مجهز به ابزارهای مدرن جراحی بسیار بیشتر از هزینه انجام این جراحی در مراکز دارای امکانات غیرحرفه ای می باشد.
 • موقعیت جغرافیایی : زیرا شهرهای بزرگ; از جمله تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، شمال و …. ; مجهز به بهترین و مدرن ترین امکانات جراحی؛ اکثر جراحان زیبایی از جمله جراحان بزرگ کردن سینه در این شهرها زندگی می کنند. همانطور که گفتیم؛ مهارت و توانایی جراح تاثیر مستقیمی بر نتیجه این عمل زیبایی دارد. بنابراین، قیمت پروتز سینه در شهرهای بزرگ که جراحان مجرب و مجرب در آن کار می کنند، بیشتر از شهرهای کوچک خواهد بود.

لذا در پاسخ به متقاضیان این جراحی زیبایی در شهرهایی مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، شمال و …. و می خواهم بدانم که آیا هزینه این جراحی در شهرهای بزرگ بیشتر است یا خیر؟ باید گفت بله هزینه پروتز سینه در تهران، اصفهان، مشهد، تبریز و …. (کلان شهرها به طور کلی) نسبت به شهرها و استان های کوچکتر برتری دارد.

آیا بیمه جراحی پروتز سینه را پوشش می دهد؟

همانطور که اشاره کردیم؛ این جراحی زیبایی یک جراحی محبوب در بین زنان است. اما مشکلی که در اینجا پیش می آید و برای متقاضیان این جراحی درگیری ذهنی ایجاد می کند، هزینه این جراحی است. بسیاری از زنانی که قصد جراحی بزرگ کردن سینه را دارند از خود می پرسند که آیا بیمه هزینه این جراحی را پوشش می دهد یا خیر. در پاسخ به این سوال رایج باید توضیح داد که متأسفانه بیمه هیچ هزینه ای برای جراحی پروتز سینه پرداخت نمی کند. زیرا این جراحی نوعی جراحی زیبایی است و شرکت های بیمه هیچگاه هزینه ای برای جراحی های زیبایی پرداخت نمی کنند و هیچ گونه حمایت مالی برای این جراحی ها انجام نمی دهند.  البته لازم به ذکر است که به طور کلی این نوع جراحی فقط به منظور زیبایی و اصلاح سایز و شکل سینه ها انجام نمی شود و همانطور که قبلا ذکر شد در برخی موارد برای ترمیم و بازسازی سینه از دست رفته انجام می شود.

پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

پروتز سینه نسبت به سایر جراحی های زیبایی کمتر تهاجمی و ایمن تر است. مدت زمان این عمل حدود دو ساعت و دوره نقاهت بعد از آن مانند سایر جراحی ها از یک تا دو هفته متغیر است. معمولاً پزشک و بیمار قبل از جراحی چند جلسه مشاوره خواهند داشت تا وضعیت متقاضی را به طور کامل بررسی کنند. در این جلسات، پزشک بیمار را از وضعیت سلامتی، انتظاراتش مطلع می کند و با توجه به تجربه و مورفولوژی بیمار، نوع، اندازه و شکل پروتز را تعیین می کند. پزشک شما معمولاً این را بر اساس اندازه فعلی سینه، عرض و بافت سینه شما تعیین می کند. برای انجام جراحی پروتز سینه، برش هایی در سه مکان مختلف ایجاد می شود. بسته به نوع پروتز و هدفی که از پروتز سینه استفاده می شود، ممکن است برش هایی در زیر بغل، بافت قهوه ای نوک سینه یا زیر سینه ایجاد شود. این برش ها خیلی عمیق نیستند و معمولاً در جایی ایجاد می شوند که قابل مشاهده نیستند.

رایج ترین نوع برش در جراحی سینه، برش زیر سینه است. طول این برش معمولاً 5-4 سانتی متر است و قرار دادن پروتز سینه از طریق آن کار سختی برای پزشک نخواهد بود. محل این برش ها معمولاً پس از جراحی نامشخص است و ظاهر سینه را تغییر نمی دهد. پزشکان به ندرت برش زیر بغل را به کسی توصیه می کنند. زیرا در این نوع برش دسترسی به سینه ها کمی مشکل تر است و جراح دید کافی برای قرار دادن پروتز ندارد. بریدن هاله سینه نیز یک کار بسیار تخصصی است. زیرا این نوع برش کاملا قابل مشاهده است و پزشک باید بتواند به خوبی آن را بپوشاند. به همین دلیل فقط پزشکان واجد شرایط از این نوع برش برای افراد خاص استفاده می کنند.

جراح پروتز را از طریق برش ها وارد بدن کرده و در جای خود می بندد. بافت هایی که پروتز را احاطه کرده اند، آن را در جای خود نگه می دارند و از حرکت آن جلوگیری می کنند. پس از قرار دادن پروتز در محل مناسب، برش ها بخیه می شوند. در موارد خاص می توان برش هایی نیز در اطراف ناف ایجاد کرد. تعیین اندازه و محل پروتز سینه به عهده پزشک معالج است. معمولا افراد لاغر نمی توانند از پروتزهای بزرگ استفاده کنند. زیرا در این صورت سینه های آنها حالت غیر طبیعی پیدا کرده و زشت می شود. به علاوه برای افراد مسن نمی توان از پروتزهای بزرگ استفاده کرد و پوست آنها خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است. جراح معمولاً اندازه و نوع پروتز و جایگذاری آن را بر اساس عواملی مانند سن بیمار، نوع پوست، احتمال بارداری در آینده و شغل تعیین می کند.

چه کسانی می توانند از پروتز سینه استفاده کنند؟

جراحی پروتز سینه برای تمام خانم هایی که مایل به داشتن سینه های زیباتر یا بزرگتر هستند مناسب است. همچنین خانم هایی که تمام یا قسمتی از سینه های خود را به دلیل بیماری هایی مانند سرطان سینه یا بیماری های بافت پوست از دست داده اند می توانند از پروتز سینه برای اصلاح فرم سینه های خود استفاده کنند. همچنین اگر به دلایلی مانند بالا رفتن سن یا بارداری و شیردهی، شکل سینه ها تغییر کرده یا نامتقارن شده است، پروتز سینه راه خوبی برای اصلاح فرم سینه ها است. این روش همچنین می تواند به افرادی که با مشکلات مادرزادی سینه متولد شده اند کمک کند.

پروتز سینه راه حل مناسبی برای خانم هایی است که بعد از زایمان و شیردهی دچار افتادگی یا افتادگی سینه می شوند. در بیشتر موارد، این جراحی همراه با لیفت سینه به شما کمک می کند تا سینه های جذاب تری داشته باشید. به طور کلی می توان گفت که جراحی پروتز سینه برای خانم هایی که شرایط زیر را دارند بسیار مناسب است.

 • برخی از خانم هایی که دارای سینه های شل و افتاده هستند ( این افتادگی ها ممکن است به علت بارداری، افزایش سن ، شیردهی، کاهش وزن و … اتفاق افتاده باشد .
 • همچنین برخی از خانم هایی که دارای سینه های بسیار کوچک و بزرگ هستند .
 • برخی از خانم هایی که تمام و یا بخشی از بافت سینه های خود را به علت ابتلا به سرطان سینه از دست داده اند .

انواع جراحی پروتز سینه

پروتز سینه از نظر حجم و شکل ظاهری : ایمپلنت های سینه را می توان به چند جنبه طبقه بندی کرد. در طبقه بندی نوع اول از نظر ظاهر و حجم طبقه بندی می شود. پروتزها از نظر حجم و برآمدگی به سه دسته کم، زیاد و خیلی زیاد تقسیم می شوند. از نظر ظاهری، پروتزهای دندانی گرد یا قطره ای شکل هستند. پروتز گرد برای افرادی است که برجستگی های یکنواخت هر چه بیشتر را دوست دارند. با قرار دادن پروتز گرد در سینه ها حجم تمام قسمت های آن به تناسب افزایش می یابد و سینه ها بافت نرم و خوش فرم تری خواهند داشت. استفاده از پروتزهای گرد امکان انجام جراحی های اصلاحی را به شما می دهد. در واقع، اگر پروتز بچرخد، پاره شود یا تغییر شکل دهد، می توان آن را با یک مداخله جراحی ساده ترمیم کرد.

پروتزهای اشکی مانند قطره اشک هستند و شکل طبیعی تری به سینه می دهند. پروتزهای اشکی برای خانم هایی که سینه های بسیار کوچکی دارند یا بافت سینه آنها بسیار نازک است مناسب است. همچنین می توان از این پروتزها برای شکل دادن به سینه های نرم و بی شکل و از بین بردن عدم تقارن یا نقص ظاهری سینه استفاده کرد. پزشک شما هر فرد را آزمایش می کند تا مشخص کند کدام اندازه پروتز برای شما مناسب است. با بررسی آناتومی بدن هر فرد، اندازه پروتز مناسب را برای هر فرد انتخاب می کند. البته در ابتدا متخصصان کاخ سفید با بیمار گفتگو می کنند تا بدانند چه انتظاری دارد. بهتر است از اندازه سینه خود عکس بگیرید تا پزشک بر اساس انتظارات شما و نتایج واقعی عمل بهترین گزینه را برای شما انتخاب کند.

پروتزهای گرد : پروتزهای گرد معمولاً به شکل گرد هستند و هر دو طرف مشابه به هم هستند. این پروتزها برای تقویت قسمت های بالایی سینه و ایجاد ظاهری گرد و یکنواخت به سینه های بیمار تطبیق داده شده اند.

برای آشنایی بیشتر با 10 تا از بهترین جراحان پروتز سینه می توانید به سایت مورد نظر مراچعه فرمایید .

عوارض احتمالی پروتز سینه

در ابتدای مداخله، در حالی که هنوز نتایج پروتز سینه به طور کامل مشخص نشده و عوارض آن برطرف نشده است، بیمار نسبت به بدن خود احساس بدی پیدا می کند و این تصور را به وجود می آورد که هیکلش تحلیل رفته است. اما به مرور زمان که پروتزها وارد می شوند و عوارض عمل کاملا برطرف می شود، بیماران می توانند از نتیجه عمل راضی باشند. اگر فردی پروتز سینه را از کلینیک های معتبر انجام دهد، عوارض زیادی نخواهد داشت و معمولاً در دوران نقاهت تمامی عوارض برطرف می شود.

تورم سینه، سردرد، سرگیجه و حالت تهوع معمولاً اصلی ترین و شایع ترین عوارض بعد از جراحی پروتز سینه است که در اثر بیهوشی و جراحی ایجاد می شود. در برخی افراد، نوک سینه ها یا تمام سینه ها ممکن است حس خود را از دست بدهند . این کاملا طبیعی است و سینه ها حدود 1-2 سال پس از جراحی احساس سیری می کنند. درد، حساسیت و خارش و التهاب سینه از دیگر عوارض شایع پروتز سینه در کلینیک های معتبر است.

در مواردی که پروتز سینه توسط پزشک بی تجربه و ناآگاه انجام شود، ممکن است عوارض جدی تری ظاهر شود. در صورت مشاهده این عوارض حتما با پزشک خود مشورت کنید. شکل غیر طبیعی برش ها و بخیه ها، درد طولانی مدت و آزاردهنده، عفونت محل برش، نشت از محل جراحی، ظاهر نامتقارن سینه ها، حرکت پروتز به قسمت های مختلف، سفت شدن سینه ها و تورم مداوم و پیشرونده از جمله مواردی هستند که شامل عوارض پروتز سینه می شوند .

کلام آخر

برای یافتن بهترین کلینیک و بهترین هزینه برای انجام پروتز سینه و بهترین پزشک حتما با کسانی که تجربه پروتز سینه دارند مشورت کنید. علاوه بر این، می توانید اعتبار هر کلینیک را با مشاهده نمونه کارها مشاهده کنید. از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

3.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا