جراحی زیباییزیبایی

هزینه چال گونه چقدر است؟【سال 1403 】❤️

در این مقاله می خواهیم درباره هزینه چال گونه صحبت کنیم. چال گونه نوعی نقصی مادر زادی است و برخی از افراد با همین نقص به دنیا می آیند. علت پدید آمدن چال گونه، اتصال عضله خنده به قسمتی از پوست گونه می باشد. در هنگام لبخند زدن، پوست در اثر انقباضات عضلات گونه، فرو رفته و چاله گونه در گونه فرد به وجود می آید. هر چند از نظر علم پزشکی این عمل یک معلولیت به حساب می آید، ولی چال گونه جز زیباترین نقص ها می باشد که اکثر افراد آرزوی داشتن آن را دارند و حتی برای داشتن چال گونه کوچک، اقدام به عمل جراحی گونه می کنند.

در این مقاله قصد داریم در باره چگونگی ایجاد چال گونه مصنوعی و هزینه چال گونه توضیح دهیم. سایت پزشکا همیشه در تلاش است، بهترین مطالب را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

هزینه چال گونه در تهران

درباره هزینه چال گونه، می توان گفت: به علت این که از بیهوشی و تجهیزات خاصی و همچنین کادر مجزا استفاده نمی شود، نسبت به سایر جراحی های زیبایی، هزینه چال گونه نیز کمتر می باشد. البته هزینه چال گونه شباهتی با بقیه جراحی های زیبایی دارد که قیمت نهایی آن با توجه به شهرت و مهارت پزشک مربوطه، منطقه ای که کلینیک در آن جا واقع شده است، تعیین می شود. در شهر تهران به علت طرفداران زیادی که دارد، برخی افرادی که تخصص این کار را ندارند با هزینه های کمتری آن را انجام می دهند که بهتر است برای این کار به بهترین دکتر ایجاد چال گونه مراجعه کنید.

در آخر اگر علاقه زیادی برای ایجاد چال گونه دارید، اما هزینه های آن برایتان سنگین می باشد، می تواند فقط در یک سمت از صورت خود چال گونه ایجاد کنید. همچنین متخصصان معتقد هستند که برای داشتن چال گونه زیبا و طبیعی، بهتر است فقط در یک سمت از گونه خود چال ایجاد کنید. چون غریبه ها احتمال بیشتری می دهند که چال گونه شما مادر زادی است.

هزینه چال گونه در تهران

چال گونه چیست؟

قبل از اقدام به عمل چال گونه باید بدانید که بیشتر جراحان زیبایی در جلسه های مشاوره برای ایجاد چال گونه، با استفاده از نرم افزار های مربوطه، صورت مراجعه کننده را طراحی می کنند و در نتیجه امکان مشاهده صورت فرد پس از عمل چاله گونه را دارند که می توانند با توجه به آن تصمیم بگیرند. عمل چاله گونه یک جراحی ساده بوده و به صورت سرپایی در کلینیک های زیبایی می توانید انجام دهید. این جراحی نیازی به بیهوشی ندارد و جراح از بی حسی های موضعی استفاده می کند. همچنین این عمل فقط 20 دقیقه زمان خواهد برد.

جراح بعد از استفاده از بی حسی موضعی در محل مورد نظر، بهترین قسمت 2 الی 3 سانتی متر فاصله با لب بالایی می باشد. وسایل نمونه برداری را وارد پوست کرده و با حرکت های دورانی در بافت گونه، قسمتی از بافت چربی و عضله گونه را می تراشد. بعد از ایجاد این شکاف، از داخل پوست گونه به سمت بخش تراش داده شده مسدود و بعد از مدتی محل زخم به خودی خود توسط سیستم بدن و سلول های آن قسمت ترمیم خواهد شد.

باید توجه داشته باشید که در هفته اول بعد از عمل چاله گونه معمولا سطح پوست گونه چه در حالت عادی و چه در حالت خندیدن  فرورفتگی چال باقی خواهد ماند. ولی بعد از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی وضعیت چال گونه از حالت ثابت خود خارج شده و فقط در هنگام خندید چال گونه شما به وجود می آید و قابل مشاهده است. اغلب چال گونه هایی که توسط جراحی ایجاد شده، بین یک تا دو سال باقی خواهد ماند.

عمل چال گونه چگونه انجام می شود؟

چال گونه در اثر فلج بودن عصب آن قسمت در گونه پدید می آید. ولی در عمل چال گونه عصب فلج نمی شود، بلکه بعد از بی حسی موضعی، با داخل کشیدن عضله مشخص شده روی گونه، آن قسمت از گونه برش داده می شود و بخیه می خورد. این برش تقریبا 2 میلی متر می باشد. بخیه ها به صورت جذبی بوده و بجز در موارد کمیاب، ردی از بخیه ها دیده نمی شود.

بعد از طی مدت زمانی چال گونه، فقط در زمان های خاص در هنگام حرف زدن و خندیدن دیده می شود. انجام دادن این عمل سخت نمی باشد و فرد در انجام فعالیت های روز مره دچار مشکل نخواهد کرد و بعد از عمل حداکثر فقط تا یک روز بعد از آن می توانید به زندگی روزمره خود بپردازید. همچنین باید بدانید که درست انجام دادن آن به شدت می تواند در نتایج آن موثر باشد. این عمل بر روی صورت هایی که چاق است، جواب نخواهد داد.

در حالت کلی برای انجام جراحی زیبایی، باید با متخصصان با تجربه و مجرب مشورت کنید. این متخصصان تمامی نکات و راهنمایی لازم را که برای این کار ضرورت دارند را بیان می کند. همچنین نکته مهم این است که جای قرار گیری چال گونه، روی گونه هر فردی متفاوت است و شاید آنچه ما در نظر داریم با چهره ما تناسب نداشته باشد. در این موارد جراحان با نرم افزار مربوطه فرد را راهنمایی می کنند.

برای انجام این جراحی ابتدا پزشک قبل از شروع در محل مورد نظر با قلم چال را برای صورت یا کمر مشخص کرده و بعد با بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر را بی حس می کند. در نتیجه شما کاملا از روند و قسمتی که چال ایجاد می شود، اطلاع دارید. بعد از آن جراح سوراخ کوچکی در داخل دهان و عضلات صورت ایجاد کرده، سپس زخم ایجاد شده را بخیه می زند. بعد از اتمام این عمل، می توانید به کارای روزمره خود بپردازید. جای هیچ گونه نگرانی بابت این که بریدگی که در داخل دهان ایجاد شده، نمی باشد. زیرا هیچ مشکلی را به وجود نخواهد آورد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل چال گونه می باشند؟

عمل چال گونه برای افراد خاصی ممنوع یا نشدنی نمی باشد ولی اگر فردی از نظر جسمانی و سلامتی در شرایط خاصی باشد یا در حال حاضر از دارو های خاصی مصرف می کند، جراح انجام جراحی چال گونه را لغو کرده و آن را توصیه نمی کند. حتما قبل از انجام هر نوع عملی حتی جراحی های سرپایی پزشک مورد نظر را در جریان سابقه پزشکی خود قرار دهید.

نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که اغلب افرادی که دارای گونه های پر حجم و گوشتی می باشند و جراحی چال گونه انجام داده اند، نتیجه مطلوبی را نگرفته اند و ظاهرا حجیم بودن گونه موجب می شود نتیجه مطلوب و مورد نظر  از انجام این کار به دست نیاورید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل چال گونه می باشند؟

 

آیا انجام چال گونه عارضه ای دارد؟

توجه داشته باشید که در کل جراحی های زیبایی، عمل چاله گونه جزء عمل هایی است که عوارض کمتری را نسبت به سایر جراحی ها دارد. همان طور که گفته شد جراحی چال گونه  یک عمل سرپایی است که بدون بیهوشی عمومی صورت می گیرد. تنها عوارضی که در ایجاد چال گونه می توان ذکر کرد این است که ممکن است کمی کبودی و خونریزی و تورم را در محل عمل ایجاد کند که بسیار طبیعی است و می توانید با استفاده از کمپرس یخ از زیاد شدن آن جلوگیری کنید. معمولا عفونت بعد از عمل چال گونه بسیار کم ایجاد می شود که در هنگام دیدن آن با تجویز پزشک باید آنتی بیوتیک مصرف کرد.

ممکن است فرد بعد از انجام جراحی دچار عفونت یا خونریزی شود. به همین دلیل ممکن است درمان پوست، پیوسته شده و بیش از اندازه زمان ببرد. در صورتی که چال گونه ایجاد نشود، باید ترمیم کوچکی انجام شود به صورتی که عمق چال گونه بیشتر و غیر طبیعی شود.

همچنین گاهی ممکن است بعد از این عمل عضلات گونه ضعیف شوند. این عوارض بسیار غیر کم می باشد ولی اگر در مرکز معتبری این کار را انجام دهید عوارض های آن نیز کاهش پیدا می کند. عوارض دیگری از جمله کبودی و درد نیز که اکثر عمل های زیبایی دارند، در این مورد هم وجود دارد. ولی همه آن ها به صورت موقت بوده و به مرور زمان از بین می رود. علاوه بر مواردی که ذکر شد، گاهی عوارض جراحی چاله گونه در اثر ایجاد چال نادرست در صورت حتی می تواند باعث عدم حرکت عضلات شود که این عارضه می تواند تا آخر عمر با فرد بماند و قابل درمان نیست.

مراقبت های بعد از انجام چال گونه

توجه داشته باشید که مراقبت از بخیه ها در 3 رو اول بعد از عمل چاله گونه اهمیت زیادی خواهد داشت. بهتر است در این 3 روز از غذاهای آبکی و نرم استفاده کنید و از بخشی از گونه که بخیه خورده است توجه کنید. اگر این 3 روز را بدون ایجاد مشکلی پشت سر بگذارید، همچنین باید تا 2 هفته بعد از عمل این مراقبت ها را داشته باشید ولی نه به اندازه روز های اول.

نکته مهم دیگری که به صورت طبیعی باعث ایجاد چال گونه می شود، تعداد عضله ها در صورت می باشد که به صورت همگن و هماهنگ با دیگر عضله ها کار می کنند و فعالیت های مختلفی را در صورت انجام می دهند که با تغییراتی که در افرادی که چال ندارند، می توان ایجاد کرد.

انواع چال گونه در صورت

چال گونه

یکی از شایع ترین و جالب ترین چالی که روی صورت وجود دارد، مربوط به چال روی گونه می باشد. این چال معمولا روی دو طرف گونه وجود دارد. ولی در بعضی از افراد فقط در یک طرف از سمت صورت قابل مشاهده است. وجود این چال سبب زیبا تر شدن بیشتر و ایجاد زاویه طبیعی در روی صورت می شود. هنگامی که پزشکان از تکنیک های جراحی برای ایجاد چال گونه استفاده کنند، می توان با توجه به نظر پزشک مقدار عمق فرورفتگی چال گونه را مشخص کرد.

چال چانه

نکته جالب در مورد چال در چانه این است که احتمالا از یکی از والدین به فرزند ارث رسیده است، بسیار زیاد می باشد. تعداد کسانی که دارای چال بر روی گونه آن ها می باشد، در مقایسه با افرادی که چال بر روی چانه خود دارند بیشتر می باشد.

چال کمر

شاید با شنیدن این کلمه تعجب کنید ولی بجز چال بر روی گونه چانه، چال کمر نیز وجود دارد. این چال در بخشی پایینی کمر قرار گرفته است و در خانم ها بیشتر از آقایان دیده می شود. تعداد افراد با چال کمر، از تعداد افراد با چال بر روی گونه یا چانه بسیار کم می باشد.

انواع چال گونه در صورت

چگونه چال گونه داشته باشیم؟

همان طور که در ابتدای این مقاله بیان کردیم، روش های گوناگونی برای ایجاد چال در قسمت های نام برده شده، وجود دارد. با توجه به به این که تمام افراد به صورت طبیعی با چال به دنیا نمی آیند، می توان از روش های دیگری از جمله روش های مختلف خانگی یا پزشکی برای ایجاد چال صورت یا کمر استفاده کرد.

ورزش برای ایجاد چال گونه

بعضی از افراد معتقد اند که با انجام چند ورزش در صورت، می توان در مدت زمان طولانی به چال در صورت دست پیدا کرد. اما نکته مهمی که باید در نظر داشت درباره این روش ها باید به آن توجه کرد این است که هیچ تضمینی برای این که بعد از مدت زمان طولانی، به نتیجه دلخواه می رسید، وجود نخواهد داشت. برای ایجاد چال گونه توسط بعضی از تمرین های ورزشی، از مراحل زیر استفاده کنید :

گونه های خود را غنچه کرده، سپس گونه ها را ببلعید، تا فرورفتگی بر روی گونه ها ایجاد شود. در قسمت فرورفتگی، دست خود را برای چند ثانیه فشار داده در همین حالت خندیده، با انجام این کار ماهیچه هایی که باید با آن ها تمرین کنید تعیین می شوند. این کار را 30 دقیقه هر روز انجام دهید.

آرایش کردن

اگر کمی به تکنیک های گریم صورت و آشنایی با ابزار و لوازم آرایشی را داشته باشید، می توانید با کمی کرم پودر و مداد های تیره، چالی در ناحیه مورد نظر ایجاد کنید، ولی این روش دائمی نبوده و بعد از گذشت چند ساعت از بین خواهد رفت.

انجام عمل زیبایی برای چال گونه

افرادی که به دنبال نتیجه های نسبتا دائمی و طولانی مدت در کمترین زمان می باشند، باید از روش جراحی استفاده کنند. این جراحی به صورت کاملا سرپایی و بدون درد با بی حسی موضعی صورت می گیرد. بعد از چند ساعت می توانید شاهد چال بر روی گونه خود در محل مورد نظر خود شوید. این روش نسبت به روش های قبلی ماندگار تر ولی بهتر است قبل از انجام آن از هزینه چال گونه مطلع شوید.

هزینه عمل زیبایی چال گونه چقدر می شود؟

هزینه این عمل جراحی در مقایسه با دیگر عمل ها، به عوامل مختلفی بستگی دارد. بعضی از این عوامل که در هزینه چال گونه موثر می باشد، عبارت اند از :

 • نوع چال
 • عمق ایجاد شده
 • پزشک جراح
 • کلینیک زیبایی
 • مواد بی حسی

به همین دلیل بهتر است برای اطلاعات بیشتر در باره هزینه چال گونه به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنید. با مشاوره و راهنمایی پزشک در باره همه شرایط و هزینه های آن آگاه شوید. به یاد داشته باشید که عمل چال گونه، یک نوع عمل زیبایی محسوب می شود. به همین دلیل هزینه چال گونه توسط هیچ بیمه و مرکزی پرداخت نخواهد شد و همه هزینه ها را فرد باید خودش بپردازد.

برگشت جراحی چال گونه

درست است که ایجاد چال گونه یک روش طولانی می باشد، ولی به این معنی نیست که کاملا دائمی باشد. ایجاد چال ممکن است تا حدی به حالت اولیه باز گردد. در هنگام مواجه با این حالت، امکان دارد بافت گونه آزاد و در نتیجه پوست از عضله زیرین جدا شود. مثل همه جراحی های زیبایی استثنا نیز می تواند وجود داشته باشد. پزشک قبل از عمل با شما درباره خطرات و عوارض، همچنین مزایا و گزینه هایی که ممکن است رخ دهد، صحبت خواهد کرد. در بعضی از موارد امکان دارد که بعد از جراحی عضلات گونه به طور موقت ضعیف شود ولی بعد از گذشت مدتی این مشکل از بین می رود.

برگشت جراحی چال گونه

اقداماتی که قبل از چال گونه باید انجام داد؟

 • چند ساعت قبل از عمل چال گونه حمام کنید.
 • معمولا 6 ساعت قبل از عمل چال گونه از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.
 • اگر پیش از جراحی از مصرف نوشیدنی های الکلی دوری کنید. چون دوران بهبودی افزایش می یابد.
 • اگر قبل از جراحی چال گونه، به هر دلیلی درد داشتید، درد را با استامینوفن کاهش دهید.
 • تمام توصیه های جراح خود را ریز به ریز از 2 هفته قبل از جراحی در نظر گرفته و رعایت کنید.
 • 2 هفته قبل از عمل از مصرف دخانیات مثل سیگار خودداری کرده. این مورد را برای دو هفته قبل از عمل نیز رعایت کنید.
 • در روز جراحی به هیچ عنوان آرایش نکرده، جواهرات نداشته باشید.

هزینه جراحی چال گونه

هزینه به روش، زمان و لوازم مورد نیاز و نوع بی حسی بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این جراحی بهتر است مقاله چطور چال گونه را ایجاد کنیم؟ را مطالعه کنید. همچنین می توان گفت: هزینه چال گونه به نوع چالی که ایجاد می کنید، نیز بستگی دارد. برای مثال بیمارانی که یک چال گونه مادر زادی دارند برای جراحی فقط به یک چال نیاز دارند که هزینه های آن به مراتب کمتر می باشد.

چال گونه با نخ چگونه انجام می شود؟

چال گونه با نخ یکی از بهترین روش ها برای جراحی ساده جهت ایجاد چال بر روی گونه ها می باشد. عضلات صورت موقع خندیدن منقبض شده، اگر در همین انقباضات بخش کوچکی از عضلات خنده به پوست اتصال یابد فرورفتگی بر وی گونه ایجاد خواهد شد که زیبایی خاصی به چهره در هنگام لبخند زدن می دهد. بعضی از افراد به صورت مادر زادی دارای چاله گونه می باشند. امروزه با پیشرفت علم پزشکی به ویژه در حوزه زیبایی می توان با روش های خاص اقدام به انجام این کار کرد.

بعد از مشخص کردن ناحیه چال، پزشک با استفاده از کرم های بی حسی، قسمت مورد نظر را بی حس کرده و بعد از گذشت 15 تا 30 دقیقه صورت بی حس شده و پزشک نخ را وارد صورت کرده و چال گونه را ایجاد می کند. عمق و ابعاد چال با توجه به سلیقه فرد و هنر پزشک تفاوت دارد. ماندگاری این نخ ها حدود 6 ماه الی 1 سال می باشد. پس از تمام شدن این کار بدون هیچ مشکلی می توانید به کارهای روزمره خود مشغول شوید.

نتیجه عمل چال گونه

چال یا فرورفتگی که توسط پزشکان در هنگام خندید در گونه افراد به وجود می آید، ابتدا عمیق بوده اما بعد از گذشت 6 ماه به تدریج بعد از جراحی کم عمق شده و شکل طبیعی و زیبایی به خود می گیرد.

نتیجه عمل چال گونه

کلام آخر

از شما برای خواندن این مقاله سپاس گذاریم، امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. سایت پزشکا همیشه در تلاش است بهترین مطالب را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. عمل چال گونه یکی از جراحی های زیبایی است که اگر به دست افراد کار بلد و با تجربه انجام نشود می تواند مشکلات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. به همین دلیل بهتر است هزینه چال گونه رادر اولویت خود قرار نداده و با تحقیق به بهترین مراکز شهر خود مراجعه کنید.

4.5/5 - (16 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا